Kvalita kazateľov

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Ako hodnotíte kvalitu kazateľov Slovenského združenia?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Zrejme máte aký-taký prehľad o tom, akí sú kazatelia. Niekto by tú prácu nerobil ani za nič, iní to pokladajú za super flek pre tých, čo by sa inde neuchytili ... Ako ich vo všeobecnosti hodnotíte?

josef

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

admin napísal:Zrejme máte aký-taký prehľad o tom, akí sú kazatelia. Niekto by tú prácu nerobil ani za nič, iní to pokladajú za super flek pre tých, čo by sa inde neuchytili ... Ako ich vo všeobecnosti hodnotíte?
Admine, opravdu "objektivní" a "přínosná" anketa: jedna možnost pozitivní, dvě negativní. Že se tomu ještě divím...

Tomáš Plechatý

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Trolling?

josef

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Tomáš Plechatý napísal:Trolling?
Tak už jsem i troll. :)
Samozřejmě, zase chybí argumenty.
Anebo mi to vysvětlíš?

Tak pro tebe (a některé další) napíšu ten příspěvek jinak:
"Admine, pokud do ankety na jakékoliv téma dáš na výběr 3 možnosti a z toho jsou 2 negativní, nelze považovat tuto anketu za seriózní. Zejména, když ta pozitivní možnost je ještě "absolutně" pozitivní. Protože pokud někdo nechce vybrat tu "absolutně" pozitivní volbu, má už na výběr jenom méně a více negativní. To zkreslí výsledek ankety směrem k negativním výsledkům.
Správně by mela být prostřední možnost neutrální, nebo ještě lépe: měly by tam být možnosti 4:
- úplně pozitivní
- méně pozitivní
- méně negativní
- úplně negativní
Ani taková anketa na tomto webu ale nebude mít žádnou výpovědnou hodnotu. O to ale tobě, podle tvých vlastních slov ani nejde. Já jenom, že to budí dojem, že máš zájem na negativním výsledku ankety. A to asi není pravda, anebo ano?
Ještě bych chtěl vysvětlit, proč považuji tu prostřední volbu za negativní. Je to proto, že v podstatě vyjadřuje: většina kazatelů se jenom veze a plat mají jistý."

Ta první verze je sice stručnější a vyjadřuje totéž, ale když jinak nedáš...
Aspoň má Guy důvod zase kritizovat, že mám dlouhé příspěvky. :)

Tomáš Plechatý

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Já to vnímám jako jednu možnost úplně pozitivní, jednu +- pade na pade a jednu úplně negativní. To mi přijde +-vyvážené, i když já bych ty otázky formuloval jinak. (také bych řekl, že jsou kazatelé lepší a méně snaživí, ale asi bych nenapsal, že se vezou. Ale když se nemůžeš ztotožnit ani s jednou odpovědí, tak nezaškrtávej žádnou z nich. Nikdo nemá právo aby každá anketa obsahovala i právě tu odpověď, kterou chce zaškrtnout on. To odpovědí muselo být mnohem více. )

Tys to zhodnotil jako 1 nereálně pozitivní a 2 negativní.

Já na to říkám jen: ,,kdo chce psa bít hůl si najde"

Navrhuji Ti: Založ zde vlastní anketu s lepšími otázkami.

Myslím si, že v principu hájíš správné věci, ale způsob jakým to děláš způsobuje, že budu spíš hájit admina, kterého, vnímám, napadáš. I on je jen člověk, co dělá chyby a nemyslím si, že toto vše dělá se zlými záměry.

Myslím že v tom tkví jádro pudla. Stejnou věc kterou vytýkáš adminovi a některým přispěvovatelům - přehnaný strach a podezření z nepřátelství - projevuješ ve vztahu k adminovi ty sám. A máš pravdu - blokuje to komunikaci i možnost se někam posunout a věci vyřešit.
Nepíšu ti to jako tvůj nepřítel. Myslím že jsi můj další bratr v Ježíši.
dobrou noc Josefe

josef

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Tomáš Plechatý napísal:Já to vnímám jako jednu možnost úplně pozitivní, jednu +- pade na pade a jednu úplně negativní. To mi přijde +-vyvážené, i když já bych ty otázky formuloval jinak. ...Já na to říkám jen: ,,kdo chce psa bít hůl si najde"
Tomáši, pokud některých dobrých "nie je veľa" a další se vezou, to ti přijde 50/50? Mně ne.
Když řekneš: "No, není toho hodně." - vyjádřuješ tím, že je to tak akorát, anebo že je toho spíš málo a mělo být víc?
Tomáš Plechatý napísal:Myslím si, že v principu hájíš správné věci, ale způsob jakým to děláš způsobuje, že budu spíš hájit admina
Nebyla by lepší cesta odmítnout moje špatné způsoby a hájit správné věci? :)
Tomáš Plechatý napísal:Stejnou věc kterou vytýkáš adminovi a některým přispěvovatelům - přehnaný strach a podezření z nepřátelství - projevuješ ve vztahu k adminovi ty sám.
Kde vytýkám adminovi strach a nepřátelství? Ptal jsem se: čeho se admin bojí. Dostal jsem odpovědi: má se čeho bát.
Já mu nevytýkám strach, já se ptám, jestli má strach. To je velký rozdíl.
Tímto veřejně prohlašuji, že admina nevnímám jako nepřítele. A nemyslím si, že má strach. Jsem přesvědčen, že ví přesně, co dělá.

Frollo

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Frollo »

josef napísal: "Admine, pokud do ankety na jakékoliv téma dáš na výběr 3 možnosti a z toho jsou 2 negativní, nelze považovat tuto anketu za seriózní.
Josef, máš pravdu, anketa je nevyvážená. Ale v prospech tých, ktorí chcú zvoliť tú pozitívnu možnosť.
Ak napríklad 50% hlasujúcich je s kazateľmi spokojných a 50% nie je, tak tí prví zvolia jednoznačne prvú možnosť. Tí nespokojní sa však rozdelia medzi druhú a tretiu možnosť, takže vo výsledku bude graf pri prvej možnosti omnoho dlhší než ostatná dva. (Prvá možnosť bude mať napr. 50 hlasov, kým druhá a tretia po 25.) Vytvorí sa teda dojem, že väčšina ľudí je s kazateľmi spokojných, hoci to nie je pravda, lebo ich je (v našom príklade) len polovica.
Pripájam sa teda k tvojej výzve adminovi a žiadam ho, aby robil ankety seriózne a to tak, aby neboli zvýhodňované odpovede podporujúce súčasný kazateľský stav.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Výsledky ankety jsou zavádějící. Důvodů je několik.
Anketa není vyhlášena uvnitř celé církve sz veřejně.
Počet účastníků ankety nemůže vést ke správným závěrům.
Pozitivní výsledek ve prospěch některého jedince je absurdní.
Anketa má zábavný charakter.
Závěry ankety jsou předčasné a nepřesné.
Vyjádření pod anketou je už ovlivňování.
Iniciátor ankety spustil diskuzi před uzavřením účasti v anketě, to co už nelze zastavit.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Anketa
https://psychologie.cz/pomluvy-skodi-i- ... sou-o-nas/
Pro ty kteří nemají čas, malá ukázka:
"No, uznávám, že se z těch řečí na mě něco nalepilo. Ovlivnily mě. Když jsme se potkali, byl jsem podezřívavý, odtažitý a měl jsem se na pozoru. A přestože dnes už vím, že se dané klepy nezakládaly na pravdě, negativní nastavení ve mně přetrvává. Neumím se toho zbavit. Nezačali jsme dobře."

Serióznost ankety v organizaci, musí dosáhnout na všechny členy.
Každý člen odevzdává odpověď tajnou formou.
Nikdo neví co a jak vyplnil.
Výsledky jsou vyjádřený až po dni, kdy je možnost účasti skončena.
V tomto směru nelze použít zástupný způsob.

Tomáš Plechatý

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Trolling?

Tak už jsem i troll. :)
Samozřejmě, zase chybí argumenty.
Anebo mi to vysvětlíš?
Ano vysvětlím, co jsem tím myslel, když je to potřeba.

Reagoval jsem na tvůj příspěvek Josefe:
admin píše:
Zrejme máte aký-taký prehľad o tom, akí sú kazatelia. Niekto by tú prácu nerobil ani za nič, iní to pokladajú za super flek pre tých, čo by sa inde neuchytili ... Ako ich vo všeobecnosti hodnotíte?
Admine, opravdu "objektivní" a "přínosná" anketa: jedna možnost pozitivní, dvě negativní. Že se tomu ještě divím...
Když jsem si přečetl tvůj příspěvek Josefe a vzal v potaz způsob jakým zde přispíváš posledních několik dní, tak jsem došel k závěru, že ses ani na nic neptal. Ani jsi konkrétně nenavrhoval něco změnit, jen jsi přišel kousavě a ironicky oznámit o anketě, že je ,,objektivní" a ,,přínosná". Dále jsi podle mě zhodnotil prostřední možnost tendenčně jako jenom negativní. A poslední věta ,,Že se tomu ještě divím" naráží snad jen na tvé přesvědčení, že přece od admina, nebo od těchto stránek přece nemůže vzejít nic dobrého, jak ses už vícekrát sám ptal na jiných vláknech.

Bylo to nekonstruktivní, bylo to tendenční, bylo to ironické a bylo to paušalizující.

Má otázka nebyla určena možná ani tak tobě, jako ostatním, co si to přečtou, jestli si stejně jako já myslí, že tvůj příspěvek je pouze ,,trolling" = nekonstruktivní provokace, která má jen za cíl spustit co nejvíce ,,obranných reakcí".

definice:
Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě[1][2] nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.[3] Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním.
(wikipedia)

Už jsem napsal výše svůj názor na anketu. Nebýt tebe tak si ankety nevšimnu, nechodím tam a nezaškrtávám možnosti, když ty lidi neznám a nejsem původem ze slovenského prostředí. Myslím, že možná trochu čtenáře a hlasující podceňuješ, zrovna lidé, kteří přijdou na toto fórum tak většinou jsou ochotni se podívat na věc z více uhlů a nespolknout hned všechno co se jim naservíruje.

Slovo troll si neber jako urážku nebo hodnocení tvé postavy nebo inteligence, použil jsem jí v současném významu internetových diskusí.
A jinak:
Nebyla by lepší cesta odmítnout moje špatné způsoby a hájit správné věci? :)
Skvělý nápad určitě, také se o to snažím. Ale dovol mi ponechat si tu výsadu sám rozhodovat, které všechny správné věci budu hájit a kam investovat svůj čas. Já např. vnímám, že hájím správné věci, když píšu články na svém webu. Jsou i jiné užitečné činnosti, je jich snad nekonečně mnoho, ale ne všechny jsou mým úkolem a podle mého svědomí pro mě k řešení.

Boj za odhalení admina zde na fóru a nápravu obsahu stránek aby nezněly o církvi negativně - to je tvůj boj.

Můj boj, jak už jsem řekl, je např. za očištění CASD od nauk které nestojí na novozákonní evangelijní zvěsti a zamlžují ji.

Hezký den

Neregistrovaný

Re: Kvalita kazateľov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Když jsem si přečetl tvůj příspěvek Josefe a vzal v potaz způsob jakým zde přispíváš posledních několik dní, tak jsem došel k závěru, že ses ani na nic neptal. Ani jsi konkrétně nenavrhoval něco změnit, jen jsi přišel kousavě a ironicky oznámit o anketě, že je ,,objektivní" a ,,přínosná". Dále jsi podle mě zhodnotil prostřední možnost tendenčně jako jenom negativní. A poslední věta ,,Že se tomu ještě divím" naráží snad jen na tvé přesvědčení, že přece od admina, nebo od těchto stránek přece nemůže vzejít nic dobrého, jak ses už vícekrát sám ptal na jiných vláknech.
Naprostý souhlas.Proto již na jeho příspěvky nebudu reagovat.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní