F. Varga - 7 smrteľných hriechov

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)

hust

Re: F. Varga - 7 smrteľných hriechov

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

mikim napísal: 27 Máj 2023, 22:15 https://youtu.be/jQdArFjLLtc

Varga věří v Božství Ježíše Krista!!! Proč je to tedy tvůj favorit??? Proč ho nemáš za nepřítele???

Neregistrovaný

Re: F. Varga - 7 smrteľných hriechov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Varga věří v Božství Ježíše Krista!!! Proč je to tedy tvůj favorit??? Proč ho nemáš za nepřítele???
Jezuité používali vše, co se jim hodilo. V tomto případě se Varga hodí jako představitel legalismu.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: F. Varga - 7 smrteľných hriechov

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

hust napísal: 28 Máj 2023, 07:47
mikim napísal: 27 Máj 2023, 22:15 https://youtu.be/jQdArFjLLtc

Varga věří v Božství Ježíše Krista!!! Proč je to tedy tvůj favorit??? Proč ho nemáš za nepřítele???
Kde jsem napsal, že je Varga můj favorit? Varga sice nevěří na Ježíše jen jako člověka, ale zase správně vykládá Boží zákon a vše okolo něj v tom se mi líbí, i když je to můj "nepřitel" stejně jako T.Wilson aj., kteří dělají z Ježíše Boha.
Ale řídím se Ježíšovými slovy jinak bych jejich kázání tady nedával:

CSP Český studijní překlad (2009)
L 6:27: "„Ale vám, kteří slyšíte, pravím: Milujte své nepřátele. Dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí."

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: F. Varga - 7 smrteľných hriechov

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 28 Máj 2023, 08:34
Varga věří v Božství Ježíše Krista!!! Proč je to tedy tvůj favorit??? Proč ho nemáš za nepřítele???
Jezuité používali vše, co se jim hodilo. V tomto případě se Varga hodí jako představitel legalismu.
Raději 100x představitel legalismu než kdokoliv jiný hlásajici bludy.

hust

Re: F. Varga - 7 smrteľných hriechov

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

mikim napísal: 28 Máj 2023, 08:49
hust napísal: 28 Máj 2023, 07:47
mikim napísal: 27 Máj 2023, 22:15 https://youtu.be/jQdArFjLLtc

Varga věří v Božství Ježíše Krista!!! Proč je to tedy tvůj favorit??? Proč ho nemáš za nepřítele???
Kde jsem napsal, že je Varga můj favorit? Varga sice nevěří na Ježíše jen jako člověka, ale zase správně vykládá Boží zákon a vše okolo něj v tom se mi líbí, i když je to můj "nepřitel" stejně jako T.Wilson aj., kteří dělají z Ježíše Boha.
Ale řídím se Ježíšovými slovy jinak bych jejich kázání tady nedával:

CSP Český studijní překlad (2009)
L 6:27: "„Ale vám, kteří slyšíte, pravím: Milujte své nepřátele. Dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí."
Nenapsal jsi to nikde, ale to se vždy pozná. Většinou dáváš kázání těch, kteří jsou myšlenkově s tebou spříznění. Máš podivné představy o nepřátelích. Oni se snad k tobě chovají nepřátelský? Kde, kdy a jak???

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní