Literární podání.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Někteří lidé na stáří zmoudří, Beneš naopak na stáří pořádně hloupne. Nazvat skutečný příběh z bible v jednom kázání 34x bajkou to dokáže opravdu jen hlupák.

Přikládám vyjádření Tomáše Vognara ze včerejška, který hodnotí Beneše:

Jaké poučení má vlastně pan Beneš na mysli?
"..je málo, když bajku čteme pouze jako historickou zprávu a nevěnujeme pozornost poučení z ní"
Poučení z ní je celá věrouka církve adventistů sedmého dne, protože prvním hříchem to začalo, ale od J.Beneše jsem se nic nedozvěděl. Ani jeho obhájci asi neví, protože ho obhajují jen obecně, opravdu spíše jeho osobně než to kázání, ani po dotazu nikdo nebyl schopen sdělit nic konkrétního. Spíše na úrovni pocitů.

Pokud tedy Jiří Beneš pod tlakem dementoval to, co tak jasně sdělil, neměl by dementovat i ostatní svá učení, které jsou ve zřejmém rozporu s Písmem, jako rovněž věroukou Církve adventistů sedmého dne? Tato chybná učení, jež již delší dobu uvádí ve svých knihách i kázáních jsou fatálními bludy - jako např.výuka existence posmrtného života a TRVALÉHO trápení bezbožných v tomto posmrtném životě, výuka že prvních jedenáct kapitol Genesis není historie, ale pouhé nehistorické alegorické typy či pouhé morální modely vzoru chování, propagace osoby a učení jezuity, pantheisty a zakladatele teorie teistické evoluce de Chardina, redukce biblické zprávy o stvoření na pouhou oslavnou báseň - hymnus, redukce biblické zprávy o pádu prvních lidí na literární žánr bajky, falešné obviňování církve z antisemitismu jen proto, že chce naplnit Kristův příkaz o misii pro etnické židy, propagace a slavení všech židovských ceremoniálních svátků a dalších dočasných judaistických ustanovení zrušených Kristovou obětí, propagace nebiblického predestinačního učení, že svobodná vůle člověka je pouhá iluze, popíraní učení o předadventním soudu a významu roku 1844, popírání Kristových slov, že prorok Daniel nebyl prorok a nebiblické učení, že kniha proroka Daniele není proroctvím, ale pouhým mudroslovným textem, podpora falešného učení papežství, že apokryfické řecké dodatky ke knize Danielove jsou integrální hodnověrnou součástí biblické knihy Daniel, nebiblické učení, že první den týdne je vyvýšenější než všechny ostatní dny týdne kvůli Kristovu vzmrtvých vstání, přijímání a výuka nevěreckých zásad vyšší kritiky např i ohledně vzniku biblických knih - (např. kniha proroka Izaiáše prý vznikla ve třech různých obdobích vzdálených od sebe stovky let) a mnoho jiných učení rozličných a cizích...
Kdo se chce přesvědčit, můžu doložit, kde to Beneš učí. Doufám, že podruhé už mi to admin nesmaže.

Doporučuji Beneše v žádném případě jako naprostého bludaře nebrat!!!

Neregistrovaný

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mikime pod videem na youtube chybí tvé komentáře.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Hosť napísal: 26 Júl 2020, 11:31 Mikime pod videem na youtube chybí tvé komentáře.
Nechybí je jich tam několik, ale spíše jen potvrzující co napsali ostatní :)

Neregistrovaný

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

mikim napísal: 26 Júl 2020, 13:26
Hosť napísal: 26 Júl 2020, 11:31 Mikime pod videem na youtube chybí tvé komentáře.
Nechybí je jich tam několik, ale spíše jen potvrzující co napsali ostatní :)
Mikim - Mikmark 100 = neslušnost na druhou. Tak tomu se říká výkvět křesťanství, který chce jiné poučovat z Bible. Přidat se k neslušnosti, to by ti ještě šlo.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Bratra Beneše znám osobně, byl to můj učitel.
Dodnes na něj vděčně vzpomínám, neb jeho výklady se zakládaly na hluboké znalosti hebrejštiny, dobového pozadí, ale hlavně byly prodchnuty modlitbou.
V jeho slovech byla vždy znát hluboká úcta k Hospodinu.
Kromě bratrovy vysoké odbornosti jsem měla možnost poznat jeho lidské kvality.
Jeho přístup k člověku je lidský, bez přezíravosti, což se snoubilo ruku v ruce s činy.
Bratr má nejen odborné, lidské kvality, ale má také značně rozvinutý pedagogický dar.
Dokázal nadchnout pro látku, ale hlavně probudil touhu po Hospodinu, po Jeho hlubším poznávání.

Možná dnes bychom se třeba v některých věcech rozcházeli, nevím, kam se bratr ve svém myšlení posunul, neb každý se posouvá. Ale to je malichernost. Jdeme po cestě ke stejnému cíli.

Ke kázání:
Je vidět, že kázání nevzniklo v pátek večer, aby bylo v sobotu odpřednášeno. Přístup k biblickému textu je ukázkový, protože bratr si váží svých posluchačů a nemrhá jejich časem. Poselství předkládá srozumitelně a já z něho vnímám úctu k Bohu. Jen bych snad podotkla, že i text kázání je sám o sobě určitou interpretací a vykladač interpretuje již interpretované :).

Mám za to, že evangelikalismus potřebuje styl kázání, který je založen na textu. Protestantismus je obecně založen na textu, na Slovu. A tak ať to Slovo z kazatelen zaznívá co nejčastěji a rezonuje v posluchačích. A k tomu přeji bratru Benešovi sílu a zdraví.

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

Bajka... báje... mýtus - proč ne. Každý z nás se pohybuje v různém informačním poli, s různými průniky. To jak a co podává, není můj šálek čaje, ale na tom oboustranně jistě není nic špatného.

Avšak nevidím průnik tohoto jeho pohledu s oficiálním učením CASD - a to si myslím, že dobré není - tedy především v tom smyslu, že to svědčí o jakémsi rozklížení církve, začíná to pořádně vrzat...

Což také nemusí být špatné. Lze přeci opravit všelicos. Jen z toho tahání členů církve za nos jejich představiteli mi je špatně. To dobré jistě není...

Neregistrovaný

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Je to celé choré, ale nejzábavnější je diskuze pod videem. Někteří jedinci se narodili ve špatném století a očividně tím trpí.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Lída Rohalová napísal: 26 Júl 2020, 19:44 Bratra Beneše znám osobně, byl to můj učitel.
Dodnes na něj vděčně vzpomínám, neb jeho výklady se zakládaly na hluboké znalosti hebrejštiny, dobového pozadí, ale hlavně byly prodchnuty modlitbou.
V jeho slovech byla vždy znát hluboká úcta k Hospodinu.
Kromě bratrovy vysoké odbornosti jsem měla možnost poznat jeho lidské kvality.
Jeho přístup k člověku je lidský, bez přezíravosti, což se snoubilo ruku v ruce s činy.
Bratr má nejen odborné, lidské kvality, ale má také značně rozvinutý pedagogický dar.
Dokázal nadchnout pro látku, ale hlavně probudil touhu po Hospodinu, po Jeho hlubším poznávání.

Možná dnes bychom se třeba v některých věcech rozcházeli, nevím, kam se bratr ve svém myšlení posunul, neb každý se posouvá. Ale to je malichernost. Jdeme po cestě ke stejnému cíli.

Ke kázání:
Je vidět, že kázání nevzniklo v pátek večer, aby bylo v sobotu odpřednášeno. Přístup k biblickému textu je ukázkový, protože bratr si váží svých posluchačů a nemrhá jejich časem. Poselství předkládá srozumitelně a já z něho vnímám úctu k Bohu. Jen bych snad podotkla, že i text kázání je sám o sobě určitou interpretací a vykladač interpretuje již interpretované :).

Mám za to, že evangelikalismus potřebuje styl kázání, který je založen na textu. Protestantismus je obecně založen na textu, na Slovu. A tak ať to Slovo z kazatelen zaznívá co nejčastěji a rezonuje v posluchačích. A k tomu přeji bratru Benešovi sílu a zdraví.
Vnímal jsem podání br. Beneše spíše přednáškově, ale byli tam i dobré aspekty kázání.
Určitě se můžeme různit, žel vždy se najdou neomylní lidé, kteří špiní, hanobí, pomlouvají a domnívají se být "vlastníky" pravdy a tím mají automaticky právo hodnotit co je a co není pravda (co je choré a co je zdravé). V podstatě tito lidé neumí přátelsky konverzovat. Vždy si najdou vnějšího, ale i vnitřního ideového nepřítele. Tam kde jim nestačí argumenty, tam přijde na řadu ďábelská kampaň.

Realista
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 23 Sep 2016, 18:23
Kontaktovať používateľa:

Re: Literární podání.

Neprečítaný príspevok od používateľa Realista »

Jiří Kupka napísal: 26 Júl 2020, 20:36 Jen z toho tahání členů církve za nos jejich představiteli mi je špatně. To dobré jistě není...
Ovce se celý život bojí vlka, nakonec ji ale zabije a sní pastýř.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných