Minulost se nedá ukrývat.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim cit: Z Nového zákona vidíme, že církev byla a má být viditelným svědectvím pro svět. Nešlo při tom o dokonalost
Akože nejde o dokonalosť. Zj 21:27 A nevojde do neho nikdy nič obecného, a čo robí ohavnosť alebo lož, iba tí, ktorí sú zapísaní v knihe života Baránka

Niečo iné je viditeĺný prejav cirkvi Kristovej. Veď kvôli nej ešte svet existuje. A niečo iné je to, kto ju tvorí z Božieho pohĺadu a nie nášho, lebo iba Boží pohĺad je rozhodujúci.

No a tu vidíme ako sa to oddelí z Božieho pohĺadu. Lebo z nášho pohĺadu títo všetci sa hlásili ku kresťanom. Takže tak.

Mat25 31A keď prijde Syn človeka vo svojej sláve a všetci svätí anjeli s ním, vtedy sa posadí na tróne svojej slávy, 32a shromaždené budú pred neho všetky národy, a oddelí ich, jedných od druhých, ako pastier oddeľuje ovce od kozlov, 33a postaví ovce po svojej pravici a kozlov po ľavici. 34Vtedy povie Kráľ tým, ktorí budú po jeho pravici: Poďte, požehnaní môjho Otca, vládnite dedične kráľovstvom, vám pripraveným od založenia sveta. 35Lebo som bol hladný, a dali ste mi jesť; smädný som bol, a dali ste mi piť; hosťom-cudzincom som bol, a prijali ste ma; 36nahý, a odiali ste ma; nemocný som bol, a navštívili ste ma; v žalári som bol, a prišli ste za mnou. 37Vtedy mu odpovedia spravedliví a rieknu: Pane, kedy sme ťa videli hladného a nakŕmili sme ťa, alebo smädného a napojili sme ťa? 38A kedyže sme ťa videli hosťa-cudzinca a prijali sme ťa, alebo nahého a odiali sme ťa? 39A kedy sme ťa videli nemocného alebo v žalári a prišli sme za tebou? 40A Kráľ odpovedajúc riekne im: Ameň vám hovorím, že nakoľko ste to učinili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste učinili. 41Potom povie aj tým po ľavici: Iďte odo mňa, zlorečení, do večného ohňa, pripraveného diablovi a jeho anjelom. 42Lebo som bol hladný, a nedali ste mi jesť; smädný som bol, a nedali ste mi piť; 43hosťom-cudzincom som bol, a neprijali ste ma; nahý, a neodiali ste ma; nemocný a v žalári a nenavštívili ste ma. 44Vtedy mu aj oni odpovedia a rieknu: Pane, kedy sme ťa videli hladného alebo smädného alebo jako hosťa-cudzinca alebo nahého alebo nemocného alebo v žalári a neposlúžili sme ti? 45Vtedy im odpovie a riekne: Ameň vám hovorím, že nakoľko ste toho neučinili jednému z týchto najmenších, ani mne ste neučinili. 46A títo pojdú do večného trápenia, ale spravedliví do večného života.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Ako môže členstvo v nejakej cirkvi rozhodovať? Veď je to absurdné. Ak teda nerozhoduje, tak o čom sa tu vlastne bavíme , či je cirkev Kristova viditeľná, alebo neviditeľná. Aj z toho je jasné, že je neviditeľná pravá cirkev Kristová.
Naposledy upravil/-a Viktorrealita v 11 Jún 2019, 11:27, upravené celkom 1 krát.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 11 Jún 2019, 11:24 Log

Ako môže členstvo v nejakej cirkvi rozhodovať? Veď je to absurdné.
Rozhodovat o com ? Nerozumiem otazke.

Snad myslis rozhodovat o spaseni ?

Mozem len zopakovat co som uz napisal.
log napísal: 11 Jún 2019, 10:19 V krestanstve to totiz bolo tak, ze o tom, kto bude spaseny rozhoduje len Boh. Ale o tom, ze clovek vstupi ci aspon vystupi z cirkve, rozhoduje clovek sam, na zaklade vlastneho rozhodnutia. Az niektore novodobe smery, ako mozno napriklad Tvoja cirkev, sa pravdepodobne premiesali s inymi filozofiami a vytvorili ucenie "o neviditelnej cirkvi", ktore nam tu prezentujes.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Predsa o spáse členstvo v XY nerozhoduje, ale ide o pravdu evanjelia zjavenú v srdci človeka Otcom na nebesiach. Potom už vykúpený vie, kde patrí do akého spoločenstva a čoho je súčasťou.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Viktorrealita napísal: 11 Jún 2019, 11:28 Log

Predsa o spáse členstvo v XY nerozhoduje, ale ide o pravdu evanjelia zjavenú v srdci človeka Otcom na nebesiach. Potom už vykúpený vie, kde patrí do akého spoločenstva a čoho je súčasťou.
Paci sa mi Tvoje nabozenstvo ::good:: . Vlastne nepotrebujes Bibliu, lebo "pravda sa Ti tak ci tak zjavi v srdci" a nepotrebujes ani cirkev, lebo vlastne ide iba o "imaginarnu neviditelnu mnozinu" bez fyzickeho kontaktu. Aj vecny zivot mas v suchu, lebo si nadobudol "presvedcenie, ze Ta Boh predurcil". Dobre vymyslene !!! Uz len nejako potvrdit, ze je to i pravdive a beriem to.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Človek potrebuje Boha aj keď ho nevidí. Slovo Božie je pokrmom srdca a je to chlieb života. Vykúpený v Kristu vie kde patrí a čoho je súčasťou. A vie aj to, že cirkev Kristovú uvidí pri príchode Pána. Takže si mimo.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 11 Jún 2019, 13:59 Log

Človek potrebuje Boha aj keď ho nevidí. Slovo Božie je pokrmom srdca a je to chlieb života. Vykúpený v Kristu vie kde patrí a čoho je súčasťou. A vie aj to, že cirkev Kristovú uvidí pri príchode Pána. Takže si mimo.
Při 2PJK těžko vykoupený uvidí celou církev Kristovou, vzatí do nebe budou jen jednotlivci z ostatku věřících žijících dle Božích požadavků. Až v nebi na skleněném moří před Božím trůnem se sejde celá nevěsta-církev Kristova a Boží tam se většina nejdříve uvidí.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim

1Tes4 16Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; 17potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. 18Takže sa potešujte navzájom týmito slovami.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Minulost se nedá ukrývat.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 12 Jún 2019, 13:59 Mikim

1Tes4 16Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; 17potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. 18Takže sa potešujte navzájom týmito slovami.
Pořád tady není nikde napsáno, že se sejdeme po cestě do nebe všichni ostatkáři=jedna církev najednou. Pochop mne, za předpokladu, že budu spasen, vyzvedne mne nejspíše na 99% jiný anděl a odnese mne do jiné vesmírné lodi než někoho jiného třeba v Jižní Americe, a až před Božím trůnem bude komplet celá církev. Technicky vzato ;) .

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných