Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)

Je takové strhávání pozornosti vhodné?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Karel
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 19:46
Zbor: kdysi Havirov Sucha
Kontaktovať používateľa:

Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Neprečítaný príspevok od používateľa Karel »

Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Nech už je naše presvedčenie o svete a o jeho zmysle akékoľvek, nikdy nemôže byť natláčajúcou melódiou, ktorá druhých znásilňuje.

Bylo hezky, a tak jsem si udělal výlet na kole. Nasával jsem krásy jarní přírody, kochal se horami a spokojeně ukusoval kilometry. Znenadání jsem zahlédl nějaké větrníky. Řekl jsem si - "ten styl je mi povědomý".

Obrázok

A před domem stála vitrínka s knížkami. Ta mě ujistila, že opravdu míjím domek adventistů.

Obrázok

V té souvislosti jsem si vzpomněl na jeden článek, který najdete zde. Moc pěkně vystihuje, právě takové situace, a proto jej chci mezi vás rozšířit.

Snad mi domácí promine, že fotím a zveřejňuji jeho domek. Fotky jsem oříznul tak, aby bylo vidět jen to co je třeba. Ostatně evidentně se s tím netají, knížky jsou dostupné ze silnice.

Zde je pár podobných případů z minulosti:
  1. Demonstrace
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

V paneláku počúva večer asi osem rodín rockovú hudbu. Jedna dobrovoľne a sedem nedobrovoľne. Ten jeden prinúti všetkých, aby počúvali, čo on púšťa. Nech už je naše presvedčenie o svete a o jeho zmysle akékoľvek, nikdy nemôže byť natláčajúcou melódiou, ktorá druhých znásilňuje...

Je takové strhávání pozornosti vhodné?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Ten stolek je v Komorní Lhotce u cesty na soukromém pozemku adventistů (větrníky) a tak 2x-3x za rok kolem něj projedu na kole když si udělám výlet. Tiše jim tuto nenásilnou formu nabídky knih vždy závidím, každý si může když chce vybrat cokoliv k přečtení, u nás ve městě by to nebylo možné nechat stolek bez dozoru celý den jen tak někde, kromě dřevěné budky venku u sboru kde jsou křesťanské knihy a místní bydlící okolo tam nosí horory a knihy o čarodějnicích a dělají si tak srandu z adventistů.

Karle ty jsi frajer když jsi zmákl ze Š. +- 50km na kole :).

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Název vlákna je trefný!
Víra skutečně nemá působit otravně.

Neregistrovaný

Re: Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Naozaj je otravné pchať všetkým okolo knihy a časopisy. Vlezlé reklamy sú všade. Navrhujem adventistom, aby upustili od štýlu "podomových predajcov hrncov".

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 05 Júl 2022, 09:45 Naozaj je otravné pchať všetkým okolo knihy a časopisy. Vlezlé reklamy sú všade. Navrhujem adventistom, aby upustili od štýlu "podomových predajcov hrncov".
Adventisté už dávno po domech nechodí a nechodili ani když to bylo ještě ve městech dovolené. Nabízet něco z křesťanské literatury zdarma na ulici je úplně normální, ale rozhodně méně časté než prodej knih ve sbořích o sobotách.

Neregistrovaný

Re: Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Naozaj je otravné pchať všetkým okolo knihy a časopisy. Vlezlé reklamy sú všade. Navrhujem adventistom, aby upustili od štýlu "podomových predajcov hrncov".
Adventisté už dávno po domech nechodí a nechodili ani když to bylo ještě ve městech dovolené. Nabízet něco z křesťanské literatury zdarma na ulici je úplně normální, ale rozhodně méně časté než prodej knih ve sbořích o sobotách.
Ano, tento "neregistrovaný" je opravdu trochu mimo. No, hlavně, že se vypořádá s nabídkami bank, supermarketů a inzertních novin, které má ve schránce.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Viera by nemala byť ako otravná hlasná hudba od susedov

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 05 Júl 2022, 19:41
Naozaj je otravné pchať všetkým okolo knihy a časopisy. Vlezlé reklamy sú všade. Navrhujem adventistom, aby upustili od štýlu "podomových predajcov hrncov".
Adventisté už dávno po domech nechodí a nechodili ani když to bylo ještě ve městech dovolené. Nabízet něco z křesťanské literatury zdarma na ulici je úplně normální, ale rozhodně méně časté než prodej knih ve sbořích o sobotách.
Ano, tento "neregistrovaný" je opravdu trochu mimo. No, hlavně, že se vypořádá s nabídkami bank, supermarketů a inzertních novin, které má ve schránce.

Nejsem sice neregistrovaný, ale myslím si, že mimo není, jen má jiné pochopení.
A ty nabídky, které uvádíš, jsou opravdu otravné. Aspoň z mého pohledu. Nebo je to u tebe jinak a jsi zamilovaný do reklamního bombardování?
Jen jednou jsem klikl na nabídku povinného ručení a měl jsem problém se jich zbavit.
Musel jsem to dát do spamu.
Svědectví víry možná vnímáme odlišně. Kristus neposlal své následovníky, aby otravovali své okolí, ale aby byli solí. Přiliš velké množství soli je nezdravé a vede k absenci života (Mrtvé moře). Není zdravé zachraňovat tento svět (lidi) přílišnou pracovitostí - vede to k náboženskému workoholismu.
Jeden trefný návod dal Ježíš v evangeliích, jak se zachovat k nezájmu. Myslím si, že lepší cesta k lidem je v praktické pomoci, ať už v hmotné nebo psychologické. Přílišná a okázalá literární nabídka může, ale i nemusí působit odmítavě. Každý způsob evangelizace se časem "opotřebuje".

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 33 neregistrovaných