Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Myslíte si, že vedenie združenia má tajiť pred členmi cirkvi niektoré informácie?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Tu
http://www.casd.cz/novy-vybor-slovenske ... -bystrici/
si môžete prečítať pravdepodobne historicky prvú zverejnenú oficiálnu správu zo zasadania výboru slovenského združenia. Nie je jasné, prečo sa predchádzajúcim vedeniam nezdalo dôležité informovať členov o výsledkoch ich jednaní.

Carlos4

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Carlos4 »

Doterajšie vedenia sa určite správali podľa bodu 1. ankety - sami si rozhodovali, čo dajú ľuďom vedieť a čo nie. Pretože oni mali svätožiaru ::jew:: a my nie. Fakt som rád, že nové vedenie nastúpilo inú cestu. Určite to vnímam ako korektný a slušný prístup k členom. Držím im palce ::good:: , nech im to vydrží.

Ninka
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Ninka »

Vyborny krok noveho vedenia, len tak dalej! Nejde mi do hlavy, co je na tejto sprave z vyboru take tajne, ze minule vedenia ich nemohli zverejnit ::shhh:: Co sa tyka ankety, suhlasim s tretou moznostou. Neviem, ktoru informaciu, ktora by sa nemala zverejnovat, mali na mysli hlasujuci, ktori si vybrali druhu moznost... Povazujem sa samozrejme, ze sa tu nebavime o nejakych sukromnych veciach z osobneho zivota, ale o informaciach ohladne fungovania cirkvi. Preto by ma zaujimal vas (=hlasujucich za druhu moznost) nazor, ktore veci tykajuce sa cirkvi by clenovia nemali vediet? Naozaj ma to zaujima, mozno je nieco, co mi nenapadlo a prehodnotim svoj nazor :)
P.S.: Ked hovorim, ze vsetky informacie by mali dostupne clenom, nemyslim tym, ze vsetky maju byt napr. na strankach alebo v Advente. ::read:: Podla charakteru informacie by sa volil aj sposob zverejnenia - online na cirkevnych strankach, v spravodaji, v obezniku a niektore citlivejsie mozno len na vyziadanie...

Layman
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Layman »

Najprv mi ako logická pripadala druhá možnosť, ale potom som začal uvažovať, že vlastne aké informácie by mali byť tajné.
Finančné? Predstavil som si, že Pavel robil urobil zbierku po zboroch kde chodil, a potom by im nepovedal, na čo sa použila ...
Organizačné? Predstavil som si, že apoštoli sa zišli na koncil (Sk 15 kap) a potom by veriacim nepovedali, na čom sa dohodli ...
Ak sa naša cirkev medzitým stala takým kolosom, že musí veci tajiť, tak problém je niekde inde ... A zverejňovanie VŠETKÝCH informácií jej môže pomôcť vrátiť sa tam, kde má byť ...

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

nemám taký dojem že cirkev má záujem niečo tajiť, lebo....
Skôr si myslím, že je to ako v rodine. Rodičia nie všetko vešajú svojim deťom na nos, primerane veku a dospievaniu otvárajú pred nimi témy o ktorých sa rozprávajú. Spôsob vedenia cirkvi nie je založený že všetci do všetkého kecajú a zodpovednosť nenesú. Sú zvolení vedúci, výboru združenia, vedúci oddelení a títo tvoria program, plány, projekty - o ktorých nás informujú...a zastupcovia zborov sú tiež vo vedení výboru a majú možnosť sa k tomu vyjadrovať. pokiaľ ste dali vhodnému človeku takúto dôveru nemám dôvod si liečiť svoje ego, že musím byť o všetkom informovaný.
Je pravda, že by malo byť zrejmé aby určité informácie sa dostali k ľuďom: Tu sme každý inak nastavení, niekto si myslí že by práve túto info mali zverejniť a zodpovedná osoba si myslí že by nemalo zaťažovať ostatných. Všetko by ale malo byť k sláve Božej a to sa zrejme učíme. Ako sa to darí tebe Ninka a Layman v okruhu kde žiješ? ja sa to stále učím a zisťujem že stále mám čo zlepšovať

Layman
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Layman »

ngma, chápem samozrejme tvoj pohľad, nazval by som to pohľad z vnútra (z cirkvi, z rodiny, ...) keď je jasné, že k informáciám sa pristupuje selektívne.
Ja sa na vec pozerám skôr z vonka, v kontexte dnešného sveta, keď si ľudia zvolia zástupcov do politiky, ktorí si potom robia čo chcú a ľuďom sa ešte vysmejú. To sa deje prakticky v každej "svetskej" organizácii (ešte aj deaf paralympiádu dokáže niekto vytunelovať). Nechcem tým povedať, že situácia je v cirkvi podobná, ale to, že ak by v dnešnom svete mal byť niekto príkladom úplnej transparentnosti, tak by to mali byť kresťania. Každé zatajovanie (z akýchkoľvek dôvodov) je podozrivé, tak načo zbytočne dávať zámienku pre nedôveru a podozrievanie ...

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Nerozumiem tvojim slovám
Skúsme ak to má byť účelné a nie len kvaky- kvak tak prosím uveď príklad čo ti vadí? prípadne o čom si myslíš že takto by to nemalo byť

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

-
Naposledy upravil/-a Rajon v 24 Apr 2015, 22:13, upravené celkom 1 krát.

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Layman napísal:Najprv mi ako logická pripadala druhá možnosť, ale potom som začal uvažovať, že vlastne aké informácie by mali byť tajné.
Finančné? Predstavil som si, že Pavel robil urobil zbierku po zboroch kde chodil, a potom by im nepovedal, na čo sa použila ...
Organizačné? Predstavil som si, že apoštoli sa zišli na koncil (Sk 15 kap) a potom by veriacim nepovedali, na čom sa dohodli ...
Ak sa naša cirkev medzitým stala takým kolosom, že musí veci tajiť, tak problém je niekde inde ... A zverejňovanie VŠETKÝCH informácií jej môže pomôcť vrátiť sa tam, kde má byť ...
Takže uvediem príklad:
Vedenie bude mať nejaký pohovor s nejakým kazateľom, ktorý má nejaký problém. Podľa 3. bodu by na druhý deň na cirkevných stránkach mala byť minimálne informácia o tom, že kazateľ XY má nejaký problém, ktorý bol riešený s vedením cirkvi, prípadne aj čiastočný súhrn pohovoru a pod.
Ak by som mal doslovne brať, že niet veci, ktorá by mala byť tajná, tak by to takto nejako malo byť, či nie? Ak nie celkom, tak potom sa už predsa len v ankete zdá byť rozumnejší druhý bod. Aspoň z mojej strany určite.

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Zverejňovanie informácií pre členov cirkvi

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

pochopil som Rajon čo tým myslíš,
podľa mňa je druh info ktoré musí cirkev zverejňovať /ktoré to sú?/ a tie ktoré nie je aby chránila súkromie /neviem či len to?/ druhej osoby.
Alebo inak, tak poďme sa rozprávať o tom v čom všetkom si zlyhal Layman, Rajon a ja tak za posledný rok. Aby to bolo vyrovnané - že nielen kazatelia sú na odstrel. Pokiaľ sme súdni a rozumní ľudia tak toto nie je schodná cesta.
Preto aj cirkev si má nájsť správnu cestu ktorá bude aj v tejto oblasti požehnaním pre zbory

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných