Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Kto by sa podľa teba mal stať novým predsedom Slovenského združenia po konferencii 2015?

Hlasovanie ukončené 23 Mar 2015, 00:59

Badinský Karol
30
16%
Bielik Stanislav
2
1%
Kolesár František
10
5%
Kučera Jozef
4
2%
Márföldi Daniel
32
17%
Ondrušek Samuel
24
13%
Pavlík Mikuláš
15
8%
Popovič Oliver
15
8%
Riečan Marek
5
3%
Turóci Juraj
8
4%
Uhrín Milan
6
3%
Varga Ferdinand
34
18%
 
Celkom hlasov: 185

josef

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

ngma napísal:Spravte všetko ako pre Pána - najlepšie ako sa dá / v rámci možností/ ;)
Prosím tě, na základě čeho jsi přesvědčen, že tento web je dělaný "pre Pána"?

Neregistrovaný

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

josef » pred 20 minút

ngma píše:
Spravte všetko ako pre Pána - najlepšie ako sa dá / v rámci možností/ ;)

Prosím tě, na základě čeho jsi přesvědčen, že tento web je dělaný "pre Pána"?
Opět se omlouvám za vstup, určitě ngma odpoví.
Vidím, že jsi Josefe objevil "nový svět" a vychrlil za krátký čas dost příspěvků. Je pro Tebe asi nepochopitelné, že mohou být lidé, kteří jsou křesťany, dokonce i adventisty a přitom hledají, někdy kritizují nebo zkoumají učení církve a nalézají v něm rozpory s Písmem a dávají otázky a chtějí odpovědi. Žel, špatné zkušenosti mnohých ukazují, že diskutovat otevřeně v církvi moc nelze, ale jsou i takové sbory, kde to jde.
Protože je v bibli výzva "hledat Pána" a příklad věřících v Beroji, kteří "zkoumali", rozhodli se zakladatelé udělat k tomu tento web. Web pro Pána, protože pravda (Pravda) osvobozuje a to si určitě Bůh přeje. Pokud máš určitou zdatnost a jsi veden Pánem, zapoj se do diskuse, zkus v lásce uvádět věci na pravou míru, texty Písma. Je dobré se za věc modlit, ten kdo má jiný názor není přece můj nepřítel, ale mohu mu buď pomoci pochopit, nebo se mohu i sám mýlit a jeho názor mne obohatí.
Když tedy srovnám zatím přístup církve a přístup zde, vidím rozdíl - web církve k diskusi byl uzavřen, web předsedy byl uzavřen, web s otázkami mladých kritizován, jiné možnosti nebyly zatím zřízeny. Na soukromých webech členů i bývalých členů se diskutovat většinou nedá nebo nemají takový široký záběr.(např.Odcházení od asd, Adventismus, 3ansk, Cesty víry atd.), zde ta možnost je-diskutovat různá témata, vyměňovat si zkušenosti. Pravda se zkoumání nemusí bát, bojí se ti, kteří mají dopředu jasný názor. Proto třeba SJ nemají diskusní fórum :) Takže já jsem přesvědčený, že je to dobrý a užitečný web a těším se, že i vedení církve jednou pochopí, že strkat hlavu do písku není nejlepší.

josef

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Hosť napísal:Vidím, že jsi Josefe objevil "nový svět" a vychrlil za krátký čas dost příspěvků.
Ano, objevil. A mám pár dnů neplánované volno, tak jsem se rozhodl trochu si tento web projít, než si na něj udělám názor. Opravdu se snažím být objektivní, proto tomu věnuji čas a proto také posílám příspěvky. To snad nevadí, nebo ano?
Hosť napísal:Je pro Tebe asi nepochopitelné, že mohou být lidé, kteří jsou křesťany, dokonce i adventisty a přitom hledají, někdy kritizují nebo zkoumají učení církve a nalézají v něm rozpory s Písmem a dávají otázky a chtějí odpovědi.
Sám jsem dost kritický, hledám, zkoumám učení cirkve a pokud nalézám rozpory dávam otázky a chci na ně odpovědi.
To, co je pro mne nepochopitelné je, proč to admin dělá tajně a zbaběle, proč se skrývá. Když dělá dobrou věc a hájí pravdu. Toto je pro mne nepochopitelné.
Hosť napísal:Žel, špatné zkušenosti mnohých ukazují, že diskutovat otevřeně v církvi moc nelze, ale jsou i takové sbory, kde to jde.
To je zavádějící a zobecňující tvrzení bez jakékoliv výpovědné hodnoty. Spíše je to tak, že "diskutovat otevřeně v církvi lze, ale jsou i takoví jedinci, se kterými to nelze". To více odpovídá pravdě. Někdy jsou ti jedinci ve vedení církve, někdy jsou to ti, kteří pro svou "zlou zkušenost" se utíkají k takovým způsobům jako na tomto webu.
Vytváříte lživý obraz, že v církvi musíte boj za pravdu vést partyzánkým způsobem, protože jinak by jste byli pronásledováni. To je bohapustá lež.
Na úplně opačné straně než vy stojí velikáni, kteří pro pravdu (ale skutečnou, ne svojí) byli ochotni riskovat pronásledování a dokonce i život. Jak si ceníte tu vaši "pravdu", když zbaběle vykřikujete spoza rohu a veřejně špiníte na církev?
Hosť napísal:zapoj se do diskuse, zkus v lásce uvádět věci na pravou míru, texty Písma.
Přesně to jsem udělal. A u tebe to vyvolalo sarkastickou reakci a podsouváš mi postoje, které jsou mi cizí (viz začátek tvého příspěvku). A teď mne zase k diskusi vyzýváš. Trochu jsem z toho zmatený. :)
Hosť napísal:ten kdo má jiný názor není přece můj nepřítel, ale mohu mu buď pomoci pochopit, nebo se mohu i sám mýlit a jeho názor mne obohatí.
Je na škodu, že mnozí diskutující a samotní autoři tohoto webu právě toto tvoje tvrzení popírají. Tedy, alespoň tehdy, když ten "s jiným názorem" je ve vedení církve. To už je nepřítel, před kterým se musíme skrývat a zatajovat, protože nás chce pronásledovat. A musíme křičet do celého světa, jak je na nás zlý.
Opravdu to nevidíš?
Hosť napísal:Pravda se zkoumání nemusí bát, bojí se ti, kteří mají dopředu jasný názor
To by asi spíše patřilo adminovi, nemyslíš? :)

Neregistrovaný

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

To, co je pro mne nepochopitelné je, proč to admin dělá tajně a zbaběle, proč se skrývá. Když dělá dobrou věc a hájí pravdu. Toto je pro mne nepochopitelné.
Tajně nemusí být zbaběle a s tou tajností to úplně tak není, web je volně přístupný komukoliv.
Valdenští chodili mezi lidi se svitky Písma a dělali to tajně, byli zbabělí? Je třeba opatrnosti, protože jsme ještě asi nedorostli pravému lidství.
Vzpomínám na jednu veřejnou přednášku, kde byli několik lidí "ze světa". V otázkách zaznělo, zda Bůh promlouvá i k jiným lidem a jeden "zbožný" bratr se postavil a řekl, že ne, protože nezachovávají sobotu. Dovedu si představit, co by se stalo, kdyby byl admin zjištěn.
Nakonec, na tuto otázku Ti br.Plechatý odpověděl - po zjištění jména by byl admin z církve vyloučen dle Církevního řádu. Není na tom nic nepochopitelného. Je tedy zřejmě členem církve, ale byl by asi rád, kdyby se reformovala a vycházela pouze z bible.
Církev se sama schovává za Kluby zdraví, distribuci knih a různé průzkumy pod hlavičkou Společnosti život a zdraví apod. A co weby Doba konce, Znamení času, 10 přikázání, Tajemství bible...ví někdo, kdo se za nimi skrývá? tyto weby se hlásí k církvi a ona k nim ne! To je pro mne nepochopitelné!!
Hosť píše:
Žel, špatné zkušenosti mnohých ukazují, že diskutovat otevřeně v církvi moc nelze, ale jsou i takové sbory, kde to jde.

To je zavádějící a zobecňující tvrzení bez jakékoliv výpovědné hodnoty. Spíše je to tak, že "diskutovat otevřeně v církvi lze, ale jsou i takoví jedinci, se kterými to nelze". To více odpovídá pravdě. Někdy jsou ti jedinci ve vedení církve, někdy jsou to ti, kteří pro svou "zlou zkušenost" se utíkají k takovým způsobům jako na tomto webu.
Vytváříte lživý obraz, že v církvi musíte boj za pravdu vést partyzánkým způsobem, protože jinak by jste byli pronásledováni. To je bohapustá lež.
Na úplně opačné straně než vy stojí velikáni, kteří pro pravdu (ale skutečnou, ne svojí) byli ochotni riskovat pronásledování a dokonce i život. Jak si ceníte tu vaši "pravdu", když zbaběle vykřikujete spoza rohu a veřejně špiníte na církev?
Je pravdou, že se klima v církvi za posledních 20 let změnilo k lepšímu v oblasti svobody názorů. Už se tolik do talíře druhému nekouká.
Řekl bych dokonce, že ve vedení církve jsou často tolerantnější, než někteří řadoví členové.
Jsou ovšem diskuze různého typu-můžeme zde diskutovat o tom, zda je správné nejíst maso (dle EGW) nebo být plný abstinent, bible nepodává v této oblasti jasnou odpověď a pak je diskuse zásadní - zda je povinnost dávat desátky, 2300 večerů a jiter, závaznost soboty apod. Zde ale již prostor pro diskusi moc není a člověk se dostane nejprve na "okraj" společenství a následně pak mimo. Je to ale také dle CŘ, kdy vedení církve zasahují proti těm, kdo působí "rozkol". Za to se může schovat vše, co není v souladu s věroukou.
Je potřeba vytvářet pravdivý obraz,ani lživý, ani líbivý.
Jinak Pepíku-stále napadáš, že je to zde skryté - prosím, jak se tedy doopravdy jmenuješ a kam chodíš do sboru? Vždyť jistě bojuješ za správnou věc, proč se skrýváš?
Hosť píše:
zapoj se do diskuse, zkus v lásce uvádět věci na pravou míru, texty Písma.

Přesně to jsem udělal. A u tebe to vyvolalo sarkastickou reakci a podsouváš mi postoje, které jsou mi cizí (viz začátek tvého příspěvku). A teď mne zase k diskusi vyzýváš. Trochu jsem z toho zmatený. :)
Možná jsem to přehlédl, ale zatím jsem neviděl ani jeden text Písma, který by jsi uvedl k nějakému bodu učení.
A kde je ta moje sarkastická reakce? Nevymýšlíš si trochu?

Uvádím první odstavec mého minulého příspěvku:
Vidím, že jsi Josefe objevil "nový svět" a vychrlil za krátký čas dost příspěvků. Je pro Tebe asi nepochopitelné, že mohou být lidé, kteří jsou křesťany, dokonce i adventisty a přitom hledají, někdy kritizují nebo zkoumají učení církve a nalézají v něm rozpory s Písmem a dávají otázky a chtějí odpovědi. Žel, špatné zkušenosti mnohých ukazují, že diskutovat otevřeně v církvi moc nelze, ale jsou i takové sbory, kde to jde.

Kde vidíš sarkastickou reakci? Kde Ti podsouvám postoje, které jsou Ti cizí?
Je na škodu, že mnozí diskutující a samotní autoři tohoto webu právě toto tvoje tvrzení popírají. Tedy, alespoň tehdy, když ten "s jiným názorem" je ve vedení církve. To už je nepřítel, před kterým se musíme skrývat a zatajovat, protože nás chce pronásledovat. A musíme křičet do celého světa, jak je na nás zlý.Opravdu to nevidíš?
Ne, to opravdu nevidím!! Nevzpomínám si, že by někdo označil člověka z vedení církve nepřítelem, ale všiml jsem si, že někteří poukázali na nevhodné chování některých pastorů, na neprůhlednost hospodaření.Myslím, že si docela vymýšlíš, o křiku o zlém-kde to čteš?
Josefe, bratře, evidentně Tě mrzí, že se našel někdo, kdo si vůbec dovoluje něco říci, o něčem pochybovat.

josef

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Hosť napísal:Tajně nemusí být zbaběle a s tou tajností to úplně tak není, web je volně přístupný komukoliv.
Valdenští chodili mezi lidi se svitky Písma a dělali to tajně, byli zbabělí? Je třeba opatrnosti, protože jsme ještě asi nedorostli pravému lidství.
Opravdu, Hoste? Opravdu lze srovnávat Valdenské a admina? Co hrozilo Valdenským? A co hrozí adminovi?
Právě tímto vytváříš nepravdivý dojem o církvi, že tvrdě pronásleduje oponenty. Není to pravda. Tečka, dál to nemá smysl.
Hosť napísal:Dovedu si představit, co by se stalo, kdyby byl admin zjištěn.
Tak mi to, prosím pověz. Protže já si to opravdu nedovedu představit.
Zase vytváříš falešný obraz, že by se mu "něco" stalo. Ale už nenapíšeš, co. Proč?
Hosť napísal:Nakonec, na tuto otázku Ti br.Plechatý odpověděl - po zjištění jména by byl admin z církve vyloučen dle Církevního řádu.
Jak to víš? Jsi snad prorok? Proč nebyl vyloučen předseda unie? I na jeho stránkách byly diskuse častokrát o ledasčem.
Ale admin by byl vyloučen, že? Zase předjímáš a zase v neprospěch církve.
Hosť napísal:Není na tom nic nepochopitelného. Je tedy zřejmě členem církve, ale byl by asi rád, kdyby se reformovala a vycházela pouze z bible.
Diskuze v církvi probíhají běžně, nikdo nikoho za to nevylučuje a dokonce se věci mění. Sám to níže příznáváš.
"Církev" jsou zase jenom věřící. Když se shodli na nějakém vyjádření své víry - co je na tom špatné? Proč by měli přijmout názory admina (a jiných "možná pronásledovaných kdyby") a popřít svoji víru? Když nemusí admin a další měnit svoje vyjádření víry (a církev by ho měla přijmout), proč nedáš stejnou svobodu také věřícím v církvi?
Toto je tendenční.
Hosť napísal:Církev se sama schovává za Kluby zdraví, distribuci knih a různé průzkumy pod hlavičkou Společnosti život a zdraví apod...
Dá se to říct i tak, že církev se snaží nabídnout lidem kolem lepší a zdravější životní styl. A kdo bude mít zájem, tak i rozhovory o Bohu. Ale líp zde asi zní, že se za něco schovává, že?
To se podle tebe i Ježíš schovával za image léčitele?
Pokud máš lepší nápad, jak oslovit lidi, proč o něm nepovíš? Jenom kritizuješ.
Hosť napísal:Je pravdou, že se klima v církvi za posledních 20 let změnilo k lepšímu v oblasti svobody názorů. Už se tolik do talíře druhému nekouká. Řekl bych dokonce, že ve vedení církve jsou často tolerantnější, než někteří řadoví členové.
Takže sice je pravdou, že se něco mění, ale stejně je to pořád špatně, že?
Hosť napísal:Jsou ovšem diskuze různého typu-můžeme zde diskutovat o tom, zda je správné nejíst maso (dle EGW) nebo být plný abstinent, bible nepodává v této oblasti jasnou odpověď a pak je diskuse zásadní - zda je povinnost dávat desátky, 2300 večerů a jiter, závaznost soboty apod. Zde ale již prostor pro diskusi moc není a člověk se dostane nejprve na "okraj" společenství a následně pak mimo. Je to ale také dle CŘ, kdy vedení církve zasahují proti těm, kdo působí "rozkol". Za to se může schovat vše, co není v souladu s věroukou.
Prosím tě, kdy, kde, koho ve kterém sboru vyloučili, nebo jinak "pronásledovali" kvůli tomu, že neplatil desátky, měl jiný názor na 2300 dní, popíjel (ne se opíjel a dělal ostudu), nechodil v sobotu do sboru, ... Pokud takový případ poznáš, prosím, napiš.
A závaznost soboty? To jako postupně rozebereš celou "věrouku" a opravdu čekáš, že církev to všechno přijme a popře svoji víru? Když to tak ti lidé z bible vyrozuměli, je správné, že tomu tak věří. Když tomu nevěřím, proč bych se zuby-nechty měl v takové církvi držet? Odejdu sám, nemusí mne ani vylučovat. To je totiž podle mého čestný postoj. A ne dělat ze sebe mučeníka a dožadovat se, aby přijali tu mojí pravdu.
Hosť napísal:Jinak Pepíku-stále napadáš, že je to zde skryté - prosím, jak se tedy doopravdy jmenuješ a kam chodíš do sboru? Vždyť jistě bojuješ za správnou věc, proč se skrýváš?
Pro tebe josef, jestli dovolíš. Nepásli jsme spolu husy.
Dáváš mi osobní otázku, měl bys tedy odpovědět první. Odpovíš?
Hosť napísal:Kde vidíš sarkastickou reakci? Kde Ti podsouvám postoje, které jsou Ti cizí?
"objevil", "vychrlil", teď zase "Pepík" - to nejsou neutrální vyjádření, vyjádřují něco víc. Nebo se mýlím?
"Je pro Tebe asi nepochopitelné, že..." - jak víš, že je to pro mne nepochopitelné? Sám pochybuji a diskutuji. A, div se, světe, nikdo mne za to nevylučuje ani nepronásleduje. Mluvíme opravdu o té samé církvi?
Hosť napísal:evzpomínám si, že by někdo označil člověka z vedení církve nepřítelem, ale všiml jsem si, že někteří poukázali na nevhodné chování některých pastorů, na neprůhlednost hospodaření.Myslím, že si docela vymýšlíš, o křiku o zlém-kde to čteš?
Opravdu to myslíš vážně? Když je zde vytvářen (i tebou) dojem, že oponenti se musí skrývat, jinak budou "pronásledonáni" - neříká se tím, že církev se chová k nim nepřátelsky? Když se ty všechny polopravdy vyvěsují na veřejný web (sám v úvodu píšeš, že je veřejný) - není to vytrubování (vykřkování) do světa?
To musíš mít opravu napsané polopatě? Jinak to pro tebe neexistuje? Anebo ti to tak vyhovuje? Nerozumím.
Hosť napísal:Josefe, bratře, evidentně Tě mrzí, že se našel někdo, kdo si vůbec dovoluje něco říci, o něčem pochybovat.
Evidentně víš nejlépe, co mne mrzí. :)
Jsem rád, když lidé pochybují a hledají. Pokud hledají upřímně pravdu Boží. Sám to dělám. Ale snažím se to dělat konstruktivě a ne destruktivně. Už jsem na tomto webu vícekrát položi otázku:
"Co dobrého tento web již přinesl? K vyřešení kterých problémů konkrétně přispěl? Můžeš vyjmenovat?"
A odpověď žádná. Když pominu tu, že "ukázal, jak se tříštíme". Na to bychom asi bez tohoto webu vůbec nepřišli, že? :)
P.S.:
Kdybych měl použít tvoji logiku výše: kde jsem psal, že mne mrzí, že se našel někdo atd.? Kde jsem použil ty slova?
Pokud ti to vadí u mne, proč to samé děláš ty? ::rolleyes::

Neregistrovaný

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Opravdu, Hoste? Opravdu lze srovnávat Valdenské a admina? Co hrozilo Valdenským? A co hrozí adminovi?
Právě tímto vytváříš nepravdivý dojem o církvi, že tvrdě pronásleduje oponenty. Není to pravda. Tečka, dál to nemá smysl.
Tvoje původní námitka byla, že anonymní je špatné, já uvedl příklad Valdenských-dělali evangelizaci tajně, anonymně.
Dovedu si představit, co by se stalo, kdyby byl admin zjištěn.
Tak mi to, prosím pověz. Protže já si to opravdu nedovedu představit.
Zase vytváříš falešný obraz, že by se mu "něco" stalo. Ale už nenapíšeš, co. Proč?
Ale napíšu-nesedím půl dne u PC jako Ty.
Co by se stalo? Byla by z toho velká aféra v církvi, byl by vyloučen, v Adventu by bylo několik článků, jak se vedení církve vypořádalo s falešným učením. Mnoho lidí z církve by se mu vyhýbalo.
Diskuze v církvi probíhají běžně, nikdo nikoho za to nevylučuje a dokonce se věci mění. Sám to níže příznáváš.
Věci se mění pod tlakem skutečností a tím, že se znovu promýšlejí biblické otázky. Hříchem už není jít ke kadeřníkovi udělat si trvalou ondulaci, ani mít doma televizi, nosit ozdoby, jít do kina. Nebylo to ale z popudu vedení, ale lidé "zdola" si kladli otázky.
Teď jsou na pořadu otázky jiné - zde diskutované.
"Církev" jsou zase jenom věřící. Když se shodli na nějakém vyjádření své víry - co je na tom špatné? Proč by měli přijmout názory admina (a jiných "možná pronásledovaných kdyby") a popřít svoji víru? Když nemusí admin a další měnit svoje vyjádření víry (a církev by ho měla přijmout), proč nedáš stejnou svobodu také věřícím v církvi?
Toto je tendenční.
Názory admina zde myslím nikdo nepřijímá, ani nevím o tom, čím přispívá. Každý máme rozum a modlíme se o Ducha rozlišení. Čemu věří admin nevím.
Myslím, že tento web a jiné, založené bývalými asd reflektují to, že tito lidé došli k tomu, že církev některé věci z Písma neučí správně. Na to poukazují a každý se může udělat názor, zda je tomu tak.
Dá se to říct i tak, že církev se snaží nabídnout lidem kolem lepší a zdravější životní styl. A kdo bude mít zájem, tak i rozhovory o Bohu. Ale líp zde asi zní, že se za něco schovává, že? To se podle tebe i Ježíš schovával za image léčitele? Pokud máš lepší nápad, jak oslovit lidi, proč o něm nepovíš? Jenom kritizuješ.
Původní diskuse byla o tom, že Valdenští chodili tajně, což jsi kritizoval v případě anonymity admina. Já uvedl, že církev také používá určité metody "skrývání".
Pár nápadů mám, jak oslovit lidi - masivně podpořit zdravotní misii, zde přichází zřejmě nejvíce lidí. (finančně, personálně)
Podpořit Klub Pathfinder - perspektivní pro výchovu mladých a dětí (např.vedoucí na částečný nebo plný úvazek)
Dělat letní jazykové kurzy, podobně jako CB, tam přichází hodně mladých lidí
Zřídit svoje azylová centra - např. pro matky s dětmi není v církvi žádná možnost azylu
Dobrovolnictví - mnohé instituce (např.domovy důchodců) vítají tuto možnost
Zřídit centra, kde se budou mladí lidé učit řemeslům, obdělávání půdy...dle rad EGW Výchova
Využití moderních technologií-internet, filmy
Prosím tě, kdy, kde, koho ve kterém sboru vyloučili, nebo jinak "pronásledovali" kvůli tomu, že neplatil desátky, měl jiný názor na 2300 dní, popíjel (ne se opíjel a dělal ostudu), nechodil v sobotu do sboru, ... Pokud takový případ poznáš, prosím, napiš.
Popsat konkrétní příklady nechci, pro riziko ztráty anonymity, v praxi to ale bývá, že pokud člověk ventiluje rozdílný názor, nebude již pověřen služebností a někteří (ne všichni naštěstí) jej začnou považovat za odpadlíka.
Opravdu to myslíš vážně? Když je zde vytvářen (i tebou) dojem, že oponenti se musí skrývat, jinak budou "pronásledonáni" - neříká se tím, že církev se chová k nim nepřátelsky? Když se ty všechny polopravdy vyvěsují na veřejný web (sám v úvodu píšeš, že je veřejný) - není to vytrubování (vykřkování) do světa? To musíš mít opravu napsané polopatě? Jinak to pro tebe neexistuje? Anebo ti to tak vyhovuje? Nerozumím.
Žádná církev nemá ráda, když někdo poukazuje na rozdíly v jejím učení a Písma. Kolikrát jsem slyšel, jak průkopníci uargumentovali katolíky, baptisty, svědky,anglikány, evangelíky. Najednou jsme v jiné situaci, že někdo poukazuje na to, že se mýlíme. Pro některé (zřejmě Tebe) je to nestravitelné. Na internetu se objevily stránky, kde se autoři vyjadřují k naší teologii a solidně argumentují Písmem. Teologický seminář není schopen vyvrátit námitky odcházejících členů. Nejde o polopravdy, snad někdy pozorumíš...
Jsem rád, když lidé pochybují a hledají. Pokud hledají upřímně pravdu Boží. Sám to dělám. Ale snažím se to dělat konstruktivě a ne destruktivně. Už jsem na tomto webu vícekrát položi otázku:
"Co dobrého tento web již přinesl? K vyřešení kterých problémů konkrétně přispěl? Můžeš vyjmenovat?"
A odpověď žádná.
Je zajímavé, že zatím jsi zřejmě ani jednou nevyvracel námitky proti teologii, které zde jsou diskutovány, takže kde je ta konstruktivita?
Tvoje příspěvky nejsou o učení.
Co dobrého web přinesl jsem již napsal, takže nemáš pravdu, že odpověď žádná(jedině v případě, že jsem příspěvek neodeslal, enchce se mi ho hledat):
-zjištění, že nejsem sám se stejnými pochybnostmi o řadech bodů učení církve
-odkazy na dobré studijní zdroje
-sdílení zkušeností a obohacení z příspěvků jiných
-ukázání věci, o kterých jsem neměl ani tušení z dění odjinud
Web nemůže přispět k vyřešení dogmatiky církve, alespoň zatím, ale může některým ukázat jiný pohled na problematiku. Je pak na dotyčném, jak se k tomu postaví (třeba otázka 2300 večerů). Je to řešení problémů lidí s poznáním, které dosud mají. Já si zde např. ověřil či potvrdil některé teologické otázky, o kterých jsem pochyboval.
Takže, pokud Tě zde nic nemrzí, sláva. Určitě jsi rád, že zde lidé nacházejí pravdu a jsou povzbuzováni na cestě za Pánem Ježíšem, nebo ne?

josef

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Hoste, děkuji za odpověď. Zkusím stručně:
1. Když řeknu "A" (Valdenští pracovali také tajně, jako admin), pak je čestné říct i "B" (i když je pravda, že adminovi nehrozí pronásledování jako Valdenským).
Pokud to neřeknu, vytvářím falešný dojem, že i adminovi hrozí pronásledování jako Valdenským. A výroky zde diskutujících (i tvoje) to potvrzují. A vytváření tohoto falešného dojmu je, podle mého, pomluva. To by křesťané neměli dělat.

2. Jsem přesvědčen, že žádná aféra by se nekonala. Možná by se sbor, do kterého admin patří, rozhodl jej káznit, možná ne. Záleželo by to nejspíš od následných vzájemných rozhovorů, pokud by k nim vůbec došlo.
To, co tvrdíš i ty, je podle mého nezodpovědné, protože to nemůžeš vědět (budoucnost zná jenom Bůh a to ty nejsi) a je to pomlouvání církve. A trochu mi to přjde jako paraniodní, promiň.

3. Ano, mnohé se v církvi změnilo. Církev se zbavuje "adventistické tradice" jak to nazývám já. To ale neznamená, že to musí pokračovat až tam, že se začne zbavovat i své identity. A mám dojem, že to někteří nechtějí respektovat a dožadují se akceptace snad všeho ze strany církve.

4. Pokud jsi nemyslel to "skrývaní se" církve za různé akce pejorativně (protože tak mi to vyznělo), tak to beru zpět. Ale potom vůbec nechápu, co jsi tím chtěl říct. Jakým předsudkům se snaží předejít admin? Anebo se podle tebe církev "skrývá" za akce z jiného důvodu? Z jakého? A jak to souvisí se skrývaním admina? (Protože o tom jsme se bavili.)

5. "pokud člověk ventiluje rozdílný názor, nebude již pověřen služebností a někteří (ne všichni naštěstí) jej začnou považovat za odpadlíka."
Takto obecně je to spíš pomluva. Závisí to od povahy toho "rozdílného názoru". Opravdu si myslíš, že "nekáznění" členové v církvi mají na všechno stejné názory? Sleduješ hlasování ve sborech a na konferencích? Jsou "jednohlasná"? Zdaleka ne. Takže je to pomluva.

6. Pokud sleduješ mé příspěvky, potom nemůžeš říct, že diskutovat o rozdílných názorech je pro mne nestravitelné. Diskutuji rád. Ale snažím se korektně. A cítím v tom svobodu i v rámci církve. Naopak, necítím v tom svobodu na tomto fóru. Už jesm byl označen za Pokrytce, Plácala, trolla. Na tomto "svobodném" fóru, není to divné?

7. Když ti diskutovat na tomto webu vyhovuje, já ti to neberu. A nikde jsem neříkal, že tento web by měl být zrušen. Ukazuji pouze na špatnosti, které se zde dějí a nikomu to nevadí. Vytváří se zde klamlivý obraz o církvi. Někde se výslovně lže. A lhát se nemá, ne? A, podle mého, souvisí to i s tím, že admin to toleruje a připouští. A to souvisí, opět podle mého, také s tím, že admin vystupuje anonymně.
A kruh se uzavírá a já končím. :)

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

josef napísal:Hoste, děkuji za odpověď. Zkusím stručně:

6. Pokud sleduješ mé příspěvky, potom nemůžeš říct, že diskutovat o rozdílných názorech je pro mne nestravitelné. Diskutuji rád. Ale snažím se korektně. A cítím v tom svobodu i v rámci církve. Naopak, necítím v tom svobodu na tomto fóru. Už jesm byl označen za Pokrytce, Plácala, trolla. Na tomto "svobodném" fóru, není to divné?
To jsem uvedl já, toho Pokrytce a Plácala, ale nemyslel jsem, že jsi obojí současně, to si o sobě hodně myslíš. A tady to vytrháváš hodně z kontextu.

Snad alespoň někteří porozuměli, že si dokáži dělat legraci i ze sebe, že to tady chci někdy oživit, ať se tu nebereme moc vážně ... . Například to pojmenování jsem uvedl ve svém příspěvku, který měl tři body - a - alespoň pro mne - s jasnou chiastickou strukturou (v bodě 1. jsem si dělal legraci ze sebe; bod 2. obsahoval klíčové sdělení a pak bod 3. - legrace z Tebe. Pokud jsem Tě tím Josefe urazil nebo jinak dotknul, přijmi prosím moji omluvu. Použití Těchto výrazů v tomto Tvém příspěvku znamená, že jsi to vzal vážně :-( ).

Jinak ale platí, že toto pojmenování bylo svázáno s Tvým konkrétním výrokem, ze kterého se Ti nepodařilo vymotat, spíše dále zamotat.

josef

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Jiří Kupka napísal:To jsem uvedl já, toho Pokrytce a Plácala, ale nemyslel jsem, že jsi obojí současně, to si o sobě hodně myslíš.
Tak to je dost blbý, protože už jsem si dal vytisknout vizitky. A co teda jsem - Pokrytec, nebo Plácal? :)
Jiří Kupka napísal:Jinak ale platí, že toto pojmenování bylo svázáno s Tvým konkrétním výrokem, ze kterého se Ti nepodařilo vymotat, spíše dále zamotat.
Ach jo. Asi to opravdu bude tou vačicí... :)

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Blíži sa konferencia, bude sa voliť nový predseda Slovenského združenia

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

A co sis tam teda nechal napsat? Josef Pokrytec & Plácal? Tak to už tak nechej.

No, ale na tu přímou otázku Ti odpovím (narozdíl od Tebe :D ) : viděl bych to na toho Plácala, je to takové pohádkové, víš? A pokrytci, to jsme někdy všichni, to by ses moc neodlišoval. I když s Těmi Plácaly si teď taky nejsem jistý... . A čo s tým?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných