Čo hovoríte na Teda W.?

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Ak trochu sledujete Teda, predsedu GK CASD, ako hodnotíte jeho pôsobenie?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Predseda GK CASD je osobou, ktorá v určitom zmysle reprezentuje pred svetom aj každého z nás. To, čo povie vo svojich verejných príhovoroch, článkoch a videách, môžu poslucháči/čitatelia/diváci považovať aj za môj/tvoj názor. Do akej miery sa stotožňujete s jeho názormi?

Marie

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa Marie »

Bratr Ted Wilson je samotným Bohem požehnaný vůdce, který vyzařuje Kristovou pokoru a poslušnost. Je zbožný a není karierista. Je velmi obětavý, milující členy církve a ostatní lidi, s obrovským rozhledem, s velkým poznáním. Nevyčkává na směr větrů, ale je jistý v nasměrování a hlavně má Pánem požehnanou jasnou vizi. Je na celém světě velmi oblíbený pro svou otevřenost vřelost a poctivost. Jedná i s odpadlíky a s rozvraceči s láskou a trpělivostí. Miluje a podporuje děti, mládež a nepodbízí se jím doporučením odpadlými zábavami, jako je např. tanec, kino, divadlo, světská zábava, rockový rytmus apod. Naopak jim dává úžasný příklad věrností. Velmi podporuje misii a oživení. Má cit pro pravou bohoslužbu, hudbu, zpěv, křesťanský životní styl atd. , stravuje se a žije příkladně. Není zaprodaný falešné ekumeně, která devastuje misii a rozvrácuje sbory. Nepatří k progresivním a jím podobným adventistům, kteří usilují o převrat v církvi. Je nebojácný zastat se pravdy i v baště vlažných křesťanů. Výborný řečník a reprezentant. Je neúnavný v záchraně ztracené ovečky, které věnuje mnoho času na zotavení. Má rád rodinu a ona jeho. Za krátkou dobu vykonal, obrovský, neuvěřitelný kus práce na Boží vinici. Nedovedu si představit lepšího představitele CASD. Kéž by mohl být zároveň předsedou naší unie.......

Gewer

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa Gewer »

Pocul som, ze nema ani teologicke vzdelanie ... Vie to niekto potvrdit/vyvratit?

lukas
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa lukas »

Gewer napísal:Pocul som, ze nema ani teologicke vzdelanie ... Vie to niekto potvrdit/vyvratit?
Buď jsi špatně slyšel, nebo ti někdo řekl nepravdivou informaci.

»An ordained minister, Pastor Wilson holds a doctor of philosophy degree in religious education from New York University, a master of divinity degree from Andrews University, and a master of science degree in public health from the Loma Linda University School of Public Health. In addition to English, he speaks French and some Russian.«

zdroj: http://www.adventist.org/world-church/g ... eadership/

kassia
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 11:55
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa kassia »

na jeho kazaniach je pre mna sokujuca pocetna citacia EGW v pomere k precitanym biblickym textom (ak vobec k niecomu takemu dojde)...

julia

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa julia »

Kassia, trafila si klinec po hlavičke! :) Taký vysoký funkcionár cirkvi nemôže svoj inauguračný prejav (ktorý pozerá možno viac ne-adventistov ako adventistov) postaviť z celej tretiny iba na výrokoch EGW a Bibliu citovať iba okrajovo... Nemôžeme z malého svetla urobiť veľké svetlo!

TriQ

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa TriQ »

A potom sa divíme, koľko prispievateľov aj na tomto fóre argumentuje hlavne citátmi EGW a nie Bibliou ... Biblia je jednoducho v úzadí ... Veľmi smutné na cirkev, ktorá si myslí, že dokončí dielo ... ::fie::

lukas
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa lukas »

TriQ napísal:A potom sa divíme, koľko prispievateľov aj na tomto fóre argumentuje hlavne citátmi EGW a nie Bibliou ... Biblia je jednoducho v úzadí ... Veľmi smutné na cirkev, ktorá si myslí, že dokončí dielo ... ::fie::
Citáty od EGW jsem zde v několika komentářích uváděl ve většině případů jsem těmito citacemi reagoval na komentáře, které danou záležitost chápali jako biblicky opodstatněnou, ale nebyli si jisti tím, zda tomu tak věří i adventisté, proto jsem zde uvedl nějaké citáty od EGW a jinou adventní literaturu.

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Po prečítaní si inauguračného prejavu predsedu TW mi bolo ľúto, nakoľko som si uvedomil že tento človek nemôže rozumieť mojej kultúre a zrejme ja neporozumiem jeho. Jeho reč bola síce pekná, úhľadná ako jeho zovňajšok.
Je pravda, že v USA sa človek narodí v adv. nemocnici, s gynekológom tiež adv, potom to ide škôlka, škola, škola prípadne ďalšia škola, zamestnanie....a to ešte aj cintorín bude adventný.
No ja žijem v inej krajine, kde síce viac ako 80% sú veriaci, no nie adv. Preto sa mi stane že ľudia ktorí sú v spoločenstve prídu z iného prostredia, ovplyvnení ich prostredím, náboženstvom, ľudia v zbore okrem priamych príbuzných môžu byť adv., ale podstatná časť týchto ľudí sú rkc alebo sú ovplyvnení týmto prostredím.
Tento prejav pokiaľ ho všetci berú vážne by mal silne polarizovať minimálne našu cirkev v Sk. Nerozumiem, prečo k nemu nebol vydaný mimoriadny obežník ako obzvlášť nebezpečný počin roka v cirkvi.
Pokiaľ si pamätám - nie spolupráca s inými cirkvami /tu nejde o ekumenu/, hudba, proroctvá, cirkev ostatkov veľmi vyhranený názor...
Škoda že brat Ted nežil v Sk, možno by mu to pomohlo vytriezvieť z toho, že celý svet nie je USA, prípadne že USA nie je náš spasiteľ. Tým že v týchto slovách nemôžete vnímať zvuk, necítim hnev, len mi je ľúto..

josef

Re: Čo hovoríte na Teda W.?

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

TriQ napísal:A potom sa divíme, koľko prispievateľov aj na tomto fóre argumentuje hlavne citátmi EGW a nie Bibliou ... Biblia je jednoducho v úzadí ... Veľmi smutné na cirkev, ktorá si myslí, že dokončí dielo ... ::fie::
TriQ, ono tu je spíš tak, že diskutující na tomto fóru ani náhodou nejsou reprezentativním vzorkem církve. Takže vůbec nemusíš být smutný. :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných