Kresťan a alkohol

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíte o požiadavke cirkvi na úplnú abstinenciu?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Alkohol vůbec nepotřebují ti, kteří jsou obrácení a chtějí žít stejně jako Kristus, který se nikdy neopíjel a pokud Písmo někomu doporučí občas něco málo vypít např. 1dl vína (neplést si : "Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství," ), aby se třeba "rychleji" uzdravil, pak to můžeme respektovat, pokud se někdo chce byť jen občas opíjet a tak vědomě hřešit (tak jako občas já kdysi), tak se rozlučte s Božím královstvím, tam hospody, (ale ani jatka na maso rozhodně nebudou):

1 Korintským 6:10  Ani zloději, ani lakomci, ani opilci, ani zlolejci, ani dráči, dědictví království Božího nedůjdou.

1 Korintským 5:11  Nyní pak psal jsem vám, abyste se nesměšovali s takovými, kdyby kdo, maje jméno bratr, byl smilník, neb lakomec, neb modlář, neb zlolejce, neb opilec, neb dráč. S takovým ani nejezte.

Titovi 1:7  Neboť biskup má býti bez úhony, jako Boží šafář, ne svémyslný, ne hněvivý, ne pijan vína, ne bijce, ne žádostivý mrzkého zisku,

A vůbec novinky o škodlivosti alkoholu, který způsobuje 7 druhů rakoviny dnes 29. 7. 2016:

https://www.novinky.cz/veda-skoly/41031 ... oviny.html

jenb
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 21:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa jenb »

tvoje kecy, kdo půjde a nepůjde do nebe jsou trapné, protože ty ani ted wilson o tom nerozhodujete

krom toho celá tvoje reakce je úplně mimo, protože opíjení se v tomhle tématu vůbec neřešilo.

Tomáš Plechatý

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Pro zamyšlení a proti myšlence, že biblická je jenom abstinence:

Deuteronomium 14,26-27 (ČEP)
Tam koupíš za to stříbro všechno, po čem zatoužíš, skot, brav, víno, opojný nápoj, cokoli budeš chtít, a budeš jíst před Hospodinem, svým Bohem, a radovat se i se svým domem.
Ani lévijce, který žije v tvých branách, nenecháš opuštěného, protože nemá s tebou podíl ani dědictví.

pokud se někomu čep zdá tendenční, tak:

Deuteronomium 14,26-27 (B21)
Za ty peníze tam pořiď vše, nač budeš mít chuť – hovězí, skopové, víno, pivo nebo cokoli budeš chtít. Jez to tam před Hospodinem, svým Bohem, a raduj se s celou svou rodinou.27Nezanedbávej ovšem levitu, který je ve tvém městě, neboť u tebe nemá žádný podíl ani dědictví.

Deuteronomium 14,26-27 (BK 1613)
A vynaložíš ty peníze na všecko, čehož žádá duše tvá, na voly, na ovce, na víno, aneb jiný nápoj silný, a na všecko, čehož by sobě žádala duše tvá, a jísti budeš tam před Hospodinem Bohem svým, a veseliti se budeš ty i dům tvůj.
Levíty pak, kterýž by v branách tvých bydlil, neopustíš, nebo nemá dílu a dědictví s tebou.

Deuteronomium 14,26-27 (Roháček)
A tam vydáš peniaze za čokoľvek, čo si bude žiadať tvoja duša, už či za hovädo, za dobytča, za ovcu alebo kozu, za víno alebo za iný nápoj silný alebo už za čokoľvek, čoho si bude žiadať od teba tvoja duša, a budeš jesť tam pred Hospodinom, svojím Bohom, a radovať sa budeš ty i tvoj dom. A Levitu, ktorý bude v tvojich bránach, neopustíš, lebo nemá podielu ani dedičstva s tebou.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatý napísal:Pro zamyšlení a proti myšlence, že biblická je jenom abstinence:

Deuteronomium 14,26-27 (ČEP)
Tam koupíš za to stříbro všechno, po čem zatoužíš, skot, brav, víno, opojný nápoj, cokoli budeš chtít, a budeš jíst před Hospodinem, svým Bohem, a radovat se i se svým domem.
Ani lévijce, který žije v tvých branách, nenecháš opuštěného, protože nemá s tebou podíl ani dědictví.

pokud se někomu čep zdá tendenční, tak:

Deuteronomium 14,26-27 (B21)
Za ty peníze tam pořiď vše, nač budeš mít chuť – hovězí, skopové, víno, pivo nebo cokoli budeš chtít. Jez to tam před Hospodinem, svým Bohem, a raduj se s celou svou rodinou.27Nezanedbávej ovšem levitu, který je ve tvém městě, neboť u tebe nemá žádný podíl ani dědictví.

Deuteronomium 14,26-27 (BK 1613)
A vynaložíš ty peníze na všecko, čehož žádá duše tvá, na voly, na ovce, na víno, aneb jiný nápoj silný, a na všecko, čehož by sobě žádala duše tvá, a jísti budeš tam před Hospodinem Bohem svým, a veseliti se budeš ty i dům tvůj.
Levíty pak, kterýž by v branách tvých bydlil, neopustíš, nebo nemá dílu a dědictví s tebou.

Deuteronomium 14,26-27 (Roháček)
A tam vydáš peniaze za čokoľvek, čo si bude žiadať tvoja duša, už či za hovädo, za dobytča, za ovcu alebo kozu, za víno alebo za iný nápoj silný alebo už za čokoľvek, čoho si bude žiadať od teba tvoja duša, a budeš jesť tam pred Hospodinom, svojím Bohom, a radovať sa budeš ty i tvoj dom. A Levitu, ktorý bude v tvojich bránach, neopustíš, lebo nemá podielu ani dedičstva s tebou.


Takže jíž maso, piješ víno a pivo ano a všechno je podle Tebe úplně v pohodě? Bible to nezakazuje tak co, že jo? Myslíš si, že v nebi budeme zabíjet zvířata a jíst maso a k tomu pít alkohol?

Ten překlad B21 mě pobavil s tím pivem, to nemá chybu, ti překladatelé museli být nalití jak to překládali.
Víno zde uvedené ale vůbec nemuselo být myšlené jako zkvašené, protože jsem už někde četl, že objevili v Izraeli ve vykopávkách speciální nádoby, které jim umožňovaly uschovávat víno nezkvašené i několik měsíců.

Pokud i nekřesťané píšou o tom, že alkohol je špatný a to i v malém množství, pokud se pije pravidelně, pak jim nemám důvod nevěřit a raději nebudu pít vůbec, nač umřít předčasně třeba na rakovinu, jaký to dává smysl? Jednou k tomu možná dojdeš taky, v 27 jsem se občas častěji něčeho napil a dneska už jen výjimečně. Jednoduše k tomu nemám důvod. A pobavit se a mít dobrou náladu lze i bez něj.
Otázka: A v jakém stavu byl alkohol kdysi v porovnání s tím co je dostupné dnes... ::pleas::

Neregistrovaný

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Bible neučí abstinenci a v tomto smyslu by to mělo být i prezentováno. Hříchem je opilství, není, ač je to divné, hříchem se trochu se napít.
Destilace byla objevena později, než byl napsán NZ, takže na kořalky bych "povolení" pít nevztahoval.
Mám ještě v paměti hodného pana faráře evangelíka, který si rád dal, k tomu kouřil a byl obézní. Nebyl na něho hezký pohled.
Mne spíše zajímá to, že nutnost abstinence je v křestním slibu, měla by být pouze doporučována, podobně jako zdravé jídlo a zdravý způsob života, ne jako podmínka vstupu do církve.
Sám už dlouho abstinuji, nejsem na to pyšný, ale Bohu vděčný. Může se z toho stát závislost u některých lidí. Můj otec pije střídmě alkohol celý život, ale nikdy jsem ho nezažil opilého, prostě si občas dá pivko nebo víno. Není to ale přípak každého.
Zrušení abstinence v casd nemůže být uskutečněno bez zamítnutí rad "ducha prorockého".
Formuloval bych to asi takto - není zakázáno střídmé pití, ale je lepší nepít. Abstinence přinesla po zdravotní stránce církvi užitek, to je jisté.


Tomáš Plechatý

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Lidem jako Ambassador a Mikim já nerozumím.

Mikim nejprve pronese něco o tom, jak každým lokem alkoholu vědomě hřešíš.

Když ho tu usvědčíme písmem, že alkohol není biblí plošně zakázán, ale opilství ano.

Tak začne psát něco o tom, že určitě jen čekám, abych mohl vyzkoušet všechno nedobré jakmile to bible jen trochu dovolí, jako bych byl utržený ze řetězu.

A konečně Mikim i Ambassador tu najednou začnou uvádět zdravotní důvody. Pití a rakovina, pití zabíjí mozkové buňky, pití rozvrací rodiny, pití způsobuje závislostm ničí játra. atd. atd.

Chápete oba dva, že tady asi není nikdo na fóru proti komu tu píšete, kdo by obhajoval alkohol jako nezávadnou, nebo dokonce lidem prospěšnou látku?!

My ostatní hádám víme dobře, co zlého alkohol dokáže napáchat a znali to a věděli i Izraelité - Noe s opil a choval nepatřičně, Lota opily jeho dcery aby s ním měly děti, nazírům Bohu zasvěceným se alkohol zcela zakazoval po dobu slibu atd.

My ostatní se tu ovšem bavíme o tom, proč je to v křestním slibu jako podmínka, když to bible nezakazuje?!?!?

Jestli je to jen kvůli zdravotním důvodům, tak proč potom není v křestním slibu jmenovitý zákaz zmrzliny (vede k obezitě), kompletní zákaz televize (má hypnotické účinky a to záření není zdravé) zákaz nosení mobilů v kapsách kalhot (u mužů snižuje plodnost), zákaz ponocování nebo vůbec nočních směn v práci (přece porušovat Bohem ustanovené dělení dne na den a noc, je stejné jako porušovat týdenní řád soboty, možná i horší)?

Všechny tyto výše uvedené zásady by byly lidem k ochraně zdraví, tak jako zákaz pití, ale bible to přímo nezakazuje.

Jestliže tedy zdravotní prospěšnost sama stačí na to, aby zákaz byl podmínkou ke křtu, tak proč nebýt konzistentní?!

Ještě bych tam přidal přejídání, obezitu a nadváhu a lenost - sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu.

Před křtem by potom musel člověk projít sérií testů na hladinu cukru, cholesterolu, %tělesného tuku (navrhuju max 10% muži max 15% ženy), množstvím vlákniny které zkonzumuje týdně, zátěžovým testem běhu na 12 minut (alespoň 1,5-2km), počtem dřepů a kliků vykonaných v řadě (alespoň 15 kliků a 40 dřepů) sedlehů na 2minuty (alespoň 40) a čas za který provede 20 angličáků.

Dále by dostal křestní certifikát, že pečuje dobře o své tělo/ chrám ducha.

Také navrhuji, aby mohl být na základě svědectví 2-3 členů kterýkoliv člen, jemuž uplynulo více než 2 měsíce od posledního měření, vyzván výborem, aby se znovu podrobil testům, zda stále vyhovuje, aby se včas zabránilo církevnímu odpadnutí.

Pokud by člen neprošel, navrhuji dočasnou církevní kázeň a pravidelný dohled diakona v domácnosti, zda dbá na životosprávu, kontrolu lednice, času usnutí a probuzení (stačí telefonicky a rozeznat podle hlasu, zda je dotyčný rozespalý, nebo stále bdělý) a v nejhorším stavu zařazení společných církevních kondičních tréninků. K tomu by možná mohly posloužit i již zavedené pobyty zdraví, které by prostě mohly začít vydávat členům v kázni osvědčení o úspěšném absolvováni a ochotné snaze plnit požadavky.

Po zavedení tohoto systému by se v očích veřejnosti určitě zvedlo hodnocení církve, neboť by všichni naši členové vypadali zdravěji a mlaději a po nové studii by se možná i ukázalo, že se dožívají více než jen o 7 let déle (starý výzkum Loma linda), toto vše by byl zcela jasně pozitivní motivační faktor pro vstup do církve u nových lidí. Tedy by se zdroje k realizaci daly náleznout i v oddělení misie a evangelizace.

Přece zdravotní reforma je pravou rukou poselství třetího anděla ;-)
howgh
(P.S. jsem celoživotní abstinent = mám body k dobru?)

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Pouze jsem dal odkaz na který jsem " narazil". Byl bez komentáře pro svobodné posouzení. Nic víc a nic míň. Normální člověk si přečte, pokud má zájem,. No a udělá si svůj nějaký závěr. Nikoho jsem k ničemu nenutil. Abstinence je svobodné rozhodnutí, pokud není jedinec ve vleku závislosti.
Pro mne to není vstupenka do nebe. Nejsem pro vylučování tak jak to píšeš. Je to vzdálené Kristovu " programovému " prohlášení.
Náš život je ovlivněn ne jen jedním faktorem.
Cesta s Bohem je cesta hledání, pádů a nových začátku. Není to slovní víra v Boha. Je to cesta hříšného člověka za Kristem.
Schoval jsi se za My. a za Víme. To je nejhorší varianta diskuze.
"Nebudeš podsouvat svému bližnímu, to co neřekl, nenapsal!"
Naposledy upravil/-a ambassador v 02 Aug 2016, 18:16, upravené celkom 1 krát.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatý napísal:Lidem jako Ambassador a Mikim já nerozumím.

Mikim nejprve pronese něco o tom, jak každým lokem alkoholu vědomě hřešíš.

Když ho tu usvědčíme písmem, že alkohol není biblí plošně zakázán, ale opilství ano.

Tak začne psát něco o tom, že určitě jen čekám, abych mohl vyzkoušet všechno nedobré jakmile to bible jen trochu dovolí, jako bych byl utržený ze řetězu.
Čau, ty jsi dneska pojedl 100% vtipné kaše, kterou ti navařila L., že?

Ani slůvko jsem nenapsal o tom, že každým lokem alkoholu vědomě hřešíš, nevýmýšlej si, dík.

Naopak jsem psal verše o opilcích, že nebudou v Božím království, a nenapsal jsem ani jedno slůvko o tom, že by byl alkohol Biblí plošně zakázán. Poté jsi to byl Ty kdo tady předhodil verš Dt., kde se píše o vínu /nelze dokázat, že o kvašeném) a o silném opojném nápoji, který si tenkrát mohli koupit a veselit se. O usvědčení opilství v Dt. není jediná zmínka, tak nevím odkud jsi to vzal...

Na základě Tvého verše Dt. jsem ti napsal zda piješ víno, pivo a jíž maso a jsi v pohodě!

Nečetl jsem komentáře přede mnou, odpovídal jsem jen v anketě a pak k tomu přidal svůj vlastní komentář. Anketa se týká alkoholu všeobecně a netýká se křestního slibu a alkoholu, proto si můžu napsat co chci a reagovat na co chci ohledně alkoholu.

A konečně Mikim i Ambassador tu najednou začnou uvádět zdravotní důvody. Pití a rakovina, pití zabíjí mozkové buňky, pití rozvrací rodiny, pití způsobuje závislostm ničí játra. atd. atd.

Chápete oba dva, že tady asi není nikdo na fóru proti komu tu píšete, kdo by obhajoval alkohol jako nezávadnou, nebo dokonce lidem prospěšnou látku?!
Píšeme cokoliv o alkoholu a uvádíme jakékoliv důvody i nebiblické a současné proč není pro nás vhodný, co je na tom špatného? Nepatří to snad sem?
My ostatní se tu ovšem bavíme o tom, proč je to v křestním slibu jako podmínka, když to bible nezakazuje?!?!?
O křestním slibu a alkoholu jsem předtím nic nečetl, křestní slib je jen cár papíru, který má význam jen u lidí v církvi u Boha je to jen cár papíru, který pro něj nemá valný význam, maximálně může být návodem pro křtěnce co dělat a nedělat. Papír totiž snese všechno. Až praxe ukáže jak to ten člověk se svou vírou myslí doopravdy. Nikdo nebude spasen podle toho jestli někdy podepsal nějaký cár papíru před křtem. Proto se prý už dnes v církvi uvažuje, že ho úplně zruší. A ani se nedivím, když ho už nechce nikdo podepisovat.

Jinak ta druhá polovina komentáře, nespletl jsi se to je jak pomalu před vstupem do armády... ::rofl::

A to jsem chtěl od Tebe slyšet:

P.S. jsem celoživotní abstinent = mám body k dobru?

Máš body k dobru zcela jistě a všichni abstinenti s Tebou. Normální je totiž nepít alkohol.

A co jinak jíš maso? Na to jsi mi neodpověděl. ;) Nechci se tě ale ptát jak ten anděl Bohouša u bazénu: piješ? No tak trochu, kouříš? .....atd.

Neregistrovaný

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Před křtem by potom musel člověk projít sérií testů na hladinu cukru, cholesterolu, %tělesného tuku (navrhuju max 10% muži max 15% ženy), množstvím vlákniny které zkonzumuje týdně, zátěžovým testem běhu na 12 minut (alespoň 1,5-2km), počtem dřepů a kliků vykonaných v řadě (alespoň 15 kliků a 40 dřepů) sedlehů na 2minuty (alespoň 40) a čas za který provede 20 angličáků.
Dlouho jsem se tak nezasmál. Vzpomněl jsem si na fotbalové rozhodčí na profesionální úrovni, kteří musí projít náročnými fyzickými testy. Nevím, kolik z nás by takovými testy prošlo. Nebo tzv.Fit test či spartakiádní test zdatnosti pro všechny věkové kategorie, to byly věci!
Na prstech jedné ruky mohu spočítat známé ze sboru, kteří pravidelně cvičí či sportují. Sám v tom tedy příkladem nejsem, to čestně přiznávám, zkusím to změnit.
Myslím ale, že se doma od revoluce změnila, diskuse o sojových karbanátcích, jako nejdůležitějším článku zdravotní reformy, prakticky vymizely.Jídlo ale zůstává častým námětem rozhovorů, třeba ale někdy v budoucnu zaslechneme "kolik kilometrů jsi včera uběhl? " nebo "jak dlouho jste včera ten tenis hráli?".
Vracím se k abstinenci a čistému a nečistému jako podmínce křtu. Samozřejmě, každá církev si může dát do podmínek členství, co chce. Nemělo by se to ale pak prezentovat ve smyslu "tak to učí bible", ale "tak jsme to jako církev přijali". Osobně si myslím, že pokud by byl zdravý způsob života pouze doporučován a ne vyžadován, nic převratného by se nestalo. Adventisté by nebrali útokem regály s alkoholem "protože se to může", nadále by se vyhýbali vepřovému a tabáku.
I v církvi existují k této věci velmi rozdílné přístupy, někteří jdou do extrému, další na to víceméně kašlou, jiní to přijali s rozumem a je to na nich i vidět.
Sk 15:20 Proto já soudím, abychom nedělali potíže pohanům, kteří se obracejí k Bohu,
ale jen jim napsali, aby se vyhýbali všemu, co přišlo do styku s pohanskou bohoslužbou, aby nežili ve smilstvu, aby nejedli maso zvířat, která nebyla zbavena krve, a aby nepožívali krev.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných