Fórum "A čo s tým?"

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíte o fóre A čo s tým? (môžete označiť viac možností)

Môžete označiť až 6 možností

 
 
Zobraziť výsledky

josef

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Jano napísal:Otvorenosť a spomínaná transparentnosť – to musí byť súčasťou správne fungujúceho kresťanského spoločenstva.
Myslíš to vážně, že toto forum je křesřanské společenství? Protože pokud pod tím myslíš cirkev, tak by snad bylo vhodné debatovat v církvi a ne tady, ne-liž?
Když někdo anonymně na veřejném anonymním webu častno zkresleně, subjektivně až tendenčně napíše, co si myslí o církvi anebo o konkrétních lidech, tomu říkáš otevřnost a TRANSPARENTNOST? Opravdu? To je "správne fungujúce kresťanské spoločenstvo"? Tak to pěkně děkuju.

Neregistrovaný

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Myslíš to vážně, že toto forum je křesřanské společenství? Protože pokud pod tím myslíš cirkev, tak by snad bylo vhodné debatovat v církvi a ne tady, ne-liž?
Když někdo anonymně na veřejném anonymním webu častno zkresleně, subjektivně až tendenčně napíše, co si myslí o církvi anebo o konkrétních lidech, tomu říkáš otevřnost a TRANSPARENTNOST? Opravdu? To je "správne fungujúce kresťanské spoločenstvo"? Tak to pěkně děkuju.
Josefe, myslím, že se rozčiluješ zbytečně, bylo by lepší si po sobě příspěvek přečíst, aby jsi v něm neměl několik chyb :)
V církvi není moc vhodné debatovat o některých otázkách, vím, o čem píšu. Ve většině sborů není prostředí vhodné pro svobodnou diskusi.
Církev už dávno měla podobné fórum zřídit, kde by se diskutovaly otázky věrouky i praxe. Namísto toho byla zrušena diskuse na webu církve jen proto, že zde byly naprosto odlišné názory na produkci Maranatha Gospel a nevydržel to ani předseda na svém blogu, kdy byl zřejmě stále napadán, aby diskusi uzavřel, kam máme jít diskutovat? Kde sdílet zkušenosti, pochybnosti ?
Pokud jsi zde nalezl něco zkresleného,tendenčního a subjektivně pojatého, máš přece možnost na to poukázat.
Taky kritika anonymity není od Tebe na místě, vždyť sám vystupuješ anonymně, máš tedy máslo na hlavě.

josef

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Hosť napísal: Josefe, myslím, že se rozčiluješ zbytečně, bylo by lepší si po sobě příspěvek přečíst, aby jsi v něm neměl několik chyb :)
Proč mi tu podsouváš, že se rozčiluji? Na základě čeho tak usuzuješ? Nebo snad podle počtu chyb? To pak ani ty nejsi úplně klidný. :)
Hosť napísal:V církvi není moc vhodné debatovat o některých otázkách, vím, o čem píšu. Ve většině sborů není prostředí vhodné pro svobodnou diskusi.
Kolik sborů jsi v tomto směru "otestoval", když si dovoluješ vyslovit tvrzení: "ve většině..."? Hoste, sám musíš vědět, že to není pravda.
Hosť napísal:Namísto toho byla zrušena diskuse na webu církve jen proto, že zde byly naprosto odlišné názory na produkci Maranatha Gospel a nevydržel to ani předseda na svém blogu, kdy byl zřejmě stále napadán, aby diskusi uzavřel, kam máme jít diskutovat? Kde sdílet zkušenosti, pochybnosti ?
Na základě čeho se domníváš, že tebou uváděné důvody jsou opravdu skutečné důvody, proč se věci, o kterých píšeš, staly? Ještě že jsi to alespoň ve druhém tvrzení pojistil slovíčkem "zřejmě". Takže zase "subjektivně pojato", že?
Hosť napísal:Pokud jsi zde nalezl něco zkresleného,tendenčního a subjektivně pojatého, máš přece možnost na to poukázat.
Pokud jsi dočetl až sem, tak víš, že našel. A to je jenom jeden příspěvek. :)
Hosť napísal:Taky kritika anonymity není od Tebe na místě, vždyť sám vystupuješ anonymně, máš tedy máslo na hlavě.
Odpovím ti parafrází z bible: Pokud se tvůrci tohoto webu zatajují, ani já vám nepovím, kdo jsem.
Btw, na základě čeho se domníváš, že nejsem Josef? Zase něco "subjektivně pojaté"?

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Pár slov pred odchodom
Milí acostymáci, sú to dva roky, čo som prišiel medzi vás. V podstate som prišiel akoby na pozvanie ambiho a začal som hneď tým, čo mi leží na srdci. Po dvoch rokoch som dospel k poznaniu, že ...

... to vám rozpíšem zajtra

Karol Schneider
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 11:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Karol Schneider »

Dušan Seberíni napísal: 20 Apr 2018, 23:45 Pár slov pred odchodom
Milí acostymáci, sú to dva roky, čo som prišiel medzi vás. V podstate som prišiel akoby na pozvanie ambiho a začal som hneď tým, čo mi leží na srdci. Po dvoch rokoch som dospel k poznaniu, že ...

... to vám rozpíšem zajtra
Dusan aj ked sme sa vo viacerych veciach nezhodli a dostali do sporu, tak si rad to k comu si dospel precitam. Su veci s ktorymi s tebou nesuhlasim ani dnes a viem argumentacne zdovodnit aj preco, ale su zaroven aj take veci, kde si ta za tvoje nazory velmi vazim a az teda odides z tejto diskusie, zelam ti dalej do tvojho zivota len vsetko dobre a vela Bozich pozehnani skrze Krista nasho Pana.

Neregistrovaný

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Dušan Seberíni napísal: 20 Apr 2018, 23:45Po dvoch rokoch som dospel k poznaniu, že ...

... to vám rozpíšem zajtra
Haleluja.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Dušan patřil do této komunity, byl to jeden z nás. Rozlučme se s ním hezky.
Jsem na Tvé důvody zvědavá, o odchodu též uvažuji, ale ještě ne hned.

Neregistrovaný

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Milí acostymáci, sú to dva roky, čo som prišiel medzi vás. V podstate som prišiel akoby na pozvanie ambiho a začal som hneď tým, čo mi leží na srdci. Po dvoch rokoch som dospel k poznaniu, že ...
Dušane, diskuse s Tebou byly těžké a byl tam zřetelný vliv jehovismu.
Co mne nejvíce zklamalo byla vulgarita z Tvé strany, nemusíme se shodnout v názorech, ale mělo by se diskutovat slušně. Osobně si myslím, že člověk, který rád diskutuje, tak nevydrží bez diskuzí. Mně nějak chybět nebudeš, ale přeji Ti, aby jsi našel lidi, s kterými se budeš podporovat k nalézání Boží pravdy a Boží vůle.

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?" REKAPITULÁCIA od Dušana Seberíniho

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Pár slov pred odchodom
Milí acostymáci, sú to dva roky, čo som prišiel medzi vás. Po dvoch rokoch som dospel k poznaniu, že to, čo som napísal po štvrťročnom "pobyte" na fóre, platí v plnej miere aj dnes. Ale štatistika sa trochu zmenila. Trochu som sa zapotil a ešte som to úplne nedokončil. Takže to bude dodatok na zajtra. A tu je moje poznanie spred dvoch rokov:

Bratia, ja nemyslím o sebe, že by som už bol uchvátil.
Ale jedno robím: na to, čo je za mnou, zabúdajúc
a po tom, čo je predo mnou, sa vystierajúc
ženiem sa za cieľom k víťaznému,
k odmene horného povolania Božieho v Kristu Ježišovi.
{Fil 3:13-14}

NIEČO O FÓRE ACOSTYM
Acostym je moderné fórum a aj keď beriem do úvahy viaceré kritériá kladiem ho na prvé miesto
nielen na Slovensku ale aj v Česku. Žehnám tým, ktorí ho založili a spravujú.

NIEČO O OBSAHU ACOSTYM
Vážení acostymáci,
dovoľujem si predložiť vám určitú zaujímavosť.

Mnohí, ktorých sa dotkli moje vstupy a vyrušili ich z pohody, majú na mňa horké sliny.
Ale zamysleli ste sa nad mojím poslaním?

Na všetky kresťanské fóra dávam dve témy: BOŽIE MENO a ŠABAT.
Je to preto, lebo Boh Jehovah mi dal poznať pravdu a ja to vnímam ako poverenie
túto pravdu šíriť ďalej všetkými dostupnými spôsobmi.
Sem-tam popri tom zvyknem prispieť aj na iné vlákna, keď vidím, že to vlákno potrebuje osvieženie.

A teraz niečo o tom.

1) Zvyknem písať k veci, informácie podávam čo najstručnejšie a vyhýbam sa off-topickám.
2) VŽDY sa snažím podložiť biblické otázky Božím Slovom .
3) VŽDY sa snažím uviesť zdroj informácie u otázok z bežného života, či vzťahov cirkvi a štátu.
Tí, ktorí sa na mne pohoršujú, tí nie sú podstatní.
Prečo?
Lebo práve tieto dve témy veľmi, veľmi zaujímajú tých ostatných.

A práve tu vás chcem upozorniť, na fakt, že
práve tieto dve témy najviac zaujímajú
frekventantov na všetkých kresťanských fórach.

STRUČNÁ ŠTATISTIKA FÓRA ACOSTYM
Z počtu zobrazení si môžete urobiť obraz o sledovaní jednotlivých tém.
Uvádzam hrubý priemerný podiel zhliadnutí za mesiac:

1 Božie meno 239
2 Šabat 200,5
3 Šetríme cirkevné peniaze 152
4 Slabé body vierouky 106,7
5 EGW 102
6 Čisté a nečisté 59,5
7 Návrhy a pripomienky 53
8 Čo s neschopnými kazateľmi 44

No a o prvé miesto sa teraz uchádza téma
9 Viera versus veda - za 10 dní 147 zhliadnutí

Toto by mali podrobne na „kazateľskom“ prebrať terajší kazatelia na všetkých troch združeniach,
aby pochopili,
akú potravu ich ovečky uprednostňujú.

Karol Schneider
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 11:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Karol Schneider »

Hosť napísal: 21 Apr 2018, 14:01
Milí acostymáci, sú to dva roky, čo som prišiel medzi vás. V podstate som prišiel akoby na pozvanie ambiho a začal som hneď tým, čo mi leží na srdci. Po dvoch rokoch som dospel k poznaniu, že ...
Dušane, diskuse s Tebou byly těžké a byl tam zřetelný vliv jehovismu.
Co mne nejvíce zklamalo byla vulgarita z Tvé strany, nemusíme se shodnout v názorech, ale mělo by se diskutovat slušně. Osobně si myslím, že člověk, který rád diskutuje, tak nevydrží bez diskuzí. Mně nějak chybět nebudeš, ale přeji Ti, aby jsi našel lidi, s kterými se budeš podporovat k nalézání Boží pravdy a Boží vůle.
Si uplne mimo. Dusan Seberini nema so Svedkami Jehovovymi nic spolocne a nie je sam, kdo haji spravnu vyslovnost a pouzivanie Bozieho svateho mena JeHoVaH. Uz davno pred Svedkami Jehovovymi to robili ranni krestania a neskor aj dalsi vzdelany ucenci s cielom obnovit pouzivanie tohto svateho mena, ktore neverni Zidia, ale aj odpadlicky krestania bez hanby vymazali zo svojich prekladov Biblie hoci velmi dobre vedeli, ze tam do povodneho textu Bozieho slova patri viac ako 7000 krat.

Jednym z tychto ucencov bol aj Sir Isac Newton pouzivajuc pseudonym Jehovah sanctus unus (sanctus unus v preklade z latinciny znamena svaty jediny). Sir Isac Newton odmietal aj hlupe a nezmyselne ucenie o trojjedinom bohu, ktore nie je a nikdy ani nebolo ucenim Biblie a kvoli ktoremu sa z textu Pisma hlavne v Novom Zakone zacalo vymazavat Bozie svate meno JeHoVaH a hlupo sa zacalo nahradzovat titulom PAN. Dalsim vyznamnym ucencom pouzivajucim Bozie svate meno v tvare JeHoVaH bol reformator a prekladatel Biblie do Nemciny Martin Luter. Takto by sa dal ale menovat aj cely rad dalsich vyznamnych ucencov, ktory davno pred Svedkami Jehovovymi mali snahu obnovit a posvatit Bozie svate meno JeHoVaH.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných