Syn člověka

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Syn člověka

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Izaiáš 7:14 Sám Pán dá vám znamení: Aj, panna počne, a porodí syna, a nazveš  jméno jeho Immanuel.

      Luk 1,31Otěhotníš a porodíš syna a dáš mu jméno Ježíš.32 Ten bude veliký a bude nazván synem Nejvyššího a Pán Bůh mu dá trůn jeho otce Davida.

      Daniel 7:13 Viděl jsem u vidění nočním, a aj, s oblaky nebeskými podobný Synu člověka přicházel; potom až k Starému dnů přišel, a před něj postaven byl. 14 I dáno je jemu panství a sláva i království, aby všichni lidé, národové a jazykové sloužili jemu; jehož panství je panství věčné, které nepomíjí, království jeho, které se neruší.

       Zj 12,5 Porodila syna -- muže, který má pást všechny národy železnou berlou. Vtom bylo její dítě vytrženo k Bohu a k jeho trůnu.

       Jan 20:17 Ježíš jí řekl: „Nedrž se mne, neboť jsem ještě nevystoupil ke svému Otci. Jdi k mým bratřím a řekni jim: ‚Vystupuji k Otci svému i k Otci vašemu, k Bohu svému i k Bohu vašemu.

       Zj 8,2„Kdo je hoden otevřít ten svitek a rozlomit jeho pečetě?“

3 Nikdo v nebi ani na zemi ani pod zemí nemohl otevřít ten svitek a dívat se do něho. 4 plakal jsem, že se nenašel nikdo, kdo by byl hoden svitek otevřít a dívat se do něj.5 Jeden ze starších mi říká: „Neplač. Hle, zvítězil lev, z kmene Judova, kořen Davidův, aby otevřel ten svitek a jeho sedm pečetí.“¶ 6 Spatřil jsem uprostřed trůnu a těch čtyř živých bytostí a uprostřed těch starších stál Beránek jako zabitý; měl sedm rohů a sedm očí, což jest sedm duchů Božích, vyslaných do celé země. 7 Přišel a vzal svitek z pravice sedícího na trůnu. 8 Když ho vzal, čtyři živé bytosti i čtyřiadvacet starších padlo před Beránkem; každý měl harfu a zlaté misky plné kadidel, což jsou modlitby svatých. 9 zpívají novou píseň: „Jsi hoden vzít ten svitek a otevřít jeho pečeti, protože jsi byl zabit a svou krví jsi vykoupil BOHU lidi z každého kmene, jazyka, lidu a národu, 10 učinil jsi je králi a kněžími našemu BOHU; a budou kralovat na zemi.“.

     Slunovrat, svátek na počest pohanských bohů, aby vrátili slunce, byly spojeny s jídlem a pitím vína. Obecná církev, vymyslela svátek VÁNOCE, který měl nahradit pohanské svátky. Vánoce zachovávají mnoho pohanských zvyků.

     Pán Ježíš je po boku svého Otce králem a Pánem lidu. Království lásky, svobody, rovnosti, radosti, pokoje, po kterém toužili a touží celé generace lidí bude skutečností pod vedením Syna člověka, Syna Božího, našeho krále, Pána a bratra, který za nás šel tou těžší cestou.

     Při prožívání odpočinku v kruhu rodinném, vzpomeňte si na Ježíše, který z lásky položil svůj život, aby nás zachránil a touží být s námi svým Duchem pokoje, lásky a radosti, a těšit se s námi ve společenství svých bratří a sester.

     Chvála a sláva našemu nebeskému Otci a jedinému pravému Bohu a jeho Synu Pánu Ježíši Kristu našemu bratru, který žije v nás svým Duchem. AMEN

K. Müller

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných