Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor
https://www.youtube.com/channel/UCEZ5Tv ... LDA/videos

https://www.zjeveniprodnesek.cz


Každý čtvrtek (až do 2. 9.) nové video s přednáškami, 2/3 přednáška a 1/3 nakonec otázky a odpovědi na cokoliv...
Stojí za to poslechnout.
A třeba i zde pak rozebrat.

Neregistrovaný

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Rozebrání je zbytečné, je to zastánce tradičních výkladů z 19.století, lze dopředu očekávat, co bude říkat.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 27 Máj 2021, 22:12 Rozebrání je zbytečné, je to zastánce tradičních výkladů z 19.století, lze dopředu očekávat, co bude říkat.

Nic není zbytečné rozebrat, zbytečné jsou Tvé kecy o ničem to 100%.

Neregistrovaný

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Nic není zbytečné rozebrat, zbytečné jsou Tvé kecy o ničem to 100%.
Mikime, zbytečně se rozčiluješ a prudíš. Napsal jsem je, že v případě tohoto kazatele lze očekávat tradiční adventistický výklad se šelmami, proroctvími atd.
Amazing facts je program konzervativních asd, Batchelor je dobře znám.
Každý má samozřejmě svobodu výběru, nech ji i ostatním-nabízej, ale nediv se, že ne každý (třeba já) tomu fandí. Tvá reakce svědčí o duchu, který Tě ovládá.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 28 Máj 2021, 15:17
Nic není zbytečné rozebrat, zbytečné jsou Tvé kecy o ničem to 100%.
Mikime, zbytečně se rozčiluješ a prudíš. Napsal jsem je, že v případě tohoto kazatele lze očekávat tradiční adventistický výklad se šelmami, proroctvími atd.
Amazing facts je program konzervativních asd, Batchelor je dobře znám.
Každý má samozřejmě svobodu výběru, nech ji i ostatním-nabízej, ale nediv se, že ne každý (třeba já) tomu fandí. Tvá reakce svědčí o duchu, který Tě ovládá.
Pokud nechceš nic rozebírat a stačí ti druhé zejména "konzervativce" jen pomlouvat, tak raději nepiš nic, kecy o ničem nikoho nezajímají. Má reakce, ať je jakákoliv svědčí o duchu Božím, který ve mně pulzuje svou pravdou a který mi otevírá oči a uvádí mě do veškeré pravdy a pomáhá mi tuto boží pravdu bránit.
Tradiční adventistický výklad se šelmami, proroctvími je jediný správný a žádný jiný. Samozřejmě kromě nebiblické římskokatolické trojice, které je D. Batchelor také zastáncem a kterou asd přijali od katolíků.

Takže pokud s něčím nesouhlasíš napiš konkrétně v jaké přednášce, v jakém čase a s čím. Jinak je každý Tvůj komentář naprosto zbytečný výkřik do tmy.

Neregistrovaný

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Pokud nechceš nic rozebírat a stačí ti druhé zejména "konzervativce" jen pomlouvat, tak raději nepiš nic, kecy o ničem nikoho nezajímají. Má reakce, ať je jakákoliv svědčí o duchu Božím, který ve mně pulzuje svou pravdou a který mi otevírá oči a uvádí mě do veškeré pravdy a pomáhá mi tuto boží pravdu bránit.
Tradiční adventistický výklad se šelmami, proroctvími je jediný správný a žádný jiný. Samozřejmě kromě nebiblické římskokatolické trojice, které je D. Batchelor také zastáncem a kterou asd přijali od katolíků.

Takže pokud s něčím nesouhlasíš napiš konkrétně v jaké přednášce, v jakém čase a s čím. Jinak je každý Tvůj komentář naprosto zbytečný výkřik do tmy.
Konzervativce nepomlouvám, respektuji jejich názory a postoje, na rozdíl o Tebe, který nerespektuješ názory jiných. Pokud je tradiční výklad jediný správný a Batchelor jeho zastáncem a Ty neuznáváš trojici, pak jsi se dostal vlastně mimo tradiční výklady a postoje CASD.
Nedobrý duch se v Tobě projevuje dlouho, ať už neláskou při diskuzích zde a vulgaritě tady i na dalších webech. Děláš tak Boží pravdě (píše se s velkým B) medvědí službu.

Neregistrovaný

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mikime, podíval jsem se na odkaz "zjeveniprodnesek", který jsi dal. Našel jsem tam některé věci:
Poté, co Darius, král Médů a Peršanů, dobyl Babylon, popravil všechny babylónské vládní úředníky, kromě jednoho. Tím šťastným mužem byl Daniel, služebník pravého Boha.
O popravě babylonských úředníků se v bibli nepíše a zřejmě ani nic v historických záznamech.
Proroctví nám říká, že v posledních dnech bude Boží lid muset učinit podobné rozhodnutí ohledně toho, kterého krále a jaké zákony bude poslouchat.
Odkaz na biblický text chybí, není jasné co se tím myslí.
POZNÁMKA: Ďábel nenávidí zákon, protože nás upozorňuje, že potřebujeme Spasitele z hříchu. Římanům 4:15 říká: „Zákon přináší hněv, vždyť kde není Zákon, není přestupek.“
Myslím, že komentář v poznámce a odkaz na biblický text není úplně vhodný.
POZNÁMKA: Ježíš skutečně dodržoval deset přikázání jako příklad pro nás (1. Petrův 2:21).
Biblický text zní: K tomu jste přece byli povoláni; vždyť i Kristus trpěl za vás a zanechal vám tak příklad, abyste šli v jeho šlépějích.
Spíše by mělo být uvedeno 1Pe 2:22 : On ‚hříchu neučinil a v jeho ústech nebyla nalezena lest‘.
Ani tento text ale není ke komentáři úplně vhodný.
6. Jaký je trest za život v hříchu? Římanům 6:23 Odměnou hříchu je totiž ____________.
Osobně nesouhlasím s pojmy "trest" a ani "odměna" , formulace je nešťastná.
POZNÁMKA: Tyto dvě smlouvy byly dohodami mezi Bohem a Jeho lidem. Stará smlouva selhala, protože byla založena na chybných lidských slibech a skutcích.
Nesouhlas, starou smlouvu (není to vhodný pojem) přece inicioval a uzavřel Bůh! To vlastně znamená, že je v komentáři obviněn Pán Bůh, že ji chybně udělal... lepší je text v Žid 8:13 Když Bůh mluví o nové smlouvě, říká tím, že první je zastaralá. Co je zastaralé a vetché, blíží se zániku.
POZNÁMKA: Ti, kterým Ježíš odpustil, protože porušili jeho zákon, jsou dvojnásob poslušni, aby dodržovali Jeho zákon. A když cítí Jeho požehnané odpuštění, touží po šťastném následování Ježíše více než ostatní.
V bibli se o dvojnásobné poslušnosti nic nepíše a ani o touze po následování více, než ostatní. Zavání to legalismem.
POZNÁMKA: Satan je rozzuřený a nenávidí Boží církev v době konce, která se řídí Ježíšovými příkazy a učí lidi, že existuje Božská moc, která změní hříšníka na svatého.
Není zde jasné, co se změnou hříšníka na svatého myslí, ale v pozadí je zřejmě myšlenka bezhříšnosti svatých už na zemi.
Daniel i Ježíš byli nevinní
Daniel byl hříšník, všichni zhřešili, jak píše Písmo.

Vypracovanou lekci považuji za amatérsky udělanou, jsou tam nedotažené věci, myslím, že i teologicky nesprávně podané.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 28 Máj 2021, 18:46
Pokud nechceš nic rozebírat a stačí ti druhé zejména "konzervativce" jen pomlouvat, tak raději nepiš nic, kecy o ničem nikoho nezajímají. Má reakce, ať je jakákoliv svědčí o duchu Božím, který ve mně pulzuje svou pravdou a který mi otevírá oči a uvádí mě do veškeré pravdy a pomáhá mi tuto boží pravdu bránit.
Tradiční adventistický výklad se šelmami, proroctvími je jediný správný a žádný jiný. Samozřejmě kromě nebiblické římskokatolické trojice, které je D. Batchelor také zastáncem a kterou asd přijali od katolíků.

Takže pokud s něčím nesouhlasíš napiš konkrétně v jaké přednášce, v jakém čase a s čím. Jinak je každý Tvůj komentář naprosto zbytečný výkřik do tmy.
Konzervativce nepomlouvám, respektuji jejich názory a postoje, na rozdíl o Tebe, který nerespektuješ názory jiných. Pokud je tradiční výklad jediný správný a Batchelor jeho zastáncem a Ty neuznáváš trojici, pak jsi se dostal vlastně mimo tradiční výklady a postoje CASD.
Nedobrý duch se v Tobě projevuje dlouho, ať už neláskou při diskuzích zde a vulgaritě tady i na dalších webech. Děláš tak Boží pravdě (píše se s velkým B) medvědí službu.
...na rozdíl o Tebe, který názory jiných.
Nerespektuji jen ty názory, které jsou zcela nebiblické a úplně mimo.
Batchelor má ve všem až na trojici pravdu a tu respektuji, trojici samozřejmě ne a tudíž jsem mimo římskokatolický výklad, který CASD v roce 1931 přijala.
A jinak 99% mým komentářů je bezproblémových a slušných a občas mě někdo naštve a píšu ostřeji a pořád je ve mne duch Boží stejně jako byl v Ježíšovi, který když se naštval tak nadával ostatním, shazoval jim věci ze stolu a stoly převracel-tedy typické jednání cholerika, který v sobě měl ducha Božího skrze kterého Bůh Otec byl s ním. Takže ani sám Ježíš nebyl vždy laskavý a slušný ke všem.

Neregistrovaný

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Si spočítejte jak často Ježíš varoval v evangeliích proti neposlušnosti zákonu u věřících hříšníků a jak často varoval proti farizeům a zákoníkům za jejich přehnané chování a nelidské dodržování.

Kolikrát říkal Běda neposlušným a kolikrát říkal běda pokrytcům, co tvrdili, že vše dodržují.

A pak se podívejte jak často se v CASD varuje před neposlušností zákonu (pro věřící hříšníky) a jak často se v CASD varuje proti zákonictví (a i pokryteckému nelidskému lpění na dodržování konkrétních nařízení),

Zjistíte v k čemu je to společenství nakloněno více.

neregistrovaný

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa neregistrovaný »

mikim napísal: 29 Máj 2021, 08:24občas mě někdo naštve a píšu ostřeji a pořád je ve mne duch Boží stejně jako byl v Ježíšovi,
:D ::rofl:: :dance2: ::dash:: ::cry::

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných