Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Čo si myslíte o novom predsedovi SZ – bratovi Kernovi st.?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

TriQ

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa TriQ »

Treba ale povedať, že staré vedenie to s tou ideou jednodňovej konferencie dosť prehnalo a (nielen) delegátom spôsobilo veľa problémov. Muselo sa kvôli tomu rokovať do jednej v noci. Niektorí zrejme nespali 24 hodín alebo aj viac, ak uvážime aj niekoľkohodinovú cestu tam a späť. Delegáti (nie všetci boli mladší, aby to v pohode zvládli) by si zo strany vedenia zaslúžili viac úcty a ľudskejšie podmienky na prácu ::nea:: . Takto sa o deviatej večer riešila dilema, či sa ešte niekoľko hodín potiahne, alebo sa to odloží o týždeň. To na kľude a rozvahe nikomu nepridalo. Chcem ale oceniť štandardne profesionálny prístup predsedu únie M. Pavlíka, ktorý to všetko zvládal viesť. A to aj napriek tomu, že (asi z neúspechu urazený ::diablo:: ) KB tam začal po polnoci vehementne riešiť nejaké slovko v ústave a všetkých tým ešte zdržiaval. Nadbytočnú energiu mohol radšej venovať lepšej príprave konferencie. Verím tomu, že nápad na jednodňovú konferenciu sa najmenej niekoľko konferenčných období neobjaví ... ::rofl::
BTW Bohuš, držím palce ::good:: . Skús to tu dať nejako dokopy ::rolleyes::

valso
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08 Mar 2015, 23:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa valso »

Obsah príspevku zmazaný, dôvod nižšie.
Naposledy upravil/-a admin v 24 Mar 2015, 12:19, upravené celkom 4 krát.
Dôvod: Príspevok bol vymazaný z dôvodu ohovárania a napádania osoby a hanobenia národnosti.

who

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa who »

valso napísal:...
To že si mysliš že by tam bol dobrý jeden môže byť len tvoj subjektívny pohlad , uvidi sa časom..pri FV by museli hybať kostrou podla jeho nôty..ak nejdeš s nim , si jeho nepriateľ. Preto vo vedeni musi byť človek ktorý ma chuť a cit riešiť problém s citom a duchovnosťou..a nie vidieť nepriateľa v štyle "ak nejdeš so mnou, ideš proti mne" Vo vedeni ma byť vyvažený človek , kým BK naozaj je..Novému vedeniu držim palce a pevne nervy i Božieho požehnania. :)

Álam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:18
Kontaktovať používateľa:

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa Álam »

Lebo FV je Slovák ako repa. :D A nie je muza ani zeny, ani Greka ani Zida, ale vsetci sme jedno v Kristovi. Hamba ti, valso!

elenka

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa elenka »

valso napísal:...
Prepáč, ale to čo si tu napísal, sa mi zdá dosť urážlivé na to, že sa tváriš ako zapálený kresťan. No neviem, či je toto v súlade s prístupom Ježiša k ľuďom. Takže ak si si predstavoval, aby to fungovalo v cirkvi takým spôsobom, ako sa tu vyjadruješ, tak som veľmi rada, že to nedopadlo podľa tvojho želania.

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

valso napísal:To ze bol zvoleny BK je dobrym predpokladom, ze kazatelia budu mat dalsie 4 roky relativny klud a pokojny zivot..............

Valso, čítal som s prekvapením tvoje vyjadrenie. Musíš byť veľmi sklamaný, že je takýto výsledok. Osobne si myslím, že je to dobrý základ na ktorom sa dá budovať a môže mať perspektívu. Pracovať ako tím a pracovať so zbormi. Ľudia vo svete sú milosrdnejší ako ty, lebo ty si im nedal ani 100 dní šancu prezentovať čo chcú pre cirkev robiť. Tvoje sklamanie - myslím si - ale je v tom ako si to vyjadril v podstate tvojim zlyhaním. Zlyhaním si to dovolím nazvať preto, lebo toto nemá nič spoločné s adventným vyznaním viery, dokonca ani kresťana, ani občana tohto štátu - ba čo viac toto tvoje vyjadrenie spĺňa všetky predpoklady k trestnému oznámeniu t.j. napr. krivého ohovárania, hanobenie ľudskej rasy a národnosti. Musíš byť veľmi zúfalý, ale je riešenie. Pri viacerých témach na tejto stránke sa rôzni ľudia "bili" do pŕs kto bude zvolený.
...... Nie silou, ani mocou priatelia ale Božím Duchom ......ak dovolíme môže byť vedená cirkev na SK. Preto žiadne JO CIA, František, agenti rôznych frakcií v cirkvi ba dokonca falošní proroci, ktorí vopred gratulovali SO na tejto stránke _ A čo s tým? / čím mu skôr uškodili ako pomohli - koľká naivita? či arogancia? možno nezrelosť?/ k zvoleniu za predsedu... zaručené správy z prostredia delegátov a kazateľov....stoka??? či ostatok??? odpovedzte si skôr sami - aj vy mladší bratia kazatelia. Milosť je o tom, že vás nejdem pranierovať či kameňovať za silné slová proti cirkvi. Stačí činiť pokánie, to vám pomôže dostať sa z frustrácie. Tak sa stanete požehnaním pre cirkev, Ježiš vedel prečo sa pýtal Petra či ho miluje. Ježiš vie ako milujeme brata a sestru, kazateľa, predsedu, pokladníka či tajomníka. Máme právo mať iný názor, no nemáme právo mať ho v nenávisti. K tomu aby prebiehala korektná diskusia môže byť nápomocný aj zriaďovateľ. Admin, prepáč, bol si dosť pasívny k vyjadreniam, ktoré sú nielen nekorektné, vulgárne a ako som spomenul - spľlňajú všetky náležitosti trestnej činnosti v tomto štáte. ty si pasívny, možno aj týmto si sa vyjadril na akej strane stojíš, budem domýšľavý - hovorí to aspoň pre mňa aj o tvojej pohnútke, s akým zámerom si ju zriadil.
Pri BK stojí D. Boží, pretože sa Pánovi odovzdáva v pokore a Božej láske, ktorú prijal do srdca. Nech je Náš Boh oslávený počas tohto obdobia či vedením cirkvi, zborovými spoločenstvami a taktiež jednotlivcami

Dave
Moderátor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Jan 2015, 00:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa Dave »

[mention]ngma[/mention] môžeš ako prihlásený používateľ použiť funkciu "nahlásiť príspevok". Inak som presvedčený, že admin tieto príspevky nevymazal nie preto, že by s nimi súhlasil, ale preto, že nechce cenzúru. Potom, pri cenzurovaní, by sa zase niekt mohol ozvať, že admin maže príspevky, ktoré mu nevyhovujú a na tomto fóre prezentuje len jeho názory - kto potom posúdi, či tá cenzúra bola na mieste? My vieme, že to [mention]valso[/mention] prehnal, ale myslím, že ak mu to dá pokojný spánok, nie je dôvod prečo to mazať. A na nás ostatných, ktorí s jeho tvrdeniami nesúhlasíme, je už len to, že by sme ho mali ignorovať, nech ho v pridávaní takýchto príspevkov nepodporujeme.

who

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa who »

Dave napísal:[mention]ngma[/mention] môžeš ako prihlásený používateľ použiť funkciu "nahlásiť príspevok". Inak som presvedčený, že admin tieto príspevky nevymazal nie preto, že by s nimi súhlasil, ale preto, že nechce cenzúru. Potom, pri cenzurovaní, by sa zase niekt mohol ozvať, že admin maže príspevky, ktoré mu nevyhovujú a na tomto fóre prezentuje len jeho názory - kto potom posúdi, či tá cenzúra bola na mieste? My vieme, že to [mention]valso[/mention] prehnal, ale myslím, že ak mu to dá pokojný spánok, nie je dôvod prečo to mazať. A na nás ostatných, ktorí s jeho tvrdeniami nesúhlasíme, je už len to, že by sme ho mali ignorovať, nech ho v pridávaní takýchto príspevkov nepodporujeme.
Dave prepáč, ale sama som administratorom na dvoch strankach niekoľko rokov a chodí tam veľa ľudí, aj napriek tomu dodržujeme pravidlá, ignorácia v daných prípadoch vôbec nie je vhodná a treba naopak ukázať človeku že niečo prehnal. Boh nám dal tiež pravidlá, bola tu bytosť ktorá ich raz v n Nebesiach porušila a keby to bol Všemohúci ignoroval čo by sa stalo? preto ak sa prekročí hranica čo sa aj prekročila netreba sa obávať obvinenia že by vás niekto nazval cenzuristmi..no a čo? dôležitý je postoj v takýchto situáciach. Ignoracia často vyzerá ako súhlas..Hlavne ak ide o urážky nejakéj osoby už vôbec to nie je vhodné..Nechceš ublížiť jednej osobe ktorá uráža ale čo tá druhá strana? ::nea::

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Na jednej strane by som sa chcel zastať Admina - neprisudzovať mu pohnútky súhlasu s príspevkom a pod., stránka je relatívne nová, aj Admin je možno tým pádom akoby začiatočník (na tejto stránke), chvíľu trvá, kým možno prekoná určitú obavu s regulovaním naozaj nevhodných príspevkov.
Na druhej strane by som ho chcel k tomu povzbudiť, naozaj sa nemusí báť, že by sa tým stál cenzorom. Na iných svetských (a serióznych) stránkach sa toto "cenzurovanie" deje, ale je to náročné, lebo naozaj niekedy niekto povie, "prečo vtedy si to scenzuroval a toto už nie" (alebo naopak) - zasahoval hlavne, keď sa diskusia zvrtla k osobným útokom a pod.

Takže ti želám veľa múdrosti pri spravovaní stránky.

Delegat

Re: Brat Kern st. je nový predseda SZ, aký je Váš názor?

Neprečítaný príspevok od používateľa Delegat »

valso napísal: ... Preto nechceli FV ani SO ...
Rozumiem, že každý mal/má svojho kandidáta, ktorého by chcel vidieť na predsedníckej stoličke a vo vedení.
Pokial ide o SO a jeho partiu, nemal som o nich do konferencie dostatočne informácie.
Ale na konferencii sa mi otvorili oči. Začnem tým, že staré vedenie urobilo jednu výbornú vec - zmenilo spôsob voľby členov do výborov. Predtým bola všeobecná prax (a vo zboroch to asi stále tak funguje), že kandidáti sú navrhovaní ostatnými delegátmi z pléna. V praxi ale často dochádza k zneužitiu tohto spôsobu voľby, lebo ak má niekto záujem dostať do výboru nejakých svojich ľudí, vopred sa s nimi dohodne a kým ostatní stihnú zareagovať, rýchlo ponavrhujú do výboru sami seba navzájom. Preto väčšina delegátov konferencie naozaj ocenila voľbu spôsobom, že každý delegát dostal lístok so zoznamom všetkých delegátov a mohol v pokoji označiť tých, ktorých chcel. Potom sa to len spočítalo, a kto dostal najviac hlasov, bol zvolený. Naozaj transparentný spôsob, bez možnosti manipulácie a taktizovania.
A teraz k veci: Viete, komu tento spôsob najviac vadil? Bol to SO, a aj kazateľ na dôchodku JM (ktorého som si predtým fakt vážil), ktorí vystúpili a namietali proti tomuto novému spôsobu voľby. Bratia a sestry, je mi z toho úplne jasné, že SO sa chcel dostať do hry práve zneužitím starého systému, na ktorý boli zrejme pripravení, a nový, nezneužiteľný spôsob ich prekvapil.
A nech sú ostatní kandidáti akí sú, je zrejmé, že ani nezvolený KB takýmto spôsobom neuvažoval, inak by predsa nesúhlasil s novým transparentným spôsobom.
Neviem presne, aký by bol SO predseda, ale toto mi stačí, aby som Bohu vďačný, že tam nie je. Taktizovanie a manipulácia by asi boli súčasťou jeho práce. Dovolím si predpokladať, že celá grupa okolo SO, vrátane FV a iných (JP, MG ... kto bol na konferencii tak vie, o koho ide) boli asi nastavení na tento druh voľby a plánovali obrať ostatných delegátov o právo slobodnej voľby. našťastie sa tak nestalo. No takého kazateľa by som nechcel mať na zbore.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných