Filip Soós

Vyjadrite svoj názor na tých kazateľov, o ktorých niečo viete, a oznámkujte ich ako v škole.

Oznámkujte kazateľa: Filip Soós

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Študák

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Študák »

Rajon napísal: Na takéto príspevky musím vždy reagovať a nesúhlasiť, nie nejdem teraz riešiť spôsob hodnotenia kazateľa, ale to, že si radového člena:
- obvinil z vedomého klamstva
- prisúdil si mu pohnútky (že sa ako kazateľ bojí kritiky)
- neriešil si jeho názory nejakým argumentom, ale jeho osobu (obvinením)
Ahoj Rajone,
- z ničeho jsem ho neobvinil, leda tak podezíral; ;)
- konstatoval jsem, že kazatelé rádi pracují v utajení, ačkoli je pravda, že některé věci byly mimo mísu, za to se omlouvám;

Souhlasím s navrhovaným systémem evaluací, otázky by zněly následovně:

V jakém rozsahu se zúčastňujete bohoslužeb?
Jaká je podle vás náročnost kázání?
Jsou pro vás přínosná?
Je kazatel teologicky fundovaný?
Zhodnoťte, prosíme, pastorační působení kazatele.
Co na kazateli nejvíce oceňujete? V čem by naopak podle vás měl být lepší?

Všichni členové by dostali své přihlašovací údaje do systému, bylo by to ovšem anonymní. Na závěr by se losovalo z účastníků, vítěz by získal pentalogii či výlet pro celou rodinu na unii do Práglu. :D

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Študák napísal:
Rajon napísal: Na takéto príspevky musím vždy reagovať a nesúhlasiť, nie nejdem teraz riešiť spôsob hodnotenia kazateľa, ale to, že si radového člena:
- obvinil z vedomého klamstva
- prisúdil si mu pohnútky (že sa ako kazateľ bojí kritiky)
- neriešil si jeho názory nejakým argumentom, ale jeho osobu (obvinením)
Ahoj Rajone,
- z ničeho jsem ho neobvinil, leda tak podezíral; ;)
- konstatoval jsem, že kazatelé rádi pracují v utajení, ačkoli je pravda, že některé věci byly mimo mísu, za to se omlouvám;

:D
Ahoj Študák,

zdá sa mi aj to nemiestne - tvrdiť, že kazatelia radi pracujú v utajení, ale beriem to tak trochu s rezervou, mám dojem, že si tak trochu veselá kopa (alebo niečo v tom zmysle) a že by som to nemal brať od teba až tak vážne :-)
(a vážim si aj tej omluvy)
Všetko dobré ti želám

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Hodnotenie nielen kazateľa ale aj každého zamestnanca cirkvi by malo prebehnúť maxim. 1x ročne.
Môže sa to hodnotiť aj na tomto fóre - ale efekt je málo vypovedajúci - pretože každý hodnotí iný okruh práce či sympatií daného človeka.
Ďaleko podstatnejšie vidím hodnotenie zo strany zamestnávateľa - pochopil som že takéto niečo nefunguje ani na únii a ani na SZ. Myslím tým systémové...
Hodnotiaci by ale mal vedieť že takéto niečo sa bude realizovať a taktiež čo sa bude hodnotiť. O.i. nadriadený pracovník by mal dávať spätnú väzbu aspoň 1x za kvartál o priebežnom vnímaní nadriadeneho k zamestnancovi - nakoľko na konci roka mu povedať že si zlyhal je dosť hlúpe. To hodnotenie by sa malo týkať aj vedenia SZ zo strany kazeteľského oddelenia a taktiež zo strany výborov zborov.
Nakoľko základné veci takto nefungujú v cirkvi /možno Filip vo zboroch BB a okolie áno???? - držím palce/ nemôžu fungovať ani objektívne rozhodnutia, kto bude zamestnanec a s kým si treba podať ruku a popriať veľa šťastia..... ::cry:: a o transparentnom výbere ani nehovoriac.

A Filip pokiaľ napíšeš že za posledných 13 rokov u 11 zemestnávateľov .......neviem aké výnimočné schopnosti by si preukázal / súčasťou je tvoja lojálnosť k zamestnávateľovi.../ keď si skoro každý rok menil zamestnávateľa - a je takmer jedno či to bolo v SK či Anglicku ::bye:: ko

Filip Soós
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2015, 11:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Filip Soós »

Dobre, že sa pýtaš ngma. Ano, zacinal som v UK na poste cloveka stojaceho v metre a rozdavajuceho listocky (velmi biedna hovorova anglictina), potom McDonald, starostlivost o parky atd... a cim sa moja anglictina zlepsovala, mohol som si okamzite hladat novu pracu. V mojej poslednej anglickej praci, pred nastupom do kazatelskej prace, som pracoval takmer dva roky (obchodny zastupca). Na rozdiel od tychto nasich koncin, ak je na zapade clovek ochotny ucit sa a rast moznosti ma stale otvorene, ale na to, ako som uz spomenul, potrebujeme realne hodnotenie (dokonca si ani nemyslim, ze clovek musi robit cely zivot kazatela, ako to u nas vacsinou vnimame). Mozem to aj rozpisat, ak Ta to naozaj zaujma. 8 rokov v cudzine da cloveku celkom zaujmavy rozhlad (a tiez aj ciastocne umlknu poznamky o tom, ze kazatelia idu zo skoly priamo na zbor bez poznania realneho zivota, napr. vstavania o 4 rano a tak).

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Tá myšlienka čo si napísal že kazateľ nemusí robiť celý život túto svoju prácu. Aj ke´d je v našich končinách zrejme problém sa potom nejako uchytiť, ale na druhej strane je taktiež nebezpečné že kazateľ to vníma ako povinnosť cirkvi ktorá ho musí zamestnávať až do dôchodku.
V zahraničí to je aj tak, že podpíše cirkev zmluvu s kazateľom na 5 či viac rokov a to ešte neznamená, že má automaticky až do dôchodku byt.
Tam takýto benefit nepoznajú...
Nebodaj keby sa udiala vec, že s ním cirkev rozviaže prac. pomer tak oheň na streche.
Viem, že skúsenosť v zahraničí sa nedá nahradiť vždy tým ako sú veci nastavené na SK a to nielen v cirkvi. Možno nás to vedie tiež k pokore lebo si ....... ::bye::

Neregistrovaný

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Filip dávam Ti jedna! Veľmi sa mi páči, že sa zaujímaš o ľudí nie len v cirkvi, ale aj z vonka! Ľudia vo zbore vedia, že sa neflákaš a berieš to ako povolanie od Boha. Tvoje kázne by možno mohli byť trochu kratšie, ale to je len osobný vkus :D . Obsahovo super. Evanjelizačné prednášky parada. Pokračuj v tom čo robíš!

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Filip, pochopil som správne že na zboroch kde pracuješ máš systém hodnotenia napr. členov zborových výborov?
prípadne aj ďalších služobností? ::hi::

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Je dobré priviesť si z cudzej krajiny med a rozprávať o tom aký je sladký.
Ale podstatnejšie je sám ochutnať a dať aj druhým ochutnať, že ten med je sladký a takto chutí.... ;)

Filip Soós
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2015, 11:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa Filip Soós »

O to sa snazim a to je zaroven dovod preco sme sa vratili. Na misiu. :)

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Filip Soós

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

...tým medom som myslel o.i. aj systém hodnotenia, že je dobré si to zakúsiť v zahraničí.
Myslím si že je správne si to žiadať od zamestnávateľa, ale taktiež je vhodné to praktizovať na miestnych zboroch.
Inak budeme len tí, čo chcú niečo od iných ale sami to nevieme naplniť vo svojej služobnosti.
Prajem veľa Božej múdrosti ::rolleyes::

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní