Kristus

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Trůn je symbolem vlády. Sedět na trůně znamená vládnout - nic víc a nic méně. My lidé nemáme jinou možnost psát o Bohu než psát v metaforách. Možnost psát přímo o Bohu bez metafor neměli ani pisatelé Bible. Je to celkem jednoduchá myšlenková skladba v Bibli.
Není dobré v tom hledat něco co tam není, ušetří se tím čas, hlavně to vede k vzájemnému porozumění.
Psát o Bohu bez metafor není absolutně možné.
Metafora není jediná literární forma objevující se v Bibli. Porozumět literární formě částečně usnadní pochopení smyslu textu.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 07 Jan 2020, 09:54 Viktor ty si opravdu myslíš, že když zrovna sedí člověk Pán Ježíš Kristus se svým Bohem Otcem tak to znamená, že jsou jedním Bohem či že jsou jedno a proto je Ježíš Bůh? Opravdu si myslím, že nic hloupějšího jsem ještě neslyšel
Proč by ses měl klanět skrz Syna? Bible někde popisuje, že se musíme klanět k Bohu skrze Syna?
Absolútne tomu nerozumieš! Prečo skrz syna? To myslíš vážne? Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa
Ak nikto, tak nikto! Niečo ti asi uniklo, alebo neberieš slová Ježiša Krista vážne. No keď Ježiša vnímaš ako len človeka, tak potom sa nečudujem, že tieto jeho slová berieš na ľahkú váhu. Ak podľa teba je len človek a vieme z Písma, že niet človeka, ktorý by nezhrešil, tak nie je možné, aby nás vykúpil svojou krvou, lebo by už nebola jeho krv nevinná. No Kristus nás vykúpil a to svojou nevinnou krvou, pretože nemal hriechu a je Synom Božím. Potom nie je len človek, ale je pre nás Bohom.

Luk 10:22 Všetko mi je dané od môjho Otca. A nikto nezná, kto je Syn, iba Otec, a kto je Otec, iba Syn, a komu by to Syn chcel zjaviť.

Ak nikto, tak nikto! Ak nikto nezná, kto je Otec, jedine Syn, tak potom jedine v Synu sa dá vidieť Otca – je zjavený Otec jedine skrz Syna. Teda skrze vieru v to Otcové Slovo – Syna, sa rodíme znova z Boha a tak je nám zjavený Otec v Synu. Ak by Otec nebol v Kristu, tak by sme sa vierou nemohli narodiť znova z Boha a to skrze vieru v Krista a nebol by nám zjavený Otec skrz Syna. Ak sa modlíme Otče náš, tak jedine skrze vieru v Syna, teda v Synu sa modlíme Otče náš. Syn je to, z čoho sa rodíme znova – teda sa rodíme zo semena Ducha Svätého – Slova Božieho a to Slovo je Otcove Slovo. Nie je možné mimo Krista prijsť k Otcu a skutočne vedieť, kto je to Otec. Je nemožné osobitne uctievať Otca a osobitne Syna, lebo iba skrz vieru v pravé meno Syna, sa modlíme k Otcu. Bez pravého poznania toho, kto je to Ježiš, nemôžeme ani poznať to, kto je to Otec.

Ako by som vedel, kto je to Ježiš, ak by ma ku Kristu nepritiahol Otec, a ako by som vedel, kto je to Otec a modlil sa k Otcu, ak by som neuveril v Krista?

To je to, že Ježiš sedí s Otcom na Otcovom tróne. Znamená to, že sú jedno.
Nie je možné, bez Krista poznať Otca.
Já se naopak mohu svobodně klanět k Bohu Otci kdykoliv i bez toho aniž by byl Syn přítomen ty snad ne?
Neskutočné! Ak nemáš v srdci a to skrze vieru, prítomného Syna, teda to Otcové Slovo, tak nie je možné, aby si sa klanial k pravému Otcu. Bez Syna v srdci nie je možné sa modliť k pravému Otcu. Skade by si vedel, že je Boh tvojím Otcom?

Já se na rozdíl od Tebe mohu svobodně klanět odděleně Bohu Otci a poté třeba jindy Pánu Ježíši Kristu, protože ti dva nemusí být pokaždé spolu. Bůh Otec je někdo jiný a Syn je někdo jiný, každý má svůj život v sobě:
Jan 5:26: Neboť jako Otec má život sám v sobě, tak dal i Synu, aby měl život sám v sobě.
No práve. To, že dal aj Synu, aby mal život sám v sebe znamená, že v Synu je Otec. Preto sa rodíme skrze vieru v Krista znova - z Boha, lebo v ňom je život a život je jedine v Bohu. Ak by Ježiš nebol Boh, tak sa vierou v neho nemôže nikto narodiť z Boha. Je to nemožné oddeliť Otca od Syna. Ak to niekto robí skrz nejaké učenie, tak v srdci nemá pravého Krista a teda nezná ani Otca.

Ako sa dá osobitne klaňať Otcu a osobitne Synu? Bez viery v pravé meno Syna sa nepokloníš Otcu. Je to nemožné!!!

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

ambassador napísal: 07 Jan 2020, 18:30 Trůn je symbolem vlády. Sedět na trůně znamená vládnout - nic víc a nic méně. My lidé nemáme jinou možnost psát o Bohu než psát v metaforách. Možnost psát přímo o Bohu bez metafor neměli ani pisatelé Bible. Je to celkem jednoduchá myšlenková skladba v Bibli.
Není dobré v tom hledat něco co tam není, ušetří se tím čas, hlavně to vede k vzájemnému porozumění.
Psát o Bohu bez metafor není absolutně možné.
Metafora není jediná literární forma objevující se v Bibli. Porozumět literární formě částečně usnadní pochopení smyslu textu.
Kristus svedčí o sebe a stačí práve to prijať. Nemusíme vymýšľať, alebo znižovať jeho meno.

Predsa tu ide o pravé meno Ježiša Krista. A to je nanajvýš dôležité, aby každý vedel, kto je to Ježiš. Niekto chce degradovať meno Ježiša.

Mnohí oddeľujú Otca od Syna a to preto, aby popreli pravé meno Ježiša Krista a znížili ho na úroveň stvorenia – len človeka, nejakého proroka, anjela. Lenže Kristus svedčí o sebe, kto je. Popieranie pravého mena Ježiša je vlastne popretie Krista. Toto je badať napr. v učení Mohameda, SJ a im podobným, u humanistov , u ateistov a pod. Bol to vraj len jeden z mnohých - človek, ktorý učil, ako máme žiť a je vraj škoda, že ho zabili a pod. nezmysly.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim

To si najprv uveril v Otca, alebo najprv v Krista a na základe toho vieš o Otcu? Ako by si mohol volať k Bohu Otče, ak by si neveril v Krista?

Kto neprijíma Krista a opovrhuje ním, tak vieme akého má otca.

Ján8 41Vy konáte skutky svojho otca. Povedali mu: My sme sa nezrodili zo smilstva; máme jedného otca, Boha. 42Ježiš im povedal: Keby bol Bôh vaším otcom, milovali by ste ma, lebo ja som vyšiel z Boha a prišiel som; lebo ani som neprišiel sám od seba, ale on ma poslal. 43Prečo neznáte mojej reči? Preto, že nemôžete počúvať moje slovo.

44Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži.


No a tu je práve to rozhodujúce a to narodenie znova - z Boha.

47Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Viktorrealita napísal: 08 Jan 2020, 13:22
ambassador napísal: 07 Jan 2020, 18:30 Trůn je symbolem vlády. Sedět na trůně znamená vládnout - nic víc a nic méně. My lidé nemáme jinou možnost psát o Bohu než psát v metaforách. Možnost psát přímo o Bohu bez metafor neměli ani pisatelé Bible. Je to celkem jednoduchá myšlenková skladba v Bibli.
Není dobré v tom hledat něco co tam není, ušetří se tím čas, hlavně to vede k vzájemnému porozumění.
Psát o Bohu bez metafor není absolutně možné.
Metafora není jediná literární forma objevující se v Bibli. Porozumět literární formě částečně usnadní pochopení smyslu textu.
Kristus svedčí o sebe a stačí práve to prijať. Nemusíme vymýšľať, alebo znižovať jeho meno.

Predsa tu ide o pravé meno Ježiša Krista. A to je nanajvýš dôležité, aby každý vedel, kto je to Ježiš. Niekto chce degradovať meno Ježiša.

Mnohí oddeľujú Otca od Syna a to preto, aby popreli pravé meno Ježiša Krista a znížili ho na úroveň stvorenia – len človeka, nejakého proroka, anjela. Lenže Kristus svedčí o sebe, kto je. Popieranie pravého mena Ježiša je vlastne popretie Krista. Toto je badať napr. v učení Mohameda, SJ a im podobným, u humanistov , u ateistov a pod. Bol to vraj len jeden z mnohých - človek, ktorý učil, ako máme žiť a je vraj škoda, že ho zabili a pod. nezmysly.


Viktore sice jsi uvěřil v Ježíše Krista, ale občas se vyjadřuješ k tomu, k čemu by jsi mohl raději mlčet.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 08 Jan 2020, 09:39
mikim napísal: 07 Jan 2020, 09:54 Viktor ty si opravdu myslíš, že když zrovna sedí člověk Pán Ježíš Kristus se svým Bohem Otcem tak to znamená, že jsou jedním Bohem či že jsou jedno a proto je Ježíš Bůh? Opravdu si myslím, že nic hloupějšího jsem ještě neslyšel
Proč by ses měl klanět skrz Syna? Bible někde popisuje, že se musíme klanět k Bohu skrze Syna?
Absolútne tomu nerozumieš! Prečo skrz syna? To myslíš vážne? Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa
Ak nikto, tak nikto! Niečo ti asi uniklo, alebo neberieš slová Ježiša Krista vážne. No keď Ježiša vnímaš ako len človeka, tak potom sa nečudujem, že tieto jeho slová berieš na ľahkú váhu. Ak podľa teba je len človek a vieme z Písma, že niet človeka, ktorý by nezhrešil, tak nie je možné, aby nás vykúpil svojou krvou, lebo by už nebola jeho krv nevinná. No Kristus nás vykúpil a to svojou nevinnou krvou, pretože nemal hriechu a je Synom Božím. Potom nie je len človek, ale je pre nás Bohom.

Luk 10:22 Všetko mi je dané od môjho Otca. A nikto nezná, kto je Syn, iba Otec, a kto je Otec, iba Syn, a komu by to Syn chcel zjaviť.

Ak nikto, tak nikto! Ak nikto nezná, kto je Otec, jedine Syn, tak potom jedine v Synu sa dá vidieť Otca – je zjavený Otec jedine skrz Syna. Teda skrze vieru v to Otcové Slovo – Syna, sa rodíme znova z Boha a tak je nám zjavený Otec v Synu. Ak by Otec nebol v Kristu, tak by sme sa vierou nemohli narodiť znova z Boha a to skrze vieru v Krista a nebol by nám zjavený Otec skrz Syna. Ak sa modlíme Otče náš, tak jedine skrze vieru v Syna, teda v Synu sa modlíme Otče náš. Syn je to, z čoho sa rodíme znova – teda sa rodíme zo semena Ducha Svätého – Slova Božieho a to Slovo je Otcove Slovo. Nie je možné mimo Krista prijsť k Otcu a skutočne vedieť, kto je to Otec. Je nemožné osobitne uctievať Otca a osobitne Syna, lebo iba skrz vieru v pravé meno Syna, sa modlíme k Otcu. Bez pravého poznania toho, kto je to Ježiš, nemôžeme ani poznať to, kto je to Otec.

Ako by som vedel, kto je to Ježiš, ak by ma ku Kristu nepritiahol Otec, a ako by som vedel, kto je to Otec a modlil sa k Otcu, ak by som neuveril v Krista?

To je to, že Ježiš sedí s Otcom na Otcovom tróne. Znamená to, že sú jedno.
Nie je možné, bez Krista poznať Otca.
Já se naopak mohu svobodně klanět k Bohu Otci kdykoliv i bez toho aniž by byl Syn přítomen ty snad ne?
Neskutočné! Ak nemáš v srdci a to skrze vieru, prítomného Syna, teda to Otcové Slovo, tak nie je možné, aby si sa klanial k pravému Otcu. Bez Syna v srdci nie je možné sa modliť k pravému Otcu. Skade by si vedel, že je Boh tvojím Otcom?

Já se na rozdíl od Tebe mohu svobodně klanět odděleně Bohu Otci a poté třeba jindy Pánu Ježíši Kristu, protože ti dva nemusí být pokaždé spolu. Bůh Otec je někdo jiný a Syn je někdo jiný, každý má svůj život v sobě:
Jan 5:26: Neboť jako Otec má život sám v sobě, tak dal i Synu, aby měl život sám v sobě.
No práve. To, že dal aj Synu, aby mal život sám v sebe znamená, že v Synu je Otec. Preto sa rodíme skrze vieru v Krista znova - z Boha, lebo v ňom je život a život je jedine v Bohu. Ak by Ježiš nebol Boh, tak sa vierou v neho nemôže nikto narodiť z Boha. Je to nemožné oddeliť Otca od Syna. Ak to niekto robí skrz nejaké učenie, tak v srdci nemá pravého Krista a teda nezná ani Otca.

Ako sa dá osobitne klaňať Otcu a osobitne Synu? Bez viery v pravé meno Syna sa nepokloníš Otcu. Je to nemožné!!!
Viktor ty jsi ale manipulant, nejdříve napíšeš, že se musíme klanět skrze Syna k Otci a já ti napíšu, že se nemusím klanět skrze Syna k Bohu Otci a ty mi následně napíšeš takovou hovadinu:

Absolútne tomu nerozumieš! Prečo skrz syna? To myslíš vážne? Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa
Ak nikto, tak nikto! Niečo ti asi uniklo, alebo neberieš slová Ježiša Krista vážne. No keď Ježiša vnímaš ako len človeka, tak potom sa nečudujem, že tieto jeho slová berieš na ľahkú váhu. Ak podľa teba je len človek a vieme z Písma, že niet človeka, ktorý by nezhrešil, tak nie je možné, aby nás vykúpil svojou krvou, lebo by už nebola jeho krv nevinná. No Kristus nás vykúpil a to svojou nevinnou krvou, pretože nemal hriechu a je Synom Božím. Potom nie je len človek, ale je pre nás Bohom.

Jenže Ježíš byl člověk, který díky působení svého Boha Otce, který byl neustále v něm či s ním nikdy nezhřešil, stejně tak to máme dělat i my dnes nehřešit jedině s pomocí Boží, navíc v jehož krvi kolovala 100% Otcova DNA, takže nás vykoupil lidskou i boží krví, i když sám nebyl Bůh. Syn Boží neznamená ani na 0,0000 nekonečno procent to že by byl Bůh. Ale Tobě je to zbytečné vysvětlovat ty nic nechápeš a jen tady hraješ neustále divadlo:)

Tady si přečti slovensky co se píše o Ježíši a o Bohu Otci:
https://milano.blog.pravda.sk/2019/01/ ... ovny-bohu/

https://milano.blog.pravda.sk/2019/01/2 ... rikazanie/

https://jedinyboh.webnode.sk/news/je-mo ... je-osoba-/

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kristus je více než jen výjimečnou NZ "postavou". Jednou z lidských zavádějících představ je doslovné chápání toho, že by Bůh měl doslovně, fyzicky syna tak, jak to funguje na zemi - muž a žena/ otec a matka. To je pohanská představa.obcování bohů s lidmi (ženami).
Jedna z církví to tak "trochu" má: "Bůh Otec, Matka Boží a Syn Boží.
(Jen se prosím nezačněte do ni trefovat.)

Bůh představený, jako Otec a ten, který přišel na tuto zem v podobě člověka. Židé měli zakomponovanou myšlenku jednoho Boha. Nikdy by nepřijali lidskou bytost, která by se představila, jako Bůh číslo 2. Oni měli vůbec problém přijmout Krista, mesiáše, Immanuele,.... jako člověka, zachránce od hříchu. Více očekávali "politického" zachránce .....

V Bibli jde více o vztahy mezi Bohem a Kristem, které tam doslova křičí z těch textů na různých místech v Bibli. Zřejmě vztah mezi pozemským otcem a pozemským synem byla jediná možnost, jak touto metaforou představit Krista, jako toho, který je "součástí" Boha - tedy je také sám Bohem.

Přesto budeme dál používat ta slova z Bible, které jsou použity pro toho, kdo hrají klíčové role v naši záchraně.
Pokud vás zarazí ten přechod na množné číslo, pak o něm přemýšlejte.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 08 Jan 2020, 14:12 Viktor ty jsi ale manipulant, nejdříve napíšeš, že se musíme klanět skrze Syna k Otci a já ti napíšu, že se nemusím klanět skrze Syna k Bohu Otci a ty mi následně napíšeš takovou hovadinu:
Akú hovadinu? Nerozumiem.
Ty si napísal: Viktor ty si opravdu myslíš, že když zrovna sedí člověk Pán Ježíš Kristus se svým Bohem Otcem tak to znamená, že jsou jedním Bohem či že jsou jedno a proto je Ježíš Bůh? Opravdu si myslím, že nic hloupějšího jsem ještě neslyšel
Proč by ses měl klanět skrz Syna? Bible někde popisuje, že se musíme klanět k Bohu skrze Syna?
Predsa ti sám odpovedám Písmom, prečo jedine skrz Syna sa dá klaňať Otcu a nikdy ináč. Mám tam otázniky, že. No a ty tu argumentuješ, že Biblia to nikde nepopisuje, čo nie je pravda.

Ja ti odpovedám, prečo jedine skrz Syna a či to myslíš vážne, keď tvrdíš, že aj mimo Krista sa dá klaňať Otcu - Cit Mikim napísal: Proč by ses měl klanět skrz Syna? Bible někde popisuje, že se musíme klanět k Bohu skrze Syna?

No a ja ti odpovedám

Cit : Viktor napísal: Absolútne tomu nerozumieš! Prečo skrz syna? To myslíš vážne? Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa

Zamyslí sa, čo to znamená - len skrze mňa.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Ján14 1Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa.

Tak teda veríme, že Boh Otec je v Ježišovi a že sú jedno. Kto uveril v Ježiša, tak spoznal Otca v jeho Synovi. Kto udsúdi niekoho za to, že vyznáva Otca v jeho Synovi? Kto odsúdi niekoho za to, že povýšil vo svojom srdci to Otcové Slovo – Krista nado všetko?

Nedajte sa strašiť tými, ktorí degradujú meno Ježiša Krista a ktorí svojím učením oddeľujú Otca od Syna.

Nedajte sa strašiť tými, ktorí tvrdia, že prílišným uctievaním Krista je uctievanie viacerých bohov a pohanstvom. Je to z ducha antikrista, keď to niekto tvrdí.

Ak povýšením Krista – jeho slová nado všetko, by bolo uctievanie viacerých bohov, tak by paradoxne boli zatratení tí, ktorí ho najviac nasledujú. No opak je pravdou. Bolo by to absurdné tvrdenie ak vieme, že Kristus je skalou, uhoľným kameňom, živým chlebom srdca pre vykúpených. Predsa to Otcove Slovo - Slovo Božie je pokrmom srdca a chlebom života. Ak Ježiš povie Ján 6:51 Ja som ten živý chlieb, ktorý sostúpil z neba. Keby niekto jedol z tohoto chleba, bude žiť na veky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo, ktoré ja dám za život sveta.

To všetko, čo sa stalo na kríži a kto je to Ježiš je obsiahnuté v jeho Slove a práve to je pokrmom srdca a nie brucha. To je ten chlieb života – to je ten zmysel daný do jeho Slova, aby sme sa tým sýtili a tak žili už na veky. To je v srdci človeka skalou spasenia – Bohom - Kristus zjavený v srdci človeka Otcom na nebesiach.

1Kor 10:4 a všetci pili ten istý duchovný nápoj, lebo pili z duchovnej skaly, ktorá išla za nimi, a tou skalou bol Kristus
Ž18:32 Lebo kde kto je Bohom krome Hospodina, a ktože je skalou mimo nášho Boha?!
Ž 89:27 On volajúc ma povie: Ty si môj Otec, môj silný Bôh a skala môjho spasenia.


Kde v Písme je naznačená miera uctievania Ježiša Krista, kedy by to bolo spasiteľné a kedy by to už bolo na zatratenie? Čím argumentujú tí, ktorí degradujú meno Ježiša Krista, aby sa teda to Otcove Slovo - Kristus neuctieval v srdci človeka nad všetko? Aký je tu skrytý úmysel?

Naopak, máme zaprieť seba samého a to Slovo – Krista máme postaviť vo svojom srdci nad všetko, aby to Otcove Slovo bolo v našom srdci zvrchovaným Bohom. Vidíte to? Ak je v Písme, že meno Syna Božieho je Silný Boh, Otec Večnosti, tak kto tu podsúva niečo iné? Aký ma na to dôvod? Ak Ježiš je skalou spasenia, svetlom sveta, chliebom života, uhoľným kameňom, Synom živého Boha, Alfou a Omegou, Otcom Večnosti, Silným Bohom, tak pýtam sa, prečo by som to mal vo svojom srdci zaprieť. Zaprel by som predsa týmto pravé meno Ježiša Krista. Ak nám Ježiš hovorí, verte, verte vo mňa, tak aj verím v jeho Slovo a to či už ako Silného Boha, Spasiteľa, Syna živého Boha. Kto ma za to odsúdi? Otec? Absurdné!

Potom ak to Otcové Slovo – Kristus kráľuje v srdci vykúpeného nad všetko a takýto človek má radosť a pokoj v Duchu Svätom, tak kde je argument , aby vykúpený neuctieval Krista nad všetko?

Jesť Ježišove telo, je prijať do srdca zmysel daný v Slove Božom, ktoré hovorí, že to slovo, ktoré sa stalo telom sa obetovalo za nás. Piť jeho krv, znamená prijať do srdca zmysel v Slove Božom, ktoré hovorí o novej zmluve v jeho krvi, ktorá sa vylieva za naše hriechy. Toto všetko je duchovný pokrm srdca, z ktorého bude človek žiť. Je to dokonalé dielo milosti, ktoré Boh vykonal na Kríži a Boh aj povedal – dokonané je.

Ján14 7Keby ste boli mňa poznali, boli by ste poznali aj môjho Otca; ale odteraz ho už znáte aj ste ho videli.
Nič iné z toho nevychádza, len to, že kto pozná Krista, tak pozná Otca.

8Na to mu povedal Filip: Pane, ukáž nám Otca, a bude nám dosť.

Možno si mnohí taktiež kladú túto absurdnú otázku, ako položil Filip Ježišovi. Je to to isté, ako povedať – ukáž nám Boha.

No a kto odpovedá Filipovi ak nie sám Boh?

9Ježiš mu povedal: Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe?

Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca? 10Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne?Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky. 11Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. A jestli nie, pre samy tie skutky mi verte.


Tu vidíme, že vidieť Boha, tak to nie je vidieť telesnými očami to, ako Ježiš vyzeral, ale Boh sa stotožňuje vo svojo Slove Pravdy a v skutkoch, ktoré činí. A Ježiš to aj vysvetľuje: “Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky. „

A vyzýva, aby sme tomu verili: “11Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. A jestli nie, pre samy tie skutky mi verte.“

No a na scénu vychádzajú učenia, ktoré práve to, čo svedčí o sebe Ježiš, chcú všemožne poprieť, prekrútiť a strašia veriacich, že prílišné uctievanie Krista vedie k zatrateniu, čo je jasný úmysel ducha antikrista poprieť pravé meno Ježiša Krista.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Kristus

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Ján4 1Milovaní, neverte každému duchu, ale zkúšajte duchov, či sú z Boha, pretože mnohí falošní proroci vyšli do sveta.

Ako poznáme čo je z ducha antikrista a čo z Boha?

2Po tomto znajte Ducha Božieho: každý duch, ktorý vyznáva Ježiša Krista, prišlého v tele, je z Boha; 3a každý duch, ktorý nevyznáva Ježiša Krista, prišlého v tele, nie je z Boha, a to je ten duch antikristov, o ktorom duchu ste počuli, že prijde, a je už aj teraz na svete.

Čo sa pod tým myslí – vyznať Ježiša Krista prišlého v tele? Niekto si povie, predsa všetci tvrdia, že vyznávajú Ježiša Krista prišlého v tele. Dokonca aj islam spomína Ježiša, ako proroka. Rozlíšiť tých, ktorí tvrdia, že žiaden Ježiš Kristus neprišiel je jednoduché. Tak ako teda rozlíšime ducha antikrista, za čím sa teda skrýva? Mnohí síce tvrdia, že vyznávajú Ježiša Krista prišleho v tele, no rôznym spôsobom popierajú jeho pravé meno, teda pravého Ježiša Krista prišlého v tele a dokonca niektorí dosadili namiesto Krista hriešneho človeka. Aj to je z ducha antikrista!

Ak si zoberieme napr. dva tvrdenia, tak ktoré je z Boha a ktoré je z ducha antikrista?

1: Ježiš Kristus: je Synom Božím, teda to Otcové Slovo, čo sa stalo telom – teda je to Boh, ktorý sa vtelil, aby spasil to, čo bolo zahynulo

2:Ježiš Kristus je len človek, ktorý sa narodil, ako každý iný človek , je len stvorenie, len prorok, len dobrý človek, podľa ktorého by sme mali žiť atd.


Na prvý pohľad by niekto povedal, že obidve tvrdenia vyznávajú Ježiša Krista prišlého v tele. No pointa je v niečom inom.

Slovo narodenie nevystihuje všetko to, kým Ježiš Kristus je. No pojem, že Ježiš Kristus prišiel v tele, znamená oveľa viac a teda, že Syn Boží prišiel z hora - z neba. Ježiš vie odkiaľ prichádza. Nikdy nehovorí, že prišiel z človeka - matky, ale prišiel od Otca! V tom je podstata, kto je to Ježiš. Hovorí, že vyšiel od Otca – Otec ho poslal – sostupil z neba, lebo On bol to Otcove Slovo čo sa stalo telom.

Tu vidíme duchovnú rovinu o ktorej Ježiš hovorí a nie len telesnú.

Človek o sebe vie len to, že sa narodil z matky, jeho počiatok je telesné narodenie. No Ježiš tvrdí: Ján 8:14 A Ježiš odpovedal a riekol im: I jestli ja svedčím sám o sebe, je moje svedoctvo pravdivé, lebo viem, odkiaľ som prišiel a kam idem. Ale vy neviete, odkiaľ prichádzam alebo kam idem.

Židia totiž vedeli, kde sa narodil, kto je jeho matka a pod. Ján 6:42 ... Či nie je toto Ježiš, syn Jozefov, ktorého otca i matku my známe? Jako tedy hovorí tento, že vraj sostúpil som z neba?

Vidíme, že ho židia vnímali, len ako človeka, ktorý sa narodil ako každý človek. Aj teraz vo väčšej miere je vidieť, že mnohí falošní učitelia učia v tom istom duchu. No Ježiš Kristus tvrdí: Ján 6:51 Ja som ten živý chlieb, ktorý sostúpil z neba.

Tak teda – zostúpil z neba a nie len to, že sa narodil.

Ján, ak hovorí o vyznaní Ježiša Krista prišlého v tele, tak myslí pritom na pravé meno Ježiša Krista, ktorý nie len že sa narodil, ale hlavne prišiel z večnosti – zostúpil z neba a teda prišiel v tele :

- Je Synom Božím
- On je to Otcové Slovo – Slovo Božie, čo sa stalo telom
- Prichádza z večnosti a Otec ho poslal
- Zostúpil z neba
- Sedí na Otcovom tróne spolu s Otcom
- Je Alfou a omegou
- Skalou spasenia
- Svetlom sveta
- Chlebom života
- Uhoľným kameňom
- Hotovým základom na ktorom sa stavia
- Dverami k ovciam
- Predivným, Radcom, Silným Bohom, Udatným Hrdinom, Otcom Večnosti, Kniežaťom Pokoja.

Naopak, duch antikrista popiera tieto jeho atribúty, že by niekto s takýmto hore uvedeným menom prišiel v tele – zostupil z neba! Teda duch antikrista popiera pravé meno Ježiša Krista a tvrdí, že Ježiš Kristus je len človek a to ako každý iný človek, ktorý sa aj narodil ako každý iný človek. To znamená, že síce uznávajú Ježišove narodenie, ale popierajú jeho pravé meno, že zostúpil z neba sám Boh a prišiel teda v tele v Kristu Ježišovi.

Ako vidíme, tak duch antikrista nie len že popiera to, že vôbec nejaký Ježiš bol na tomto svete, ale duch antikrista hlavne popiera pravé meno Ježiša Krista – kto teda v skutočnosti je. Dokonca si aj dosadzuje namiesto Krista hriešneho človeka a dá mu rúhavý titul svätý otec.

4Vy ste z Boha, dieťatká, a zvíťazili ste nad nimi, pretože ten, ktorý je vo vás, je väčší ako ten, ktorý je vo svete.

Tak teda vieme prečo jeho deti zvíťazili a že to nebolo z ich moci. Lebo sú narodení z Boha a teda ten, ktorý je vo svojich deťoch je zvrchovaným Bohom a je väčším od toho, ktorý je vo svete.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných