Jediný pravý Bůh nebo trojice a trojjedinost?

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Jediný pravý Bůh nebo trojice a trojjedinost?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Jediný pravý Bůh nebo trojice a trojjedinost?

Jan 17:3 Toto je věčný život, aby poznali tebe jediného pravého Boha, a toho kterého jsi poslal, Ježíše Krista.

V příkrém rozporu se zněním Písma sv. (viz také Jan 20,17) je celé křesťanstvo obluzené mistrným podvodem ze 4. století n. l.

Učení o Trojici je: Otec je Bůh, Syn je Bůh a Duch svatý je Bůh, ti tři jsou jen jeden Bůh. Otec, Syn a Duch svatý jsou si rovni ve své podstatě, jsou věční, ne stvoření, protože všichni tři jsou jen jeden Bůh. Syn je chápán jako zplozený před věčnými časy, nikoliv stvořený, z jedné bytosti s Otcem. Syn je dosvědčen, že byl a je stejně a skutečně Bohem a stejně a skutečně člověkem, a to vždy.

Tato tvrzení o Bohu a o Ježíši Kristu nejsou v Písmu sv. obsažená; jsou výsledkem kombinace židovského a křesťanského monoteismu a pozdějších helénistických představ o Bohu, které zavedli někteří církevní otcové. Podle představy bohočlověka se Ježíš bůh díval, jak člověk Ježíš sténá k smrti.

Pán Ježíš nic takové neřekl a jeho výrok (Jan 14,6) by nebyl pravdivý.

Jan 14:6 Dí jemu Ježíš: Já jsem cesta, i pravda, i život. Žádný nepřichází k Otci než skrze mne. Také tvrzení o dvou Adamech z pera ap. Pavla by nebylo pravdivé

1 Korintským 15:45 Psáno je: Učiněn je první člověk Adam v duši živou, ale poslední Adam v ducha obživujícího.

Řím 5,15 Ale není hřích jako milost. Pádem jednoho mnoho jich zemřelo, mnohem více milost Boží a dar z milosti jednoho člověka Jezukrista na mnohé rozlit je.

1Tim 2,5 Je totiž JEDEN Bůh a JEDEN prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš,

Jen člověk bez hříchu mohl být Božím beránkem. Jako bůh nemohl být našim příkladem života a nemohl zemřít. Nebeský Otec ho třetího dne vzkřísil. vzal do nebe a posadil po své pravici. To by nebeský Otec neučinil se svým druhým bohem nebo částí Boha. Bůh mu dal veškerou moc na nebi i na zemi. Otec by nemohl něco dát, co už bohočlověk dávno měl. Petr to po Letnicích potvrzuje:

Skutky 2:36 Vězte Izraelci, že Bůh učinil tohoto Ježíše, kterého jste vy ukřižovali, Pánem i Kristem.

Text naznačuje, že Ježíš a Bůh nejsou totožní nebo na stejné úrovni.

Duchovní strůjce klamu využil biskupy oslněné vidinou světské moci, když přistoupí na naléhání císařů a filosofů. Čas vyměřený naší civilizací se rychle krátí a konec lidstva je na dohled. Ve smutku čekám, zda hlasatelé lásky k Bohu a k lidem a vystoupí na obranu pravdy Božího slova.

Zjev 18:4 Slyšel jsem jiný hlas s nebe volat: Vyjděte z něho, lide můj, abyste se nezúčastnili hříchů jeho a nepřijali z jeho ran. (z Babylona).

Modlím se, abyste svědectví Písma, posoudili a přijali, jak je psané, nikoliv vykládané. Ať je nebeský Otec oslaven za vše, co nám dal ve svém jednorozeném Synu člověka Pánu Ježíši Kristu! AMEN

K. Müller

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných