Čerstvý větřík v casd.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

a čem ten svěží větřík vidíš?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 11 Sep 2021, 14:42 a čem ten svěží větřík vidíš?
Větřík, vánek nevidíme, většinou ho nějak cítíme. Vlákno jsem nazval čerství větřík ...Je to tak trochu univerzální, nedokonalé, ale stále lepší než ničivé tornádo.


Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

A v čem ten "větřík" vidíš ? podle mne je to celkem průměrné až podprůměrné kázání.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 26 Feb 2022, 21:03
A v čem ten "větřík" vidíš ? podle mne je to celkem průměrné až podprůměrné kázání.
Může to být tím, že ti tam nezaznívá naše adventistická klasika. Hodnoť si to jak chceš.

Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Může to být tím, že ti tam nezaznívá naše adventistická klasika. Hodnoť si to jak chceš.
To není odpověď, kterou bych čekal. Můžeš uvést několik bodů v čem je kázání "jiné", než klasické?
Jaká je hlavní myšlenka kázání? Jaké je téma kázání? Já to nepostřehl, styl kázajícího mne nezaujal, ani jsem to nedokoukal.
Ale třeba Tě zaujalo něco, co jsem přeslechl, na každého působí věci trochu jinak.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 27 Feb 2022, 10:06
Může to být tím, že ti tam nezaznívá naše adventistická klasika. Hodnoť si to jak chceš.
To není odpověď, kterou bych čekal. Můžeš uvést několik bodů v čem je kázání "jiné", než klasické?
Jaká je hlavní myšlenka kázání? Jaké je téma kázání? Já to nepostřehl, styl kázajícího mne nezaujal, ani jsem to nedokoukal.
Ale třeba Tě zaujalo něco, co jsem přeslechl, na každého působí věci trochu jinak.

Většinou naslouchám všem kázáním i těm konzervativním nebo také ultras. Celé kázání a nebo nic.
Teprve potom mám nějaký pohled na předložené téma a pak vnímám styl či záměr.
Posledně jsou naslouchal kázání jednoho wajtovce a obránce učení casd. Bylo to protkané milostí Krista a přesto, že to vypadalo svatě tak jsem byl zděšen. Vzhledem k tomu, že toho člověka znám tak jsem musel konstatovat, že je to horší než jsem očekával.
Jsem si vědom toho, že všechna ta kázání na tomto vlákně nemusí oslovit každého.
Kázání zřejmě není určeno pro tebe.
Prostý způsob, neskrývá své rozpaky v situaci, kterou asi nikdo nepředpokládal - válka na Ukrajině.
Ochota se s tím poprat - změnou. Čili nekázal jen proto, že měl něco připravené.
Chápu, že někteří očekávají hlubokou teologii.
Je to prostá homilie. Nebojí se dotknout nauky - poučky.
Příběhy Bible nejsou na to, aby jsme se naučili hotové odpovědi.
Víme známe a nebo vejít do nějaké role příběhu . nechat se oslovit.
Jen pár těchto postřehů.

Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Čerstvý vetrík? Rýchlo zatvorte okná, nám je tu dobre v zatuchnutej budove.


mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Když shodnotím první půlku kázání...

11,20 min. "Ježíš naplnil všechno i Desatero".

Lež jak věž, protože jak víme z Bible dále, Ježíš přibil na kříž jen ty zákony, které se týkaly obětí tedy jen ty, které byly "proti nám". Není ani jedno přikázání Desatera, kteté by bylo proti nám, ale naopak Ježíš řekl  kdo je bude zachovávat bude žít navěky.

15,46 " že nikdo z nás není schopen zákon zachovávat"...
no pokud má na mysli všech 613 přikázání tak má pravdu to už dnes není třeba a nedělají to už ani židé, ale pokud se jedná o Desateto tak to má pravý křesťan nově zapsáno v mysli a v srdci a není možné říct, že nelze zachovávat  protože by to byla 100% lež.

16,40 " když se podíváte na zákon zjistíte, že ho nejste schopni zachovávat a Ježíš ho za nás naplnil.
17.55 " v nové smlouvě zákon nemá místo"

no a přesto apoštolové učí z tohoto Mojžíšova zákona ostatní křesťany i židy a opakují přikázání Desatera v celém NZ.

23min. nikdy ti lidé ve (SZ) ten zákon nezachovávají...

Zase lež, stačí zadat do vyhledávače bible a hned mi to našlo ty kteří to zachovávali:

Joz 22:1-5: "Tehdy svolal Jozue Rúbenovce, Gádovce a polovinu pokolení Manasesova a řekl jim: "Zachovali jste všechno, co vám přikázal Mojžíš, služebník Hospodinův. Uposlechli jste mě ve všem, co jsem vám přikázal. Neopustili jste své bratry po celý dlouhý čas až dodnes, ale dbali jste na to, co vám svěřil a přikázal Hospodin, váš Bůh. Teď dopřál Hospodin, váš Bůh, vašim bratřím odpočinutí, jak jim přislíbil. Vraťte se tedy ke svým stanům, do země svého trvalého vlastnictví, kterou vám dal Mojžíš, služebník Hospodinův, v Zajordání. Jen se usilovně snažte zachovávat přikázání a zákon, které vám přikázal Mojžíš, služebník Hospodinův, totiž milovat Hospodina, svého Boha, chodit po všech jeho cestách a dbát na jeho přikázání, přimknout se k němu a sloužit mu z celého srdce a z celé duše.""

23.18 min. Proč Pán Bůh ten zákon vydal, když věděl, že ho stejně Izraelci nejsou schopni zachovávat.

Jenže se našli takoví, kteří ho v celých dějinách zachovávali a Bůh to dopředu věděl, takže kvůli nim ho vydal.

Ježíš:
Jan 15:20: "Vzpomeňte si na slovo, které jsem vám řekl: Sluha není nad svého pána. Jestliže pronásledovali mne, i vás budou pronásledovat - jestliže mé slovo zachovali, i vaše zachovají."

Jan 17:6: "Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali."

Zjev 3:8: ""Vím o tvých skutcích. Hle, otevřel jsem před tebou dveře, a nikdo je nemůže zavřít. Neboť ačkoli máš nepatrnou moc, zachoval jsi mé slovo a mé jméno jsi nezapřel."

Zjev 3:10: "Protože jsi zachoval mé slovo a vytrval, zachovám tě i já v hodině zkoušky, která přijde na celý svět a prověří obyvatele země."



24.40min. zákon byl po 430 letech přidán kvůli proviněním jen do doby než přijde potomek (Ježíš).
25.45min. zákon byl vydán kvůli tomu, abyste mohli dostávat pokuty.

Bratr zřejmě vůbec nepochopil co bylo myšleno těmi proviněními to bylo přestupování zákona Desatera přikázání, kdyby tento už od stvoření neexistoval nikdo by nevěděl, že zhřešil a právě proto Bůh vydal Mojžíšův zákon, který tresty za porušení Desatera obsahoval.
Desatero bylo jen přepsáno do Mojžíšova zákona  ale existovalo už mnohrm dříve a tak co Ježíš naplnil nebylo Desatero, ale jen obětní zákony.

26.40 hříšník hříšníkem zůstane a není schopen zákon dodržet.
To je snad největší křesťanská lež.
Ježíš:
Mat 19:17-19: "On mu řekl: "Proč se mě ptáš na dobré? Jediný je dobrý! A chceš-li vejít do života, zachovávej přikázání!" Otázal se ho: "Která?" Ježíš odpověděl: "Nebudeš zabíjet, cizoložit, krást, křivě svědčit, cti otce a matku, miluj svého bližního jako sám sebe.""
Mar 10:20-22: "On mu na to řekl: "Mistře, to všechno jsem dodržoval od svého mládí." Ježíš na něj s láskou pohleděl a řekl: "Jedno ti schází. Jdi, prodej všecko, co máš, rozdej chudým a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne!" On po těch slovech svěsil hlavu a smuten odešel, neboť měl mnoho majetku."

Mar 7:8: "Opustili jste přikázání Boží a držíte se lidské tradice.""

Mar 7:9: "A ještě řekl: "Jak dovedně rušíte Boží přikázání, abyste zachovali svou tradici!"

Mar 10:17-19: "Když se vydával na cestu, přiběhl k němu nějaký člověk, a poklekl před ním a ptal se ho: "Mistře dobrý, co mám dělat, abych měl podíl na věčném životě?" Ježíš mu řekl: "Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý, jedině Bůh. Přikázání znáš: Nezabiješ, nezcizoložíš, nebudeš krást, nevydáš křivé svědectví, nebudeš podvádět, cti svého otce i svou matku!""

Jan 12:47-50: "Kdo slyší má slova a nezachovává je, toho já nesoudím. Nepřišel jsem, abych soudil svět, ale abych svět spasil. Kdo mě odmítá a nepřijímá moje slova, má, kdo by jej soudil: Slovo, které jsem mluvil, to jej bude soudit v poslední den. Neboť jsem nemluvil sám ze sebe, ale Otec, který mě poslal, přikázal mi, jak mám mluvit a co říci. A vím, že jeho přikázání je věčný život. Co tedy mluví, mluvím tak, jak mi pověděl Otec.""

Jan 15:10: "Zachováte-li má přikázání, zůstanete v mé lásce, jako já zachovávám přikázání svého Otce a zůstávám v jeho lásce."

1Kor 7:19: "Nezáleží na tom, zda je někdo obřezán nebo není, ale na tom, zda zachovává Boží přikázání."

2Pe 2:21: "Bylo by pro ně lépe, kdyby vůbec nebyli poznali cestu spravedlnosti, než aby se po jejím poznání odvrátili od svatého přikázání, které jim bylo svěřeno."

1Jan 5:2: "Podle toho poznáváme, že milujeme Boží děti, když milujeme Boha a jeho přikázání zachováváme."

Zjev 14:12: "Zde se ukáže vytrvalost svatých, kteří zachovávají Boží přikázání a věrnost Ježíši.""

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných