Čerstvý větřík v casd.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Naposledy upravil/-a ambassador v 04 Okt 2022, 12:18, upravené celkom 1 krát.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Pokračuji:

33.40 "litera vytesaná do kamene přináší jenom smrt a žádný život".

A to je lež pro změnu ap.Pavla, který se více než 24x liší svým učením s učením Ježíše Krista.

Všechna přikázání Desatera přináší dobrý život;
Ježíš to jasně potvrzuje:
Mat 19:17-19: "On mu řekl: "Proč se mě ptáš na dobré? Jediný je dobrý! A chceš-li vejít do života, zachovávej přikázání!" Otázal se ho: "Která?" Ježíš odpověděl: "Nebudeš zabíjet, cizoložit, krást, křivě svědčit, cti otce a matku, miluj svého bližního jako sám sebe.""

Zákon Desatera nás dokonce vede k věčnému životu:
Mar 10:17-19: "Když se vydával na cestu, přiběhl k němu nějaký člověk, a poklekl před ním a ptal se ho: "Mistře dobrý, co mám dělat, abych měl podíl na věčném životě?" Ježíš mu řekl: "Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý, jedině Bůh. Přikázání znáš: Nezabiješ, nezcizoložíš, nebudeš krást, nevydáš křivé svědectví, nebudeš podvádět, cti svého otce i svou matku!""

Ap. Pavel si tak jednoznačně vymýšlí nesmysly.

Smlouva, která vedla ke smrti nebyla vytesána do kamene, ale byla ve formě přikázání, ustanovení nadiktována Mojžíši a ten to zapsal do knihy Mojžíšova zákona tam byly ty obětní aj.zákony a tresty, které byly proti nám. Bylo tam dokonce opsáno i Desatero z kamenných desek ale namícháno s dalšími ceremoniálními zákony a v různém pořadí viz Leviticus.
Kniha Mojžíšova zákona nebyla napsána na dvou kamenných deskách, ale nejspíše na kůžích a "svázana" do knihy.
V novém zákoně tedy nové smlouvě bylo Desatero zapsáno do naší mysli a do našeho srdce. A to byly ty původní přikázání, které Ježíš nezrušil či nepřibil na kříž. Nemohl to být už celý zákon zapsaný do srdcí a myslí, když větší část z 613 přikázání Ježíš přibil na kříž (ty obětní) a další civilní zákony přestaly platit, když už Izrael nebyl národ. Takže zbylo jen Desatero a Miluj Boha a bližního svého.

36.45min. nic z toho co dodržuji se nesmi stát tím, že já chci být spravedlivý a něčeho dosáhnout. A ty nemáš právo to druhému vnucovat, že on to má taky tak dělat.

Ježíš:
Mat 13:49: "Tak bude i při skonání věku: vyjdou andělé, oddělí zlé od spravedlivých"

Duch svatý je se spravedlivým člověkem;
Luk 2:25: "V Jeruzalémě žil muž jménem Simeon; byl to člověk spravedlivý a zbožný, očekával potěšení Izraele a Duch svatý byl s ním."

Vzkříšení budou spravedliví:
Luk 14:14: "Blaze tobě, neboť nemají, čím ti odplatit; ale bude ti odplaceno při vzkříšení spravedlivých.""

Luk 23:50: "Členem židovské rady byl muž jménem Josef, člověk dobrý a spravedlivý,"

Skut 10:22: "Oni odpověděli: "Posílá nás setník Kornélius, muž spravedlivý, který věří v jediného Boha a má dobrou pověst u všeho židovského lidu. Zjevil se mu anděl a rozkázal mu, aby tě pozval do svého domu a vyslechl, co mu máš říci.""

1Pe 4:18: "`Jestliže i spravedlivý bude stěží zachráněn, kde se ocitne bezbožný a hříšný?´"

1Jan 2:29: "Víte-li, že on je spravedlivý, pochopte, že také každý, kdo činí spravedlnost, je z něho zrozen."

1Jan 3:7: "Dítky, ať vás nikdo neklame: Spravedlivý je ten, kdo činí spravedlnost - tak jako on je spravedlivý."

Zjev 22:11: "Kdo křivdí, ať křivdí dál, kdo je pošpiněn, ať zůstane ve špíně - kdo je spravedlivý, ať zůstane spravedlivý, kdo je svatý, ať setrvá ve svatosti.
Naposledy upravil/-a mikim v 04 Okt 2022, 21:26, upravené celkom 1 krát.


Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

A co se Ti ambassadore líbí na kázání Kohúta? (Adventismus zákon 3)
Jeho hodnocení historie adventismu je podle mne částečně chybné. Kdo nejvíce mohl za zákonictví před Mineapolis 1888? Evidentně E.Whiteová svými spisy a zákonickými postoji. Kdo potvrdil nebo formoval nauku o protestantismu jako další šelmě? Opět ona. Snaha adventismu dnes je od tohoto "dědictví" se oprostit, ale to je prakticky nemožné. Muselo by se zřetelně říci, že se mýlila a změnit učení, což se nestane. Kohút to nějak zobecňuje, ale mohl najít pravé příčiny těchto postojů. Právě progresivismus nebo kulturní adventismus či evangelikální je reakcí na minulost. Sympatické mi ale je, že současnému vedení GK nefandí, vidí ho jako vadné. Taky se mi líbí jeho tolerance jiným směrům adventismu, ale nelze čekat "nadhled" od konzervativních asd vůči progresivním nebo kulturním.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

K čemu je dobrý kulturni aj. pochybný adventismus, když není podle pravdy Boží a podle učení Ježíše Krista? K ničemu stejně jako je k ničemu kázání br. Koguta když si z Bible vybírá jen co se mu hodí do krámu a na zbytek kašle.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 04 Okt 2022, 19:39 A co se Ti ambassadore líbí na kázání Kohúta? (Adventismus zákon 3)
Jeho hodnocení historie adventismu je podle mne částečně chybné. Kdo nejvíce mohl za zákonictví před Mineapolis 1888? Evidentně E.Whiteová svými spisy a zákonickými postoji. Kdo potvrdil nebo formoval nauku o protestantismu jako další šelmě? Opět ona. Snaha adventismu dnes je od tohoto "dědictví" se oprostit, ale to je prakticky nemožné. Muselo by se zřetelně říci, že se mýlila a změnit učení, což se nestane. Kohút to nějak zobecňuje, ale mohl najít pravé příčiny těchto postojů. Právě progresivismus nebo kulturní adventismus či evangelikální je reakcí na minulost. Sympatické mi ale je, že současnému vedení GK nefandí, vidí ho jako vadné. Taky se mi líbí jeho tolerance jiným směrům adventismu, ale nelze čekat "nadhled" od konzervativních asd vůči progresivním nebo kulturním.
Nerozděluji kázání podle líbí nelíbí a hodí nehodí..

Tomáš Plechatýý

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

mikim napísal: 04 Okt 2022, 21:33 K čemu je dobrý kulturni aj. pochybný adventismus, když není podle pravdy Boží a podle učení Ježíše Krista? K ničemu stejně jako je k ničemu kázání br. Koguta když si z Bible vybírá jen co se mu hodí do krámu a na zbytek kašle.
ŘÍKÁ Mikim, který si z bible vybírá jen co se mu hodí do krámu a na zbytek kašle ::good:: ::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash:: ::rofl::

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Mikim staví na učení jediného Boha Otce a jeho syna Pána Ježíše Krista a apoštolů, kteří chodili s ním. Neuznávám jakékoliv učení, které nesouhlasi s jejich učením tedy např. mnohé falešné učení samozvaného apoštola Pavla, ikdyž se nachází v Bibli v knize, jejíž druhou část Nového zákon si dali dohromady a odsouhlasili jen obyčejní lidé na koncilech bez zásahu Boha.
Apoštol Pavel pokazil celé Kristovo učení a neměl být v Bibli vůbec přidán. Bez něj se obejdu a nepotřebuji jeho učení a rady nutně ke spáse, i když s něčím s ním i vyjímečně občas souhlasím.

Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mikim staví na učení jediného Boha Otce a jeho syna Pána Ježíše Krista a apoštolů, kteří chodili s ním. Neuznávám jakékoliv učení, které nesouhlasi s jejich učením tedy např. mnohé falešné učení samozvaného apoštola Pavla, ikdyž se nachází v Bibli v knize, jejíž druhou část Nového zákon si dali dohromady a odsouhlasili jen obyčejní lidé na koncilech bez zásahu Boha.
Apoštol Pavel pokazil celé Kristovo učení a neměl být v Bibli vůbec přidán. Bez něj se obejdu a nepotřebuji jeho učení a rady nutně ke spáse, i když s něčím s ním i vyjímečně občas souhlasím.
Jojo, Markiona jsem už v církvi měli..., ten vyškubal z bible část listů. Podobně jako Mikim. Ale Markion byl zámožný, takže si svou církev dočasně vybudoval.
Ale Mikime, kde máš tu svou církev, svoje příznivce? Jsi nějak osamělý se svými názory. Zkus použít finance, třeba se Ti podaří shromáždit pár lidí.

Tomáš Plechatýý

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

mikim napísal: 05 Okt 2022, 21:46 Mikim staví na učení jediného Boha Otce a jeho syna Pána Ježíše Krista a apoštolů, kteří chodili s ním. Neuznávám jakékoliv učení, které nesouhlasi s jejich učením tedy např. mnohé falešné učení samozvaného apoštola Pavla, ikdyž se nachází v Bibli v knize, jejíž druhou část Nového zákon si dali dohromady a odsouhlasili jen obyčejní lidé na koncilech bez zásahu Boha.
Apoštol Pavel pokazil celé Kristovo učení a neměl být v Bibli vůbec přidán. Bez něj se obejdu a nepotřebuji jeho učení a rady nutně ke spáse, i když s něčím s ním i vyjímečně občas souhlasím.
Mě je šumák na čem stavíš.

Šlo mi o to, že tu píšeš jak je ti k ničemu kázání br. Koguta, když si z bible (podle tebe) vybírá jen co se mu hodí do krámu a na zbytek kašle.

Ale ty přitom děláš přesně to samé. TY SI TAKY VYTAHUJEŠ Z BIBLE JEN CO SE TI HODÍ A NA ZBYTEK KAŠLEŠ!!!!

Takže k smíchu je mi ukázka tvého pokrytectví (to snad uznáváš jako za špatné nebo je to podle tebe taky jenom Pavlovina?) a jak se při tom snažíš spravedlivě rozhořčovat.

Jinak za to, že si z bible vybíráš jen něco a na zbytek kašleš tě nesoudím.

Mám to tak taky a myslím, že ve skutečnosti to tak má skoro každý adventista ale i každý křesťan jen ne vždy vědomě. Je to dáno šířkou a nejednotou bible. (už se těším jak se někteří ozvou ;) že jo Viktore)

(například neznám moc křesťanů co by chtěli za porušování soboty nebo neúctu k rodičům veřejně kamenovat, nebo že by chtěli vydávat jiné křesťany Satanu aby se odnaučili rouhat, že by někoho proklínali, nebo že by přáli v písni někomu, aby jeho nemluvňata jiní vzali a rozbili jim lebku o skálu, aby zakázali ženě učit nutili jí zahalovat si hlavu a úplně mlčet, nebo že by vyrvávali své oči když je svádí ke smilstvu, nebo že by rozdávali vše co mají, aby měli poklady v nebi a následovali, nebo, že je lepší se vůbec neženit/nevdávat - to vše je v bibli)

Soudím tě za to pokrytectví a neustálý sebeklam, že jako něco víš nebo věříš líp, než my ostatní a že ty to můžeš rozsoudit lépe než my.

Vždyť o druhých lidech často nic nevíme.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných