Cirkev ostatkov, kto to je?

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Ako vnímate súvis medzi Cirkvou adventistov s.d. a tzv. cirkvou ostatkov?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Tomáš Plechatýý

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Mikim 09 Jan 2018 14:07 napsal v reakci na Lídu R. toto:
Mikim: ZA PRAVDU BOŽÍ SE S TEBOU BUDU BÍT KLIDNĚ NA ŽIVOT A NA SMRT!!!

Lída: To nefunguje. Když se církev bila za pravdu Boží, upalovala kacíře. Kdo zná Boha, nestaví hranice, ale mosty.¨

Mikim: Ježíš nepřišel na tuto zem stavět mosty mezi denominacemi mezi Izraelci a okolními národy, naopak přišel postavit zdi, aby oddělil pravdu od lží.
Ale v Kristu Ježíši jste se nyní vy, kdysi vzdálení, stali blízkými pro Kristovu prolitou krev.
V něm je náš pokoj, on dvojí spojil vjedno, když zbořil zeď, která rozděluje a působí svár. Svou obětí odstranil
zákon ustanovení a předpisů, aby z těch dvou, z žida i pohana, stvořil jednoho nového člověka, a tak nastolil pokoj.
Oba dva usmířil s Bohem v jednom těle, na kříži usmrtil jejich nepřátelství.
Přišel a zvěstoval pokoj, pokoj vám, kteří jste dalecí, i těm, kteří jsou blízcí.
Efezským 2,13-17

Neregistrovaný

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mikim: ZA PRAVDU BOŽÍ SE S TEBOU BUDU BÍT KLIDNĚ NA ŽIVOT A NA SMRT!!!
Lída: To nefunguje. Když se církev bila za pravdu Boží, upalovala kacíře. Kdo zná Boha, nestaví hranice, ale mosty.¨
Mikim: Ježíš nepřišel na tuto zem stavět mosty mezi denominacemi mezi Izraelci a okolními národy, naopak přišel postavit zdi, aby oddělil pravdu od lží.
Ale v Kristu Ježíši jste se nyní vy, kdysi vzdálení, stali blízkými pro Kristovu prolitou krev.
V něm je náš pokoj, on dvojí spojil vjedno, když zbořil zeď, která rozděluje a působí svár. Svou obětí odstranil
zákon ustanovení a předpisů, aby z těch dvou, z žida i pohana, stvořil jednoho nového člověka, a tak nastolil pokoj.
Oba dva usmířil s Bohem v jednom těle, na kříži usmrtil jejich nepřátelství.
Přišel a zvěstoval pokoj, pokoj vám, kteří jste dalecí, i těm, kteří jsou blízcí.
Efezským 2,13-17
Napadlo mne, že tyto odpovědi plně vystihují podstatu přemýšlení zúčastněných. Rigidní adventismus skutečně staví zdi, škatulkuje lidi,špicluje, porovnává se s jinými, odsuzuje. Nezná lásku bez milosti, je záslužnický, nechápe Boží milost a proto chápe ostatky jako výlučnou skupinu dokonalých lidí, samozřejmě s dokonalou pravdou. Dávám si delší dobu otázky, nakolik je v tomto zainteresované nebo chcete-li, jakou vinu na tom nese sama EGW. Protože EGW má i pasáže, které na dobrého Boha a spásu z milosti ukazují.Ale důrazy na to, co správného dělat a čemu se vyhýbat v jejím díle jsou, zřejmě vliv metodismu ji provázel celý život.
Okolo mne se pár takových asd vyskytovalo, ale nepřesvědčili mne o správnosti postojů. Většině se rozpadl vztah, někteří přiznali, že jim tento způsob byl celá léta protivný, ale žili ve "vlaku", z kterého nešlo vystoupit. Nebyli šťastní, byli křečovití a bez radosti, byť měli plnou pusu svatých řečí.
Pokud bych měl hledat ostatek, tak mezi milostí proměněnými křesťany, kteří jsou vděčni za spasení, slouží nezištně a zřejmě si ani neuvědomují, že nějakým ostatkem jsou. Oni skutečně boří zdi a stavějí mosty.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatýý napísal: 21 Jan 2018, 10:01 Mikim 09 Jan 2018 14:07 napsal v reakci na Lídu R. toto:
Mikim: ZA PRAVDU BOŽÍ SE S TEBOU BUDU BÍT KLIDNĚ NA ŽIVOT A NA SMRT!!!

Lída: To nefunguje. Když se církev bila za pravdu Boží, upalovala kacíře. Kdo zná Boha, nestaví hranice, ale mosty.¨

Mikim: Ježíš nepřišel na tuto zem stavět mosty mezi denominacemi mezi Izraelci a okolními národy, naopak přišel postavit zdi, aby oddělil pravdu od lží.
Ale v Kristu Ježíši jste se nyní vy, kdysi vzdálení, stali blízkými pro Kristovu prolitou krev.
V něm je náš pokoj, on dvojí spojil vjedno, když zbořil zeď, která rozděluje a působí svár. Svou obětí odstranil
zákon ustanovení a předpisů, aby z těch dvou, z žida i pohana, stvořil jednoho nového člověka, a tak nastolil pokoj.
Oba dva usmířil s Bohem v jednom těle, na kříži usmrtil jejich nepřátelství.
Přišel a zvěstoval pokoj, pokoj vám, kteří jste dalecí, i těm, kteří jsou blízcí.
Efezským 2,13-17
B21:
Efezským 2:12  V té době jste byli bez Krista, oddělení od společnosti Izraele, cizí pokud jde o smlouvy zaslíbení, bez naděje a bez Boha na světě.
13  Nyní jste ale v Kristu Ježíši! Kdysi jste byli vzdálení, ale teď jste díky Kristově krvi blízcí.
14  On sám je náš pokoj; on spojil oba tábory v jedno a zbořil hradbu, která je rozdělovala.
15  Vlastním tělem zrušil nepřátelství, totiž Zákon spočívající v přikázáních a předpisech, aby z těch dvou stvořil sám v sobě jednoho nového člověka. Takto nám přinesl pokoj.
16  V jednom těle usmířil oba tábory s Bohem, když svým křížem ukončil jejich nepřátelství.
17  Přišel a vyhlásil "pokoj vám vzdáleným i pokoj blízkým,"

Nemyslím si, že tento text říká, že Pán Ježíš spojil židy i křesťany (pohany) v jedno (jednu pravdu), což minulá i současná doba spolužití mezi židy a pohany příliš nepotvrzuje, a každý z nich věří v něco jiného. Ano Ježíš usmířil židy i křesťany s Bohem.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Napadlo mne, že tyto odpovědi plně vystihují podstatu přemýšlení zúčastněných. Rigidní adventismus skutečně staví zdi, škatulkuje lidi,špicluje, porovnává se s jinými, odsuzuje. Nezná lásku bez milosti, je záslužnický, nechápe Boží milost a proto chápe ostatky jako výlučnou skupinu dokonalých lidí, samozřejmě s dokonalou pravdou. Dávám si delší dobu otázky, nakolik je v tomto zainteresované nebo chcete-li, jakou vinu na tom nese sama EGW. Protože EGW má i pasáže, které na dobrého Boha a spásu z milosti ukazují.Ale důrazy na to, co správného dělat a čemu se vyhýbat v jejím díle jsou, zřejmě vliv metodismu ji provázel celý život.
Tuto otázku jsem si pokládala dlouhou dobu také. Pátrala jsem, jaké ovoce přinesla naší rodině četba jejích spisů a aplikování do života. Zkoumala jsem také vliv těchto spisů na osoby kolem mě. Jako Božího proroka jsem ji už nepovažovala, ale uvědomila jsem si, že jsem ještě nečinila pokání z rozšiřování její literatury. Definitivním zlomem v této otázce se stal leden 2018, kdy jsem obdržela další telefonát v nedobrém duchu. Po zodpovězení této otázky se této osoby zříkám jako Božího proroka pro poslední dobu. EGW je pro mě křesťanskou spisovatelkou, která je dítětem své doby. Činím pokání za propagaci jejích spisů v době mého aktivního adventismu.

Pokud jistí casd členové produkují rigidní adventismus, můj názor je ten, že vinu za to nese i církev. Rigidní členové berou pouze vážně to, co církev učí. Nelze se podle mě distancovat od těchto rigidních členů, říci, že jsou fundamentální, a kdeže se to v nich bere, ale přijmout alespoň částečnou zodpovědnost. Náprava spočívá ve vymezení pozice EGW v adventismu a ve vyučování kazatelů, aby se členy důkladně probírali roli EGW v adventismu a jaká je její role v adventismu dnes. Osobně si myslím, že je zbytečné studovat její spisy, protože ten čas se dá využít na studium Písma.

CASD pro mě není "ostatkem". Nechovám však ke členům této církve zášť, jak je mi předkládáno. Nechovám zášť ani k EGW. Ona je pro mě pouze křesťanskou spisovatelkou. Pokud bych se měla rozhodnout, zda věřit EGW nebo Canrightovi, je to Canright.

Můj postoj k odmítnutí EGW si neplést s odmítnutím členů CASD. Toto platí zvláště pro Frýdek.

Tomáš Plechatýý

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

,,Co tam vidíš táto?"

,,Dávám bolševikovi (na odezvu) den, maximálně dva dny."

Hosť

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Hosť »

Tomáš Plechatýý napísal: 24 Jan 2018, 16:28,,Dávám bolševikovi (na odezvu) den, maximálně dva dny."
Škoda že si to napísal, vyplašil si ho, radšej neprišiel.

Tomáš Plechatýý

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Taky mě to napadlo.

Teď se musím omluvit můj odhad byl mylný.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Mně osobně nevadí, když na mě Mikim nereaguje. Eskalace výměny názorů "Mikim versus Rohalová" není potřebná.

Neregistrovaný

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ještě je potřeba identifikovat toho tátu a je to celé.

Laco.

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

ngma napísal: 04 Mar 2015, 22:30ak je princíp sola scriptura vie mi to niekto pomôcť nájsť v Písme že je to konkrétna inštitúcia, založená človekom?
To bude sranda ak v cirkvi ostatkov ktorá je neviditeľná a tvoria ju veriaci z rôznych cirkví bude aj katolík, jehovista, moslim, budhista.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných