Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

O čom chcete, aby sa na fóre ACOSTYM písalo?

Môžete označiť až 6 možností

 
 
Zobraziť výsledky

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal:Budoucnost fóra záleží na tom, jak budeme k sobě navzájem ohleduplní. Každý člověk má právo na svůj názor. Svůj názor máme pouze představit. Komentář podle pravidel nemá přesahovat "stanovené meze".

Je tu někdo, kdo konečně vstoupí do správy webu a začne omezovat ty sáhodlouhé výklady ve všech vláknech???
Můj návrh je tento: Pokud potřebujete větší množství slov k vysvětlení dejte to na svůj web a zde dejte jen odkaz.
...Komentář podle pravidel nemá přesahovat "stanovené meze".

Ty o tom nerozhoduješ!

Pokud někdo vstoupí do správy webu a začne omezovat sáhodlouhé výklady, pak by to byl nástup normální totaliya a utnutí veškeré svobody. Tak to dělají a udělali pánové v církvi adventistů třeba M. Pavlík, nebo správci webu asd, kde zlikvidovali dokonce všechny možné komentáře věřících členů.

Na délce komentáře vůbec nezáleží, kdo se chce něco dozvědět tomu nedělá sebemenší problém přečíst si i delší komentáře, protože PRAVDA se ve třech větách sdělit rozhodně pokaždé nedá. Ve třech větách tady může psát kdokoliv maximálně svoje obecné fráze a plky v jednom, které stojí obvykle za h....
A na obecné fráze a plky a kecy o ničem podstatném, které mě k PRAVDĚ nijak nevedou (třeba ty Ambassadorovy) já osobně rozhodně zvědavý nejsem a ani je nečtu, je to úplná ztráta času.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

mikim napísal:Pokud někdo vstoupí do správy webu a začne omezovat sáhodlouhé výklady, pak by to byl nástup normální totaliya a utnutí veškeré svobody. Tak to dělají a udělali pánové v církvi adventistů třeba M. Pavlík, nebo správci webu asd, kde zlikvidovali dokonce všechny možné komentáře věřících členů.
Dnes už možná nemám s Mikim Pavlíkem na vše stejné názory, ale hluboce si ho vážím. Je to jeho věc, zda bude mít na webu komentáře, nebo ne. Je to věc i správců webu asd, co s tím udělají. Nejedná se o žádný nástup totality a utnutí veškeré svobody, je to jednoduše jejich právo.

Jestli máš potřebu, Mikime, diskutovat na všech možných stránkách, tak si udělej diskusi na svých, ne? To se mi zdá nejjednodušší řešení.

Jinak s ambassadorem souhlasím. Vztahuji to i na sebe. Sáhodlouhé příspěvky jsou nepřehledné, člověk se v tom ztrácí. Musíme na to víc myslet a když tak založit jiné vlákno. Vím, že vše souvisí se vším, ale je v tom pak guláš, když je tam mnoho odboček.

Laco
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 25 Jan 2017, 19:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco »

John 3:16 napísal: Chcel by som vidieť, ako by diskusia prebiehala neanonymne
Jedine neanonymná diskusia je konštruktívna. Všetko čo je anonymné neposúva veci dopredu, len zvyšuje percento nespokojných. Keď nás na vojne niekto naštval tak dostal deku. Začal potom sekať dobrotu ale tí čo si kopli v bežnom živote vojny aj tak nedosiahli žiadnu zmenu ktorú tak túžili dosiahnuť.
Ak mám nejaký iný názor na zásadné veci a zistím že nie som osamotený, mám podporu a mám schopnosť ten názor argumentovať určite niečo dosiahnem. Povedzme si na rovinu je to aj o tom aký mám (politický výtlak). Preto že keď moja myšlienka má prejsť návrhom, diskusiou, schvaľovaním, ...... je dlhý proces a podobá sa to kvalitnému produktu na ktorý ale nie sme zvyknutý.
Tých 10 ľudí čo tu aktívne prispieva si vlastne lieči svoje mindráky (ja tiež) a neschopnosť prispôsobiť sa cirkevnej doktríne. (pardon vieroučným bodom)
Prečo tu vlastne mrháme časom??? Týžden čo týžden pozeráme ten istý seriál, herci sú už okukaný, presne vieme čo príde, ten dej vieme naspamäť a radi by sme tam zakomponovali aj niečo svoje, však máme nejaký názor nie?

Tomáš Plechatý

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

To Laco:
Já lidem volajícím po ,,NEanonymitě" s anonymním ,,nickem/přezdívkou" nerozumím.

Laco, ty si přeješ aby se lidé začali podepisovat pravým jménem pod své příspěvky, ale sám nejdeš příkladem.
Neříkám tím, že si přeješ špatnou věc, ale je to podobné, jakoby na kuřáckém pracovišti začali volat lidé přestání kouření, ale přitom sami stále kouřili.

To podle mě nefunguje.
Jedině můžou lidé volat po ,,zákazu kouření" = opatření, které nařídí lidem se podepisovat.
To ale už není změna příkladem a změna zdola.

Přeješ si tedy, aby administrátoři této stránky změnili dosavadní pravidla a odňali lidem svobodu nepodepisovat se?

Jinak souhlasím s tou analogií k seriálu, kde herce i děj už docela známe.

Nesouhlasím s tím, že každý, kdo tu dlouhodobě přispívá, si tu léčí mindráky. Myslím, že to prohlášení způsobuje pocit viny a nepatřičnosti u lidí, kteří sem přispívají.

Stejný příměr by se dal - že si tím léčí mindráky - napasovat na každou skupinu lidí, která má nějaký cíl, touhu nebo poslání a tak neustále např. tiskne periodika/ píše blogy/ pořádá přednášky a chce svým vlivem zasáhnout ostatní lidi v dosahu.

Dalo by se to napsat i téměř o každém člověku, který je houževnatě vytrvale neústupně snažil něco ve společnosti změnit. (Martin Luther King, Mahátma Gándi, William Miller, Nigel Farage, Tomio Okamura) Někteří nakonec uspěli navzdory očekávání většiny ostatních.

Laco
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 25 Jan 2017, 19:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco »

"Tomáš Plechatý"
Myslím že som o sebe jasne napísal že aj ja som zamindrákovaný, tak do mňa nekop keď som už na zemi. Ano registrujem tu 3 ľudí čo vystupujú pod celým menom. Z toho iba jeden je Adventista ostatný odišli a snažia sa partizánčinou ktorú považujem tiež za cestu, ukázať svetu že sa "to dá robiť inak" Lenže aj tí partizáni mali vo vedení svojho človeka a vedeli že keď úloha dobre skončí, tú ideu niekto pretaví do reálu. Lenže prax z tohto fóra je taká že strielame každý na toho svojho nepriatela :D

Tomáš Plechatý

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Omlouvám se za modřiny a kopání. Promiň.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Laco, nejsi můj nepřítel :) Zbytek zítra.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Laco, tento můj komentář neber, prosím, jako nějaké poučování Tebe nebo moji obhajobu sebe sama. Teď "přemýšlím nahlas". Záměrně se také nebudu dotýkat Tvé poslední reakce.

Přemýšlela jsem nad budoucností tohoto fóra. Myslím, že jeho budoucnost tkví v tom, co zde každý přinese, či nepřinese. Toto fórum je určeno adventistům a podle názvu nejen jim. Zaregistrovala jsem, že bys byl pro to, aby sem adventisté nechodili, jestli jsem to tedy správně pochopila. Jestli je to tak, tak fajn, je to názor nejen Tvůj. Nemám s ním problém.

Necítím se jako mluvčí těch, o kterých jsi psal, proto budu mluvit v obecných termínech, ne tedy konkrétně o konkrétních lidech. Nevidím do pohnutek těch lidí, nevím, kdo zde co hledá, proč je tady. Proč přispívá nebo nepřispívá. Napadá mě, jestli zde někdo z neadventistů nehledá třeba nějaké duchovní společenství. Nebo jestli zde nehledá "poslední záchranu" v tom smyslu, že se chce ujistit, jestli se do církve nevrátit? Někdo může prožívat duchovní chaos a hledá zde nějakou "podporu" a otázku, zda není náhodou cesta adventismu správná. Nevím, o čem lidé přemýšlejí. Nemám teď na mysli lidi, kteří zde hledají třeba nějaké senzace, popichování adventistů, nebo tak nějak.

Proč vůbec neadventisté "komunikují" s adventisty? Myslím si, že je tam pořád nějaká vazba, nějaké pouto. U každého z jiného důvodu. Já osobně jsem asi před 14 dny trávila nedělní odpoledne v bazénu se třemi adventisty, já sama exadventistka. V podstatě se dá říci, že adventisté v mém životě převažují nad neadventisty.

Nebeskému Otci je jedno, kdo je adventista, či neadventista. Jsme všichni jeho děti. Adventista může růst v Boží lásce vedle neadventisty a naopak. Samozřejmě že spolu v některých věcech nebudeme souhlasit, zvláště v sekci věrouka. Pokud Ti, Laco, jde o formu a tón těch diskusí, kdy ji vnímáš napříkad (nevím) jako tvrdý boj dvou stran, lze to změnit. Osobně v této záležitosti vítám "zásah" v tom smyslu, že Ty, nebo někdo jiný, řekne konkrétně, co mu vadí. Osobně nereaguji na "anonymní nekonkrétní výkřiky" - nemyslím to vůbec zle.

Co má dělat člověk, kterého svědomí neobviňuje, ale někoho urazil, zranil? Pokud mu to někdo neřekne, neudělá nic a věci budou pokračovat stejným tempem. Takže Laco, pokud jsem Tě nějak poškodila, urazila, zranila, tak se Ti omlouvám. Pokud Ti to nějak třeba pomůže, jsem ochotna z fóra odstoupit, i když tu mám ještě nedokončené věci. Nechci, aby ses cítil nějak špatně anebo "na zemi".

Boží láska je větší než naše pravda.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Laco napísal: Myslím že som o sebe jasne napísal že aj ja som zamindrákovaný, :D
Laco,prosím tě jaký význam v sobě má podle tebe slovo "mindrák". Jak tak sleduji diskuzi, tak se mi jeví, že si to každý vysvětluje po svém.

od Laco » 21 Mar 2017, 22:02
"Tých 10 ľudí čo tu aktívne prispieva si vlastne lieči svoje mindráky (ja tiež) a neschopnosť prispôsobiť sa cirkevnej doktríne. (pardon vieroučným bodom)
Prečo tu vlastne mrháme časom??? Týžden čo týžden pozeráme ten istý seriál, herci sú už okukaný, presne vieme čo príde, ten dej vieme naspamäť a radi by sme tam zakomponovali aj niečo svoje, však máme nejaký názor nie?"

Pak už je to pro tebe jen závislost, bez pochopení, že jde o něco vážného. Hledání a aktualizace poznatků není řešení mindráků. Je to proces, který se nezastaví ani v naši církvi. Někteří žel zůstanou v zadu a časem hodně pozadu.

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúcnosť fóra ACOSTYM?

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Laco napísal:Myslím že som o sebe jasne napísal že aj ja som zamindrákovaný
ambassador napísal:Laco,prosím tě jaký význam v sobě má podle tebe slovo "mindrák". Jak tak sleduji diskuzi, tak se mi jeví, že si to každý vysvětluje po svém.
Hm...

Nuž hebrejské slovo "min" znamená pohlavie. A odvodeniny súvisia s pohlavím. V slovenčine zaužívané odvodeniny sú natoľko zdomácnené, že používatelia už nepoznajú pôvodný význam a slovo nadobúda hovorový ráz - dokonca bez expresívneho akcentu a stáva sa neutrálnym. A práve preto, že zanikol pôvodný význam, nedá sa považovať ani za eufemizmus.
Napríklad "minda" je dámska pohlavná údica, "mindeneš" je osoba, ktorá sa nadmerne venuje pohlavným údiciam a "zamindrákovaný" je človek, ktorého správanie je vyvolané nadmerným obsahom rozmnožovacej substancie.

Ale keď sme už pri tej lingvistike, slovník kresťana by nemal obsahovať určité úletové frázy.
Napríklad "ja ťa mám hrozne rád". To žiaľ vyznávame často v modlitbe aj Bohu. A "hrozne" má rád lev antilopu, keď jej vytrhne zubami kus stehna. Jemu to chutí, má to rád, ale je to hrozné.
Alebo hovoríme bežne dnes už spisovný výraz "prefíkaný". Ale nemecké fiken je vulgarizmus, znamenajúci uskutočňovanie pohlavného aktu. Takže prefíkaná líška je...

Teda snažme sa aj v tejto oblasti jeden druhého upozorňovať aj bez toho, že by sme sa museli mať hrozne radi.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných