Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíš o dostupnosti mesačných výkazov činnosti kazateľa pre členov zboru?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Máš prehľad o tom, čo robí váš kazateľ? Koľko času venuje práci s ľuďmi, koľko príprave kázaní? Možno ťa niekedy napadne, či si vôbec zaslúži svoj príjem ... Dalo by sa to preveriť, kazatelia posielajú na združenie svoj mesačný výkaz činnosti. Zaujímalo by ťa, čo tam píše? Či tam napríklad nie sú činnosti, ktoré možno nerobí? Súčasný stav je taký, že vlastne to nemá kto skontrolovať ...

Evka

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa Evka »

Urcite by tie vykazy mali byt dostpne clenom k nahliadnutiu. Nam sa stalo, ze sme sa nahodou dozvedeli (len vdaka nadstandardnym vztahom s vedenim), ze nas kazatel si vykazoval cinnosti, ktore vobec nerobil. Je to mozno vynimka (dufam), ale prakticky to nema kto odhalit. Potom lahko moze kazatel prist do pokusenia trochu svoj vykaz "vylepsit", ak mu napriklad chybaju hodiny ...

Layman
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa Layman »

KB síce prezentuje ochotu sprístupniť výkazy konkrétneho kazateľa výboru zboru, ale až v prípade, keď sa bude riešiť nejaká mimoriadna situácia. Toto považujem za alibizmus. Je potrebné zaviesť nejaký štandardný systém dostupnosti výkazov, aby kazateľ mal vedomie, že niekto na zbore vie posúdiť jeho aktivitu a pracovné nasadenie.

človek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05 Mar 2015, 11:18
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa človek »

Layman, plný súhlas! ::good:: Aj ja som za dostupnosť kazateľských výkazov. Kazatelia nemôžu zostať v takomto režime, teda v stupni najvyššieho utajenia. Určite by aspoň výbor zboru mal pomerne presne vedieť, čo jeho kazateľ v ten-ktorý deň robí. Rámcovo by to mal vedieť aj každý člen. Verím, že aj táto vec sa pohne dopredu, a to v celej našej únii. Som rád, že viem, čo predseda ČS únie CASD každý deň robí. Keď on to môže zverejniť, mal by to urobiť každý kazateľ. To nie je o tom, že nedôverujeme, ale o tom, že si budujeme vzájomnú dôveru a sme transparentní v tom, čo robíme. ::clapping::

ClenOK

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa ClenOK »

To by sa zislo navrhnut konferencii, aby zvrejnovanie vykazov kazatelov bol standard ::rtfm:: ... Da sa to este?

ferdo

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa ferdo »

ClenOK napísal:To by sa zislo navrhnut konferencii, aby zvrejnovanie vykazov kazatelov bol standard ::rtfm:: ... Da sa to este?
Ak si delegát, tak teoreticky áno, ibaže zmenu agendy musí odsúhlasiť celé plénum delegátov. :D

Jano

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa Jano »

Nestačilo by, aby to odsúhlasil výbor SZ, prípadne nové vedenie? Do tohto režimu utajenia to prešlo tuším za JM, novému vedeniu prajem, aby sa nebálo učiniť tento pre kazateľov nepopulárny krok.

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Admin mám otázku - posúvam ju sem, nakoľko si ju asi prehliadol.

Hodnotenie kazateľov, ktoré si ponúkol pre širokú verejnosť má aký význam - skús to vysvetliť? Čo tým sleduješ?
Pokiaľ vyhlásiš takúto anketu, mal by si odhaliť aj svoje pohnútky.

pokiaľ sú neni zadefinované kritériá čo sa hodnotí a sleduje na danom kazateľovi, je to veľmi subjektívne. o.i. objektívne to je keby to prebehlo napr. v danom zbore tzn. v tomto čase kde teraz pôsoví. Nakoľko kazateľ ak pôsobil pred 10 rokmi niekde inde a teraz s odstupom času má byť hodnotený je to skresľujúce. Tzn. mohol sa posunúť ďalej vpred, prípadne sa mohli vyskytnúť objektívne príčiny /zdrav. stav/ a teraz pracuje aj iným štýlom. Nehovoriac, že si dal spolu k hodnoteniu kazateľov, ktorí pracujú na zboroch, administrátorov - ktorí nie sú priamo vtiahnutí do zborového života a spojil si kazateľov vysvätených s nevysvätenými. Pokiaľ povieš, že kritériom je šedivosť vlasov, štíhla postava, výška či vek kazeteľa tak tomu porozumiem. Ale myslím si, že by to malo mať vyšší motív.
Anketa je potom manipulatívna podľa mňa, nakoľko nezohľadňuje obdarovania jednotlivých kazateľov / v čom sú ako ľudia odlišní/ ale len vyjadruje subjektívny postoj / či hlavne sympatie/ hodnotiaceho k danému kazateľovi. Myslím že k lepšiemu to neprispeje ale skôr naopak.
Objektívne hodnotenie vie spraviť kazateľov zamestnávateľ a nezávisle od toho výbor miestneho zboru.
Z tohto dôvodu sa nezúčastním tejto ankety - stráca pre mňa duchovný aspekt okolo života tela Kristovho.
Verím, že nabudúce si nájdem priestor v zmysluplnšej ankete.
Sabat šalom

admin
Administrátor
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Ahoj ngma,
ďakujem za tvoj záujem o zvýšenie kvality príspevkov na stránke. Tvoju otázku sme neprehliadli.
Na niektoré tvoje otázky si si v podstate odpovedal sám. Áno, objektívne hodnotenie kazateľov môže spraviť (a verím že aj robí) vedenie cirkvi. Túto funkciu určite nechceme suplovať. Iba sme mali pocit, že ľudia nemajú priestor vyjadriť sa (samozrejme že subjektívne) k svojmu kazateľovi, a mohli by uvítať možnosť tak urobiť. A možno sú aj kazatelia, ktorých zaujíma, čo si o nich myslia ich členovia. Samozrejme treba vziať do úvahy to, že toto hodnotenie môže byť skreslené rôznymi vplyvmi.
Ankety teda treba brať skôr s nadhľadom než hľadať v nich duchovnú hĺbku. A predpokladáš správne, že očakávame aj zvýšenú návštevnosť stránky, keďže sa zdá, že táto téma je pre širokú adventistickú verejnosť zaujímavá.
Na stránkach dávame dostatočný priestor aj pre seriózne témy a príspevky. Ak by si sa rozhodol napísať takýto článok alebo tému, budeme radi. Prípadne ak by si mal tip na dobrú (zmysluplnú) anketu, pošli nám ho, radi to zverejníme. To samozrejme platí pre všetkých návštevníkov.
Zatiaľ len takto stručne k tvojmu príspevku, pravidelné stretnutie tímu Acostym sa uskutoční v druhej polovici apríla, potom možno zaujmeme detailnejšie oficiálne stanovisko.

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupnosť výkazov o činnosti kazateľa

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Admin,
viem že zriadiť stránku takéhoto formátu je náročné, určite si to robil vo svojom voľnom čase. premýšľal som nad tým, prečo si /ste/ sa rozhodli ju takto nastaviť. Verím tomu, že pohnútkou bolo posunúť niektoré záležitosti v cirkvi vpred. Neviem, aké máš očakávania, ale myslím si že to malo a má význam. Napriek tomu si kladiem otázku, a čo s tým ďalej. Kedy sa vedenie bude zaujímať skutočne o ľudí na zboroch /okrem toho že len plaťte... a ako to minieme vás do toho nič/. Advent Orion CZ vydal jednu zaujímavú publikáciu. Volá sa "Revoluce v cirkvi" - autor Russell Burrill. Neviem či ju niekto z vedenia cirkvi čítal, prípadne ako to je videné z vedenia.´Áno, hovoríme, že cirkev nie je firma.
Nie sme dementi, aby sme to nevideli. No napriek tomu, určité princípy platia v cirkvi aj vo firme.
Napriek tomu ak vedenie cirkvi je odtrhnuté od reality a nespolupráce s kazateľmi /ktorí sú tiež v rôznych frakciách kto s kým.../, zbory majú pastorov rôznych - neviem ako je zabezpečený ich rast a podpora v ich skutočnej službe / nie stavbárskej/ potom sa nečudujme že sa pýtame a toto je čo? Na jednej strane robíme misiu a púšťame /poniektorí naháňajú/ ľudí do cirkvi a druhými dvermi ich vyháňame von - rozumej tým to že máme problém ich prijať...nerozumieme im
Verím v zmenu, ak nie v čase slobody tak v dobe ťažších a v prenasledovaní keď nebudú cirkevní zamestnanci bude služba funkčnejšia, nakoľko to bude už nie hraní sa na piesočku v bratislavskom bielom dome - či malom Vatikáne, za teplým stolčekom v osem /?/ hodinovom pracovnom čase.
K tvojim niektorým otázkam napíšem súkromnú správu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný