Ferdinand Varga

Vyjadrite svoj názor na tých kazateľov, o ktorých niečo viete, a oznámkujte ich ako v škole.

Oznámkujte kazateľa: Ferdinand Varga

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Hosť

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Hosť »

elivita napísal: 09 Jan 2019, 19:41Pravdu musí pečlivě hledat každý sám, s pomocí Boží, od toho máme Bibli
Aj ja hladám pravdu aj na Granosalis som diskutoval ale nič som sa nedozvedel. každý len študuj a nájdeš. Som z RKC a všimol som si ako ľudia ktorí odišli do nejakej malej cirkvi (Jehovisti, Adventisti, Apoštolský) sa zmenili, sú nadšený a tvrdia že našli pravdu a ježiša. Kolega evanjelik prešiel k Apoštolským a môj priateľ z RKC odišiel k Adventistom. Evanjelizujú ukazujú bibliu a tvrdia že ich učenie má pravdu. Adventisti majú dokonca vlastnú prorokyňu a že oni sú tá posledná cirkev ktorá ukáže svetu pravdu. Teraz pred Vianocami som bol V BA na školení a tam bol Metodista a tiež mal na nočnom stolíku Bibliu. Priznám sa ani ju nemám chuť študovať keď vidím aká je ohybná a každý si tam nájde to čomu verí. Na jednom fóre som čítal že je to náboženský supermarket kde si človek podla toho akú má povahu nájde cirkev ktorá mu pasuje. Kedysi na nový rok náš farár povedal v kázni že naša cirkev je tá pravá, a už som z toho unavený, dokonca mi jeden povedal že viera v Pannu Máriu je porušenie prvého prikázania. Neviem ako mám na tých ľudí reagovať keď ma chce každý strhnúť na tú „správnu cestu do svojej cirkvi“.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Hosť napísal:Aj ja hladám pravdu aj na Granosalis som diskutoval ale nič som sa nedozvedel. každý len študuj a nájdeš. Som z RKC a všimol som si ako ľudia ktorí odišli do nejakej malej cirkvi (Jehovisti, Adventisti, Apoštolský) sa zmenili, sú nadšený a tvrdia že našli pravdu a ježiša. Kolega evanjelik prešiel k Apoštolským a môj priateľ z RKC odišiel k Adventistom. Evanjelizujú ukazujú bibliu a tvrdia že ich učenie má pravdu. Adventisti majú dokonca vlastnú prorokyňu a že oni sú tá posledná cirkev ktorá ukáže svetu pravdu. Teraz pred Vianocami som bol V BA na školení a tam bol Metodista a tiež mal na nočnom stolíku Bibliu. Priznám sa ani ju nemám chuť študovať keď vidím aká je ohybná a každý si tam nájde to čomu verí. Na jednom fóre som čítal že je to náboženský supermarket kde si človek podla toho akú má povahu nájde cirkev ktorá mu pasuje. Kedysi na nový rok náš farár povedal v kázni že naša cirkev je tá pravá, a už som z toho unavený, dokonca mi jeden povedal že viera v Pannu Máriu je porušenie prvého prikázania. Neviem ako mám na tých ľudí reagovať keď ma chce každý strhnúť na tú „správnu cestu do svojej cirkvi“.
Pravdu poznáš podle toho, ne co Ti říkají, ale co žijí.

Je ovocem láska k lidem, odpuštění, radost, soucit? Tam jsi na pravém místě.
Nebo je ovocem pýcha, odsuzování, křivdy, tvrdé srdce? Tam Pravda není.
Pravda se nerovná denominace. Denominace může jen Pravdě sloužit :-).

Chceš-li najít Pravdu s velkým P, velmi doporučuji sledovat tento film. Je to silné poselství o Pravdě, film je podle skutečné události. Možná odpoví aspoň na některé otázky. Dnes mi to přistálo v poště a je to fakt síla.

https://www.youtube.com/watch?v=Em-jyGC ... e=youtu.be

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Lída Rohalová napísal: 11 Jan 2019, 09:07
Hosť napísal:Aj ja hladám pravdu aj na Granosalis som diskutoval ale nič som sa nedozvedel. každý len študuj a nájdeš. Som z RKC a všimol som si ako ľudia ktorí odišli do nejakej malej cirkvi (Jehovisti, Adventisti, Apoštolský) sa zmenili, sú nadšený a tvrdia že našli pravdu a ježiša. Kolega evanjelik prešiel k Apoštolským a môj priateľ z RKC odišiel k Adventistom. Evanjelizujú ukazujú bibliu a tvrdia že ich učenie má pravdu. Adventisti majú dokonca vlastnú prorokyňu a že oni sú tá posledná cirkev ktorá ukáže svetu pravdu. Teraz pred Vianocami som bol V BA na školení a tam bol Metodista a tiež mal na nočnom stolíku Bibliu. Priznám sa ani ju nemám chuť študovať keď vidím aká je ohybná a každý si tam nájde to čomu verí. Na jednom fóre som čítal že je to náboženský supermarket kde si človek podla toho akú má povahu nájde cirkev ktorá mu pasuje. Kedysi na nový rok náš farár povedal v kázni že naša cirkev je tá pravá, a už som z toho unavený, dokonca mi jeden povedal že viera v Pannu Máriu je porušenie prvého prikázania. Neviem ako mám na tých ľudí reagovať keď ma chce každý strhnúť na tú „správnu cestu do svojej cirkvi“.
Pravdu poznáš podle toho, ne co Ti říkají, ale co žijí.

Je ovocem láska k lidem, odpuštění, radost, soucit? Tam jsi na pravém místě.
Nebo je ovocem pýcha, odsuzování, křivdy, tvrdé srdce? Tam Pravda není.
Pravda se nerovná denominace. Denominace může jen Pravdě sloužit :-).

Chceš-li najít Pravdu s velkým P, velmi doporučuji sledovat tento film. Je to silné poselství o Pravdě, film je podle skutečné události. Možná odpoví aspoň na některé otázky. Dnes mi to přistálo v poště a je to fakt síla.

https://www.youtube.com/watch?v=Em-jyGC ... e=youtu.be
Pravda. Mozme si nieco vypocut, precitat, pozriet. Ala na konci casto stojime bezradni a musime sa pytat ako Pilat Pontsky - Co je pravda ? Nevieme.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

log napísal: 12 Jan 2019, 13:27
Lída Rohalová napísal: 11 Jan 2019, 09:07
Hosť napísal:Aj ja hladám pravdu aj na Granosalis som diskutoval ale nič som sa nedozvedel. každý len študuj a nájdeš. Som z RKC a všimol som si ako ľudia ktorí odišli do nejakej malej cirkvi (Jehovisti, Adventisti, Apoštolský) sa zmenili, sú nadšený a tvrdia že našli pravdu a ježiša. Kolega evanjelik prešiel k Apoštolským a môj priateľ z RKC odišiel k Adventistom. Evanjelizujú ukazujú bibliu a tvrdia že ich učenie má pravdu. Adventisti majú dokonca vlastnú prorokyňu a že oni sú tá posledná cirkev ktorá ukáže svetu pravdu. Teraz pred Vianocami som bol V BA na školení a tam bol Metodista a tiež mal na nočnom stolíku Bibliu. Priznám sa ani ju nemám chuť študovať keď vidím aká je ohybná a každý si tam nájde to čomu verí. Na jednom fóre som čítal že je to náboženský supermarket kde si človek podla toho akú má povahu nájde cirkev ktorá mu pasuje. Kedysi na nový rok náš farár povedal v kázni že naša cirkev je tá pravá, a už som z toho unavený, dokonca mi jeden povedal že viera v Pannu Máriu je porušenie prvého prikázania. Neviem ako mám na tých ľudí reagovať keď ma chce každý strhnúť na tú „správnu cestu do svojej cirkvi“.
Pravdu poznáš podle toho, ne co Ti říkají, ale co žijí.

Je ovocem láska k lidem, odpuštění, radost, soucit? Tam jsi na pravém místě.
Nebo je ovocem pýcha, odsuzování, křivdy, tvrdé srdce? Tam Pravda není.
Pravda se nerovná denominace. Denominace může jen Pravdě sloužit :-).

Chceš-li najít Pravdu s velkým P, velmi doporučuji sledovat tento film. Je to silné poselství o Pravdě, film je podle skutečné události. Možná odpoví aspoň na některé otázky. Dnes mi to přistálo v poště a je to fakt síla.

https://www.youtube.com/watch?v=Em-jyGC ... e=youtu.be
Pravda. Mozme si nieco vypocut, precitat, pozriet. Ala na konci casto stojime bezradni a musime sa pytat ako Pilat Pontsky - Co je pravda ? Nevieme.
Kdo hledá, najde. Ale proces toho hledání není vždycky snadný.

eliivita

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa eliivita »

Ano, proces poznání Pravdy je možná úplně jednoduchý, Bůh žádného upřímného hledajícího na holičkách nenechá. Ano, některá slova v Bibli nejsou momentálně úplně srozumitelná a možná se dají trochu "ohýbat", jak píše uživatel Host. Chápu jeho rozpolcení. Naštěstídnes máme každý svou Bibli a nejsme odkázáni na něčí výklad, jako kdysi v minulosti. Můžeme se poučit, vyslechnout jiné názory, ale studium je jen a jen na nás. A to poznání je niterné, které sdělí Bůh každému, podle jeho chápání. Nejsem členem žádné církve, alespoň prozatím, ale ráda si vyslechnu různorodé názory. Ale nečekám, že mi pravdu přinese někdo jiný, jako na stříbrném podnose, protože i kdyby tomu tak bylo, možná bych to nedokázala pochopit. Nakonec celou a úplnou pravdu pochopí ti, na konci času. Ostatní pochopí to, co mají pochopit v jiný čas. Každopádně si opravdu myslím, jako Adventisté, že jsme na konci času ( ale jak bude dlouhý, ví jen Bůh ) , a to, že jsme vlažní... a to opravdu jsme, i já si to musím přiznat. Satan kuje pikle a předkládá věci, které zabraňují studiu Písma, tváříc se, že je to normální běh života ( moc práce, nedostatek času, pohlcení různými zprávami , ) Suma sumárum. Všechny problémy dej Bohu, buď k sobě upřímný, protože nadutost je velká překážka ke studiu a zamýšlej se nad tím, Co by udělal na mém místě Ježíš a studuj každý den, alespoň maličko a přidávat si a přidávat a modlit se za poznání pravdy. Nic jiného než studium neexistuje, je to dlouhodobý proces pro opravdu odhodlané a přiznávám se, že i pro mě je kolikrát těžké každý den studovat, protože Satan útočí.

Laco
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 25 Jan 2017, 19:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco »

elivita napísal: 09 Jan 2019, 19:41Pravdu musí pečlivě hledat každý sám, s pomocí Boží, od toho máme Bibli
Hosť napísal: 10 Jan 2019, 22:52všimol som si ako ľudia ktorí odišli do nejakej malej cirkvi (Jehovisti, Adventisti, Apoštolský) sa zmenili, sú nadšený a tvrdia že našli pravdu a ježiša
Lída Rohalová napísal: 11 Jan 2019, 09:07Pravdu poznáš podle toho, ne co Ti říkají, ale co žijí
log napísal: 12 Jan 2019, 13:27Pravda. Mozme si nieco vypocut, precitat, pozriet. Ala na konci casto stojime bezradni a musime sa pytat ako Pilat Pontsky - Co je pravda ? Nevieme.
eliivita napísal: 13 Jan 2019, 12:47Nic jiného než studium neexistuje, je to dlouhodobý proces pro opravdu odhodlané a přiznávám se, že i pro mě je kolikrát těžké každý den studovat, protože Satan útočí.
Pravda pravda pravda. Keby som si chcel rýpnuť tak sa spýtam Je pravda že neexistuje pravda?
Pred mesiacom som čítal že sa odtrhlo 5 zborov Bratskej jednoty baptistov aby si mohli „veriť po svojom tak ako to cítia“. Každý tú vieru cítime inak a každý ktorý sa nechá pokrstiť v tej spleti maličkých cirkvičiek má pravdu, našiel ju, jemu tu pasovalo ako puzzle, inému to bude pasovať v inej a inému tie puzzle pasujú napr. u evanjelikov.

elivita

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa elivita »

A to je právě moc zajímavé, v každé církvi, církvičce, atd. jsou lidé dobří i špatní. A i v těch začalo přerozdělování na stranu Boha či Satana a lid z toho pomyslného Babylona musí vyjít ven, jak nabádá Bůh. Tím se pravděpodobně nemyslí jen RKC, ale všeobecně nejen církevní instituce, protože i ty jdou za Satanem. Podle Bible budou nakonec jen 2 skupiny lidí - za BOHA a za satana. Jen ten čas ještě v tomto smyslu ještě neuzrál, zatím žijeme " v pohodě", ale o to víc bychom měli sami studovat Bibli a být připraveni. Ne, aby nám tu Pravdu někdo předkládal, že tohle je ta Pravda, sami se nakonec přikloníme k Bohu nebo Satanovi. Svými činy i myšlenkami. A V Bibli je přesně popsáno, co se od Božího člověka očekává a jaký má být a co má dělat. Takže nemusíme se lopotit v tom, která církev je ta pravá. " Po ovoci poznáte je"

Jana

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Jana »

To jsou keci v kleci. Prej "za BOHA a za satana" I ti co utíkají i ti co zůstávají si myslí že jdou v božích šlépějích. I ty si to o sobě myslíš, dokonce jsme o tom přesvědčeni.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Jana napísal: 14 Jan 2019, 20:10 To jsou keci v kleci. Prej "za BOHA a za satana" I ti co utíkají i ti co zůstávají si myslí že jdou v božích šlépějích. I ty si to o sobě myslíš, dokonce jsme o tom přesvědčeni.
Zabúda sa na Božiu zvrchovanosť vo všetkom.

Náš pohľad na seba a na ostatných je jedná vec a Boží dokonalý pohľad je vec druhá. Boh uvádza do Prady koho chce a kedy chce. Boh vie v ktorom srdci kráľuje svojím Slovom - Duchom.

elivita

Re: Ferdinand Varga

Neprečítaný príspevok od používateľa elivita »

to "Jana" , z vaší odpovědi čiší nenávist, pohrdání a další potupné věci Ano, ano, po ovoci poznáme je...… děkuji
to Viktrorrealita - Souhlasím. Přínosná odpověď pro diskuzní forum o Bohu a Bibli.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní