Kázání o elitě.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázání o elitě.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Hrozně stupidní kázání, nedá se to vůbec poslouchat je to zcela o ničem, navíc ten Putna není adventista, ale spíše nějaký farář z řk nebo jiné církve, je vidět, že většina jiných tzv. "kazatelů" neadventistických církví jsou úplně mimo mísu a zajímají je v kázání úplné hovadiny namísto biblické pravdy, kterou potřebujeme slyšet na konci tohoto světa.

Neregistrovaný

Re: Kázání o elitě.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Kázání je zajímavé a nejzajímavější je po 17.minutě. Je to o osobní odpovědnosti, odvaze, ostatku v církvi.
Putna to jenom zveřejnil, asi to není on sám, kdo káže.
A jaká to je "pravda", kterou je potřeba slyšet? Anebo, kde jsou ti, kteří opravdově čekají Krista? Kde jsou ti, kteří žijí v ústraní, pěstují si vlastní jídlo, dávají příklad podle pokynů Ellen? Já žádné neznám, tedy ne z církve, není to divné? Ano, hodně se dříve o konci mluvilo, teď už taky ani ne, kromě odhodlané menšiny z některých částí Moravy. Ale jak oni žijí, kromě toho, že hodně publikují a mluví? Mají lásku, kterou pravdu promlouvají? Některé jsem z této skupiny zažil a neměli ani jedno, ani pravdu (spíše víru v konspiraci) a vůbec už ne lásku (odsuzovali, byli soběstřední).
V 22.minutě, některé odhodlané menšiny udělali v historii průšvihy, to nám může něco připomínat...
Díky Ambassadore, že jsi to sem dal.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázání o elitě.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Hosť napísal: 06 Aug 2020, 13:11 Kázání je zajímavé a nejzajímavější je po 17.minutě. Je to o osobní odpovědnosti, odvaze, ostatku v církvi.
Putna to jenom zveřejnil, asi to není on sám, kdo káže.
A jaká to je "pravda", kterou je potřeba slyšet? Anebo, kde jsou ti, kteří opravdově čekají Krista? Kde jsou ti, kteří žijí v ústraní, pěstují si vlastní jídlo, dávají příklad podle pokynů Ellen? Já žádné neznám, tedy ne z církve, není to divné? Ano, hodně se dříve o konci mluvilo, teď už taky ani ne, kromě odhodlané menšiny z některých částí Moravy. Ale jak oni žijí, kromě toho, že hodně publikují a mluví? Mají lásku, kterou pravdu promlouvají? Některé jsem z této skupiny zažil a neměli ani jedno, ani pravdu (spíše víru v konspiraci) a vůbec už ne lásku (odsuzovali, byli soběstřední).
V 22.minutě, některé odhodlané menšiny udělali v historii průšvihy, to nám může něco připomínat...
Díky Ambassadore, že jsi to sem dal.
Host ty si neumíš dát ani nějakou přezdívku pod kterou bys byl čitelný v dalších komentářích a neschovával se zbaběle jen za hosta? To platí pro všechny hosty zbaběle se schovávající za hosty a jsou mezi nimi čas od času i schování kazatelé. Prakticky na komentáře hostů nemá smysl vůbec odpovídat, protože nikdo neví s kým má dlouhodobě tu čest.

...Kde jsou ti, kteří žijí v ústraní, pěstují si vlastní jídlo, dávají příklad podle pokynů Ellen? Já žádné neznám, tedy ne z církve, není to divné? Ano, hodně se dříve o konci mluvilo, teď už taky ani ne, kromě odhodlané menšiny z některých částí Moravy. Ale jak oni žijí, kromě toho, že hodně publikují a mluví? Mají lásku, kterou pravdu promlouvají? Některé jsem z této skupiny zažil a neměli ani jedno, ani pravdu (spíše víru v konspiraci) a vůbec už ne lásku (odsuzovali, byli soběstřední).

Je jich u nás na Moravě a ve Slezsku plno, téměř každý kdo bydlí v rodinném domku má bohatou zahrádku, kde si pěstuje vše možné, já znám osobně dvě rodiny, které bydlí blízko města, ale mimo a kolem baráku mají spoustu záhonů i skeník/y kde pěstují zeleninu a ovoce + stromy s ořechy apod. Co vypěstují si pak skladují na zimu apod. V tomto jsou hodně soběstační.
O konci se mluví stále a to čím dál více, můžeš sledovat různá videa třeba zde na Otevřete oči:
https://www.youtube.com/c/OtevřeteOčiPo ... TA5/videos

Lásku má ten kdo mluví pravdu, pokud Ty věříš lžím a někdo ti řekne biblickou pravdu, pak hned napíšeš, že jsou "sebestřední a odsuzují tě". Láska není o tom, že to bude furt někdo celý život mazat med kolem huby, jak mají ve zvyku běžní adventističtí kazatelé s nepodstatnými kázáními v sobotu o lásce, kazatelé, kteří tě hlavně potřebují každou sobotu ve sboru, abys pravidelně přinášel prachy dary a desátky, a oni měli za poměrně málo práce hodně muziky, a žili si jako prasata v žitě, a jen šoustali další děcka, které si dovolí uživit v dnešní době klidně 3-4 i více, ale láska je také o napomenutí apod.

Rastislav

Re: Kázání o elitě.

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

mikim napísal: 06 Aug 2020, 15:44Co vypěstují si pak skladují na zimu apod. V tomto jsou hodně soběstační.
Mám velkú záhradu a aj velký sad. Aj skleník ktorý je skoro ako byt. Ale to že donesiem teraz do kuchyne zemiaky a dyňu na prívarok ešte neznamená že som sebestačný.

Je to len taká hra na spestrenie jedálnička. Netrúfam si odhadnúť kolko by som potreboval pozemku na úplnú sebestačnosť.

Neregistrovaný

Re: Kázání o elitě.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Prakticky na komentáře hostů nemá smysl vůbec odpovídat, protože nikdo neví s kým má dlouhodobě tu čest.
Mikime, to je hloupost, protože ani mne "Mikim" nic neříká, nevím, s kým mám tu čest.
Je jich u nás na Moravě a ve Slezsku plno, téměř každý kdo bydlí v rodinném domku má bohatou zahrádku, kde si pěstuje vše možné, já znám osobně dvě rodiny, které bydlí blízko města, ale mimo a kolem baráku mají spoustu záhonů i skeník/y kde pěstují zeleninu a ovoce + stromy s ořechy apod. Co vypěstují si pak skladují na zimu apod. V tomto jsou hodně soběstační.
Díky, ale myslel jsem spíše něco jiného-zda v církvi vůbec je někdo, kdo je už tak připraven, že by byl schopen se uživit sám a případně přijmout další. Zahrady má hodně lidí, ale jen o tom to není.
můžeš sledovat různá videa třeba zde na Otevřete oči:
Autor webu je silně ovlivněn konspiračními teoriemi a tváří se jako odborník na všechno. Je ještě stále člen církve? Pro mne nepoužitelné.
pokud Ty věříš lžím a někdo ti řekne biblickou pravdu, pak hned napíšeš, že jsou "sebestřední a odsuzují tě".
Napsal jsem to původně takto-Některé jsem z této skupiny zažil a neměli ani jedno, ani pravdu (spíše víru v konspiraci) a vůbec už ne lásku (odsuzovali, byli soběstřední).
Dá se říci, že mně přímo osobně neodsuzovali, ale kritizovali církev, pak hlavně katolíky, ve všem viděli nějakou konspiraci, takové to černobílé vidění světa. Nerozuměli spravedlnosti, založené na víře, stále je hnaly nějaké skutky. Nedokázali vidět klady i na jiných věřících a nejvíce sekali do vlastních řad. Nešlo jim vidět výroky EW v kontextu, ani vlastně o něm neuvažovali a používali výroky ze Svědectví izolovaně. Neměli takovou tu pokojnou radost, stále zachmuření, podezíraví, kritičtí. To nebylo o "pravdě", ale hlavně o tom, že se považovali za ti, kteří vše prohlédnou a rozsoudí. Prakticky se nedovedli spřátelit a to ani mezi "svými", tedy stejně smýšlejícími. Do sboru chodili málo, služebnosti nepřijali, připadalo mi, že jsou trochu mimo. Dokázali se dlouho "zaseknout", když s nimi měl někdo nějaký spor.
Občas se jim zhroutil svět, když se jim rozpadl vztah, ale jak jsem psal, těžko vztahy budovali, nedokázali odpustit, tedy ani milovat.
adventističtí kazatelé s nepodstatnými kázáními v sobotu o lásce, kazatelé, kteří tě hlavně potřebují každou sobotu ve sboru, abys pravidelně přinášel prachy dary a desátky, a oni měli za poměrně málo práce hodně muziky, a žili si jako prasata v žitě, a jen šoustali další děcka, které si dovolí uživit v dnešní době klidně 3-4 i více, ale láska je také o napomenutí apod.
Souhlasím s Tebou, že zabezpečení kazatelů je nadstandardní, ale zájemci se nehrnou. Máme model vedení církve, který má své klady, ale i zápory, ale to je jiná kapitola.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných