Duchovní péče o Boží lid 2. - Pá 11.11.2022

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Duchovní péče o Boží lid 2. - Pá 11.11.2022

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Duchovní péče o Boží lid 2. - Pá 11.11.2022
https://youtu.be/iHizU-s0SrU

kázání br. Boháčka z BJB, něco mi tam podle Bible nesedí a to tohle:
čas cca 31min...
Je v našem středu Kristus a Kristus a nebo Kristus a ještě něco třeba dobrý skutek, Krstus a zákon ...Kristus a já...
Kdybychom si k Pánu Ježíši Kristu přidali ještě něco abychom doplnili jeho dílo pak nás není za co pochválit. Jsme na tom stejně špatně jako tito Galačtí. Jsme jako ti Galačtí, kteří mají jiné evangelium a propadají prokletí.

Tak tady br. Boháček na těch skutcích ujel...
Co říká Ježíš?
Matouš 5:16  Tak ať svítí světlo vaše před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích.
KB1613: Skutky apoštolské 19:18  Mnozí pak z věřících přicházeli, vyznávajíce se a zjevujíce skutky své.
Ko 1:10: "abyste vedli život hodný Pána a ve všem se mu líbili, abyste nesli ovoce v každém dobrém skutku a rostli v poznání Boha".
Ef 2:10: "Vždyť jsme jeho dílo, stvořeni v Kristu Ježíši k dobrým skutkům, které Bůh předem připravil, abychom v nich žili."
Titovi 1:16  Vypravují o tom, že Boha znají, ale skutky svými toho zapírají, ohavní jsouce, a nepoddaní, a ke všelikému skutku dobrému nehodní.
2Tim 3:16-17: "Všeliké zajisté Písmo od Boha jest vdechnuté, a užitečné k učení, k trestání, k napravování, k správě, kteráž náleží k spravedlnosti, Aby byl dokonalý člověk Boží, ke všelikému skutku dobrému hotový."
2K 9:8: "A Bůh je mocen rozhojnit při vás každý dar milosti, abyste měli vždycky ve všem úplný dostatek a měli hojnost pro každý dobrý skutek,"
ČSP: Jak 2:18: "Někdo však řekne: "Jeden má víru a druhý má skutky." Tomu odpovím: Ukaž mi tu svou víru bez skutků a já ti ukážu svou víru na skutcích."
Jakubův 3:13  Kdo jest moudrý a umělý mezi vámi? Ukažiž dobrým obcováním skutky své v krotké moudrosti.
ČEP: 1 Petrův 2:12  a žijte vzorně mezi pohany; tak aby ti, kdo vás osočují jako zločince, prohlédli a za vaše dobré činy vzdali chválu Bohu `v den navštívení´.
Zjevení Janovo 2:2  Známť skutky tvé, a práci tvou, i trpělivost tvou, a že nemůžeš trpěti zlých; a zkusil jsi těch, kteříž se praví býti apoštolé, ale nejsou, a shledals je, že jsou lháři.
Zjevení Janovo 2:19  Známť skutky tvé, i lásku, i přisluhování, i věrnost, i trpělivost tvou, a skutky tvé, i ty poslední, kteříž větší jsou nežli první.

Matouš 25:31  Až přijde Syn člověka ve své slávě a všichni andělé s ním, posadí se na trůnu své slávy;
32  a budou před něho shromážděny všechny národy. I oddělí jeden od druhých, jako pastýř odděluje ovce od kozlů,
33  ovce postaví po pravici a kozly po levici.
34  Tehdy řekne král těm po pravici: `Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa.
35  Neboť jsem hladověl, a dali jste mi jíst, žíznil jsem, a dali jste mi pít, byl jsem na cestách, a ujali jste se mne,
36  byl jsem nahý, a oblékli jste mě, byl jsem nemocen, a navštívili jste mě, byl jsem ve vězení, a přišli jste za mnou.´
37  Tu mu ti spravedliví odpoví: `Pane, kdy jsme tě viděli hladového, a nasytili jsme tě, nebo žíznivého, a dali jsme ti pít?
38  Kdy jsme tě viděli jako pocestného, a ujali jsme se tě, nebo nahého, a oblékli jsme tě?
39  Kdy jsme tě viděli nemocného nebo ve vězení, a přišli jsme za tebou?´
40  Král jim odpoví a řekne jim: `Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.´
41  Potom řekne těm na levici: `Jděte ode mne, prokletí, do věčného ohně, připraveného ďáblu a jeho andělům!
42  Hladověl jsem, a nedali jste mi jíst, žíznil jsem, a nedali jste mi pít,
43  byl jsem na cestách, a neujali jste se mne, byl jsem nahý, a neoblékli jste mě, byl jsem nemocen a ve vězení, a nenavštívili jste mě.´
44  Tehdy odpoví i oni: `Pane, kdy jsme tě viděli hladového, žíznivého, pocestného, nahého, nemocného nebo ve vězení, a neposloužili jsme ti?´
45  On jim odpoví: `Amen, pravím vám, cokoliv jste neučinili jednomu z těchto nepatrných, ani mně jste neučinili.´
46  A půjdou do věčných muk, ale spravedliví do věčného života."

I vzkříšení se týká jen a pouze spravedlivých tedy těm co dělají dobré skutky. Tečka.
Lukáš 14:14  Blaze tobě, neboť nemají, čím ti odplatit; ale bude ti odplaceno při vzkříšení spravedlivých."
Podle Bible tedy bez dobrých skutků milosrdenství (miluj bližního svého jako sebe samého) nebude nikdo spasen!!!

Co se týče skutků zákona o kterých píše ap. Pavel Galatským jedná se výhradně o skutky ceremoniálního zákona a ani jednou Galatským nepíše o zachovávání Desatera, které je platné dokud existuje země a nebe.
Víra Ježíšova a skutky milosrdenství a skutky dodržování Desatera jsou na stejné úrovni.

49 minuta...ČEP Galatským 1:1  Pavel, apoštol povolaný a pověřený nikoliv lidmi, ale Ježíšem Kristem a Bohem Otcem, který Ježíše vzkřísil z mrtvých,
2  i všichni bratří, kteří jsou zde se mnou, církvím v Galacii:
3  Milost vám a pokoj od Boha Otce našeho i Pána Ježíše Krista,
4  který sám sebe vydal za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce.
5  Jemu buď sláva na věky věků. Amen.

Zde si br. Boháček myslí, že tím Bohem je myšlen Pán Ježíš Kristus viz říká "vymění to Ježíše Krista dává namísto Boha a k tomu připočítá Otce. Jasný důkaz jednoty v bytí jak i předcházelo naší spáse. Tedy trojiční nebiblické učení.

Stačí si ale tento verš přečíst i v jiných překladech kde se o Bohu jako Ježíši Kristu nepíše nic a píše se jen o Bohu Otci. Byl by to i nesmysl kdyby "Bůh" Ježíš Kristus nás vysvobodil podle vůle našeho Boha a Otce.
Ga 1:4
CSP který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z tohoto přítomného zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,

MPCZ jenž sám sebe dal za naše hříchy, tak aby si nás vytrhl z nynějšího zlého věku, podle vůle toho, jenž je náš Bůh a Otec,

ZP který se vydal za naše hříchy, aby nás vysvobodil z tohoto přítomného zlého světa podle vůle našeho Boha a Otce, –

OP který se obětoval za naše hříchy, aby nás zachránil z tohoto zlého světa, jak to chtěl Bůh, náš Otec –

BKR1 Kterýž vydal sebe samého za hříchy naše, aby nás vytrhl z tohoto přítomného věku zlého, podle vůle Boha a Otce našeho,

BKR Kterýž vydal sebe samého za hříchy naše, aby nás vytrhl z tohoto přítomného věku zlého, podlé vůle Boha a Otce našeho,

NBK98 který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,

NBK který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,

NBK06 který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého času podle vůle našeho Boha a Otce,

B21 který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,

B21P který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,

JB který sebe vydal za naše hříchy, aby nás vytrhl z tohoto přítomného a zlého světa podle vůle Boha, našeho Otce,

NK toho vydavšího sebe za naše hříchy tak, aby nás vytrhnul z toho vstoupivšího věku zlomyslnosti, podle záměru božského a otce našeho,

COL který vydal v oběť sebe samého za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého světa, podle vůle Boha, Otce našeho;

KLP který se obětoval za naše hříchy, aby nás zachránil z tohoto zlého světa, jak to chtěl Bůh, náš Otec -

SYK kterýž vydal sebe sama za hříchy naše, aby nás vysvobodil z nynějšího věku nešlechetného, podle vůle Boha a Otce našeho,

SKR který vydal sám sebe za naše hříchy, aby nás vytrhl z nynějšího zlého světa, jak tomu chtěl Bůh a náš Otec;

ROH ktorý dal sám seba za naše hriechy, aby nás vytrhol z prítomného veku zlého podľa vôle Boha a nášho Otca,

SKP ktorý seba samého vydal za naše hriechy, aby nás vyslobodil z terajšieho zlého veku podľa vôle Boha a nášho Otca:

SEP ktorý seba samého vydal za naše hriechy, aby nás vytrhol z terajšieho zlého veku podľa vôle Boha, nášho Otca.

SEVP ktorý seba samého vydal za naše hriechy, aby nás podľa vôle Boha, Otca nášho, vytrhol z tohto zlého veku.

BOT ktorý seba samého vydal za naše hriechy, aby nás vyslobodil z terajšieho zlého veku podľa vôle Boha a nášho Otca,

[GENT+] Gal 1:4 του to the G3588(T-GSM) δοντος Who gave G1325(V-2AAP-GSM) εαυτον himself G1438(F-3ASM) υπερ for G5228(PREP) των G3588(T-GPF) αμαρτιων sins G266(N-GPF) ημων our G2257(P-1GP) οπως that G3704(ADV) εξεληται he might deliver G1807(V-2AMS-3S) ημας us G2248(P-1AP) εκ from G1537(PREP) του G3588(T-GSM) ενεστωτος this present G1764(V-RAP-GSM) αιωνος world G165(N-GSM) πονηρου evil G4190(A-GSM) κατα according G2596(PREP) το G3588(T-ASN) θελημα will G2307(N-ASN) του G3588(T-GSM) θεου of God G2316(N-GSM) και and G2532(CONJ) πατρος Father G3962(N-GSM) ημων our. G2257(P-1GP)

Bůh se členem του θεου je vždy v NZ míněn Bůh Otec a nikdy ne Pán Ježíš Kristus.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných