První a poslední

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

První a poslední

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

První a poslední

      17 Jak jsem jej uzřel, padl jsem k nohám jeho, jako mrtvý. I položil ruku svou pravou na mne, řekl mi: Neboj se. Já jsem ten první i poslední, 18 Živý, jsem,   byl jsem mrtvý, hle živý jsem na věky věků. Mám klíče pekla i smrti.“

     Jan spatřil oslaveného Pána Ježíše a symboly, které značily jeho úlohu velekněze a soudce (z jeho úst vychází meč). První a poslední je výpověď Pána Ježíše o záměru Stvořitele poslat svého Syna člověka, který první dokázal zvítězit láskou nad smrtí, a bude posledním, který ukončí záchranu člověka pro věčný život. O tom svědčí (v.18). „Mám klíče pekla a smrti“ Klíč symbolizuje moc otevřít a zavřít dveře pekla (říše mrtvých) a smrti a moc nad životem a smrtí člověka a dát věčný život. (Jan 5,26)

     Syn člověka Pán Ježíš je nádherný obraz člověka, který zvítězil láskou nad smrtí. V Pánu Ježíši se setkávají dvě dějové linie a to Boží záměr a pokus Odpůrce Dobra (odpadlého anděla satana) zlikvidovat Mesiáše. Velký spor mezi Bohem a satanem o způsob vlády nad vesmírem přiměl Boha stvořit člověka, který dokáže, že jen láska je vztahem, který bude vládnout ve věčnosti. Před stvořením člověka rozhodl, že na konci dějin vyvoleného národa, pošle Mesiáše, svého Syna člověka jako Beránka Božího, jako příklad života člověka a smírčí oběť za hříchy člověka.

     Z dob raných smluv mezi kmeny byly smlouvy uzavírány jako „krevní smlouvy“, “Krevní“ protože se potvrzovaly vzájemně vlastní krví, že každá strana splní svou smlouvu i za cenu života.

     Usmrcení beránka bylo symbolem oběti člověka za hřích. Hřích je překážkou pro věčný život. Za porušení zákona lásky neposlušností byli Adam a Eva vyhnáni z ráje.

     Historie vyvoleného národa je poučením pro člověka. Pouze víra v nebeského Otce a jeho slovo (víra je vztah důvěry, oddanosti, poslušnosti a věrnosti Bohu)   a vztahem lásky k Bohu a k lidem jako zákonem je možná záchrana a věčného života. Přestože Pán Ježíš měl Boží moc, dal se dobrovolně zajmout pochopům velekněze, který jej za pomoci volání fanatického davu Židů a nátlaku na Píláta dal ukřižovat. Pán Ježíš podstoupil tuto mučivou smrt z lásky k svému Otci a z lásky k lidem jako důkaz vítězství lásky a odpuštění hříchů. .

     Za svůj čin ho Otec vzkřísil a povýšil po svou pravici. (Zj 5; He 1,6). Nyní svým Duchem působí na své následovníky, kteří se rozhodli žít vírou a láskou a odpovídá na jejich prosby k Otci v jeho jménu duchovní podporou. (Mat 28,20),

     Neboj se, já jsem první a poslední, živý jsem na věky věků. Mám klíče pekla i smrti, je výzvou pro každého z nás žít podle jeho slov a příkladu. AMEN  

K. Müller

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných