Tři koronavirové postřehy

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Tři koronavirové postřehy

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

V neděli mi přišla zpráva, že se (nejen) k situaci kolem koronaviru bude vyjadřovat evangelista Šanko Barkoci.
Odpověděla jsem, že to sledovat nemůžu, protože nemám Facebook. Pro velký zájem lidí se dá nyní nahrávka sledovat zde:

https://youtu.be/oX0xi926pIQ?list=PLUOT ... qa1btyKPjx

Bratr Barkoci předal poselství, které mu Duch Svatý zjevil a nad kterým bratr přemýšlel nějakou dobu, než s ním vystoupil v televizi. Vřele doporučuji všem, které téma zajímá.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Tři koronavirové postřehy

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

V jednom myšlenkovém pohledu s ním nesouzním. Je to okamžik, kdy mluví o tom, že lidé (nečinící pokání) se budou celou věčnost dívat na to co udělali špatně (okolo 40 minuty).

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Tři koronavirové postřehy

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Děkuji za reakci.
Co se týče kazatelů, evangelistů atd., je dobré důvěřovat, ale prověřovat, což je důležité.
Osobně s vyjádřením A. Barkociho nemám problém.
Mně potěšilo mimo jiné to, že nebagatelizoval a nezlehčoval problém, ale jasnou prioritu dával Pánovi.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Tři koronavirové postřehy

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Před časem vyzval Václav Klaus ke vzpouře davů: https://www.institutvk.cz/clanky/1527.html

Očekávala jsem, jak na výzvu zareagují křesťané.
Někteří křesťané mají problém s Davidem Novákem (předseda CB), který podporoval účast křesťanů na demonstracích proti Andreji Babišovi na Letné. Tito křesťané zastávají názor, že proti vládě se na základě biblického verše Ř 13,1-7 protestovat nemá.
Ale pokud pan Klaus vyzve "ke vzpouře davů", již s tím problém není a platí verš Sk 5,29.
Z toho mi vyplývá, že záleží na osobnosti, která k demonstracím vyzývá, neboť ta má velkou moc ovlivnit své příznivce.

Každý má právo na vlastní názor. Pokud jsme již u těch výzev, tak si v této věci vážím Alexandra Barkociho, který "vzpouru davů" ve videu v tomto vlákně (to ještě výzva pana Klause na internetu nevyšla) vůči vládě nepodpořil a naopak vyzval k modlitbám za vládu, neboť ta je pod velkým tlakem. S touto výzvou souzním a vyzývám k témuž.

Verš Sk 5,29 je jistě třeba uplatnit ve chvílích, kdy jde o potírání zvěsti evangelia a o systematické potírání křesťanství. Myslím si, že nyní ale tato situace v ČR JEŠTĚ nenastala, církev žije na internetu a vládou zatím oficiálně zakázána není.

Současná situace má a bude mít velké ekonomické dopady. Scénář Itálie, Španělska atd. se u nás však zatím nenaplňuje. A jak psal jeden z návštěvníků fóra v jiném vlákně, je třeba mít oči otevřené a pomáhat těm, které tato krize postihla, ti lidé nejsou jen z okolí, ale i z našich sborů.

Přišel mi email, kdy si někteří křesťané kromě praktické pomoci ušili roušky s biblickými nápisy např. "Ježíš je cesta, pravda i život", vyrobili si podobná trička. Tyto věci mimo jiné způsobily i to, že se u nich zvýšil počet vydávaných svědectví o Ježíši, protože lidé se sami ptali. Je to nápadité a hezké. Nejsou to svědectví v takzvané křeči - tak bych něco měl říct, tak ať to rychle mám za sebou - ale jsou to svědectví vyplývající z lásky k Bohu a lidem s touhou přinést spásnou zvěst. Pár takových svědectví jsem si měla možnost přečíst a obdivovala jsem tu nápaditost.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Tři koronavirové postřehy

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Dalším uzavřeným vláknem bude toto.

Uběhl rok od pandemie a je to příležitost nahlédnout znovu hlouběji do svého nitra.

Jeden můj kamarád tuto dobu nádherně shrnul, že jakoby Bůh před nás předložil naše velkohubosti a díval se, co my na to. Dodávám, že sociální sítě budou trvalým svědkem (než zaniknou) toho, co v tom nitru bylo po celou dobu.

Jedni dodávali naději, druzí ji brali.

Možná největším svědkem Ježíšovým budou nakonec ti, kteří stáli v ústraní mediálního světa a bez řečí byli tam, kde to bylo a je to dosud potřeba.

Tak ještě v dohledné době pár slov k současnému dění.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Tři koronavirové postřehy

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Po roce jsem se ohlédla za pandemií.
Poněvadž je to ohlédnutí na 7 stran A4, vložila jsem ho sem:

https://pohledvzhuru.com/tri-koronavirove-postrehy-ii/

Úvaha tam bude zatím nejspíš dočasně umístěna.
Varuji všechny, kdo nemají rádi dlouhé články, aby se někde poohlédli po kratších zamyšleních.
A těm, kteří to číst budou, tak nechť si vyhradí více času.

Tímto považuji své myšlenky v tomto vláknu za uzavřené.
V případě potřeby se zde do určité doby ještě ozvu, ale jinak už do tohoto vlákna žádné úvahy psát nebudu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných