Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

právě se mi dostalo další zajímavé zamýšlení komu máme sloužit podle Písma:

LEŽ JMÉNEM TROJICE

SVÄTOSLUŽBA (latreuó)
V Bibli je jedno slovo, jenž je používáno výhradně vždy jen na JEDINÉHO PRAVÉHO BOHA, na Otce (1Kor 8:6, J 17:3). Nikdy není použito na Ježíše.

Je to slovo λατρεύω latreuó strong G3000
Znamenající sloužit Bohu, konat Bohoslužbu, svatou službu Bohu.
Slovo použitelné k vyjádření uctívání někoho jako Boha a uctívání Jej jako Boha a sloužení Mu. Je-li prokazováno ,,latreuó" někomu jinému než Pravému Bohu, jedná se o modloslužbu.

Použil toto slovo sám Ježíš když si Satan nárokoval aby Ježíš ,,latreuó" prokázal Satanu.
,,Tu mu Ježíš řekl: „Odejdi, Satane. Vždyť je napsáno: ‚Pánu, svému Bohu, se budeš klanět a jeho jediného uctívat (latreuó). “ (Mt 4:10)

Roháček to popsal přímo výstižně výrazem svätoslúžiť, proto jsem jej užil.
,,Vtedy mu povedal Ježiš: Odídi, satane, lebo je napísané: Pánovi, svojmu Bohu, sa budeš klaňať a jemu samému budeš svätoslúžiť! (Mt 4:10)
Pán Ježíš dobře věděl komu Jedinému se má konat Svätoslužba (Bohoslužba).

Svätoslužbu je možné konat jedině Bohu. Nikdy v Bibli není výraz svätoslúžiť λατρεύω latreuó G3000 použit na Ježíše!
NIKDY!

,,Svědek mi jest zajisté Bůh, kterémuž sloužím (latreuó) duchem svým v evangelium Syna jeho, žeť bez přestání zmínku o vás činím (Ř 1:9)

,,Ale národ ten, jemuž sloužiti budou, já souditi budu, pravíť Bůh. A potom zase vyjdou, a sloužiti (latreuó) mi budou na tomto místě. (Sk 7:7)

,,Díky činím Bohu, jemuž sloužím (latreuó), jako i předkové , v svědomí čistém, že mám na tě ustavičnou pamět na svých modlitbách ve dne i v noci (2Tm 1:3)

Sám Ježíš to mohl použít pokud by tomu tak bylo jak se snaží NALHAT trinitární, ale nepoužil. Řekl:
,,Slouží-li mi kdo, následujž mne; a kdež jsem já, tuť i můj služebník bude. A bude-li mi kdo sloužiti, poctíť ho Otec. (J 12:26)

,,Slouží-li mi kdo" však je διακονέω G1247 přisluhovat, sloužit nikoliv λατρεύω G3000 znamenající sloužit jako Bohu, konat bohoslužbu.

Mohl to použít Pavel, byl-li by trinitární či měl Krista za Boha jak se LŽIVĚ snaží učit FALEŠNÍ UČITELÉ TROJICE, ale nepoužil:
,,Nebo kdož v tom slouží Kristu, milý jest Bohu a lidem příjemný. (Ř 14:18)

,,Slouží Kristu" je δουλεύω G1398 sloužit, být oddán, nikoliv λατρεύω G3000 znamenající sloužit Bohu, konat bohoslužbu.

Stejně tak
,,Vědouce, že ode Pána vzíti máte odplatu dědictví; nebo Pánu Kristu sloužíte G1398 (Ko 3:24)

Naopak, Pavel věděl kdo je Jediný Bůh a Tomu sloužil (latreuó)! Buďte i vy obřízkou.:
,,Neboť myť jsme obřízka, kteříž duchem sloužíme (G3000) Bohu, a chlubíme se v Kristu Ježíši, a nedoufáme v těle (Fp 3:3)

Proto také sám pravil:
- Z toho důvodu klekám na kolena před Otcem našeho Pána Ježíše Krista (Ef 3:14)
- my máme jediného Boha, Otce (1K 8:6)
- Je totiž jeden Bůh, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš (1Tm 2:5)

SLUŽME JIŽ BOHU! NE TRADICÍM!
,,Protož království přijímajíce nepohnutelné, mějmež milost, skrze kteroužto služme (G3000 svätoslužme latreuómen) libě Bohu, s vážností a uctivostí (Bohabojností εὐλάβεια). Neboť Bůh náš jest oheň spalující. (Žd 12:28-29)

Svätoslužbu/Bohoslužbu musíme konat v Bohabojnosti. Řecké slovo „eulabeías“ εὐλάβεια G2124, které je zde použité, se v Nové Smlouvě nachází už jen v Žd 5:7 kde právě sám Ježíš také přinášel Svatou Službu Bohu Jedinému s Bohabojností... ,,On ve dnech svého pozemského života s hlasitým křikem a slzami obětoval modlitby a úpěnlivé prosby tomu, který byl mocen ho zachránit ze smrti, a byl vyslyšen pro svou bohabojnost. (Žd 5:7)
Autor listu Židům nás upozorňuje, že Svatou Službu (latreuó) je potřeba konat tak, jak se Bohu líbí.... S Bohabojnou úctou (eulabeías) a bázní, přesně tak jak konal i Ježíš Kristus. (Lk 6:40)
Přinášel svoje modlitby se zbožnou úctou a bázní před Bohem. Tím naprosto potvrzoval svoje slova, kterými odehnal Satana  ...iba jemu (Bohu) budeš svätoslúžiť“(Mat. 4:10).
Jakékoliv snahy zastánců trojice vysvětlit, že Ježíš je tím Bohem naprosto opětovně padají.

KŘESŤANE!
Lžou ti, oklamávají vás, použili úlisností (2Kor 11:13) a překrucování Písma (2K 4:2, 2P 3:16), aby vás ošálili (Ř 16:18).

Oni si myslí, že Bůh potřeboval katolické teology o 3stol. později aby ONI, nikoliv Ježíš sám (J 1:18), nám pověděli o Bohu!!! Že je potřeba aby každý vystudoval katechismus a trinitární dogmata aby pochopil, že Bůh je trojjediný. Opovážlivá hloupá drzost!

Těmto ,,teologům" pravím POSLOUCHÁTE LIDI A NE BOHA! Čiňte pokání.

Pro ostatní z vás, kteří máte uši k slyšení, vím že se protiví, ale jsou to následnovníci teologů, novodobý slepí farizeové jak pravil kazatel (Kaz 1:9), opakujíce stále jen nauky, jež jsou jen hloupé nauky lidské (Mk 7:7).
Vám pak pravím, Boha se bojte a přikázání Jeho zachovejte. Aby se nejen Bůh, ale i já poradoval, že stále nalezám takové, kteří ,,chodí v pravdě podle přikázání, které jsme dostali od Otce. (2J 1:4)
Bůh je jen Jeden, a to Bůh a Otec Ježíše Krista!

Tobě křesťane pravím, a vyznávám ti ,,že podle té Cesty, kterou nazývají sektou, takto sloužím (latreuó) Bohu svých otců a věřím všemu, co je napsáno v Zákoně a v Prorocích. (Sk 24:14)

Nechť ti Všemohoucí žehná a chrání tě.
Ve jménu Krista, Amen!

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Účelová selekce jednotlivě vybraných veršů z Bible se snahou cíleně opomenout ty ostatní nehodící se do "krámu".

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim

V podstate sa snažíš o to, aby ľudia neuctievali Krista. Lenže Kristus hovorí, že NIKTO nepríde k Otcu, len skrze neho. Čo to znamená skrz Krista? No predsa to, že Kristus sa v srdci vykúpeného stáva skalou spasenia a to zjavením od Otca a takto skrz Krista prichádza k Otcu. No a práve to sa tu snažíš poprieť, aby sa Kristus nestal v srdci človeka skalou spasenia.

Ježiš má život sám v sebe, lebo to On je to Otcové Slovo, čo sa stalo telom.

Boha Otca, Syna a Ducha Svätého nevymyslela RKC. Boh je totiž takto zjaveny v Písme. RKC nevymyslela ani to, že Kristus je Synom Božím a predsa aj ty vyznávaš, že Kristus je Synom Božím. No ako vidíme súčasne chceš poprieť Ježiša Krista, ako jedinú skalu spasenia. Islám to robí podobne. Taktiež hovorí o Ježišovi, no súčadne popiera, že je Synom Božím - že sa vtelil, že takto zišiel z neba. Takticky sa o ňom zmieňuje, ako o synu Márie a že vraj Ježiš sa síce narodil zázračne, ale že Boh je povznesený nad to, aby mal Syna. Teda islám popiera, že Ježiš je Synom Božím, popiera, že sa obetoval sa za naše hriechy atd.
Antikrist má teda mnoho tvári, no jeden cieĺ majú títo antikristovia spoločný a to poprieť pravé meno Ježiša Krista - degradovať ho na úroveň, len človeka. Otázka je, komu teda slúžiš Mikim?

RKC síce vyznáva Ježiša Krista, no súčasne ho popiera, ako jedinú skalu spasenia, pretože tých skál spasenia má viacej, ako napr. Máriu. RKC vyznáva Svätého Ducha ako Boha, no súčasne ho poprela a namiesto prítomného Boha na zemi - Svátého Ducha si dosadila hriešného človeka a dala mu titul svätý otec. Ak teda Ježiš odišiel k Otcovi, tak si RKC zmyslela, že namieto Boha si dosadí človeka - úrad pápeža. No nejako opomína fakt, že Boh je prítomný na zemi a nepotrebuje žiadného zástupcu. Argumentovať, že to vymyslela RKC je z tohoto pohĺadu nezmysel. Používaš argument RKC, aby si u niektorých vyvolal dojem, že je to len výmysel RKC.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 18 Máj 2020, 10:05 Mikim

V podstate sa snažíš o to, aby ľudia neuctievali Krista. Lenže Kristus hovorí, že NIKTO nepríde k Otcu, len skrze neho. Čo to znamená skrz Krista? No predsa to, že Kristus sa v srdci vykúpeného stáva skalou spasenia a to zjavením od Otca a takto skrz Krista prichádza k Otcu. No a práve to sa tu snažíš poprieť, aby sa Kristus nestal v srdci človeka skalou spasenia.

Ježiš má život sám v sebe, lebo to On je to Otcové Slovo, čo sa stalo telom.

Boha Otca, Syna a Ducha Svätého nevymyslela RKC. Boh je totiž takto zjaveny v Písme. RKC nevymyslela ani to, že Kristus je Synom Božím a predsa aj ty vyznávaš, že Kristus je Synom Božím. No ako vidíme súčasne chceš poprieť Ježiša Krista, ako jedinú skalu spasenia. Islám to robí podobne. Taktiež hovorí o Ježišovi, no súčadne popiera, že je Synom Božím - že sa vtelil, že takto zišiel z neba. Takticky sa o ňom zmieňuje, ako o synu Márie a že vraj Ježiš sa síce narodil zázračne, ale že Boh je povznesený nad to, aby mal Syna. Teda islám popiera, že Ježiš je Synom Božím, popiera, že sa obetoval sa za naše hriechy atd.
Antikrist má teda mnoho tvári, no jeden cieĺ majú títo antikristovia spoločný a to poprieť pravé meno Ježiša Krista - degradovať ho na úroveň, len človeka. Otázka je, komu teda slúžiš Mikim?

RKC síce vyznáva Ježiša Krista, no súčasne ho popiera, ako jedinú skalu spasenia, pretože tých skál spasenia má viacej, ako napr. Máriu. RKC vyznáva Svätého Ducha ako Boha, no súčasne ho poprela a namiesto prítomného Boha na zemi - Svátého Ducha si dosadila hriešného človeka a dala mu titul svätý otec. Ak teda Ježiš odišiel k Otcovi, tak si RKC zmyslela, že namieto Boha si dosadí človeka - úrad pápeža. No nejako opomína fakt, že Boh je prítomný na zemi a nepotrebuje žiadného zástupcu. Argumentovať, že to vymyslela RKC je z tohoto pohĺadu nezmysel. Používaš argument RKC, aby si u niektorých vyvolal dojem, že je to len výmysel RKC.
...V podstate sa snažíš o to, aby ľudia neuctievali Krista. Lenže Kristus hovorí, že NIKTO nepríde k Otcu, len skrze neho. Čo to znamená skrz Krista? No predsa to, že Kristus sa v srdci vykúpeného stáva skalou spasenia a to zjavením od Otca a takto skrz Krista prichádza k Otcu. No a práve to sa tu snažíš poprieť, aby sa Kristus nestal v srdci človeka skalou spasenia.

Ano nemáme uctívat Pána Ježíše Krista, ale jedině Boha Otce JHVH, takto to zcela jasně a bezkompromisně požaduje sám Ježíš i apoštolové.
Přicházet k Otci skrze Krista neznamená vzdávat slávu Ježíši, ale jen a pouze Bohu Otci. Pána Ježíše můžeme zmínit "ve jménu Ježíše Krista" z úcty k němu samozřejmě také, ale to je úplně něco jiného než on od nás požaduje a to je služba tomu, kdo je jediný naší skálou spasení a to je zase jen a pouze Bůh Otec JHVH.
...No a práve to sa tu snažíš poprieť, aby sa Kristus nestal v srdci človeka skalou spasenia. No ano to jednoznačně popírám, protože je to čistá a hlavně nebiblická lež, která vznikla jedině v Tvé nemocné hlavě!

...Boha Otca, Syna a Ducha Svätého nevymyslela RKC.

Tertulián ve 3 století to vymyslel a jiní, takže opět nelži tady všem, jen se ztrapňuješ!

...Antikrist má teda mnoho tvári, no jeden cieĺ majú títo antikristovia spoločný a to poprieť pravé meno Ježiša Krista - degradovať ho na úroveň, len človeka. Otázka je, komu teda slúžiš Mikim?

Pána Ježíše nemusí nikdo degradovat, protože On byl jen a pouze člověkem, zatímco všichni antikristové jako třeba Ty z něj lživě dělají Boha, kterým nikdy nebyl a dodnes v nebi není, i když je vysoce vyvýšený i nad anděly, kteří mu slouží, ale pořád je jako člověk na pravici svého Boha Otce.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vykladač, který nerozumí co znamená "po pravici" a vykládá to podle pozemských termínů: pravá a levá strana je na nejhorší cestě zavádět na falešnou stopu.

Tomáš Plechatýý

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

V konspiračním myšlení (všichni jsou proti mě, ubližují mi protože mám pravdu) čím větší hereze tím větší je to pravda, protože tím méně je pravověrných, tím více je těch kteří to neuznávají, tím více je vlastně těch odpadlých / zbloudilých, tím více si mohu já sám připadat jako vyvolený a má osamocenost mi vlastně přináší pocit hodnoty a pýchy.

Ariánů je na světě ještě méně, než sabatistů, takže je logické přibrat další filtr a cítit se tak ještě vyvoleněji s ještě vzácnější kombinací pravdy.

Někdy si říkám, co by tito lidé (s konspiračním myšlením) vlastně dělali, kdyby se podařilo aby všechny okolo přesvědčili a tedy všichni by už měli stejnou pravdu.

Nechyběl by jim najednou ten pocit, že já v menšině vím/mám něco co ostatní ne?

Jinak já jsem konspirační myšlení měl také.

Ale znáte to jak to je: :D :D Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený....... teď už nemám chybu.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 19 Máj 2020, 13:25 Vykladač, který nerozumí co znamená "po pravici" a vykládá to podle pozemských termínů: pravá a levá strana je na nejhorší cestě zavádět na falešnou stopu.
Po pravici znamená na pravé straně od Boha Otce, nic jiného v tom není, v životě jsem neslyšel od nikoho jiné vysvětlení.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Můžeme začít něčím z desatera: "Neuděláš si tesanou modlu ani jakékoliv zpodobení toho, co je nahoře na nebi nebo dole na zemi či ve vodě pod zemí."

Mám zato, že se to týká i spodobnění v naši mysli. I tam se můžeme klanět nebo vytvářet vlastní představu o Boha.
Ï naše vlastní představa o Bohu je modloslužba.

O Boží vládě se píše v Bibli lidskými terminy. Doslovnost vede k úpadku pravé úcty k Bohu. Nepochopením myšlenky v kontextu celé pasáže se můžeme nevědomky dostat do heretického "snění".
Trůn pouze představuje vládu Boha. Sedět na trůnu znamená vládnout. Bůh nepotřebuje sedět, ale
člověk nemá jinou možnost poukázat na vládnutí Boha. Dohadováním a dokazováním založených
na těchto lidských slovech snižujeme Boha na pouhého lidského vladaře.
S tím souvisí i hovory o Ježíši Kristu.
V nebi nemohou být dvě vlády. Proto ta jednota Boha, Ježíše Krista a Ducha Svatého.

Nejsem si jistý kolika adventistům se v tomto čtvrtletí otevřou oči.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 19 Máj 2020, 18:17
ambassador napísal: 19 Máj 2020, 13:25 Vykladač, který nerozumí co znamená "po pravici" a vykládá to podle pozemských termínů: pravá a levá strana je na nejhorší cestě zavádět na falešnou stopu.
Po pravici znamená na pravé straně od Boha Otce, nic jiného v tom není, v životě jsem neslyšel od nikoho jiné vysvětlení.
Mikim
To si naozaj myslíš, že uvidíš Otca a po pravici sedieť Syna? Sú to ľuské a náboženské predstavy. Katolíci si tam predstavujú ešte aj Máriu. Tu vidíme, kam to až dospeje.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Lež jménem trojice aneb komu máme sloužit podle NZ

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 19 Máj 2020, 21:13 Můžeme začít něčím z desatera: "Neuděláš si tesanou modlu ani jakékoliv zpodobení toho, co je nahoře na nebi nebo dole na zemi či ve vodě pod zemí."

Mám zato, že se to týká i spodobnění v naši mysli. I tam se můžeme klanět nebo vytvářet vlastní představu o Boha.
Ï naše vlastní představa o Bohu je modloslužba.

O Boží vládě se píše v Bibli lidskými terminy. Doslovnost vede k úpadku pravé úcty k Bohu. Nepochopením myšlenky v kontextu celé pasáže se můžeme nevědomky dostat do heretického "snění".
Trůn pouze představuje vládu Boha. Sedět na trůnu znamená vládnout. Bůh nepotřebuje sedět, ale
člověk nemá jinou možnost poukázat na vládnutí Boha. Dohadováním a dokazováním založených
na těchto lidských slovech snižujeme Boha na pouhého lidského vladaře.
S tím souvisí i hovory o Ježíši Kristu.
V nebi nemohou být dvě vlády. Proto ta jednota Boha, Ježíše Krista a Ducha Svatého.

Nejsem si jistý kolika adventistům se v tomto čtvrtletí otevřou oči.
O zpodobnění Boha v naší mysli není v bibli ani v Desateru ani ň!
Takže je to jen Tvůj názor o tom, že naše "vlastní představa Boha Otce JHVH v naší mysli je modloslužba". Myšlenka není zrealizovaný skutek a neznám nikoho normálního kdo by si představoval Boha Otce JHVH ve své mysli, protože to je nemožné, Boha nikdo nikdy neviděl, a pokud si někdo namísto Boha představí třeba "silně zářící světlo" jak se o něm píše v Písmu tak to rozhodně není modloslužba.
[JB-2012] Žl 27:1 ( ŽALM 27 (26). Beze strachu v Boží blízkosti. ) Davidův. Jahve je mé světlo a má spása, koho bych se bál? Jahve je záštita mého života, před kým bych se třásl?

1 Janův 1:5  Toť jest tedy zvěstování to, kteréž jsme slýchali od něho, a zvěstujeme vám: Že Bůh jest světlo, a tmy v něm nižádné není.

...O Boží vládě se píše v Bibli lidskými terminy. Doslovnost vede k úpadku pravé úcty k Bohu. Nepochopením myšlenky v kontextu celé pasáže se můžeme nevědomky dostat do heretického "snění".
...V nebi nemohou být dvě vlády. Proto ta jednota Boha, Ježíše Krista a Ducha Svatého.

Toto může napsat jedině cvok a vůbec nekřesťan ::fool::
Proč by v nebi nemohly být "dvě" vlády?

Jak víme z Písma jediný pravý Bůh Otec JHVH vládne nebi a zemi, tedy nejen zemi, ale i celému vesmíru:

Genesis 14:19  I požehnal mu a řekl: Požehnaný Abram Bohu silnému nejvyššímu, kterýž vládne nebem a zemí;
Genesis 14:22  I řekl Abram králi Sodomskému: Pozdvihl jsem ruky své k Hospodinu, Bohu silnému nejvyššímu, kterýž vládne nebem i zemí,
B21: Jób 25:2  "Bohu náleží vláda i úcta, on působí pokoj na svých výšinách.
[JB-2012] Žl 22:29 Královská moc patří Jahvovi, Pánu národů.
[JB-2012] Žl 103:19 Jahve si postavil trůn v nebesích, nade vším vládne jeho královská moc.
[JB-2012] Žl 145:13 Mém. Tvé království je království všech věků, tvá říše z pokolení na pokolení! (Nún.) Jahve je pravdivý ve všech svých slovech, láskyplný ve všech svých dílech.
Daniel 4:14  Toto je výrok oznámený posly, rozsudek vydaný svatými, aby všichni živí poznali, že nad lidským královstvím vládne Nejvyšší, a komu chce, je udílí, a že nad ním může postavit i nejnižšího z lidí.´

zatímco člověk Pán ježíš Kristus, syn Boží vládne nad domem svým:

Židům 3:6  Ale Kristus, jakožto Syn, vládne nad domem svým. Kterýžto dům my jsme, jestliže tu svobodnou doufanlivost, a tu chloubu naděje až do konce pevnou zachováme.
Zjevení Janovo 12:10  A slyšel jsem mocný hlas v nebi: "Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše; neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je před Bohem osočoval dnem i noc.

Nakonec Ježíš odevzdá království Bohu a Otci.
1 Korintským 15:24  Tu nastane konec, až Kristus zruší vládu všech mocností a sil a odevzdá království Bohu a Otci.

Ale vládnout budou Bůh Otec JHVH a Pán Ježíš Kristus na věky společně:
Zjevení Janovo 5:13  Také všechno stvoření, které je na nebi, na zemi, pod zemí i v moři, všechno, co je v nich, jsem slyšel volat: "Sedícímu na trůnu a Beránkovi chvála a čest, sláva i vláda na věky věků!"

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných