Stanislav Bielik

Vyjadrite svoj názor na tých kazateľov, o ktorých niečo viete, a oznámkujte ich ako v škole.

Oznámkujte kazateľa: Stanislav Bielik

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Stanislav Bielik

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Priemerný člen cirkvi už na svojom zbore zažil viac kazateľov, prípadne má určitý prehľad aj o kazateľoch z okolia. Vyjadrite svoj názor na tých, o ktorých niečo viete a oznámkujte ich ako v škole: 1-výborný, ... 5 nedostatočný.
Skúste byť vo svojom hodnotení objektívni, zohľadnite všetky aspekty práce kazateľa. Nehodnoťte tých, ktorých nepoznáte.
V tejto ankete je možné si pozrieť výsledky hlasovania aj v prípade, že ste nehlasovali.

KaBel

Re: Stanislav Bielik

Neprečítaný príspevok od používateľa KaBel »

Nadávno som si na nete vypočul Stanovu kázeň "Veľký spor o dôveru"
http://casdzvolen.sk/archiv_kazani/1603 ... overu.html
No neviem, mám z nej rozporuplné pocity. Keby som mal jednou vetou vyjadriť, čo tam Stano hovorí, tak by to bolo" My vo vedení máme síce za ušami, ale aj tak nám dôverujte". (Výraz" máme za ušami", myslený na seba, sa v kázni vyskytuje dva krát!)
Inými slovami: "Ak ste kresťania, nestarajte sa do toho, čo robíme."
Nie je to vôbec divné, ak vezmete do úvahy jeho rodinkárske praktiky (http://acos.tym.sk/organizacia-f7/setri ... e-t55.html)
Na obhajobu tohto chorého názoru dokonca používa deformované príklady z Biblie (Napr. uvádza, že Ježiš dôveroval každému, a ukazuje to na príklade ženy, ktorú šli kameňovať. Už nevidí, že Ježiš súčasne nedôveroval úsudku farizejov a zákonníkov. Podobne skreslené príklady uvádza aj zo života Pavla.). Asi by nebolo od veci, ak by si jeho nadriadení kázeň vypočuli, nech vedia, s čím Stano chodí po Slovensku. A možno mu niekto navrhne, nech za takéto hrubé prekrúcanie Biblie vráti diplom.

PS: Viem, že príspevok o kázaní by som mal dať do časti "Kázania – komentáre, recenzie, odporúčania", ale nechcel som znížiť úroveň tej sekcie takýmto nie príliš pozitívnym príspevkom.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní