Ďalšia prednáška proti Vianociam (Michal Fulier, Pod povrchom, 20.12.2017)

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
Hosť

Re: Ďalšia prednáška proti Vianociam (Michal Fulier, Pod povrchom, 20.12.2017)

Neprečítaný príspevok od používateľa Hosť »

Tak nebojujme za zachovávání soboty jako dne odpočinku, proč bychom si měli vylepšovat svůj profil ?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Ďalšia prednáška proti Vianociam (Michal Fulier, Pod povrchom, 20.12.2017)

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Hosť napísal: 24 Dec 2019, 07:30 Tak nebojujme za zachovávání soboty jako dne odpočinku, proč bychom si měli vylepšovat svůj profil ?
Tak jako vánoční tradice se hodně změnila, tak zachovávání soboty se hodně změnilo.
Jen netuším co má společného sobota s vánocemi, ale jinak dobrá myšlenka. Já osobně dávno již nebojuji za zachovávání soboty, jen se sdílím o tom proč právě v mém osobním životě má místo sobota. Spíše jsem-li na to dotázán.
Za zachovávání soboty se nemá bojovat. Zřejmě nejlepší "forma" v přínosu soboty pro člověka spočívá v prožívání pokoje v Kristu nejen v sobotu, ale i během týdne.
Vlákno je však o vánocích a o tom jaký postoj zaujmout k vánocům. Vzhledem k tomu, že jsem se narodil do adventistického prostředí, které v té době razantně odmítalo vánoce, tak mi zůstalo - tradiční nezachovávání. Opustil jsem bojového proti-vánočního ducha. Vánoce tedy tradičně neslavím, nemáme stromek, ale nikoho neučím, že vánoce je pohanství.
Touto cestou nechci jít, protože v komplexu bych se musel pustit do původu chrámů. Že by budování chrámů nařídil Bůh?
Prílohy
img.obrazky.jpg

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Štědrý večer.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Večer je obvykle spojen s večeří. Být u někoho na večeři může být známkou těch vzácnějších vztahů. V poslední knize Bible je zajímavý text:
"Hle, stojím u dveří a tluču; kdo by uslyšel můj hlas a otevřel dveře, k tomu vejdu a budu s ním večeřet a on se mnou."
Je to nejlepší pozvaní, které můžeš ve svém životě přijmout - otevřít svou mysl Ježíši Kristu.
Je to jen na tobě, Bůh se nevnucuje. ON své společenství - úzký vztah nabízí.
Pokud je to tak, že jdeš cestou prohlubování tohoto vztahu, pak jsi zřejmě ten nejšťastnější člověk, mělo by to být na tobě znát.
Možná jsi docela sám opuštěn od lidí a prožíváš tu obyčejnou lidskou samotu. Právě v takové samotě můžeš prožívat nejhlubší společenství s Bohem.
Prílohy
img.obrazky.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných