Kresťan a alkohol

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíte o požiadavke cirkvi na úplnú abstinenciu?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

Určitě střídmost i v této oblasti. A že to někdo přežene?

No, to je jak jízda v autě - je zapotřebí se to naučit a někdo na to nemá, nikdy se to nenaučí, někdo sebe nebo někoho zabije, ale """hřešíme""" všichni stejně (porušováním pravidel silničního provozu, které jsme se "zavázali" dodržovat - obzvlášť kazatelé mají armádu strážných andělů; produkujeme emise a nadmíru spotřebobováváme kyslík; "podílíme" se nepřímo na aktivitách globálních naftařských korporací a máme tak krev na rukou; zábor zemědělské půdy v "Nošovicích" ... ). (Chtěl jsem zde dát smajlík, ale jsou to vážné skutečnosti, tak raději nee.)

Ale být v 19. století na divokém západě, zůčastnit se zlaté horečky, vidět tu "špínu" a co to udělalo s Indiány ..., byl bych v té době asi rozhodně pro abstinenci. Dnes máme ale jiné, závažnější problémy.

Někteří si hold potřebují myslet, že Ježíš po zmrtvýchvstání - jak píše bible - neopékal skutečné ryby (které předtím musel ulovit, usmrtit - kouknout se jim do očí, použít "kinžál" - kde se vzal? - a vykuchat je), ale byly buď z tofu anebo už je upečené stvořil.

Kdežto já si myslím, že to na svadbě v Káni vypadalo jako v tom vtipu: Ráno, třetího dne po svatbě, se z rohu ozval zoufalý hlas "vóódú, prosííím, vodu"". Ježíš, který byl ochotný pomáhal bližním v nouzi, ihned přispěchal s číší vody. Dotyčný nevěřícně zamžoural očima a ještě zoufaleji zvolal: "Ne, Ty už prosím Tě nee!"

josef

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Realista napísal:
josef napísal:
mojnazor napísal:A naozaj uprimne hovorim, ze ked som s tymito ludmi popijala alkoholicky napoj, nase vztahy sa zlepsili. Ci uz s rodinou, s priatelmi alebo s partnerom. ... Z mojich skusenosti teda hovorim, ze ak clovek pije s mierou, tak, aby sa neopil, vztahy to moze aj zlepsit.
Aby mé dobré vztahy byli závislé od toho, zda jsem si vypil nebo ne, to pěkně děkuju. To myslíš opravdu vážně? To si sebou pořád nosíš lahvinku pro lepší vztahy? Spíš si myslím, že jsi jenom popsala obecně známé subjektivní pocity po vypití trochy alkoholu.
A tohle není podsouvání? Že dobré vztahy jsou závislé na pití alkoholu? Já to pochopil spíše tak, že se vztahy uvolnily tím, že už se neřeší pití/nepití, jezení-nejezení, slavení-neslavení, dělání-nedělání (což koneckonců vztahy poškozuje stejně jako alkohol). Neustále tu druhým vytýkáš podsouvání, ale přitom to také děláš. Tohle je jen jeden příklad.
Ano, realisto, to co píšeš je podsouvání. Protože ohýbáš text, jak se ti hodí.
Přečti si, prosím, ještě jednou, co "mojnazor" napsala (nejlépe celý příspěvek, nejenom tu citaci) - na to jsem reagoval, ne na to, co tam "vidíš" ty. Ostatně, může se vyjádřit "mojnazor" sama, jak to myslela, pokud ovšem ješte chodí na tento web.
Realisto, ty to ale všechno nejspíš víš a stejně zde budeš psát, co se hodí tobě, ne-liž? :) To je i důvod, proč na tvoje příspěvky někdy reaguji poněkud zdrženlivě. Pokud jsem to ale z tvých příspěvků nevypozoroval a ty opravdu upřímně hledáš pravdu, potom se ti já stejně upřímně omlouvám a přeji ti, abys tu skutečnou pravdu objevil. :)

Ale abs neřekl, že uhýbám, odpovím ti i na ten sex, když tě tolik zajímá. Protože bych ale nerad špatně pochopil tvoji otázku (a nerad bych byl znova nařčen, že podsouvám), prosím tě o upřesnění:
Co si představuješ pod závislostí na sexu? Jak se konkrétně projevuje? Jak se podle tebe stává člověk závislým na sexu?
Veřejně zde slibuji, že stejně konkrétně, jako mi ty zodpovíš tyto otázky, odpovím i já tobě.
Prosím tě jenom o jedno: napiš to stručně vlastními slovy a nevkládej odkazy na články, nemám tolik času. Dík.
A ještě jeden návrh: aby to bylo přehlednější, použi, prosím, k tomu již založené vlákno:
http://acos.tym.sk/ine-f8/sexualita-t455.html
Realista napísal:Ptáš se k čemu je toto forum dobré. Zkusím odpovědět ...
Realisto, neptal jsem se k čemu je toto forum dobré. (Není to podsouvání?) :)
Ptal jsem se:
Co dobrého tento web již přinesl? K vyřešení kterých problémů konkrétně přispěl? Můžeš vyjmenovat?
To je velký rozdíl. Každé diskusní forum je pro někoho dobré. Ale to ještě neznamená, že každé k něčemu dobrému přispívá. Proto se ptám, co se ptám. Zatím jsem odpověď nenašel.
U tebe jsem pochopil, že ti dává prostor. Je tu takových asi více. Nic víc? Já mám v církvi prostoru dost, nemusím chodit na fora.
Je tu ale také negativní dopad. A nemyslím si, že admin o tom neví. A je zvláštní, že admin je v anonymitě i když mu žádné nebezpečí nehrozí. O tom jsem se snažil mluvit. Vyjádřil jsem svůj názor. To se prý na forech dělá. :)
Realista napísal:Vnímám to tak, že jsi sem přišel s předporozuměním, že tohle forum je špatná věc a teď se to jen snažíš dokázat. Nebo ti jde o věcnou debatu, sdílení a konfrontaci názorů?
Realisto, psal jsem zde vícekrát, že jsem o tomto webu zaslechl a chtěl jsem si udělat názor. Ten názor jsem vyjádřil a podle mého i zrozumitelně zdůvodnil. Reakce byly spíše obecné, mnoho konkrétního jsem se nedozvěděl.
Ale podle tebe jsem sem již přišel s předporozuměním. Není to podsouvání?
Nejsem náhodou tajný agent CASD? :)
Realista napísal:Dále píšeš, že členové se musí smířit s učením církve, nebo mají vystoupit. Ono to asi nebude tak úplně jednoduché. Reformátoři například také hned nevystupovali z církve a nesnažili se zakládat novou. Právě naopak. Vidíš to tak, že členové mají buď držet hubu a krok nebo mají vystoupit? Co je to vlastně ta církev tedy? Opravdu nemá církev máslo na hlavě? (Ford, Rea..?)
Realisto, kde jsem to psal? Kde píšu, že členové mají "buď držet hubu a krok, nebo..."? Není to podsouvání?
Členové církve mají možnost svobodně a neanonymně diskutovat v rámci církve. Tento web (a jak vidíš, i díky tobě) vytváří dojem, že tomu tak není. Protože prý "členové mají buď držet hubu a krok nebo mají vystoupit". Dále: admin se musí zatajovat, protože mu hrozí nějaké nekonkrétní nebezpečí. (Předpokládám, že jsi ty názory zde četl také.) Ale když se zeptám jaké konkrétní nebezpečí, tak se dozvím, že "něco určitě", nebo že (možná) vyloučení z církve. Ty tomu rozumíš? Já ne.
Psal jsem tohle:
"Ale i církev (a to jsou opět a zase jenom věřící lidé) má právo vyjádřit svoje chápání bible tak, jak to považuje za správné, ne? Proč se toto právo jednotlivci přiznává, ale církvi upírá? Proč ti, kdo s církví nesouhlasí, to neřeší jako ty? (Psal jsem to pro Tomáše.) Proč nutí církev, aby se přizpůsobila jejich vidění věcí? Tomuto nerozumím."

Realisto, ctím starou zásadu Jednoty: „V podstatných věcech má být jednota, v nepodstatných či případných svoboda, a ve všem láska.“ A jsem přesvědčen, že ji ctí i církev. Prosím, nepřehlédni, že tam není jenom "svoboda" a "láska", ale také "jednota". No a pokud se v podstatných věcech neshodneme, tak je podle mého nejlepší se v lásce "rozejít". Ale zde se od církve očekává, že v podstatných věcech ustoupí. Mají ti věřící v církvi popřít sama sebe a svoji víru? To by přeci od nich nebylo upřímné, ne?
A, pokud je mi známo, to samé udělali všichni reformátoři. I když to původně nechtěli, pochopili, že to bude nejlepší řešení. Tak proč mi to vytýkáš? Navrhuji pouze to samé, co udělali i reformátoři.

Ano, i lidé v církvi (členové, vedoucí, ...) dělají chyby. Jsou to také jenom chybující a hříšní lidé. A je možné, že někdy udělají i tu chybu, že si chybu nechtějí přiznat. Ale odmítám, že by to bylo systémové jednání církve, spíš je to o konkrétním jednotlivci.
Obávám se, že to, co se zde řeší, často nejsou ani tak "chyby", jako spíš osobní "křivdy".
Realista napísal:Ptal jsem se, zda jsi "ten" Josef...Pokud ano, tak já jsem tvůj synovec Štěpán. Pokud ne, nech to být a můžeme zůstat v rovině josef - Realista.
V odhalování anonymity je na tahu admin a jeho tým. :)
Už jsem tady na to někomu odpověděl parafrází na Ježíšovo jednání: Dokud se admin bude zatajovat, ani já vám neřeknu, kdo jsem. A dodávám: Pokud admin a jeho tým věrohodně zveřejní svoji totožnost, udělám totéž.
Přidáš se? :)

Neregistrovaný

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

V odhalování anonymity je na tahu admin a jeho tým. :)
Už jsem tady na to někomu odpověděl parafrází na Ježíšovo jednání: Dokud se admin bude zatajovat, ani já vám neřeknu, kdo jsem. A dodávám: Pokud admin a jeho tým věrohodně zveřejní svoji totožnost, udělám totéž.
Přidáš se? :)
Josefe, už asi 5x jsi napsal výzvu, ať se odhalí anonymita admina. A údajně uděláš totéž. Psal jsi o zbabělosti atd., ale sám píšeš pod nickem. Už s tím neotravuj, je to trapné.

Realista
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 23 Sep 2016, 18:23
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Realista »

No ja uz se odhalil. Necekal jsem, ze budes takhle uhybat. Dalsi debata s tebou pro me tim padem ztraci vyznam. Nemas cas cist clanky a odkazy, ale forum procitas vice nez dukladne. Aha. Zrejme ti opravdu jde jen o ty jmena adminu.

josef

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Hosť napísal:Josefe, už asi 5x jsi napsal výzvu, ať se odhalí anonymita admina. A údajně uděláš totéž. Psal jsi o zbabělosti atd., ale sám píšeš pod nickem. Už s tím neotravuj, je to trapné.
"Hoste", trapné je, že nevíš, o čem mluvíš. Možná je pro tebe složité pochopit, co říkám. To je mi líto. Anebo nechceš pochopit. A to je horší.
Napsal jsem, že nepovažuji za správné, když je zde admin v anonymitě a vysvětlil jsem proč. Nebylo to 5x. Následně jsem jenom reagoval na výzvy jiných, abych se odhalil. Ptali se, tak jsme jim odpověděl. To se na fóru dělá, ne? Tak proč lžeš?

No a přidáš se? :)

josef

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Realista napísal:No ja uz se odhalil. Necekal jsem, ze budes takhle uhybat. Dalsi debata s tebou pro me tim padem ztraci vyznam. Nemas cas cist clanky a odkazy, ale forum procitas vice nez dukladne. Aha. Zrejme ti opravdu jde jen o ty jmena adminu.
Realisto, proč uhýbáš? A proč mi zase podsouváš co není pravda? A proč neodpovídáš na otázky, které jsi sám začal?
Anebo ti jde jenom o moji identitu?
Chtěl jsi mluvit o sexu. Takže sex nebude? :)

Realista
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 23 Sep 2016, 18:23
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Realista »

Nepodsouvej mi, že jsem chtěl mluvit o sexu. Použil jsem to pouze jako přirovnání a to bys jako vzdělaný člověk mohl pochopit. Ty ses chytil pouze jednoho mého příspěvku a ještě jsi to vytrhl z kontextu, protože šlo o to ukázat lacinost tvých odsudků alkoholu. Vybíráš si pouze to co se ti hodí. Tvoji identitu prozrazuje tvůj způsob vyjadřování. Dobře si pamatuju na některá kázání. Chvilku mi trvalo, nez mi to docvaklo. Ty bys mě pravděpodobně nepoznal nebýt mého vstřícného kroku. Postavil ses k tomu jak ses postavil a já to respektuju. Beru to jako cennou zkušenost ::bye::
Naposledy upravil/-a Realista v 22 Feb 2017, 19:36, upravené celkom 1 krát.

Guy
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 28 Jan 2016, 17:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa Guy »

Josef píše:
Hoste", trapné je, že nevíš, o čem mluvíš. Možná je pro tebe složité pochopit, co říkám. To je mi líto. Anebo nechceš pochopit. A to je horší.
Napsal jsem, že nepovažuji za správné, když je zde admin v anonymitě a vysvětlil jsem proč. Nebylo to 5x. Následně jsem jenom reagoval na výzvy jiných, abych se odhalil. Ptali se, tak jsme jim odpověděl. To se na fóru dělá, ne? Tak proč lžeš?
Takže se na jeho výzvy a narážky podíváme, zde je 1.
V odhalování anonymity je na tahu admin a jeho tým. :)
Už jsem tady na to někomu odpověděl parafrází na Ježíšovo jednání: Dokud se admin bude zatajovat, ani já vám neřeknu, kdo jsem. A dodávám: Pokud admin a jeho tým věrohodně zveřejní svoji totožnost, udělám totéž.
Tady 2.
Na druhou stranu, "ovoce", nebo-li činy: tvůrci webu zvolili partyzánský způsob "boje" - skrývají se, i když k tomu (podle jejich tvrzení, že dělají dobrou věc) nemají žádný důvod.
Zde 3.
No a v tom vidím problém. Když tyto příklady uvádíš v souvislostech se zatajováním se admina, vytváříš dojem, že i adminovi něco podobného hrozí, jako hrozilo Ježíši, Lutherovi etc. Srovnáváš jeho "ohrožení" s údělem mučeníků. To je podle mne vytváření falešného dojmu, že církev tvrdě pronásleduje a trestá své oponenty.
4.
Tomáši, moc si vážím, že jsi své názory otevřeně komunikoval a také to, že když jsi nemohl souhlasit s "učením" církve, tak jsi z ní odešel. Netvrdím, že tvůj pohled je ten správný, ale bylo to od tebe čestné. Není toto cesta i pro admina? Přijde mi to jako "dospělé" jednání. Naproti tomu, anonymní pokřikování "zpoza rohu" mi přijde nečestné a "pubertální".
5.
Plně souhlasím a jsem přesvědčen, že tuto možnost admin měl a mohl ji beztrestně využít. Ale, bohužel, zvolil jinou cestu.


6.
To, co je pro mne nepochopitelné je, proč to admin dělá
tajně
a zbaběle, proč se skrývá. Když dělá dobrou věc a hájí pravdu. Toto je pro mne nepochopitelné.
a spostu dalších narážek:
Stačí si přečíst příspěvky admina a každý může mít jasno, wo co gou tomuto webu. Určitě to není poctivé hledání pravdy ohledně CASD.
Neprohlížel jsem vše, myslím, že to stačí. Tvoje vyjádření jsou dost nešťastná a možná i sám sobě trochu lžeš a obviňuješ z toho druhé.

josef

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Guy napísal:Takže se na jeho výzvy a narážky podíváme, ...
Neprohlížel jsem vše, myslím, že to stačí. Tvoje vyjádření jsou dost nešťastná a možná i sám sobě trochu lžeš a obviňuješ z toho druhé.
Guy, ten tvůj příspěvek je trochu dlouhý, nemyslíš? :)
Jsi se svou rešerší spokojen?
Kde v těch tvých bodech jsem "5x napsal výzvu"? Nebo tobě to tam nechybí?
Je snad samozřejmé, že když o něčem diskutuji, tak o tom musím něco napsat. Takže když jsem diskutoval o anonymitě admina, těžko jsem mohl citovat Písmo (ó jak ušlechtilý požadavek - ale taky ho tady necituješ, to už nevadí?), protože v Písmu se o adminovi nepíše.
Takže stručně:
1. irelevantní - je to moje odpověď na dotaz
2. irelevantní - vytrženo z diskuse o anonymitě admina
3. irelevantní - vytrženo z diskuse o vytváření falešného dojmu tímto webem (myslím, nedohledával jsem to)
4. irelevantní - vytrženo z diskuse
5. irelevantní - vytrženo z diskuse, proč se admin musí skrývat
6. irelevantní - z diskuse o adminově anonymitě
Guy, ani v jednom případě nešlo primárně o to, že bych admina k něčemu vyzýval. Diskutoval jsem o tom, proč je admin v anonymitě, proč se údajně musí skrývat a vysvětloval jsem, proč s tím nesouhlasím.
Takže je mimo mísu mi vytýkat, že 5x jsem "napsal výzvu".
Když diskutuji o anonymitě admina, budu psát o anonymitě admina, anebo o saharské poušti, co myslíš?
Chápeš?

josef

Re: Kresťan a alkohol

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Realista napísal:Nepodsouvej mi, že jsem chtěl mluvit o sexu.
Tvoje slova, realisto:
Navrhuju očistit adventní společenství od zhoubného vlivu sexu, který způsobuje silnou psychickou závislost, která mnohdy končí tragicky. Vždyť příklady máme téměř každý i ve své rodině. Je to možná ještě škodlivější droga než alkohol. Je zarážející, že křestní slib a církevní řád toto nereflektují. Buďme proto sexuální abstinenti. A pojďme ještě dále ve svém posvěcování. Vraťme se k původnímu nezfalšovanému učení sestry White a nemějme již děti (1844-1851), neboť dveře milosti se již zavřely.
Tebou vložený odkaz na článek:
https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-se ... eutka.html
Titulek toho článku:
"Závislost na sexu zasáhne partnerství nejhlouběji, tvrdí psychoterapeutka"
Tvoje výtka, že nečtu články z odkazů:
Nemas cas cist clanky a odkazy, ale forum procitas vice nez dukladne. Aha. Zrejme ti opravdu jde jen o ty jmena adminu.
Jiný odkaz od tebe jsem nenašel, pokud jsi myslel jiný, omlouvám se.
Moje nabídka k diskusi, kterou jsi navrhl:
Ale abs neřekl, že uhýbám, odpovím ti i na ten sex, když tě tolik zajímá. Protože bych ale nerad špatně pochopil tvoji otázku (a nerad bych byl znova nařčen, že podsouvám), prosím tě o upřesnění:
Co si představuješ pod závislostí na sexu? Jak se konkrétně projevuje? Jak se podle tebe stává člověk závislým na sexu?
Veřejně zde slibuji, že stejně konkrétně, jako mi ty zodpovíš tyto otázky, odpovím i já tobě.

Ale pokud nechceš mluvit o sexu, dobrá. Sice mne to trochu mate, ale respektuji to. Patrně jsem nepochopil tvůj sarkasmus.
Realista napísal:Vybíráš si pouze to co se ti hodí.
Budeš i konkrétní, anebo zůsteš pouze u pomluvy?
Realista napísal:Tvoji identitu prozrazuje tvůj způsob vyjadřování. Dobře si pamatuju na některá kázání. Chvilku mi trvalo, nez mi to docvaklo. Ty bys mě pravděpodobně nepoznal nebýt mého vstřícného kroku. Postavil ses k tomu jak ses postavil a já to respektuju. Beru to jako cennou zkušenost.
Buď v klidu, netuším, kdo jsi a stejně tak ty netušíš, kdo jsme já. Tak ti to vyhovuje, ne?
P.S.:
Ještě se omlouvám Guyovi za dlouhý příspěvek. :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných