Cirkev ostatkov, kto to je?

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Ako vnímate súvis medzi Cirkvou adventistov s.d. a tzv. cirkvou ostatkov?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Táto anketa zisťuje názor na chápanie v cirkvi často používaného výrazu Cirkev ostatkov.
K ankete je možné pridať diskusný príspevok (použite tlačidlo Odpovedať).

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Osobne to vnímam tak, že ak by pod pojmom "cirkev ostatkov" mala byť nejaká denominácia, ktorá svojim učením najlepšie predstavuje Boha (nie dokonale, ale najbližšie k ideálu), tak je to pre mňa CASD - v ankete 1. možnosť. Ak by pod pojmom "cirkev ostatkov" mali byť určití ľudia (spasení, Boží ľud, žijúci s Bohom atď.), tak je to pre mňa v ankete 3. možnosť.
Čiže podľa mňa ľudia všetkých denominácií (i nedenominácií), ktorí sa pred príchodom Pána Ježiša spoja na Božej strane, budú so svojou vierou (učením) najbližšie práve tomu učeniu, ktoré má dnes CASD.
Zďaleka to však nebudú iba ľudia z CASD a tiež niektorí ľudia z CASD to nebudú :-).

Marie

Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Marie »

Naše učení jasně rozumí, že viditelná CASD je ostatek, ovšem jiný význam má v Bibli termín "žena ", to se lidem hodně plete.....

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

....zaujímavé, ak je princíp sola scriptura vie mi to niekto pomôcť nájsť v Písme že je to konkrétna inštitúcia, založená človekom?

olinka42
Moderátor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11 Jan 2015, 18:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa olinka42 »

Problém je možno v tom, že síce ako cirkev uznávame princíp "sola scriptura", no vždy za tým nasleduje ALE - existujú predsa spisy "ducha prorockého", ktorými by sme sa mali riadiť... Nemám nič proti sestre Whiteovej, svojimi cennými radami určite pomohla nejednému človeku, ale mám pocit, že v cirkvi spôsobuje viac zmätku, než toho dobrého. A neviem, či to je zlou interpretáciou jej textov alebo to tak naozaj myslela, ale často mám pocit, že píše veci, ktoré sa z Biblie nedajú vyvodiť a miestami idú až trochu proti Biblii... Aspoň myslím, že to z jej pera pochádzajú tieto myšlienky o CASD ako o cirkvi ostatkov, inak neviem, kde by to malo pôvod. Ak je to inak, prosím, nech ma niekto opraví :)

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

olinka 42 bez ale ...súhlasím s tebou. Pre mňa historicky ak my povieme a zadefinujeme kľúč čo je cirkev ostatkov tým akoby sme hovorili kto tam nie je. Preto môj pohľad je áno, patria tam aj členovia cirkvi ktorí sa nad tým ani nezamýšľajú - majú obraz Boha vo svojom vnútri, odovzadali sa mu ..možno niektorí si myslia /myslíme/ že tam patríme a upssss...problém. Tým kľúčom je čo chodenie do zboru, prijatie za člena...Ježiš tiež spôsobil dosť zmätku v naformátovaných veriacich, aj EGW rozčerila hladinu tým keď ju Duch viedol.
Dnes je dnes, aká je prítomná pravda /...nemenná ako pred cca 150 rokmi. Tým nehovorím že všetko je dnes nepoužiteľné, sú princípy nemenné aj dnes. To ale neznamená že sa budem vyťahovať len preto že som zapísaný v cirkevnej matrike / v akejkoľvek/.
Ako ťažko sa učíme z histórie čo to spravilo s cirkvou, keď zastupovala Najvyššieho na zemi...a potom sa čudejeme že sú fundamentalisti ...

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

A vedeli by ste nájsť v Biblii pojem CIRKEV OSTATKOV ?

Tomáš Plechatýý

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Nevěděli. Takové spojení se tam podle mne vůbec nevyskytuje.

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Tomáš Plechatýý napísal: 02 Jan 2018, 15:34 Nevěděli. Takové spojení se tam podle mne vůbec nevyskytuje.
No a v tom je problém!
Stačí pridať slovko a vzniká nová doktrína. Keď pridáš k výrazu "cirkev" výraz "samospasiteľný", vzniká samospasiteľná cirkev a kto v nej je má spásu zaistenú členstvom. Toto má RKC prepracované na jednotku.
No a keď k výrazu "ostatok" pridáš "cirkev", vznikne cirkev ostatkov. Ibaže CASD nemá dotiahnuté nuansy, čo vlastne cirkev ostatkov poskytuje.

Ale to nie je ten problém!
Problém je, že do CASD sa vstupuje cez bránu lži. Jedna z krstných otázok znie:
  • "Veríte, že Cirkev adventistov siedmeho dňa je podľa biblického proroctva
    cirkvou ostatku a že ľudia z každého národa, rasy a jazyka sú pozývaní a prijímaní
    do jej spoločenstva? Prajete si stať sa členmi miestneho zboru tejto celosvetovej cirkvi?"
Kto sa chce stať členom v tejto cirkvi odpovedá kladne. Aj keď vie, že verí klamstvu.
Otázku dáva obvykle kazateľ. Aj keď vie, že klame.

No a to je problém.
Kazateľ musí dať otázky podľa celosvetového návodu, krstenec musí povedať áno, a tak vstupná brána do tejto cirkvi je ...

Božie slovo nikde nespomína kadejaké krstné otázky, krstné sľuby, krstné listiny ...
Výraz "ostatok, ostatky" je biblický pojem. V Biblii sa nachádza temer 100 ráz, ale nikde v spojení so slovom cirkev!

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Cirkev ostatkov, kto to je?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Marie napísal: 03 Mar 2015, 22:14 Naše učení jasně rozumí, že viditelná CASD je ostatek, ovšem jiný význam má v Bibli termín "žena ", to se lidem hodně plete.....
Myslim ze ucenie o cirkvi vychadza z vykladu symbolu "zena" ako "cirkev". V takom pripade to co z nej ostalo sa da oznacit skor ako "zostatok cirkvi" nez "cirkev ostatkov."

Kazdopadne tato symbolika je legitimnym podkladom pre ucenie o cirkvi zostatku. Hoci nie nutne spravnym vykladom.

Otazka v ankete je len otazka na to, kto si to ako vyklada. Pravdepodobne sa tu ocakava pokarhanie casd za jej pychu a sypanie si popilu na hlavu. Ale v skutocnosti ide len o zrkadlenie vylucnosti Zidov. Aj oni boli predsa "vyvoleni" a pritom v kazdom ohlade neidealni. V takom vyklade je kludne mozne ze je casd sice neidealnym ale pravym zostatkom pravej cirkvi.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní