Fórum "A čo s tým?"

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíte o fóre A čo s tým? (môžete označiť viac možností)

Môžete označiť až 6 možností

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Počas fungovania stránky, a najmä v poslednej dobe, v diskusiách zazneli rôzne názory na fórum "A čo s tým?" - pozitívne, ale aj tie negatívne. Mnohí návštevníci sa ale k tejto téme nevyjadrili, a tak sme sa rozhodli urobiť malý prieskum formou hlasovania. S ktorým výrokom súhlasíte vy? (môžete označiť aj viac možností)

levičan

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa levičan »

Ešteže sa včera vo zboroch čítal ten obežník s tými pravopisnými hrúbkami zo Združenia. Aj ja, taký konzervatívec som sa o tom dozvedel... Palec hore zakladateľom tohto fóra!!! ::good::

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Obávam sa, keď čítam niektoré príspevky v diskusiách, že okrem dobrého potenciálu, ktorý stránka má, sa čím viac začína vytvárať aj priestor na "pekné" anonymné ohováranie iných. :-(

KUK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Mar 2015, 14:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa KUK »

Schválne som sa pozrela, Rajon, na stránky Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra, aby som si overila, či to náhodou nechápem nesprávne, ale nie. Ohovoriť definujeme ako úmyselne povedať nepravdu o niekom, niečom, očierniť, oklebetit. Môžeš mi, prosím Ťa, uviesť príklad, čo sa Ti javí ako ohováranie? :) Ak je pravda, čo sa tu píše, domnievam sa, že to ohováranie nie je. Anonymita má svoj význam a keď z nej má niekto strach, o niečom to vypovedá. Fórum som si prešla a zdá sa mi, že sa zaoberá skutočne závažnými problémami. Nerozumiem, prečo sa vedenie k niektorým otázkam nevyjadrí. Alebo možno rozumiem – zvolebnieva sa nám, hra na mŕtveho chrobáka je asi najlepšia stratégia. V cirkvi sa pod povrchom, ktorý pôsobí ako betónový kryt, dejú rôzne pohyby a môže sa veľmi ľahko stať, že zistíme, že je vlastne z papiera a začne celý praskať, keď pretečie posledná kvapka. Predpokladám, že z toho pramení ten strach zo skrytých pohybov v cirkevnej štruktúre. Potľapkávať po pleci sa nedá donekonečna. Osobne mám tiež niekoľko výhrad k tomu, ako sú tí hore obrnení na svojich, prepytujem, zaprdených stoličkách. Keby ste mi chceli odhaliť svoju identitu, napíšte súkromnú správu. :) Ja tiež pokojne napíšem, kto som. Za pokus nič nedám... :D

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

...to je pekné KUK sem KUk tam...prečo toľko hnevu ...a tie zaprdené stoličky, no tak. Jedna vec je že sa rozprávaš o ľu´doch, ktorí sú v cirkvi autorita. So všetkým čo to nesie. pokiaľ sa takto vyjadruješ aj o svojich rodičoch, tak je to fifty fifty. Aj keď si myslím že to nie je dobré.... Tí tiež niečo pokazili, možno sa z toho poučili, starali sa o teba, vychovali ako najlepšie podľa svojich vedomostí, nastavenia asi vedeli. Každý máme svoju hranicu, ktorá nás zrazu limituje a ...ďalej ísť je už bolestivé. Na druhej strane aj autority sú len ľudia. Majú svoje nedostatky - to ale neznamená že s nimi majú stále žiť. To čo vnímam, prečo niekto nenapíše o našich autoritách niečo pozitívne. Určite je toho pomerne dosť, ale nie o všetkom čo dobré spravili všetci vieme /ale aj pokazenom/ a to vytvára potom taký skreslený obraz. Som nespokojný/á/ a tak .... Nech pokazili čokoľvek, myslím si že nie je vhodné ich takto dehonestovať.
Poviem to inak - napíš, čo by si Ty zmenila keby si bola na tej istej stoličke??? Fakt ma to zaujíma. Ale nie čo by si nerobila, otázka je čo by si robila... teším sa na veľa veľa námetov...

KUK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Mar 2015, 14:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa KUK »

Milý ngma, mrzí ma, že si si tento obrat vyložil doslovne, aj mi to príde vtipné, keď si domyslím, čo si si pod tým predstavil. Odporúčam Ti lepšie sa zoznámiť s prenesenými významami v reči. Myslím, že táto fráza je dosť zaužívaná, ale je asi pravda, že sú ľudia, ktorí všetko chápu priamočiaro, a to potom ani to prepytujem nepomôže, to je lepšie hovoriť čo najmenej obrazne. Nabudúce nemoralizuj, keď je problém v tom, že keď počuješ niekoho hovoriť, že Jano je na koni, vyťahuješ smartphone (aby si si to vyfotil) .

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

KUK napísal:Schválne som sa pozrela, Rajon, na stránky Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra, aby som si overila, či to náhodou nechápem nesprávne, ale nie. Ohovoriť definujeme ako úmyselne povedať nepravdu o niekom, niečom, očierniť, oklebetit. Môžeš mi, prosím Ťa, uviesť príklad, čo sa Ti javí ako ohováranie? :) Ak je pravda, čo sa tu píše, domnievam sa, že to ohováranie nie je. Anonymita má svoj význam a keď z nej má niekto strach, o niečom to vypovedá. Fórum som si prešla a zdá sa mi, že sa zaoberá skutočne závažnými problémami. Nerozumiem, prečo sa vedenie k niektorým otázkam nevyjadrí. Alebo možno rozumiem – zvolebnieva sa nám, hra na mŕtveho chrobáka je asi najlepšia stratégia. V cirkvi sa pod povrchom, ktorý pôsobí ako betónový kryt, dejú rôzne pohyby a môže sa veľmi ľahko stať, že zistíme, že je vlastne z papiera a začne celý praskať, keď pretečie posledná kvapka. Predpokladám, že z toho pramení ten strach zo skrytých pohybov v cirkevnej štruktúre. Potľapkávať po pleci sa nedá donekonečna. Osobne mám tiež niekoľko výhrad k tomu, ako sú tí hore obrnení na svojich, prepytujem, zaprdených stoličkách. Keby ste mi chceli odhaliť svoju identitu, napíšte súkromnú správu. :) Ja tiež pokojne napíšem, kto som. Za pokus nič nedám... :D
Skús trochu namiesto stránky Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra pozerať aj stránky Nového zákona...

A čo sa týka toho, že vedenie by malo odpovedať na otázky tu v diskusiách vyjadrené, poznámka nielen pre teba:
Navrhujem, aby vedenie vyhlásilo konkurz na miesto zamestnanca, ktorého úlohou by bolo vyhľadávať vo všetkých fórach na Facebooku, internetových stránkach, v rozhovoroch v zboroch i v domácnostiach atď., či náhodou niekto v nich nepoložil nejakú otázku vedeniu, aby vedenie mohlo na ňu reagovať.
(Kto čítaš, rozumej. Poznámka pre istotu: myslím si, že kontakty - telefónne čísla, emaily, adresa vedenia CASD sú všeobecne známe alebo ľahko dosiahnuteľné...)

KUK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Mar 2015, 14:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa KUK »

V Novom zákone je ohováranie chápané ako vyslovenie znepokojenia nad stavom vecí? Pretože ak nie, tak potom si ohováral Ty, keď si tvrdil, že to tu je priestor na pekné pohováranie.

Ninka
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Ninka »

Uz viackrat sa na tomto fore objavil nazor v zmysle "ak mate otazky, spytajte sa bratov osobne, ale verejne ich neociernujte". Myslim, ze diskutujucim, ktori "ohovaraju", nejde o to, ze by sa nevedeli dostat k informaciam. Samozrejme, ze najjednoduchsie by bolo zobrat telefon a dotycnym osobam zavolat. Verim, ze bratia z vedenia by takemu cloveku radi vysvetlili, ako to bolo so zateplovanim, prijimanim zamestnancov atd... Neriesi sa tu problem, ze niekto nepozna tie spravne telefonne cisla, ale transparentnost. Myslim si, ze konanie veducich osobnosti v cirkvi by malo byt verejne zname. Ak sa nejak rozhodnu pouzit peniaze, ktore nepatria im, ale celej cirkvi, bolo by korektne, aby svoje rozhodnutie odovodnili a informacie spristupnili kazdemu clenovi. Neviem si predstavit, ze by im kazdy zvlast zavolal, aby sa dozvedel, ako to vlastne bolo. To nie je transparentnost...
P. S. Ak niekto prijme post veducej osobnosti, musi ratat s tym, ze ho nebudu len chvalit, ale mal by vediet prijat aj (konstruktivnu) kritiku. A kedze predpokladam, ze nikto nenapada bratov ako osoby, ale pyta sa na ich rozhodnutia ako zamestnancov cirkvi, myslim, ze sa to ako konstruktivna kritika da oznacit.

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum "A čo s tým?"

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Ninka napísal:Uz viackrat sa na tomto fore objavil nazor v zmysle "ak mate otazky, spytajte sa bratov osobne, ale verejne ich neociernujte". Myslim, ze diskutujucim, ktori "ohovaraju", nejde o to, ze by sa nevedeli dostat k informaciam. Samozrejme, ze najjednoduchsie by bolo zobrat telefon a dotycnym osobam zavolat. Verim, ze bratia z vedenia by takemu cloveku radi vysvetlili, ako to bolo so zateplovanim, prijimanim zamestnancov atd... Neriesi sa tu problem, ze niekto nepozna tie spravne telefonne cisla, ale transparentnost. Myslim si, ze konanie veducich osobnosti v cirkvi by malo byt verejne zname. Ak sa nejak rozhodnu pouzit peniaze, ktore nepatria im, ale celej cirkvi, bolo by korektne, aby svoje rozhodnutie odovodnili a informacie spristupnili kazdemu clenovi. Neviem si predstavit, ze by im kazdy zvlast zavolal, aby sa dozvedel, ako to vlastne bolo. To nie je transparentnost...
P. S. Ak niekto prijme post veducej osobnosti, musi ratat s tym, ze ho nebudu len chvalit, ale mal by vediet prijat aj (konstruktivnu) kritiku. A kedze predpokladam, ze nikto nenapada bratov ako osoby, ale pyta sa na ich rozhodnutia ako zamestnancov cirkvi, myslim, ze sa to ako konstruktivna kritika da oznacit.
Dobre, a teraz by nebolo najlepšie vytočiť číslo, a toto, čo si tu napísala, pekne tomu druhému vyrozprávať?
A povedať napr. aj ako si konkrétne tú transparentnosť predstavuješ? Čítať napr. každú sobotu v zbore, že tento týždeň združenie kúpilo 20 toaletných papierov, 30 mydiel, bol zaplatený účet za kúrenie v cene ... a brat XY opravoval strechu....

Akože chápem, že transparentnosť je dobrá a potrebná, tiež vedenie cirkvi nie je dokonalé a rozumný konštruktívny DIALÓG je vždy na mieste, len ten spôsob a miera transparentnosti ako ju požadujete tu je podľa mňa absurdná. To určite nie férový, rozumný, konštruktívny a transparentný spôsob.
Naposledy upravil/-a Rajon v 10 Mar 2015, 10:51, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných