Lunter a sobota

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíte o tom, že J. Lunter sa zúčastňuje svojich predvolebných kampaní aj v sobotu?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

lery

Re: Lunter a sobota

Neprečítaný príspevok od používateľa lery »

Keby sa jeho voliči dozvedeli že navštevuje sektu kde sa konzumuje len čisté jedlo, svetí sa sobota od piatku zapadu slnka, platia sa desiatky, a že je to vlastne pravá cirkev a ďalšie a ďalšie bláboli, tak určite stratí 5-6%

Neregistrovaný

Re: Lunter a sobota

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

log napísal:
Hosť napísal:Informoval pán Lunter svojich voličov o tom, že po prípadnom zvolení nebude vykonávať funkciu predsedu samosprávneho kraja od západu slnka v piatok do západu slnka v sobotu, a to každý piatok večer až každú sobotu do večera? Povedal voličom že sa nezúčastní v piatok na zastupiteľstve akonáhle v zime zapadne slnko tesne po 16 tej hodine alebo že nebude vítať zahraničnú delegáciu či návštevu, otvárať prevádzky ani sa nezúčastní žiadnych oficiálnych povinností vyplývajúcich z funkcie verejného činiteľa v žiadnu sobotu? Spomenul to niekde vo svojich predvolebných materiáloch alebo na stretnutiach s voličmi?
Ty si jeho tajomnik alebo odkial vies co on bude ci nebude robit ?
Z učenia adventistov je predsa jasné, čo všetko nemôže robiť od piatku večera do soboty večera každý týždeň. Lunter je či nie je adventista?

log

Re: Lunter a sobota

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Hosť napísal: Z učenia adventistov je predsa jasné, čo všetko nemôže robiť od piatku večera do soboty večera každý týždeň. Lunter je či nie je adventista?
Zvlastna logika. Znamena to, ze je niekto adventista, ze nemoze robit veci podla svojej slobodnej vole ?

Niekto by mohol napriklad ako katolik byt masovy vrah. Po zatknuti na sude by potom tvrdil "Ja som nemohol vrazdit, ved som katolik a katolici nemozu vrazdit"

Naozaj si predstavujes ze svet takto funguje ?

Ja si na rozdiel od Teba myslim, ze kazdy clovek ma slobodnu volu a robi si co chce. Preto si nedovolim za inych ludi hovorit. Akym pravom Ty hovoris za Luntera ?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Lunter a sobota

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

log napísal:
Hosť napísal: Z učenia adventistov je predsa jasné, čo všetko nemôže robiť od piatku večera do soboty večera každý týždeň. Lunter je či nie je adventista?
Zvlastna logika. Znamena to, ze je niekto adventista, ze nemoze robit veci podla svojej slobodnej vole ?

Niekto by mohol napriklad ako katolik byt masovy vrah. Po zatknuti na sude by potom tvrdil "Ja som nemohol vrazdit, ved som katolik a katolici nemozu vrazdit"

Naozaj si predstavujes ze svet takto funguje ?

Ja si na rozdiel od Teba myslim, ze kazdy clovek ma slobodnu volu a robi si co chce. Preto si nedovolim za inych ludi hovorit. Akym pravom Ty hovoris za Luntera ?

...Zvlastna logika. Znamena to, ze je niekto adventista, ze nemoze robit veci podla svojej slobodnej vole ?

Bůh dal člověku svobodnou vůli, ale zároveň po něm požaduje, aby hřešil a nepřestupoval Jeho Zákon (jedno zda dosud platné přikázání z Mojžíšova zákona anebo Desatera). Protože přestupování platného zákona vede ke smrti a ne do ráje a k věčnému životu.

Svodobná vůle neznamená, že budeme nebo můžeme porušovat šabat v sobotu sedmý den světskou činností, která se netýká šabatu.
Za dob Mojžíšových za to hrozila smrt okamžitě.

Neregistrovaný

Re: Lunter a sobota

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

log napísal:Naozaj si predstavujes ze svet takto funguje ?
Ja si na rozdiel od Teba myslim, ze kazdy clovek ma slobodnu volu a robi si co chce. Preto si nedovolim za inych ludi hovorit. Akym pravom Ty hovoris za Luntera ?
Nepredstavujem si, že svet takto funguje ale viem ako funguje adventizmus v praxi na Slovensku. Ak človek vo svojej slobodnej vôli pri prechode na novú prácu/funkciu prestane dodržiavať základné vieroučné pravidlo, odlišujúce adventistov od kresťanov bude to ešte adventista? Alebo ak je člen CASD vplyvný a prispieva k finančnému profitu organizácie, si môže z dodržiavania vieroučných bodov CASD urobiť trhací zoznam? Za iných ľudí nehovorím, jednoducho som sa pýtal na to, či to pán Lunter voličom už oznámil, že je adventista, čo to znamená a že z jeho viery a príslušnosti či sľubu organizácii CASD vyplýva, že nebude pracovať počas obdobia svätenia soboty.

Neregistrovaný

Re: Lunter a sobota

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

či to pán Lunter voličom už oznámil, že je adventista, čo to znamená a že z jeho viery a príslušnosti či sľubu organizácii CASD vyplýva, že nebude pracovať počas obdobia svätenia soboty.
A prečo by to mal oznamovať, že je adventista? To je vada či prednosť?
A prečo by mal pracovať v sobotu? Jeho úrad, ak bude zvolený, pracuje v sobotu?
Čo keby si to nechal na Luntnerovi?
Zaujímajú Ťa hlúposti.


Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných