Filip Soós

Vyjadrite svoj názor na tých kazateľov, o ktorých niečo viete, a oznámkujte ich ako v škole.

Oznámkujte kazateľa: Filip Soós

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Priemerný člen cirkvi už na svojom zbore zažil viac kazateľov, prípadne má určitý prehľad aj o kazateľoch z okolia. Vyjadrite svoj názor na tých, o ktorých niečo viete a oznámkujte ich ako v škole: 1-výborný, ... 5 nedostatočný.
Skúste byť vo svojom hodnotení objektívni, zohľadnite všetky aspekty práce kazateľa. Nehodnoťte tých, ktorých nepoznáte.
V tejto ankete je možné si pozrieť výsledky hlasovania aj v prípade, že ste nehlasovali.

Filip Soós
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2015, 11:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Filip Soós »

Priatelia, osobne povazujem napad hodnotenia prace kazatelov za odvazny ale pritom uzitocny pocin. Za poslednych trinast rokov od skončenia skoly som pracoval v 11 roznych zamestnaniach a podnikaniach (vacsina z nich v Anglicku) a praca, ktora mala nejaký efektivny system hodnotenia mi dala najviac a najviac ma posunula dopredu. Takze povazujem hodnotenie za klucovu zalezitost akejkolvek prace. Nemyslim si, ze na to, aby hodnotenie bolo efektivne a zmysluplne potrebuje byt neanonymne. Prave naopak, ak hodnotenie nevychadza od nadriadeneho, je vacsia sanca ze bude uprimnejsie, ak bude anonymne. Ale to, aby hodnotenie bolo efektivne potrebuje byt konkretne. Takato stupnica od jedna do pat nieco vyjadruje, ale neobsahuje potencial rastu. Ono totiz napriklad cislo 5 v hodnotení môže vyjadrovať dve rôzne veci: a síce 1. nehodíš sa na túto pracu a nájdi si niečo iné (čo je možno síce bolestivé prijať, ale pre mňa osobne by to bola zaležitosť, ktorá by som určite reflektoval) alebo to môže znamenať, 2. niečo vo svojej praci robíš veľmi zle a potrebuješ na tom zasadne popracovať, aby si vedel ucinnejsie sluzit. A rovnako sa to týka aj dalšich stupnov hodnotenia. Pre mna osobne je taketo konkretne hodnotenie (aj anonymne) uzitocne a vitam ho, pretoze som pripraveny nacuvat a posuvat sa dalej. Verim, ze sa najde nejaky konstruktivny clovek (aj anonym) a dostanem od neho prilezitost skusit robit veci inak a lepšie. Foriem existuje viac ako dost - moze to byt koment v tomto fore, alebo anonymna sprava na moj mail (pillilly@hotmail.com), pre odvaznejsich som k dispozicii aj na Skype, FB a telefone: 0949794292. (A len mala poznamka pod ciaru, prekvapuje ma ze za rok a pol mojej nastupnej praxe som ziskal taky vysoky pocet hodnotiacich hlasov. Ak bol dodrzany navod na pouzitie, ze sa ludia maju vyjadrovat o kazatelovi, ktory bol u nich na zbore a poznaju jeho pracu, potom to znamena, ze takmer 15 percent clenskej zakladne tu v BB su aktivnymi ucasnikmi tejto ankety :)

Layman
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Layman »

Filip,
hodnotíš ankety ako odvážny počin.
Chcem ti povedať, že aj tvoj počin napísať komentár je veľmi odvážny. Držím ti palce, aby si zvládol prípadné námietky tvojich kolegov. Máš moju (zatiaľ anonymnú) plnú podporu.

idea

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa idea »

Wow, palec hore, Filip ::good:: Suhlasim s tebou asi vo vsetkom... Znamkovanie je zaujimave, ale vela toho nepovie - asi len ukaze sympatie clenov voci kazatelovi. Mozno by bolo dobre, keby hlasujuci vyuzivali aj moznost napisat komentar, kde by mohli spomenut ako a preco prave takto daneho kazatela ohodnotili, v com vnimaju jeho plusy a minusy. Popripade, ak by to bolo velmi osobne, mozu vzdy dotycnemu napisat e-mail (ale to si vlastne spominal :) ).
Trosku mi to pripomina hodnotenie, ake mavame na VS po kazdom semestri. Studenti dostanu na niekolko dni moznost anonymne ohodnotit vyucujucich, ktori ich v danom semestri ucili a hodnotia znamkami rozne oblasti - ako bol na hodiny pripraveny, ci chodil na cas, ako reagoval na otazky a pod. Na zaver je vzdy moznost aj slovne vyjadrit akekolvek pripomienky, napady na zlepsenie... (Studenti su k tomuto hodnoteniu dokonca motivovani tym, ze jedneho z nich na konci vylosuju a vyhra tablet alebo nejaku podobnu hodnotnu cenu.) Tak si vravim, mozno by sa nieco taketo ujalo aj v nasej cirkvi. Vedenie by mohlo zriadit oficialny priestor, kde by clenovia mohli anonymne hodnotit svojich kazatelov v roznych oblastiach, znamkami aj slovne, mohli by pisat co od neho ocakavaju, ze bude robit (kazatel nie vzdy vidi potreby zboru tak, ako jeho clenovia) alebo svoje napady na zborove aktivity, apod... Len malokto dokaze prist za kazatelom osobne a povedat mu taketo veci do oci, popripade cez telefon. To ale neznamena, ze nazory a napady takehoto cloveka nie su hodne povsimnutia. Ak cirkev a kazatelia nepracuju na tom, aby zlepsili sposoby, ako ziskavat hodnotenie a spatnu vazbu, tak to vo mne vyvolava pocit, ze ich to vlastne ani nezaujima. A ak ich nezaujimaju nazory ich clenov, tak si myslim, ze je nieco zle... ::nea::

elenka

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa elenka »

Ak niekto neprijíma spätnú väzbu, už to je znakom, že nie je celkom dobrý v tom, čo robí. Nemôže človek rásť bez toho, že by vnímal svoje hodnotenie od druhých. Takže Filip oceňujem tvoje vyjadrenie a vyzerá to, že si naozaj zaslúžiš tvoje hodnotenie.

Řadový člen

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Řadový člen »

Filipe,
souhlasím s tebou, že zpětná vazba je dobrý způsob, jak se někam posunout. Myslím, že žádný kazatel se konfrontaci nevyhýbá a nikomu nezakazuje mu cokoli říct. Možná by vedení mělo iniciovat podobné ankety a hodnocení kazatelů. Podle mého názoru se ale dobrý kazatel lidí kolem sebe ptá a vím, že dost z nich má i přátele, kteří jim nastaví zpětnou vazbu. Také na konferencích se každé 4 roky probírá vhodnost kazatelů pro tuto činnost.

Nesouhlasím ale s tím, aby se toto dělo veřejně. Myslím, že v žádném zaměstnání, ve kterém jsi pracoval, nebyly výsledky dostupné veřejně na internetu včetně tvého jména. Tento způsob považuji minimálně za nešťastný.

clen2

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa clen2 »

Řadový člen napísal:Filipe, souhlasím s tebou, že zpětná vazba je dobrý způsob, jak se někam posunout. Myslím, že žádný kazatel se konfrontaci nevyhýbá a nikomu nezakazuje mu cokoli říct. Možná by vedení mělo iniciovat podobné ankety a hodnocení kazatelů. Podle mého názoru se ale dobrý kazatel lidí kolem sebe ptá a vím, že dost z nich má i přátele, kteří jim nastaví zpětnou vazbu. Také na konferencích se každé 4 roky probírá vhodnost kazatelů pro tuto činnost.
Ak kazatel nikomu nezakazuje mu nieco povedat, to je pre mna mala snaha o ziskanie spatnej vazby :D A to, ze sa kazatel pyta, este neznamena, ze mu clenovia povedia do oci, co si naozaj myslia ::Cherna:: No a spatna vazba od priatelov je sice pekna, ale asi dost neobjektivna vec. A co nazory tych, co ho nemaju radi alebo sa proste nenachadzaju v okruhu jeho najblizsich? ::dash::

Thomas
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19 Apr 2015, 21:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Thomas »

Ahoj Řadový člen, podľa mňa si pletieš nejaké podnikové zamestnanie s kazateľskou službou. Hodnotenia v zamestnaniach a najmä v Anglicku (ako Filip spomína), sú verejne dostupné pre všetkých zamestnancov napríklad na nástenkách – vidia ich nadriadených aj podriadených a majú účel motivovať. Keďže cirkev nie je firma a kazateľ pracuje verejne pre všetkých, nevidím problém v tom, aby bol aj verejne hodnotený (rovnako ako iné verejné funkcie trebárs v štáte).

Študák

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Študák »

Njn, řadový člen je patrně řadový kazatel, takže by rád tutlal, jak se členové nemohou dočkat, až ho převelí. :D ::empathy:: Zdravíme z ČR, čteme a fandíme!

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Študák napísal:Njn, řadový člen je patrně řadový kazatel, takže by rád tutlal, jak se členové nemohou dočkat, až ho převelí. :D ::empathy:: Zdravíme z ČR, čteme a fandíme!
Na takéto príspevky musím vždy reagovať a nesúhlasiť, nie nejdem teraz riešiť spôsob hodnotenia kazateľa, ale to, že si radového člena:
- obvinil z vedomého klamstva
- prisúdil si mu pohnútky (že sa ako kazateľ bojí kritiky)
- neriešil si jeho názory nejakým argumentom, ale jeho osobu (obvinením)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní