Ferdinand Varga

Vyjadrite svoj názor na tých kazateľov, o ktorých niečo viete, a oznámkujte ich ako v škole.

Oznámkujte kazateľa: Ferdinand Varga

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Neregistrovaný

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Z webových stránek sboru Blatné Remety bylo odstraněné jméno vedoucího sboru, který tam ještě byl dnes ve 14.,40. Byl tam Jan Šaro

aaa

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa aaa »

Ako to vlastne je? Ak FV už nie je kazateľ smie kázať?

Hosť

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Hosť »

55% je za Vargu 45% je proti Vargovi. Vysvetlite mi prosím komu a čo vadí. Niečo som vyčítal s diskusie ale určite tam bude aj niečo viac. Čo to je ?

elivita

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa elivita »

Dobrý den, jsem z Čech a nejsem adventistka ( zatím a to právě z důvodu hádek mezi členy ) a ráda poslouchám přednášky FV. Je v ní tolik pravdy, ale nyní nemohu uvěřit, kolik vlastních lidí uvnitř církve je tak nenávistných!!!??? Připomíná mi to jedno jeho přednášku Přeosievanie,Přerozdělenje´.... Nikde jsem se ale od kritiků nedověděla,co jim konkrétně přesně vadí, ale každý máme s pokorou studovat Boží písmo , prosit o to, abychom poznali jeho vůli a porozuměli textu, a ne se hádat a kydat na někoho špínu nebo jenom kritizovat. Že se nestydíte. Přesně jak píše jedna paní v příspěvku, že by se musela před Ježíšem stydět.

Neregistrovaný

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Dobrý den, jsem z Čech a nejsem adventistka ( zatím a to právě z důvodu hádek mezi členy ) a ráda poslouchám přednášky FV. Je v ní tolik pravdy, ale nyní nemohu uvěřit, kolik vlastních lidí uvnitř církve je tak nenávistných!!!??? Připomíná mi to jedno jeho přednášku Přeosievanie,Přerozdělenje´.... Nikde jsem se ale od kritiků nedověděla,co jim konkrétně přesně vadí, ale každý máme s pokorou studovat Boží písmo , prosit o to, abychom poznali jeho vůli a porozuměli textu, a ne se hádat a kydat na někoho špínu nebo jenom kritizovat. Že se nestydíte. Přesně jak píše jedna paní v příspěvku, že by se musela před Ježíšem stydět.
Recenzoval jsem dvě videa s kázáním od br.Vargy, které uveřejnil Mikim, tam jsou moje postřehy.
Co vadí? Předně legalismus, černobílé vidění světa, odsuzování jinověrců, přidávání vlastních (nebo cizích) myšlenek do biblické zvěsti.
Nejde o nenávist, ale o zápas o to "je psáno". Osobně jsem nekritizoval povahové vlastnosti bratra V., to snad mohou posoudit ti, kteří s ním byli v kontaktu, ale pouze jeho projev, úvahy, zpracování kázání.
Takže spíš lépe hledej, můžeš si za svůj povrchní názor sama.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Hosť napísal: 05 Jan 2019, 21:39
Dobrý den, jsem z Čech a nejsem adventistka ( zatím a to právě z důvodu hádek mezi členy ) a ráda poslouchám přednášky FV. Je v ní tolik pravdy, ale nyní nemohu uvěřit, kolik vlastních lidí uvnitř církve je tak nenávistných!!!??? Připomíná mi to jedno jeho přednášku Přeosievanie,Přerozdělenje´.... Nikde jsem se ale od kritiků nedověděla,co jim konkrétně přesně vadí, ale každý máme s pokorou studovat Boží písmo , prosit o to, abychom poznali jeho vůli a porozuměli textu, a ne se hádat a kydat na někoho špínu nebo jenom kritizovat. Že se nestydíte. Přesně jak píše jedna paní v příspěvku, že by se musela před Ježíšem stydět.
Recenzoval jsem dvě videa s kázáním od br.Vargy, které uveřejnil Mikim, tam jsou moje postřehy.
Co vadí? Předně legalismus, černobílé vidění světa, odsuzování jinověrců, přidávání vlastních (nebo cizích) myšlenek do biblické zvěsti.
Nejde o nenávist, ale o zápas o to "je psáno". Osobně jsem nekritizoval povahové vlastnosti bratra V., to snad mohou posoudit ti, kteří s ním byli v kontaktu, ale pouze jeho projev, úvahy, zpracování kázání.
Takže spíš lépe hledej, můžeš si za svůj povrchní názor sama.
Recenze Hosta jsem četla, líbily se mi.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

elivita napísal: 05 Jan 2019, 20:45 Dobrý den, jsem z Čech a nejsem adventistka ( zatím a to právě z důvodu hádek mezi členy ) a ráda poslouchám přednášky FV. Je v ní tolik pravdy, ale nyní nemohu uvěřit, kolik vlastních lidí uvnitř církve je tak nenávistných!!!??? Připomíná mi to jedno jeho přednášku Přeosievanie,Přerozdělenje´.... Nikde jsem se ale od kritiků nedověděla,co jim konkrétně přesně vadí, ale každý máme s pokorou studovat Boží písmo , prosit o to, abychom poznali jeho vůli a porozuměli textu, a ne se hádat a kydat na někoho špínu nebo jenom kritizovat. Že se nestydíte. Přesně jak píše jedna paní v příspěvku, že by se musela před Ježíšem stydět.
Elvita vůbec si nevšímej zdejších min 90% komentářů od nesvatých, neznovuzrozených a neobracených lidí co si hrají na "křesťany", tito nejsou adventisté nebo jsou neobrácení a pak jen vymýšlejí nesmysly s cílem kydat hnůj na ty, kteří jsou praví adventisté jako je i např. vr. kazatel Ferdinand Varga v jehož kázáních je pravda narozdíl od jiných kazatelů a bývalých kazatelek, kteří lžou jak tisknou, např. od Lída Rohalová bývalá kazatelka často lže jak tiskne a vůbec si nevidí do huby, ženy prostě na to nemají být kvalitními kazateli ještě navíc když slouží tomu Rohalému z pekla přišlému :)

Neregistrovaný

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Elvita vůbec si nevšímej zdejších min 90% komentářů od nesvatých, neznovuzrozených a neobracených lidí co si hrají na "křesťany", tito nejsou adventisté nebo jsou neobrácení a pak jen vymýšlejí nesmysly s cílem kydat hnůj na ty, kteří jsou praví adventisté jako je i např. vr. kazatel Ferdinand Varga v jehož kázáních je pravda narozdíl od jiných kazatelů a bývalých kazatelek, kteří lžou jak tisknou, např. od Lída Rohalová bývalá kazatelka často lže jak tiskne a vůbec si nevidí do huby, ženy prostě na to nemají být kvalitními kazateli ještě navíc když slouží tomu Rohalému z pekla přišlému :)
Tvůj problém, Mikime, je právě to odsuzování druhých, jak posuzuješ, tak budeš i posuzován (Bohem).
Vždy je třeba ptát se, zda to co církev věří, co lidé (kazatelé obvzlášť) káží, je pravda. Je to biblický způsob prověřování věcí.
Tento web vznikl proto, že někteří lidé si věci začali prověřovat, zkoumat v Písmu a začali se se svými poznatky sdílet.
Bratra Vargu bych označil za slabšího kazatele, se sklonem k legalismu, takového představitele doby, kdy byl pohled na věci černobílý, odsuzování jinověrců (tedy hlavně jiných křesťanů), pod vlivem andreasonových teorií o dokonalosti poslední generace.Takových kázání jsem za život vyslechl hodně a jsem rád, že už je jiná doba.
Můžeš se svobodně k recenzím kázání vyjádřit, nakonec jsi to Ty, kdo je zde uveřejňuješ, kde se v nich mýlím, kde jsem kydal hnůj?
Tvoje odsouzení žen je ubohé, doufám, že svoje hodnocení žen vztahuješ tedy i na E.Whiteovou, která často kázala.
Pokud najdeš kázání, kde jiní adventističtí kazatelé lžou, jak když tisknou, máš svobodu ho uveřejnit a rozebrat, tedy ukázat lži.
Naštěstí to nebudeš Ty, kdo bude rozhodovat o svatosti či nesvatosti druhých, i když bys to evidentně rád dělal, ale Bůh. Podle mne neseš svým odsuzováním ovoce "rohatého".

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Hosť napísal: 06 Jan 2019, 10:46
Elvita vůbec si nevšímej zdejších min 90% komentářů od nesvatých, neznovuzrozených a neobracených lidí co si hrají na "křesťany", tito nejsou adventisté nebo jsou neobrácení a pak jen vymýšlejí nesmysly s cílem kydat hnůj na ty, kteří jsou praví adventisté jako je i např. vr. kazatel Ferdinand Varga v jehož kázáních je pravda narozdíl od jiných kazatelů a bývalých kazatelek, kteří lžou jak tisknou, např. od Lída Rohalová bývalá kazatelka často lže jak tiskne a vůbec si nevidí do huby, ženy prostě na to nemají být kvalitními kazateli ještě navíc když slouží tomu Rohalému z pekla přišlému :)
Tvůj problém, Mikime, je právě to odsuzování druhých, jak posuzuješ, tak budeš i posuzován (Bohem).
Vždy je třeba ptát se, zda to co církev věří, co lidé (kazatelé obvzlášť) káží, je pravda. Je to biblický způsob prověřování věcí.
Tento web vznikl proto, že někteří lidé si věci začali prověřovat, zkoumat v Písmu a začali se se svými poznatky sdílet.
Bratra Vargu bych označil za slabšího kazatele, se sklonem k legalismu, takového představitele doby, kdy byl pohled na věci černobílý, odsuzování jinověrců (tedy hlavně jiných křesťanů), pod vlivem andreasonových teorií o dokonalosti poslední generace.Takových kázání jsem za život vyslechl hodně a jsem rád, že už je jiná doba.
Můžeš se svobodně k recenzím kázání vyjádřit, nakonec jsi to Ty, kdo je zde uveřejňuješ, kde se v nich mýlím, kde jsem kydal hnůj?
Tvoje odsouzení žen je ubohé, doufám, že svoje hodnocení žen vztahuješ tedy i na E.Whiteovou, která často kázala.
Pokud najdeš kázání, kde jiní adventističtí kazatelé lžou, jak když tisknou, máš svobodu ho uveřejnit a rozebrat, tedy ukázat lži.
Naštěstí to nebudeš Ty, kdo bude rozhodovat o svatosti či nesvatosti druhých, i když bys to evidentně rád dělal, ale Bůh. Podle mne neseš svým odsuzováním ovoce "rohatého".
...Tvůj problém, Mikime, je právě to odsuzování druhých, jak posuzuješ, tak budeš i posuzován (Bohem).
Vždy je třeba ptát se, zda to co církev věří, co lidé (kazatelé obvzlášť) káží, je pravda. Je to biblický způsob prověřování věcí.

Já nikoho rozhodně neodsuzuji, já jen konstatuji fakt podle toho kdo co mluví, a Ferdinand Varga mluví pravdu, zatímco třeba L. Rohalová se nedrží biblické pravdy a znevažuje platnost Božích přikázání tak i ty když se vysmíváš br. Vargovi a říkáš o něm, že je legalista, i když to vůbec není pravda.

Víš vůbec co znamená být podle některých spíše falešných "křesťanů" legalista? Od těch co na to řeknou pak čerpají různí hosté a guové, kteří se pak tím ohánějí na Ačostým.

1. V Bibli se toto slovo vůbec nevyskytuje a tedy nikdo nikdy v Bibli o legalistovi nemluví! (To slovo pochází z číny viz wikipedie.)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Legismus
Falešní křesťané říkají:
Je to termín, který používají křesťané k popisu doktrinálního stanoviska zdůrazňujíc systém pravidel a předpisů pro dosáhnutí spásy i duchovního růstu. Doktrinálně je to stanovisko od základu odporující milosti. Ti, kteří se drží legalistické pozice, často nevidí skutočný zmysel zákona, hlavně zmysel Mojžíšova Starého Zákona, který má být naším učitelem a tutorem aby nám přinesl Krista (Galatským 3:24).atd.

V podstatě ti co o tom píšou neznají vůbec smysl zákona a myslí si, že někdo ještě věří, že Mojžíšův zákon celý všech +- 613 přikázání a zakázání platí pro všechny křesťany a nejen pro židy i dnes, ale tak tomu žádní adventisté vůbec už dnes nevěří (ani br. Varga ne) a pochybuji že kdy vůbec věřili, a už vůbec adventisté nevěří, že Desatero přikázání odporuje milosti, ale naopak všichni adventisté věří, že Desatero dodržuje z lásky k Bohu každý kdo přijal dar milosti jako skutek víry, tedy milosti, která mu bude dána při 2PJK.
Takže podsouvat adventistům, že jsou legalisté protože věří (nebo musí věřit) v celý platný Mojžíšův zákon je jasná lež.
Podle těchto křesťanů, kteří takto mluví jsou legalisté nejspíše židé, kteří ještě i dnes dodržují povinně cca polovinu polovinu Mojžíšova zákona, které jsou i nadále platné (kromě ceremoniálních zákonů), ostatní zákony obsaženy v Mojžíšově zákoně sice přestaly platit, ale pořád jsou jeho součástí, jinak by nemohly platit Ježíšova slova:
Matouš 5:18 Amen zajisté pravím vám: Dokudž nepomine nebe i země, jediná literka aneb jediný puňktík nepomine z Zákona, až se všecky věci stanou.

...Tvoje odsouzení žen je ubohé, doufám, že svoje hodnocení žen vztahuješ tedy i na E.Whiteovou, která často kázala.
No EGW narozdíl od L. Rohalové pokud kázala svá vidění, tak to byla pravá vidění od Boha, na rozdíl od Lídy, která kázala v kázáních nebiblické bludy a proto se vůbec nedivím, že přestala být kazatelkou a pak i členkou asd. Posunula se ve své víře směrem k tomu zlému.

...Pokud najdeš kázání, kde jiní adventističtí kazatelé lžou, jak když tisknou, máš svobodu ho uveřejnit a rozebrat, tedy ukázat lži.
Pikud na ně narazím, určitě zveřejním.

...Naštěstí to nebudeš Ty, kdo bude rozhodovat o svatosti či nesvatosti druhých, i když bys to evidentně rád dělal, ale Bůh. Podle mne neseš svým odsuzováním ovoce "rohatého".
Svatý je ten kdo je neposkvrněný a tedy i nehřeší resp. nechce hřešit:
Efezským 1:4  Jakož vyvolil nás v něm před ustanovením světa k tomu, abychom byli svatí a neposkvrnění před obličejem jeho v lásce,
1 Petrův 1:15  Ale jakž ten, kterýž vás povolal, Svatý jest, i vy svatí ve všem obcování vašem, buďte;
1 Petrův 1:16  Jakož napsáno jest: Svatí buďte, nebo já Svatý jsem.
1 Janův 3:8 Kdož činí hřích, z ďábla jest; nebo ďábel hned od počátku hřeší. Na toť jest zjeven Syn Boží, aby kazil skutky ďáblovy.
Židům 10:26 Jestliže svévolně hřešíme i po tom, když jsme už poznali pravdu, nemůžeme počítat s žádnou obětí za hříchy,

elivita

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa elivita »

Pravdu musí pečlivě hledat každý sám, s pomocí Boží, od toho máme Bibli... Nemám prostě ráda očerňování, obviňování, atd, zajímá mě pravda, to je celé. Tak se tu prosím nehádejte, ale argumentujte na Nepravdy věcně, a s použitím Bible. Zbytečné a hloupé nadávání, že "ten lže", a ten to nebo ten tohle, urážky... Tak tohle Ježíš nedělal. Ještě prosím pana Hosta,, jestli by neposlal odkazy na ty zmíněné recenze? Děkuji.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní