Fórum "A čo s tým?"

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíte o fóre A čo s tým? (môžete označiť viac možností)

Môžete označiť až 6 možností

 
 
Zobraziť výsledky

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Ninka napísal:Uz viackrat sa na tomto fore objavil nazor v zmysle "ak mate otazky, spytajte sa bratov osobne, ale verejne ich neociernujte". Myslim, ze diskutujucim, ktori "ohovaraju", nejde o to, ze by sa nevedeli dostat k informaciam. Samozrejme, ze najjednoduchsie by bolo zobrat telefon a dotycnym osobam zavolat. Verim, ze bratia z vedenia by takemu cloveku radi vysvetlili, ako to bolo so zateplovanim, prijimanim zamestnancov atd... Neriesi sa tu problem, ze niekto nepozna tie spravne telefonne cisla, ale transparentnost. Myslim si, ze konanie veducich osobnosti v cirkvi by malo byt verejne zname. Ak sa nejak rozhodnu pouzit peniaze, ktore nepatria im, ale celej cirkvi, bolo by korektne, aby svoje rozhodnutie odovodnili a informacie spristupnili kazdemu clenovi. Neviem si predstavit, ze by im kazdy zvlast zavolal, aby sa dozvedel, ako to vlastne bolo. To nie je transparentnost...
P. S. Ak niekto prijme post veducej osobnosti, musi ratat s tym, ze ho nebudu len chvalit, ale mal by vediet prijat aj (konstruktivnu) kritiku. A kedze predpokladam, ze nikto nenapada bratov ako osoby, ale pyta sa na ich rozhodnutia ako zamestnancov cirkvi, myslim, ze sa to ako konstruktivna kritika da oznacit.
Ninka, ešte k tomu tvojmu PS: "...ale pyta sa na ich rozhodnutia ako zamestnancov cirkvi, myslim, ze sa to ako konstruktivna kritika da oznacit" máš pravdu, ale ty (a nielen ty) sa ICH naozaj nepýtaš na rozhodnutia, iba vyjadruješ svoje pochybnosti a píšeš svoje anonymné otázky na anonymnej stránke. Bolo by dobre vyjsť z tohto sebaklamu. Je to také ťažké pochopiť?

Jano

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Jano »

Rajon, ak sa vedenie dokázalo v obežníku ku fóru vyjadriť, určite si prečítali aj otázky, ktoré "zazneli", a teda žiadneho pracovníka na rešerš nepotrebujú. Chápem však tvoju značnú iróniu v hľadaní tohto pracovného miesta. Rozumiem, keď sa prezident Slovenska nemôže vyjadriť ku každej kritike ktorá zaznie, ale bolo by vhodné, aby si cirkev nezamieňal s politicky fungujúcim celkom. Otvorenosť a spomínaná transparentnosť – to musí byť súčasťou správne fungujúceho kresťanského spoločenstva. Ak to tu teda čítali (čo čítali), myslím si, že by sa mali k veciam aj verejne vyjadriť. Určite by sa čas na to našiel, otázne skôr je, prečo na otázky nechcú reagovať verejne aj napriek tomu, že to ich pozícia vyžaduje. A áno, príde mi to férové to po nich chcieť. My nie sme typická firma, máme určitý systém financovania a aj preto by mali byť na diskusiu (verejnú, otvorenú a pre mňa aj pokojne anonymnú) kladené vyššie nároky ako nájdeš inde. Len toľko som chcel k tejto veci povedať.

Álam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:18
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Álam »

ty si tiež platený z cirkevných peňazí, Rajón? Ak hej tak si platený diskuter... :D

Ninka
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Ninka »

Rajon napísal: Ninka, ešte k tomu tvojmu PS: "...ale pyta sa na ich rozhodnutia ako zamestnancov cirkvi, myslim, ze sa to ako konstruktivna kritika da oznacit" máš pravdu, ale ty (a nielen ty) sa ICH naozaj nepýtaš na rozhodnutia, iba vyjadruješ svoje pochybnosti a píšeš svoje anonymné otázky na anonymnej stránke. Bolo by dobre vyjsť z tohto sebaklamu. Je to také ťažké pochopiť?
Povodne som chcela napisat slovo "kritizuje", ale pripadalo mi prilis silne, vzhladom na to, ze sa tie prispevky skor podobaju kladeniu otazok ako konstatovaniu... Ale mas pravdu, nie je to pytanie sa v tomto zmysle, mozno som mala pouzit iny vyraz. Jano ("otázky, ktoré "zazneli") a ty ("vyjadruješ svoje pochybnosti") ste to vystihli lepsie :) Nieco v tomto zmysle som chcela povedat... (inak to nebolo myslene "pytat sa ICH", ale "pytat sa na ICH rozhodnutia")

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Álam napísal:ty si tiež platený z cirkevných peňazí, Rajón? Ak hej tak si platený diskuter... :D
Nie, určite nie som platený za diskusiu a nie som ani kazateľ ani vo vedení cirkvi. Reagujem z princípu, kvôli absurdnosti, ktorú tu vidím.

Jedno treba ale uznať - ľudia sa tu pod rúškom anonymity prejavia tak, ako by si v zbore (pri osobnom kontakte) väčšinou nedovolili. Aspoň vidieť, čo v nás je. :-)

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Kuk - uč, Ty sa vážne hneváš. Kľud a pokoj tvojmu vnútru.
Vieš ke´d niečo pomenuješ moralizovanie, vždy záleží z ktorej strany sa na to pozeráš. Lebo aj Ty svojimi slovami moralizuješ... mne to nevadí, rád si prečítam, popremýšľam čo ke´d máš pravdu - ale spor určite nič nerieši.
Ale k veci. Podľa mňa je srandovné, aby sa zamestnanec cirkvi zodpovedal každému členovi....tých dôvodov je priveľa... Existuje nejaký pracovno - právny pomer tzn. zamestnanec - zamestnávateľ. Každý zamestnanec má svojho "vedúceho", prípadne správnu radu ktorý /á/mu zadáva podľa prac. zmluvy náplň práce. O.i. mu pomáha aby zvládol každodenné povinosti na zbore resp. v oddelení. Ani cirkev nie je cirkus, preto je určitý systém /celosvetový/...odskúšaný a ako systém si myslím že je dobrý.
Čiže priatelia, rozoberať tu či Fero Mrkvička mal robiť niečo na internete 1hod a robil ju 5 hodín... je poviem totálne nemiestne a neúčinné na tomto fóre. Ako babky na rínku /to nie je so zámerom uraziť prosím starších ľudí/
Ale máme právo vidieť veci inak - nebodaj ak sa konajú nesprávne a na to poznáme určite dobre známy bibl. príkaz!!!!!!!! choď za bratom a povedz mu to, nepomôže .....choď ďalej. O.i. existuje niečo ako revízna komisia v cirkvi tzn. ak sa nedomôžeš práva daj to tomuto tímu ľudí a oni by to mali "prešetriť". Prípadne máš úniu atď... Priatelia, ale anonymne sa tu rozťahovať vo mne nepôsobí túžbu po lepšej zmene, aby sa veci pohli dopredu. Čiže aj dobrý nápad ak sa nepoužije správnym spôsobom, tak sa minie cieľa. Verím že študujeme úlohy SŠ - aj toto je o rozumnosti a múdrosti. Ak sa budeme len hecovať, tak pochybujem o tom o akú víziu ide vo vnútornom nastavení.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

KUK napísal:V Novom zákone je ohováranie chápané ako vyslovenie znepokojenia nad stavom vecí? Pretože ak nie, tak potom si ohováral Ty, keď si tvrdil, že to tu je priestor na pekné pohováranie.
Je to sice starší komentář, přesto by mě zajímalo z jakého textu, pasáže, knihy vychází toto tvrzeni?

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

Teprve dnes jsem se dozvěděl o tom, že něco takového existuje! Mnoha lidiček (a také kazatelů) jsem se ptal, že by bylo dobré, aby něco podobného vzniklo, a to obzvláště po tom, kdy došlo k odstranění příspěvků z diáře Mikuláše Pavlíka.
Teď si ale nejsem jistý, jestli dotyční kazatelé o těchto stránkách věděli nebo ne. Každopádně díky za ně! A Tobě MM díky za odkaz.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Jiří Kupka napísal:Teprve dnes jsem se dozvěděl o tom, že něco takového existuje! Mnoha lidiček (a také kazatelů) jsem se ptal, že by bylo dobré, aby něco podobného vzniklo, a to obzvláště po tom, kdy došlo k odstranění příspěvků z diáře Mikuláše Pavlíka.
Teď si ale nejsem jistý, jestli dotyční kazatelé o těchto stránkách věděli nebo ne. Každopádně díky za ně! A Tobě MM díky za odkaz.
nemáš zač, moudrých slov moudrých lidí není nikdy dost tak doufám, že občas přihodíš něco do místní pranice... ::ireful::

Guy
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 28 Jan 2016, 17:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Guy »

Teprve dnes jsem se dozvěděl o tom, že něco takového existuje! Mnoha lidiček (a také kazatelů) jsem se ptal, že by bylo dobré, aby něco podobného vzniklo, a to obzvláště po tom, kdy došlo k odstranění příspěvků z diáře Mikuláše Pavlíka.
Nejprve došlo k odstranění příspěvků z webu církve, hlavně po diskusi o hudební produkci Maranatha Gospel Choir a jejich vánočním koncertu.
Pak došlo k odstranění možnosti diskutovat na webu předsedy církve, který jako první v historii otevřel možnost a dával prostor vlastně každému. Dovedu si představit, pod jakým tlakem byl a i když to uzavřel, asi 2 roky nebo více to fungovalo.
Jakási diskuse je na stránkách Mládež net či spíše odpovědi na intimní otázky mladých a odpovědi zdravotní a teologické. I tam je ale vidět, jaké jsou rozdíly v názorech.
Svůj web "cestaviry" má bývalý bratr z Trutnovska, ale tam se nedá diskutovat, pouze nějak občas přispívat. Kvalita příspěvků jde podle mne ale spíš dolů, teď už tam jsou spíše filosofické krátké úvahy a slabší písničky. No a další web tvoří br.Plechatý, bývalý absolvent TS.
Řádná diskuse je tedy pouze tady a namísto, aby zde za církev "kopal" někdo pověřený, vysvětloval a obhajoval, tak jsou snahy to umlčet. Nevzpomínáte si na cyklus článků v Adventu "Mlč, o tom se u nás nemluví " ? Někteří lidé prostě nechtějí otázky, diskuse, nějaké pochybnosti, že to může být jinak, že je potřeba něco změnit. Asi se obávají ztráty víry, pozic a to, co dělá adventismus adventismem.
Vedení církve udělalo chybu, že prostor k diskusi nedalo, lidé se ale evidentně ptají, ověřují si věci, hledají pravdu.
I když se to nedá srovnávat, já jsem vděčný za svobodu informací, jak nás dříve komunisti doslova krmili lžemi o životě na Západě a historických událostech, výsledcích hospodaření atd. Nechápu, jak je někdo dnes může volit, když vyšly tyto věci najevo....jen díky svobodě slova.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných