Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

    Jan 20:17 Ježíš jí řekl: Nedotýkej se mne; nebo jsem ještě nevstoupil k Otci svému. Ale jdi k bratřím mým, a pověz jim: Vstupuji k Otci svému, a k Otci vašemu, k Bohu svému, a k Bohu vašemu.

    Pán Ježíš po svém vzkříšení vzkazuje po Marii svým učedníkům, že vystupuje k nebeskému Otci jako náš bratr. (Máme společného nebeského Otce). (Zj 5)

Osobnost Pána Ježíše byla ve své době významná pro vyvolený lid, který očekával Mesiáše. Jeho slova, život a láska je významná pro lidi ve všech dobách, které následovaly. Pro život člověka je Pán Ježíš svým působením, smrtí na kříži     a vzkříšením jedinečnou nadějí na věčný život v Božím království. Vícekrát jsem se setkal s lidmi, kteří zprávu o vzkříšení a věčném životě označovali za pohádku.      

     Nejcennější zprávou evangelia o Božím království je zvěstování Boží lásky v Ježíši Kristu. Láska jako vztah Stvořitele k člověku vložená do celého stvoření. Láska jako jedinečný vztah mezi lidmi je nádhernou nabídkou pro život člověka. Láska Pána Ježíše k svému Otci a k lidem, ke svým bratřím a sestrám byla vítězstvím nad krutou smrtí. Bez vzkříšení by tato smrt ztratila svůj cíl, 1 Kor 15,13.14), osvobození člověka od svévole hříchu, pýchy, nenávistí a svého Já a otevření cesty do Božího království. Úloha Pána Ježíše po odchodu k Otci je neméně významná, protože Duchem svého Otce a Duchem svým (Řím 8,9) působí na své následovníky. Bez této služby by bylo obtížné se do nebeského království dostat. Krásně to vystihl v evangeliu Jana (Jan 15,4-9).

     Jakkoliv je odpůrce Dobra poražený nepřítel, nevzdává se a snaží se svést Kristovy následovníky. Ovlivnil neúplně obrácené následovníky Pána Ježíše, kteří v 2. – 4. stol. hlásali „soupodstatnost Pána Ježíše se svým Otcem“. (Koncil r.325). (Pán Ježíš je bohem jako jeho Otec). Později k tomu ještě přivzali osobnost Ducha svatého. (r. 381). Obecná církev šla ještě dál a stvořila královnu nebes.

Nepochybuji o obrovském významu Pána Ježíše pro nás, ale nepokládám za biblické postupné nahrazování úcty k jedinému pravému Bohu (Jan 17,3), úctou k Pánu Ježíši. Pán Ježíš svým životem a smrtí oslavil svého Otce. (Jan 12,28; 17,1-5).

     Úvodní text sděluje, že Pán Ježíš je našim bratrem, člověkem a nebeský Otec je jeho Bohem. (1 Tim 2,5). Za jeho obětavou lásku a vítězství na kříži ho nebeský Otec vzkřísil, povýšil na svou pravici a podřídil mu anděly. (Žd 1,6). Syn člověka má mnoho titulů: Boží syn, Pán, král, Mistr (učitel) a BRATR, není roven svému Otci. Přesvědčte se sami v nádherném Janovu evangeliu.  

     Marie, jdi k mým bratřím a řekni jim, že vstupuji k Bohu svému a Bohu vašemu, který je našim společným Otcem. AMEN 

K. Müller

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 05 Nov 2022, 21:24 Jakkoliv je odpůrce Dobra poražený nepřítel, nevzdává se a snaží se svést Kristovy následovníky. Ovlivnil neúplně obrácené následovníky Pána Ježíše, kteří v 2. – 4. stol. hlásali „soupodstatnost Pána Ježíše se svým Otcem“. (Koncil r.325). (Pán Ježíš je bohem jako jeho Otec). Později k tomu ještě přivzali osobnost Ducha svatého. (r. 381). Obecná církev šla ještě dál a stvořila královnu nebes.
  
Takže neúplne obrátení nasledovníci Pána Ježiša uctievajú Ježiša nad všetko a úplne obrátení nasledovníci Pána Ježiša to odmietajú? Absurdné! Z logiky predsa vyplýva, že je to naopak, že.

Takže odporca dobra, zvádza neúplne obrátených Kristových nasledovníkov tak, aby až príliš uctievali Krista? Kde je určená miera uctievania Krista, kedy by to bolo na spasenie a kedy už na zatratenie? Chcem argument z Písma Mikim, kedy je uctievanie Krista na zatratenie!

Naopak - Jána14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.
Teda prídu k Otcovi, skrz uctievanie a teda nasledovanie Krista. Otázka stojí, kto koho zvádza? Teda ten, kto učí proti uctievaniu Krista nad všetko, alebo ten, kto učí, aby sme Krista – to Otcove Slovo, čo sa stalo telom uctievali nad všetko a teda ho plne nasledovali.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktor ty jsi tady zase úplně mimo :).

Sasko Jasko

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Viktorrealita napísal: 13 Nov 2022, 10:51 Naopak - Jána14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa..
Každé dieťa vie že môže prísť k svojmu otcovi ak bude chcieť a to bez prostredníkov. Preto sa na Boha používa prirovnanie Otca, aby sme aj k nemu mohli prísť priamo, ak budeme chcieť, pretože tak ako pozemský otec sa neodopiera tak ani nebeský. Prečo sa nás teda Ježiš snažil presvedčiť, že to nie je možné ? Ja tomu nerozumiem.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Máme se modlit jen k Bohu Otci a jeho jediného uctívat jak řekl Ježíš satanovi.
Bůh slyší každou modlitbu k němu i bez toho, že bychom v ní zmínili jméno Ježíše Krista.
Stejně tak vyslyšel modlitbu Kornélia k němu, ano Kornélius Ježíše ještě neznal a není nikde uvedeno, že by se k němu nebo skrze něho (Ježíše) pak začal nově modlit.
Každopádně Bůh slyší každou modlitbu spravedlivého, který sám ze sebe činí dobré skutky. Pokud se někdo modlí přímo k Bohu a na závěr dodává ve jménu Ježíše Krista pak by to neměl být problém. Problém je to ve chvíli kdy se dotyčný modlí přímo k Ježíši namísto k Bohu a Boha v modlitbě úplně vynechá.

Skut 10:21-36: "Petr tedy sešel dolů k těm mužům a řekl: "Já jsem ten, kterého hledáte. Proč jste za mnou přišli?" Oni odpověděli: "Posílá nás setník Kornélius, muž spravedlivý, který věří v jediného Boha a má dobrou pověst u všeho židovského lidu. Zjevil se mu anděl a rozkázal mu, aby tě pozval do svého domu a vyslechl, co mu máš říci." Petr je zavedl dovnitř a nechal je u sebe přes noc. Hned druhého dne se s nimi Petr vydal na cestu a ještě několik bratří z Joppe ho doprovázelo. Nazítří přišli do Cesareje. Kornélius je očekával a spolu s ním jeho příbuzní a nejbližší přátelé. Když chtěl Petr vejít, vyšel mu Kornélius vstříc, padl na kolena a poklonil se mu. Ale Petr jej přinutil vstát a řekl: "Vstaň, vždyť i já jsem jen člověk." Za rozhovoru vešli dovnitř a Petr shledal, že je tam shromážděno mnoho lidí. Promluvil k nim: "Dobře víte, že židům není dovoleno stýkat se s pohany a navštěvovat je. Mně však Bůh ukázal, abych si o žádném člověku nemyslel, že styk s ním poskvrňuje nebo znečišťuje. Proto jsem také bez váhání přišel, když jste pro mne poslali, a nyní se ptám, jaký jste k tomu měli důvod." Kornélius odpověděl: "Jsou to právě tři dny, co jsem se v tuto chvíli modlil ve svém domě odpolední modlitbu, a náhle stál přede mnou muž v zářícím rouchu a řekl: `Kornélie, Bůh vyslyšel tvou modlitbu a ví o tvých dobrých skutcích. Vyprav posly do Joppe a povolej odtud Šimona, kterému říkají Petr. Bydlí v domě koželuha Šimona u moře.´ Hned jsem tedy pro tebe poslal a ty jsi ochotně přišel. Nyní jsme tu všichni shromážděni před Bohem a chceme slyšet vše, co ti Pán uložil." A Petr se ujal slova: "Nyní skutečně vidím, že Bůh nikomu nestraní, ale v každém národě je mu milý ten, kdo v něho věří a činí, co je spravedlivé. To je ta zvěst, kterou Bůh poslal synům izraelským, když vyhlásil pokoj v Ježíši Kristu. On je Pánem všech."

Sasko Jasko

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

mikim napísal: 19 Nov 2022, 11:21 To je ta zvěst, kterou Bůh poslal synům izraelským, když vyhlásil pokoj v Ježíši Kristu. On je Pánem všech."
Takže Pán Ježiš Kristus nejakym spôsobom sa stal poslom, ktorý vyhlásil rozšírenie pokoja (požehnania ?) od Boha na iné nezidovske národy.

Sasko Jasko

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Či Peter bol tým poslom ? Spočíval pokoj v Tom, že sa prestali segregovat Židia ? Ak Ježišov Otec je i nas Otec, sme potom bratia ?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Sasko Jasko napísal: 19 Nov 2022, 17:08 Či Peter bol tým poslom ? Spočíval pokoj v Tom, že sa prestali segregovat Židia ? Ak Ježišov Otec je i nas Otec, sme potom bratia ?
Mar 3:31-35: "Tu přišla jeho matka a jeho bratři. Stáli venku a vzkázali mu, aby k nim přišel. Kolem něho seděl zástup; řekli mu: "Hle, tvoje matka a tvoji bratři jsou venku a hledají tě." Odpověděl jim: "Kdo je má matka a moji bratři?" Rozhlédl se po těch, kteří seděli v kruhu kolem něho, a řekl: "Hle, moje matka a moji bratři! Kdo činí vůli Boží, to je můj bratr, má sestra i matka.""

Sasko Jasko

Re: Vstupuji k Otci svému a Otci vašemu

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Áno, tento bratský postoj sa mi zdá byť rozumný.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných