Truhla smlouvy

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Truhla smlouvy

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Truhla smlouvy

    Zjev 11:19 I otevřen je chrám Boží na nebi, a viděna je truhla smlouvy jeho v chrámě jeho. I stalo se blýskání, zvuky, hromobití, země třesení a krupobití velké.

    Výklad knihy Zjevení prolíná život církve, činnost Pána Ježíše od ustanovení veleknězem a králem s dějinami lidstva. Události v symbolických obrazech nejsou řazeny časově. Ve Zjevení je zdůrazňován vztah ke Stvořiteli, jedinému Bohu a jeho Synu. Pro krátkost článku (čtivost) je na čtenáři, aby si souvislý test přečetl v Bibli.

    Verš 19. následuje po korunovaci Pána Ježíše a oznámení, že nastane konečné zúčtování. Verš 19 je úvodem do další kapitoly, která popisuje počátky Kristovy církve v podobě krásné ženy. Truhla smlouvy v Božím chrámu potvrzuje závaznost obsahu truhly smlouvy pro ranou církev. Boží zákon lásky je neměnný a přikázání jsou pouze mezí zákona lásky. Vůdci reformace Luther a Kalvín podlehli dojmu své důležitosti, dopustili se chyb a reformaci nedokončili. Zachovali trojjedinost, nedělní odpočinek, křest novorozenců, spojení církví se světskou vládou. Důsledkem je existence mnoha křesťanských církví, které ve svém učení mají nebiblické prvky TRADICE obecné církve. Přes světovou radu církví (SRC = ekuména) se spojují s obecnou církví. (Zj.17,kap)  

    Kniha Zjevení popisuje úctu k nebeskému Otci a jeho Synu Pánu Ježíši. „Křesťané“ jsou varováni, aby žili život po vzoru svého Mistra a nenechali se zlákat „lacinou milostí“, Hřích je překračování zákona lásky včetně přikázání. "Levná milost je milost jako prošlé zboží, omšelé odpuštění, laciná útěcha, letitá svátost; milost jako nevyčerpatelnou zásobárnu církve, z níž se bezstarostně a bez omezení vylévá; milost bez ceny, bez nákladů."-Dietrich Bonhoeffer.  

    Záchrana lidstva je v důkazu Boží lásky a lásky a poslušnosti v mučivé smrti Pána Ježíše a jeho vzkříšení. Dobrovolná smrt Mesiáše je vrchol lásky, věrnosti, důvěry a poslušnosti vůči Bohu a bližním a znakem následovníků Krista, kteří jí přijímají jako pečeť své víry. Spojení s nebeským Otcem ve jménu našeho Pána v modlitbách (prosby o milost a o Ducha Kristova) je zdrojem moci překonat své já a následovat Krista. Následovníci Ježíše posilují svou víru z Písma sv. Spravedlnost z víry je život podle Ježíšova příkladu. Odchylky od pravé víry Pána Ježíše vznikly pod taktovkou obecné církve, která je svým náboženstvím v područí Zlého.           

       Truhla smlouvy je výzvou k úctě Stvořiteli, jediného, pravého Boha a jeho jednorozenému Synu člověka povýšeného na velekněze. (Zj. kap. 14) Život po vzoru NAŠEHO nebeského bratra je důkazem věrnosti nebeskému Otci.      

       Zde se ukáže vytrvalost svatých, kteří zachovávají Boží přikázání a víry v Ježíše. (Zj 14,12) AMEN. 

Kurt Müller

Sasko Jasko

Re: Truhla smlouvy

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

mikim napísal: 28 Okt 2022, 17:47 Dobrovolná smrt Mesiáše je vrchol lásky, věrnosti, důvěry a poslušnosti vůči Bohu a bližním a znakem následovníků Krista, kteří jí přijímají jako pečeť své víry.
Dobrovoľná ? Nie. Jezis bol zradeny Judasom, vypatrany a zajatý, odsúdeny za zvláštnych okolností a priviazaný a príbity na kríž. Bola to násilná, nedobrovoľna a nespravodlivá smrť.

Sasko Jasko

Re: Truhla smlouvy

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Určitú formu dobrovoľnosti pri Jezisovej smrti možno vidieť iba v Tom, že tušil kam jeho kázne povedú a neprestal s nimi.

Pre porovnanie, niekoľko iných prípadov dobrovoľnej obety máme zahrnutých na https://listverse.com/2019/06/29/10-peo ... ve-others/

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Truhla smlouvy

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Sasko Jasko napísal: 29 Okt 2022, 08:04
mikim napísal: 28 Okt 2022, 17:47 Dobrovolná smrt Mesiáše je vrchol lásky, věrnosti, důvěry a poslušnosti vůči Bohu a bližním a znakem následovníků Krista, kteří jí přijímají jako pečeť své víry.
Dobrovoľná ? Nie. Jezis bol zradeny Judasom, vypatrany a zajatý, odsúdeny za zvláštnych okolností a priviazaný a príbity na kríž. Bola to násilná, nedobrovoľna a nespravodlivá smrť.
Pán Ježíš určitě na 100% nechtěl zemřít, ale dobrovolně-povinně se podřídil vůli svého Otce a aby se vyplnilo co napsali proroci. Kdyby Ježíš chtěl tak by všechny kokem sebe zlikvidoval společně s anděly a nikdo by neměl šanci mu ublížit.

Mat 26:36-56: "Tu s nimi Ježíš přišel na místo zvané Getsemane a řekl učedníkům: "Počkejte zatím zde, já půjdu dál, abych se modlil." Vzal s sebou Petra a oba syny Zebedeovy; tu na něho padl zármutek a úzkost. Tehdy jim řekl: "Má duše je smutná až k smrti. Zůstaňte zde a bděte se mnou!" Poodešel od nich, padl tváří k zemi a modlil se: "Otče můj, je-li možné, ať mne mine tento kalich; avšak ne jak já chci, ale jak ty chceš." Potom přišel k učedníkům a zastihl je v spánku. Řekl Petrovi: "To jste nemohli jedinou hodinu bdít se mnou? Bděte a modlete se, abyste neupadli do pokušení. Váš duch je odhodlán, ale tělo slabé." Odešel podruhé a modlil se: "Otče můj, není-li možné, aby mne tento kalich minul, a musím-li jej pít, staň se tvá vůle." A když se vrátil, zastihl je opět spící; nemohli oči udržet. Nechal je, zase odešel a potřetí se modlil stejnými slovy. Potom přišel k učedníkům a řekl jim: "Ještě spíte a odpočíváte? Hle, přiblížila se hodina, a Syn člověka je vydáván do rukou hříšníků. Vstaňte, pojďme! Hle, přiblížil se ten, který mě zrazuje!" Ještě ani nedomluvil a přišel Jidáš, jeden z dvanácti. Velekněží a starší s ním poslali zástup, ozbrojený meči a holemi. Jeho zrádce s nimi domluvil znamení: "Koho políbím, ten to je; toho zatkněte." A hned přistoupil k Ježíšovi a řekl: "Buď zdráv, Mistře", a políbil ho. Ježíš mu odpověděl: "Příteli, konej svůj úkol!" Tu přistoupili k Ježíšovi, vztáhli na něho ruce a zmocnili se ho. Jeden z těch, kdo byli s ním, sáhl po meči, napadl veleknězova sluhu a uťal mu ucho. Ježíš mu řekl: "Vrať svůj meč na jeho místo; všichni, kdo se chápou meče, mečem zajdou. Či myslíš, že bych nemohl poprosit svého Otce, a poslal by mi ihned víc než dvanáct legií andělů? Ale jak by se potom splnila Písma, že to tak musí být?" V té hodině řekl Ježíš zástupům: "Vyšli jste na mne jako na povstalce s meči a holemi, abyste mě zajali. Denně jsem sedával v chrámě a učil, a nezmocnili jste se mne. Toto všechno se však stalo, aby se splnilo, co psali proroci." A tu ho všichni učedníci opustili a utekli."

Sasko Jasko

Re: Truhla smlouvy

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

mikim napísal: 29 Okt 2022, 08:39
Pán Ježíš určitě na 100% nechtěl zemřít, ale dobrovolně-povinně se podřídil vůli svého Otce a aby se vyplnilo co napsali proroci.
Áno, rovnako ako aj my všetci ostatní. Dobrovoľné povinné nám nič nezostáva, iba sa podriadiť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 33 neregistrovaných