Evanjelium podľa Ezdráša a Nehemiáša

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Evanjelium podľa Ezdráša a Nehemiáša

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

log napísal: 23 Okt 2019, 22:33 Zatial co bezny lud sa z uprimneho srdca navratil k Zakonu, Nehemias hral politicku hru. Nebola to vobec nahoda, ze z nicoho nic vytiahol Zakon. Nehemias bol v politickom boji proti Amoncom Sanbalatovi, Tobijovi a dalsim. Islo o ovladnutie Jeruzalemu a teda o mocensky boj. Nie je to nahoda, ze z celeho Zakona sa zameral prave na Amoncov ale jeho jasny ciel a umysel. Nehemias sa potreboval zbavit vsetkych Amoncov a udrzat ich za hradbami mesta. Islo mu totiz o vela aj o vlastny zivot. Vybrane stati Zakona sa stali zbranou v jeho rukach, zbranou proti Amoncom, s ktorymi bojovali o uzemie a o moc. Amonci nechceli dovolit, aby sa z Jeruzalemu stal mocny nepriatel a Nehemias zase nechcel dovolit aby boli Zidia pred svojimi nepriatelmi bezbranni.

Keď sa Sanbalat, Tobija, Arab Gešem a ostatní naši nepriatelia dozvedeli, že som znovu vystaval hradby a nezostala v nich ani jedna trhlina – hoci som v tom čase ešte vráta neosadil do brán, Sanbalat a Gešem mi poslali tento odkaz: "Príď, stretnime sa v Kefirime v doline Ono." Oni však zamýšľali urobiť mi niečo zlé. Poslal som k nim poslov s týmto odkazom: "Som zamestnaný na veľkom diele a nemôžem prísť: prečo by sa mala robota zastaviť, keď ju nechám a pôjdem k vám?" Štyri razy mi poslali to isté pozvanie a ja som im vrátil tú istú odpoveď. Potom na piaty raz mi Sanbalat poslal svojho sluhu s otvoreným listom v ruke, v ktorom bolo napísané: "Počuť medzi národmi, aj Gašmu to tvrdí, že ty a Židia sa zamýšľate vzbúriť, preto staviaš hradby a ty sa staneš ich kráľom. Ba aj prorokovi si si vraj ustanovil, aby v Jeruzaleme o tebe vyhlasovali: V Judsku je kráľ! Ale takéto chýry môžu dôjsť do uší kráľovi, preto príď, nech sa spolu poradíme." Ja som mu však odkázal: "Nestalo sa nič také, ako ty tvrdíš. Je to len výmysel tvojho srdca!" Oni nás totiž všetci chceli zastrašiť, hovoriac: "Ich ruky ochabnú v práci a dielo sa nikdy neuskutoční." Ale naopak, ja som si svoje ruky posilňoval!
A tak hoci vacsina Amoncov mozno nebola pre Zidov hrozbou, niekolko z nich, ako Sanbalat ci Tobija boli zivotu nebezpecni. Nehemias sa preto rozhodol udrzat Amoncov za hradbami.

Dnes citale, ze kusok za nasimi hranicami chystali moslimski Cecenci bombovy utok na vianocne trhy.

https://www.hlavnespravy.sk/uz-aj-pred- ... lu/1988626#

Tito Cecenci, Afganci a Syrania su dnesni "Amonci" . 90 percent z nich je mierumilovnych, ale je tam par nebezpecnych zabijakov, ktorych sme si pustili za "hradby naseho mesta". Ich cielom je znicit nasu spolocnost, nase mesta, zabit nasich ludi a obsadit nasu zem. Pribeh o Nehemiasovi je aj z tohto dovodu velmi aktualny. Nezabudajme v jednej ruke drzat tehlu ale v druhej mec.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných