Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

https://youtu.be/VAibT3sLrsM

Milan
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 07 Aug 2016, 05:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa Milan »

::Cherna::
Ano, i takové kázání někteří vydávají za "biblické poselství pro nás dnes"...
Konzervativní adventistické chápání významu víry má tři bezprostřední důsledky.
Prvním z nich je dogmatismus, který se projevuje tehdy, když člověk považuje určitou náboženskou doktrínu za naprosto objektivně jistou.
Druhým důsledkem nepochopení významu víry je doslovnost. Dochází k ní tehdy, když se konečné náboženské symboly považují za pevné, věčné pravdy. Místo aby tradicionalisté uznali obrazný charakter náboženských symbolů, vyvozují, že náboženské symboly samy o sobě představují to, co je pravdivé. Avšak navzdory snaze dokázat, že jejich výklad Písma je jediný správný, jejich doslovné chápání náboženských symbolů pouze činí jejich víru zranitelnou vůči historické a věcné kritice.
Třetím důsledkem konzervativního adventistického chápání víry je legalismus, který zaměňuje víru za vůli k poslušnosti. Legalismus trvá na tom, že celek povinnosti člověka vůči Bohu je pojat zákonem a jakoukoli individuální odchylku od zákona považuje za bezvěrectví.
zpracováno dle https://spectrummagazine.org/views/2022 ... ity-part-1

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Milan ty svými myšlenkami nesaháš Vargovi ani po paty :), dal jsem to sem jako kvalitní kázání, a protože tam kázal br.Varga, což na někoho působí jako červený hadr před býkem :), a protože jsem byl doslova znechucen (a nejen já) "kázáním" br. Tomana našeho kazatele kdy nám v kázání vykládal, že je sangvinik a jak se máte apod. nepodstatné plky, ale z Bible nekázal téměř vůbec nic a za 15-20 minut hotovo, tak nevím za co dnes kazatele platí, že by byli placeni za kázání si neumím vůbec představit, a v jednom z předchozích kázání jsem se od něj dozvěděl, že to byl duch svatý kdo držel Pána Ježíše za ruce na kříži a kdo chce, aby do něj vstoupil duch svatý musí se zbavit vlastního ducha, jinak do něj duch svatý nevstoupí apod.kraviny čím dál častěji u nás zaznívaji z kazatelny.

Pán Ježíš byl obdařen duchem svatým a svého ducha měl samozřejmě stále až do doby kdy řekl Otci odevzdávám ti svého ducha...

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 30 Aug 2022, 20:12 Milan ty svými myšlenkami nesaháš Vargovi ani po paty :), dal jsem to sem jako kvalitní kázání, a protože tam kázal br.Varga, což na někoho působí jako červený hadr před býkem :), a protože jsem byl doslova znechucen (a nejen já) "kázáním" br. Tomana našeho kazatele kdy nám v kázání vykládal, že je sangvinik a jak se máte apod. nepodstatné plky, ale z Bible nekázal téměř vůbec nic a za 15-20 minut hotovo, tak nevím za co dnes kazatele platí, že by byli placeni za kázání si neumím vůbec představit, a v jednom z předchozích kázání jsem se od něj dozvěděl, že to byl duch svatý kdo držel Pána Ježíše za ruce na kříži a kdo chce, aby do něj vstoupil duch svatý musí se zbavit vlastního ducha, jinak do něj duch svatý nevstoupí apod.kraviny čím dál častěji u nás zaznívaji z kazatelny.

Pán Ježíš byl obdařen duchem svatým a svého ducha měl samozřejmě stále až do doby kdy řekl Otci odevzdávám ti svého ducha...

Mohl by jsi prosím napsat datumy tebou uvedených kázání br. Tomana??

Neregistrovaný

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice
Kázání jsem si poslechl s vědomím předešlých komentářů a také toho, že kázání br.Vargy Mikim nadšeně propaguje, což ukazuje, že se bude jednat o určitý typ "poselství".
Zaujalo mne několik věcí:
-minuta 27n citace Jak 5:1 vztaženo, že bohatí současnosti přijdou o peníze. Domnívám se, že Jakub píše o lidech své doby, ne o byznysmenech dneška.
2 Tim 3:7 údajně největší nebezpečí...které by se pořád chtěly učit, a nikdy nemohou přijít k poznání pravdy..vztaženo na Boží lid, potažmo asd. Text je ale o hříšných ženách s rozličnými touhami. Jedině, že by ve Vojkovicích takové ženy byly, což je možné, pak to mohou vztáhnout na sebe jako největší nebezpečí. :D
-min.36 citace Mat 21, podobenství o vinici...co nám chce údajně Bůh podobenstvím říci? Možná, že nám říci nechce nic, podobenství bylo určeno pro židovský národ. Každopádně ze všeho si nějaké poučení vzít můžeme, ale to neznamená, že adventistům chtěl tím něco Bůh konkrétně říci.
-42 min. jaká je správná reakce, když něco pochopím? Máme si položit otázku "co mám dělat?", pokud si ji nepoložím, tak jsem nepochopil.
No nevím, mně se docela líbilo, když br.Beneš na Biblickém týdnu na některé otázky z pléna neodpověděl, přiznal, že určité části Písma prostě nerozumí. Nerozumět nemusí být nutně hřích, horší je myslet si, že rozumím všemu. S tím myslím má mnoho lidí svou zkušenost, totiž že někteří adventisté totiž mají odpovědi na všechno.
-47m. otázky "jak správně světit sobotu?" atd. To je ono, vlastně celé kázání je o tom, co budu dělat, důraz je na lidské konání, ne na Boží. Pro Vargu, žel, typické.
-48m. v díle EGW se prý naplnil verš Joel 3:1 vaši synové i vaše dcery budou prorokovat, vaši starci budou mít sny, vaši jinoši budou mít prorocká vidění.
Každý ať posoudí, zda EGW byla "starcem či jinochem". Podle mne je naplnění textu zcela jistě v budoucnosti nebo se uskutečňuje dnes.
-49m. neplač, že máš hříšnou přirozenost. V pozadí je myšlenka, že ji lze překonat (viz.:1:05 hod.)
-53m. Boží lid bude překvapen při ukončení doby milosti ve smyslu zaskočen, zděšen. Podle mne bude Boží opravdový lid s Bohem, přijme jeho milost a tím bude spasen.
-56m. Katolíci, baptisti, evangelíci nevědí, co adventisté-vědí toho tedy méně, nebo věří špatně. Jednalo se o takové kopnutí do jinověrců, povýšení se nad ně.
-1:05 hod. Boží vyšetřující soud bude probíhat a my nebudeme vědět, zda již nad námi neproběhl. Pak už nepůjde činit pokání...Jasné myšlenky Andreasena, jeho bludné učení má hodně tuhý kořínek.
-v závěru jmenovány některé "pravdy"-ospravedlnění z víry, prý Vojkovičtí nevědí, co to opravdu je. S tím srdečně souhlasím. :D
-v jakém těle přišel Kristus, jakou měl přirozenost. Můžeme zvítězit nad pokušeními, myšleno asi zvítězit nad hříchem.
Domnívám se, že texty z (asi) 1J 4:2 a 2 J 1:7 řešily něco jiného, než vítězství křesťana nad hříchem
-Dan 12.kapitola-o čem je? No, taky by mne to zajímalo, jak by bratr Varga vysvětlil 1290 a 1335 dní
-1:08 bez ducha prorockého nemůžeme pochopit bibli. Panenko skákavá, křesťanstvo bylo celých 18.století bez EGW a najednou nelze bibli pochopit bez ní? Asi největší blud Vargy, který CASD ani neučí.

Jak to zhodnotit? Taková to kázání utvrzují lidi, aby se víc "snažili", či "hlídali". Důraz byl na tom, co dělá člověk pro Boha. V tom je ten zakopaný pes, je to legalismus. Asi nejvíce by mne jako jinověrce zaujalo, že adventisté nemají jistotu spasení (soud probíhá a kdo ví, zda nad ním už neproběhl. V tom případě, i kdyby se rozkrájel, tak má smůlu, spasen nebude) a pak, že bibli lze porozumět pouze s vysvětlením Ellen Whiteové. Oboje považuji za nebezpečné bludy.
Domnívám se ale, že toto poselství přestavuje původní, skutečný adventismus, které se horko těžko snaží v současnosti někteří vylepšit.
Nadšení Mikima chápu, Vojkovice, resp. Varga, jsou jeho krevní skupina, ale konec systému všech věcí ještě nenastal, takže naděje na "prohlédnutí" stále žije.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 02 Sep 2022, 21:23
Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice
Kázání jsem si poslechl s vědomím předešlých komentářů a také toho, že kázání br.Vargy Mikim nadšeně propaguje, což ukazuje, že se bude jednat o určitý typ "poselství".
Zaujalo mne několik věcí:
-minuta 27n citace Jak 5:1 vztaženo, že bohatí současnosti přijdou o peníze. Domnívám se, že Jakub píše o lidech své doby, ne o byznysmenech dneška.
2 Tim 3:7 údajně největší nebezpečí...které by se pořád chtěly učit, a nikdy nemohou přijít k poznání pravdy..vztaženo na Boží lid, potažmo asd. Text je ale o hříšných ženách s rozličnými touhami. Jedině, že by ve Vojkovicích takové ženy byly, což je možné, pak to mohou vztáhnout na sebe jako největší nebezpečí. :D
-min.36 citace Mat 21, podobenství o vinici...co nám chce údajně Bůh podobenstvím říci? Možná, že nám říci nechce nic, podobenství bylo určeno pro židovský národ. Každopádně ze všeho si nějaké poučení vzít můžeme, ale to neznamená, že adventistům chtěl tím něco Bůh konkrétně říci.
-42 min. jaká je správná reakce, když něco pochopím? Máme si položit otázku "co mám dělat?", pokud si ji nepoložím, tak jsem nepochopil.
No nevím, mně se docela líbilo, když br.Beneš na Biblickém týdnu na některé otázky z pléna neodpověděl, přiznal, že určité části Písma prostě nerozumí. Nerozumět nemusí být nutně hřích, horší je myslet si, že rozumím všemu. S tím myslím má mnoho lidí svou zkušenost, totiž že někteří adventisté totiž mají odpovědi na všechno.
-47m. otázky "jak správně světit sobotu?" atd. To je ono, vlastně celé kázání je o tom, co budu dělat, důraz je na lidské konání, ne na Boží. Pro Vargu, žel, typické.
-48m. v díle EGW se prý naplnil verš Joel 3:1 vaši synové i vaše dcery budou prorokovat, vaši starci budou mít sny, vaši jinoši budou mít prorocká vidění.
Každý ať posoudí, zda EGW byla "starcem či jinochem". Podle mne je naplnění textu zcela jistě v budoucnosti nebo se uskutečňuje dnes.
-49m. neplač, že máš hříšnou přirozenost. V pozadí je myšlenka, že ji lze překonat (viz.:1:05 hod.)
-53m. Boží lid bude překvapen při ukončení doby milosti ve smyslu zaskočen, zděšen. Podle mne bude Boží opravdový lid s Bohem, přijme jeho milost a tím bude spasen.
-56m. Katolíci, baptisti, evangelíci nevědí, co adventisté-vědí toho tedy méně, nebo věří špatně. Jednalo se o takové kopnutí do jinověrců, povýšení se nad ně.
-1:05 hod. Boží vyšetřující soud bude probíhat a my nebudeme vědět, zda již nad námi neproběhl. Pak už nepůjde činit pokání...Jasné myšlenky Andreasena, jeho bludné učení má hodně tuhý kořínek.
-v závěru jmenovány některé "pravdy"-ospravedlnění z víry, prý Vojkovičtí nevědí, co to opravdu je. S tím srdečně souhlasím. :D
-v jakém těle přišel Kristus, jakou měl přirozenost. Můžeme zvítězit nad pokušeními, myšleno asi zvítězit nad hříchem.
Domnívám se, že texty z (asi) 1J 4:2 a 2 J 1:7 řešily něco jiného, než vítězství křesťana nad hříchem
-Dan 12.kapitola-o čem je? No, taky by mne to zajímalo, jak by bratr Varga vysvětlil 1290 a 1335 dní
-1:08 bez ducha prorockého nemůžeme pochopit bibli. Panenko skákavá, křesťanstvo bylo celých 18.století bez EGW a najednou nelze bibli pochopit bez ní? Asi největší blud Vargy, který CASD ani neučí.

Jak to zhodnotit? Taková to kázání utvrzují lidi, aby se víc "snažili", či "hlídali". Důraz byl na tom, co dělá člověk pro Boha. V tom je ten zakopaný pes, je to legalismus. Asi nejvíce by mne jako jinověrce zaujalo, že adventisté nemají jistotu spasení (soud probíhá a kdo ví, zda nad ním už neproběhl. V tom případě, i kdyby se rozkrájel, tak má smůlu, spasen nebude) a pak, že bibli lze porozumět pouze s vysvětlením Ellen Whiteové. Oboje považuji za nebezpečné bludy.
Domnívám se ale, že toto poselství přestavuje původní, skutečný adventismus, které se horko těžko snaží v současnosti někteří vylepšit.
Nadšení Mikima chápu, Vojkovice, resp. Varga, jsou jeho krevní skupina, ale konec systému všech věcí ještě nenastal, takže naděje na "prohlédnutí" stále žije.
Z podrobného záznamu se mi jeví, že dané kázání bylo uměle vloženo tak, aby to vyvolalo dojem autenticity kázání ve Vojkovicích.
Na časové ose 1:13:00 je vložen titulek v němž je uvedeno: "Ferdinand Varga Nebezpečné časy, Trnava, 13.08.2022".
Dále si všimněte dvou odlišných kazatelen. I to svědčí o tom, že program je z Vojkovic a do něho je vloženo kázání z Trnavy.
Kdo vlastně podle programu 27.8.2022 ve Vojkovicích kázal??

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Kázání bude ze Slovenska, je tam jiná kazatelna, už to tak udělali ve Vojkovicích i minule s tím, že si br. Varga nepřeje být v přímém přenosu je to v popisu minulého videa takže tam v podstatě kázal to samé co na Slovensku, proč ale nechce být v přímém přenosu netuším. Třeba nějak zrovna blbě vypadal a nebo chtěl prosadit Slovenskou modlitebnu :).
Minule:
https://youtu.be/US-IpaC11ME

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 02 Sep 2022, 21:23
Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice
Kázání jsem si poslechl s vědomím předešlých komentářů a také toho, že kázání br.Vargy Mikim nadšeně propaguje, což ukazuje, že se bude jednat o určitý typ "poselství".
Zaujalo mne několik věcí:
-minuta 27n citace Jak 5:1 vztaženo, že bohatí současnosti přijdou o peníze. Domnívám se, že Jakub píše o lidech své doby, ne o byznysmenech dneška.
2 Tim 3:7 údajně největší nebezpečí...které by se pořád chtěly učit, a nikdy nemohou přijít k poznání pravdy..vztaženo na Boží lid, potažmo asd. Text je ale o hříšných ženách s rozličnými touhami. Jedině, že by ve Vojkovicích takové ženy byly, což je možné, pak to mohou vztáhnout na sebe jako největší nebezpečí. :D
-min.36 citace Mat 21, podobenství o vinici...co nám chce údajně Bůh podobenstvím říci? Možná, že nám říci nechce nic, podobenství bylo určeno pro židovský národ. Každopádně ze všeho si nějaké poučení vzít můžeme, ale to neznamená, že adventistům chtěl tím něco Bůh konkrétně říci.
-42 min. jaká je správná reakce, když něco pochopím? Máme si položit otázku "co mám dělat?", pokud si ji nepoložím, tak jsem nepochopil.
No nevím, mně se docela líbilo, když br.Beneš na Biblickém týdnu na některé otázky z pléna neodpověděl, přiznal, že určité části Písma prostě nerozumí. Nerozumět nemusí být nutně hřích, horší je myslet si, že rozumím všemu. S tím myslím má mnoho lidí svou zkušenost, totiž že někteří adventisté totiž mají odpovědi na všechno.
-47m. otázky "jak správně světit sobotu?" atd. To je ono, vlastně celé kázání je o tom, co budu dělat, důraz je na lidské konání, ne na Boží. Pro Vargu, žel, typické.
-48m. v díle EGW se prý naplnil verš Joel 3:1 vaši synové i vaše dcery budou prorokovat, vaši starci budou mít sny, vaši jinoši budou mít prorocká vidění.
Každý ať posoudí, zda EGW byla "starcem či jinochem". Podle mne je naplnění textu zcela jistě v budoucnosti nebo se uskutečňuje dnes.
-49m. neplač, že máš hříšnou přirozenost. V pozadí je myšlenka, že ji lze překonat (viz.:1:05 hod.)
-53m. Boží lid bude překvapen při ukončení doby milosti ve smyslu zaskočen, zděšen. Podle mne bude Boží opravdový lid s Bohem, přijme jeho milost a tím bude spasen.
-56m. Katolíci, baptisti, evangelíci nevědí, co adventisté-vědí toho tedy méně, nebo věří špatně. Jednalo se o takové kopnutí do jinověrců, povýšení se nad ně.
-1:05 hod. Boží vyšetřující soud bude probíhat a my nebudeme vědět, zda již nad námi neproběhl. Pak už nepůjde činit pokání...Jasné myšlenky Andreasena, jeho bludné učení má hodně tuhý kořínek.
-v závěru jmenovány některé "pravdy"-ospravedlnění z víry, prý Vojkovičtí nevědí, co to opravdu je. S tím srdečně souhlasím. :D
-v jakém těle přišel Kristus, jakou měl přirozenost. Můžeme zvítězit nad pokušeními, myšleno asi zvítězit nad hříchem.
Domnívám se, že texty z (asi) 1J 4:2 a 2 J 1:7 řešily něco jiného, než vítězství křesťana nad hříchem
-Dan 12.kapitola-o čem je? No, taky by mne to zajímalo, jak by bratr Varga vysvětlil 1290 a 1335 dní
-1:08 bez ducha prorockého nemůžeme pochopit bibli. Panenko skákavá, křesťanstvo bylo celých 18.století bez EGW a najednou nelze bibli pochopit bez ní? Asi největší blud Vargy, který CASD ani neučí.

Jak to zhodnotit? Taková to kázání utvrzují lidi, aby se víc "snažili", či "hlídali". Důraz byl na tom, co dělá člověk pro Boha. V tom je ten zakopaný pes, je to legalismus. Asi nejvíce by mne jako jinověrce zaujalo, že adventisté nemají jistotu spasení (soud probíhá a kdo ví, zda nad ním už neproběhl. V tom případě, i kdyby se rozkrájel, tak má smůlu, spasen nebude) a pak, že bibli lze porozumět pouze s vysvětlením Ellen Whiteové. Oboje považuji za nebezpečné bludy.
Domnívám se ale, že toto poselství přestavuje původní, skutečný adventismus, které se horko těžko snaží v současnosti někteří vylepšit.
Nadšení Mikima chápu, Vojkovice, resp. Varga, jsou jeho krevní skupina, ale konec systému všech věcí ještě nenastal, takže naděje na "prohlédnutí" stále žije.
Tento verš platí samozřejmě po celou dobu existence boháčů tím více dnes konec dnů určitě nebyl v době kdy to Jakub psal stačí číst i další verše a nevytrhávat jen jeden a šermovat s ním jsk mají neregistrovaní v oblibě :).
Jak 5:1: "A nyní, vy boháči, plačte a naříkejte nad pohromami, které na vás přicházejí."
Jak 5:2-3: "Vaše bohatství shnilo, vaše šatstvo je moly rozežráno, vaše zlato a stříbro zrezavělo, a ten rez bude svědčit proti vám a stráví vaše tělo jako oheň. Nashromáždili jste si poklady - pro konec dnů!"
Zlato a stříbro jdou postupně do hajzlu stačí dennodenně sledovat jejuch cenu.

2Tim 3:1-9: "Věz, že v posledních dnech nastanou zlé časy. Lidé budou sobečtí, chamtiví, chvástaví, domýšliví, budou se rouhat, nebudou poslouchat rodiče, budou nevděční, bezbožní, bez lásky, nesmiřitelní, pomlouvační, nevázaní, hrubí, lhostejní k dobrému, zrádní, bezhlaví, nadutí, budou mít raději rozkoš než Boha, budou se tvářit jako zbožní, ale svým jednáním to budou popírat. Takových lidí se straň. Patří k nim ti, kdo vnikají do rodin, aby nalákali lehkověrné ženy plné hříchů, ovládané rozličnými touhami, které by se pořád chtěly učit, a nikdy nemohou přijít k poznání pravdy. Jako Jannés a Jambrés odporovali Mojžíšovi, tak i ti falešní učitelé odporují pravdě. Jsou to lidé se zvrácenou myslí, kteří ve víře selhali. Ale s jejich úspěchy už je konec. Jejich zaslepenost bude všem stejně zjevná jako oněch dvou."

Opět nutno přečíst celé a nedělat zbrklé a chybné závěry. Týka se všech křesťanů poslední doby vč asd. Hříšné ženy jsou v každém sboře i ve Vojkovicích.

Mt.21. Podobenství o vinici je určeno vše kdo čtou Bibli.

Br. Beneš toho asi neví hodně.

...-47m. otázky "jak správně světit sobotu?" atd. To je ono, vlastně celé kázání je o tom, co já budu dělat, důraz je na lidské konání, ne na Boží. Pro Vargu, žel, typické.

Žijeme a nežije Bůh za nás, proto musíme vědět coa jak máme správně konat my a co po nás Bůh požaduje to platí i o sobotě jak ji zachovávat a jak ji zachovávsl Ježíš a apoštolové.

... 49m. neplač, že máš hříšnou přirozenost. V pozadí je myšlenka, že ji lze překonat (viz.:1:05 hod.)

No samozřejmě, že lze hřích překonat a už konkrétně nehřešit, s pomocí Boží lze vše i hory přenášet. Kdo Boha poznal ten už vědomě nehřeší a pokud náhodou zhřeší máme přímluvce u Boha, Pána Ježíše Krista, který se za nás přimlouvá. Činí pokání na odpuštění hříchu.

...-53m. Boží lid bude překvapen při ukončení doby milosti ve smyslu zaskočen, zděšen. Podle mne bude Boží opravdový lid s Bohem, přijme jeho milost a tím bude spasen.

Nikdo u nás neví přesně kdy bude ukončena doba milosti. Bůh a ani jeho syn Ježíš nás nikd, neučili o spasení z milosti.
Žel je to nejspíše jen výmysl samozvaného třináctého apošt. Pavla. Bůh Otec i Pán Ježíš jsou k nám milosrdni, ale nikdy neřekli že ve smyslu ke spasení. Ježíš učil jen spasení z dobrých skutků tečka.

...1:05 hod. Boží vyšetřující soud bude probíhat a my nebudeme vědět, zda již nad námi neproběhl. Pak už nepůjde činit pokání...Jasné myšlenky Andreasena, jeho bludné..

Já osobně netuším zda vyšetřující přesněji podle Bible tříbíci soud už nade mnou proběhl či teprve proběhne. Ale až skončí doba milosti už bude po tříbícím soudu a pokání dělat sice můžeš, ale bude ti už prakticky k ničemu. Andreasen má pravdu tečka.

Můžeme s Boží pomocí zvítězit nad hříchem, kdo tvrdí něco jiného je jasný lhář a někdo kdo Boha v podstatě nikdy nepoznal.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Kázáni br. Varga 27. 8. Vojkovice

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 01 Sep 2022, 08:15
mikim napísal: 30 Aug 2022, 20:12 Milan ty svými myšlenkami nesaháš Vargovi ani po paty :), dal jsem to sem jako kvalitní kázání, a protože tam kázal br.Varga, což na někoho působí jako červený hadr před býkem :), a protože jsem byl doslova znechucen (a nejen já) "kázáním" br. Tomana našeho kazatele kdy nám v kázání vykládal, že je sangvinik a jak se máte apod. nepodstatné plky, ale z Bible nekázal téměř vůbec nic a za 15-20 minut hotovo, tak nevím za co dnes kazatele platí, že by byli placeni za kázání si neumím vůbec představit, a v jednom z předchozích kázání jsem se od něj dozvěděl, že to byl duch svatý kdo držel Pána Ježíše za ruce na kříži a kdo chce, aby do něj vstoupil duch svatý musí se zbavit vlastního ducha, jinak do něj duch svatý nevstoupí apod.kraviny čím dál častěji u nás zaznívaji z kazatelny.

Pán Ježíš byl obdařen duchem svatým a svého ducha měl samozřejmě stále až do doby kdy řekl Otci odevzdávám ti svého ducha...

Mohl by jsi prosím napsat datumy tebou uvedených kázání br. Tomana??
27. 8. a 13. 8. sbor Havířov-Suchá

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 25 neregistrovaných