Ferdinand Varga

Vyjadrite svoj názor na tých kazateľov, o ktorých niečo viete, a oznámkujte ich ako v škole.

Oznámkujte kazateľa: Ferdinand Varga

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

cogito
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 12 Mar 2015, 10:13
Bydlisko: Trikráthádajská
Zbor: Anonymov
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa cogito »

Jožinko napísal:
cogito napísal:
heretik napísal:Pokiaľ si chcete pozrieť video Boží kalendár, tu je to "úžasné" posolstvo:

http://www.3an.sk/pg_detail.php?id=70173
Lololololol. Cca v 57. minute: "Vatikán sa chystá na veľmi veľké veci. Chce zjednotiť moslimov a židov, ide ich zmieriť. My to počujeme, my o tom vieme, my to vidíme, ale my si myslíme, že Kristov druhý príchod je ďaleko." Tak určiteeeee... Akosi sa im to nedarí, ale... Bububu! ::spiteful::
Aj apoštol Pavol písal, že "my živí" budeme uchvátení! Aj jemu sa to akosi nedarilo? Alebo aj on len strašil? Už ani nevieš, čo by si uvádzal do tej špiny
Jožinko môj pekný, milený, analógia s apoštolom Pavlom má demonštrovať čo? Apoštol Pavol chcel zjednotiť židov a moslimov? :D

adon

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa adon »

ha, keď toto čítam poznám všetkých, hlavne tí píšu, ktorých niekto nachytal na "hruškách" a nevedia sa s tým zmieriť že? Najlepšie je zamyslieť sa nad sebou, nad svojimi chybami a potom kritizovať druhých vy dokonalí všetci čo kritizujete. Ak ste vy veriaci a adventisti, tak potom nechápem kde sa berie toľko nenávisti. Azda ste to písali v Božom Duchu? To veľmi pochybujem. Zamyslite sa nad sebou. Nechcela by som byť vo vašej koži a stáť pred Kristom. Mali by ste poznať jednu vetu z Biblie a to "nesúďte lebo sami budete súdený". Kto je bez viny nech hodí doňho kameňom asi toľko k tejto stránke. Chcem vidieť každého dokonalého, ktorý tu prispel koľko ľudí on doviedol k Ježišovi - nechcem písať do cirkvi ale k Ježišovi. Ovšem takýmto správaním by som sa hambila pred Ježišom. Ako môžete takýmto správaním privádzať ľudí k Ježišovi? Ste ako malé deti na piesočku hádate sa o nepodstatné veci a to podstatné vám uniká.

mnb

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa mnb »

heretik napísal:Pokiaľ si chcete pozrieť video Boží kalendár, tu je to "úžasné" posolstvo:

http://www.3an.sk/pg_detail.php?id=70173
a ako ty prejavuješ svoje kresťanstvo? Viem dobre, že ani teba nemá veľa ľudí v láske, tak láskavo neposudzuj druhých. Treba sa zamyslieť nad svojím správaním, že? Koľko ľudí si ty narozdiel od FV priviedla ku Kristovi? Koľko času si obetovala, aby si pomohla svojím blížnym. Alebo sa budeme len ľutovať že? A poukazovať na druhých teda apropo na toho, kto si ťa dovoliť upozorniť že? Kresťanka. Ak by som mala byť takáto kresťanka radšej nie.....

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

clen 777 napísal:Vážení, ohľadne krstov a vylúčení za posledné konferenčné obdobie. FV nemá najviac krstov. Bolo by dobré nevymýšľať si. Každý delegát mal na konferencii vo svojej zložke presnú štatistiku. Citujem z nej:

(PO, Červenica, Rankovce) mal krstov 43. K tomu vylúčených 0.
SB (KE, Poproč) mal krstov 27. K tomu vylúčených 9.
JK (PU, TN, PB) mal krstov 23. K tomu vylúčených 3.
MR (BA) mal krstov 20. K tomu vylúčených 2.
FV (LV, NR2, NZ, ZM, KN) mal krstov 20. K tomu 5 vylúčených.

Je počet krstov najdôležitejším ukazovateľom úspešnosti kazateľa? Podľa mňa je to celý komplex vecí, ktoré by sa mali brať do úvahy.
Statistika může být zavádějící, zvlášť tehdy, kdy nevíme kdo všechno se podílel na rozhodnutí pro křest. ::shhh::
Někdy kazatel sklízí ovace ::clapping:: za úspěchy, které jsou prací bezejmenných, neuvedených ve statistice.
A ještě je nutné postavit na první místo práci Ducha Svatého. ::good:: Někdy vyučující vytvoří z adepta na křest
7x horší konzervu, ::diablo:: než je on sám.
Otázkou je, jestli jakýkoliv kazatel přivedl ke Kristu a nebo pomohl změnit církevní příslušnost s tím, že nenávist v srdci
se obrátila směrem do církve ze které dotyčný vyšel.. ::diablo::

Michal

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Michal »

watson napísal:ale len napomáha vyplavovať veľa špiny, zatrpknutosti, závisti, rozkolu, ... atď. Pán Boh Vás bude brať na zodpovednosť.
Milý wason, aj keď nie som členom CASD myslím si, že ponajprv by ste sa mali zamyslieť prečo je vo vašej cirkvy, veľa špiny, zatrpknutosti, závisti, rozkolu, ... atď? Za to, myslím, admin nemôže. Keby nebolo tej špiny, zatrpknutosti, závisti, rozkolu, atď. ale HLAVNE nespokojnosti s týmto pánom, nebolo by čo sem napísať. Veď členovia vyjadrujú nespokojnosť aj s postupom menežmentu CASD ohľadom kazateľa = zamestnanca.
Ak admin urobil toto fórum a pomáha členom ventilovať tú špinu, zatrpknutosť, závisť, rozkol, atď. je to len dobre, pretože to z môjho pohľadu vyzerá tak, že na ventilovanie týchto problémov vo vašej cirkvi priestor nie je.
Za mňa ďakujem adminovi, za ten počin toto fórum založiť a aj Bohu, že ma sem priviedol, vyzerá to tak, že ma Pán má rád a chce ma ochrániť pred CASD = ::pitiful::

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

je to trocha nestastne tu na tomto fore pod plastom anonymity diskutovat o konkretnom kazatelovi. Vsetci ludia sme nedokonali a chybujuci. Ako hovori jedno indianske prislovie : "Nesud svojho brata, kym si dva mesiace nechodil v jeho mokasinach."

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Ze své vlastní skusenosti mám pozitivní, mile překvapující - ale mám i negativní ta se týká neomylnosti v jeho prohlášeních. Které si navzájem protiřečíli. Tak to může být u každého kazatele, ale nejen kazatele dokonce určitě každého člověka. Jsme na tom všichni stejně, jen na nich je to vice vidět.

Neregistrovaný

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Aj tak je zaujímavé, že aj keď sme všetci omylní a nedokonalí na niektorých kazateľov takéto negatívne reakcie nie sú. Niečo na tom bude.

Lola

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Lola »

clen 777 napísal:Vážení, ohľadne krstov a vylúčení za posledné konferenčné obdobie. FV nemá najviac krstov. Bolo by dobré nevymýšľať si. Každý delegát mal na konferencii vo svojej zložke presnú štatistiku. Citujem z nej:

(PO, Červenica, Rankovce) mal krstov 43. K tomu vylúčených 0.
SB (KE, Poproč) mal krstov 27. K tomu vylúčených 9.
JK (PU, TN, PB) mal krstov 23. K tomu vylúčených 3.
MR (BA) mal krstov 20. K tomu vylúčených 2.
FV (LV, NR2, NZ, ZM, KN) mal krstov 20. K tomu 5 vylúčených.

Je počet krstov najdôležitejším ukazovateľom úspešnosti kazateľa? Podľa mňa je to celý komplex vecí, ktoré by sa mali brať do úvahy.

Si prihlásený, ako člen, ale ty nie si člen. Smie Adventistický kazateľ klamať? K týmto údajom sa členovia nedostávajú, iba kazatelia. Môžeš sa hambiť ty Jezuita infiltrovaný do cirkve Adventistov! Tajný rozbíjač jednoty. Dobre sa verejne káže o láske? A tajne ju rozbíjať? ::noo::

Digit6

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Digit6 »

Na základe nedávneho rozhodnutia výboru Slov. združenia ( http://www.casd.sk/12092/ )má FV opustiť svoj súčasný región a ísť do Michaloviec. Zdá sa, že sa mu tam veľmi nechce ... Dá sa predpokladať, že vymyslí niečo, aby sa tomu vyhol ... no uvidíme ...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných