Zajímavé myšlenky.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)

studnet

Re: Zajímavé myšlenky.

Neprečítaný príspevok od používateľa studnet »

Zmýšľanie a viera veriacich Ad.s.d. sa javí v kontexte slov od Halíka ako nedospelá a detská. Rád toho chlapíka počuvam ale do Rkc by som sa už nevrátil.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajímavé myšlenky.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

studnet napísal: 10 Máj 2020, 11:12 Zmýšľanie a viera veriacich Ad.s.d. sa javí v kontexte slov od Halíka ako nedospelá a detská. Rád toho chlapíka počuvam ale do Rkc by som sa už nevrátil.
Proč by ses nevrátil? Pokud jsi adventista, v čem Tě adventismus oslovil více? Mně se totiž adventismus a katolicismus zdají v některých věcech hodně podobnými směry, dalo by se pohovořit o jejich kladech a záporech.

Adventismus měl v 19. století a ještě někde i v nynější době výraznou protikatolickou rétoriku a je možné, že se tam promítlo tzv. zrcadlení, které zmiňuje Tomáš v jiném vláknu.

Např. vyzdvihování Ellen White mohlo být zrcadleno v kritice papežství. Nutnost dávat desátky se mohla zrcadlit v kritice odpustků. Nutnost vše zdůvodňovat Biblí se mohla odzrcadlit v kritice přístupu Písmo a Tradice.
Napadla mne celá řada příkladů.

V enormní protikatolické rétorice se objevuje systém kyvadla, které kritizované věci přesouvá do opačného extrému, ale v podstatě jsou si jedna i druhá strana hodně podobné a vzájemně se zrcadlí.

Pořad jsem sledovala, líbila se mi myšlenka, že Bible se dá brát buď doslova, nebo vážně. Vždycky se s řečníkem neztotožním, nicméně jeho projev je kultivovaný a má co nabídnout.

student.

Re: Zajímavé myšlenky.

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Nie som Ad. s.d. Len tam chodim do spoločenstva, mám tam priateľov a nevidím dôvod meniť cirkev. Ale pokrstiť sa určite nedám, je tam priveľa trhlín, ale všade je niečo.
/už som pokrstený ako dieťa/

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajímavé myšlenky.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Děkuji za odpověď a přeji Ti krásné společenství s přáteli a nádherné okamžiky setkávání se s Pánem.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných