Čerstvý větřík v casd.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...Kol 2:13-14 je to od Boha nebo jen od člověka?
Od člověka Saula. Nikde není předtím řečeno, že by mu to zjevil např. Bůh skrze svého Svatého ducha.

Sasko Jasko

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

mikim napísal: 15 Okt 2022, 20:18 ...Kol 2:13-14 je to od Boha nebo jen od člověka?
Od člověka Saula. Nikde není předtím řečeno, že by mu to zjevil např. Bůh skrze svého Svatého ducha.
A ako na to tento človek Saul prišiel ? Nikde v evanjeliach som nečítal, že Ježiš niečo pribijal na kríž. Naopak, veď to jeho pribili, alebo sa mylim ?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Jak na spoustu věcí ap.Pavel přišel? Jednoduše víme, že jezdil všude možně kde se setkával s mnoha lidmi, křesťany a od nich přijímal různé názory které od nich přebíral a pak je vykládal ve svých dopisech jako "boží" pravdu. Byl to nejspíše takový tlučhuba.
Kdyby se někdy setkal s Ježíšem ( kromě 1x cesty do Damašku kde ho Ježíš za trest oslepil) tak by o tom setkání s ním jistě neustále mluvil a chlubil se. Ale to se nikdy nestalo. Neměl ani žádné vidění jako měla např. EGW, či ap. Jan, kteří o nich dopodrobna psali. Proto jeho pravda nesouhlasí často (asi ve 24 učeních) čenis tou Kristovou. Zničil celé Ježíšovo učení o spasení ze skutků, činění pokání apod. Hned každý na mne vyrukuje se Simeonem, který viděl ve vidění Saula.
No Ježíš si ho vybrat mohl, ale jako vysoce vyvýšený člověk nemohl dopředu vědět, že mu to jeho učení ap.Pavel celé sprasí. A nebo to mohl být klidně satan, který se převléká z anděla světla kdo to vidění Simeonovi dal.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 15 Okt 2022, 20:18 ...Kol 2:13-14 je to od Boha nebo jen od člověka?
Od člověka Saula. Nikde není předtím řečeno, že by mu to zjevil např. Bůh skrze svého Svatého ducha.
Zvláštní třídění textu Bible.
Lukáš je postava, která je taktéž NZ pisatelem nebo v některých případech písařem.
Nabízí se otázka: Byl veden Duchem Svatým a nebo nebyl?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Chodil Lukáš s Ježíšem a dalšími apoštoly a učili se od něj? Ano chodil s Ježíšem a učili se od něj, takže těmto pisatelům Biblických knih neni důvod nevěřit. Chodil samozvaný ap.Pavel s Ježíšem a učil se od něj? Ne nic se o tom v Bibli nepíše. Právě díky ap.Pavlovi jsou mnohé sváry mezi křesťany i tolik církví apod.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 16 Okt 2022, 17:14 Chodil Lukáš s Ježíšem a dalšími apoštoly a učili se od něj? Ano chodil s Ježíšem a učili se od něj, takže těmto pisatelům Biblických knih neni důvod nevěřit. Chodil samozvaný ap.Pavel s Ježíšem a učil se od něj? Ne nic se o tom v Bibli nepíše. Právě díky ap.Pavlovi jsou mnohé sváry mezi křesťany i tolik církví apod.

Na to jsi přišel jak, že Lukáš chodil s Kristem? On snad patřil mezi apoštoly?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Beru zpět spletl jsem si ho s ap.Tomášem...:)
Ap. Lukáš jeden se sedmdesáti se prý s Kristem nikdy nesetkal i když v jeho době žil a narodil se pár roků po něm z kraje století, ale také nepíše a nekomolí žádné jeho učení jako ap.Pavel.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Svat%C3 ... 3%A1%C5%A1

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 16 Okt 2022, 16:50
mikim napísal: 15 Okt 2022, 20:18 ...Kol 2:13-14 je to od Boha nebo jen od člověka?
Od člověka Saula. Nikde není předtím řečeno, že by mu to zjevil např. Bůh skrze svého Svatého ducha.
Zvláštní třídění textu Bible.
Lukáš je postava, která je taktéž NZ pisatelem nebo v některých případech písařem.
Nabízí se otázka: Byl veden Duchem Svatým a nebo nebyl?
Lukáš byl nejvzdělanější apoštol, doktor a také co napsal v podstatě opsal odjinud třeba od Matouše a vše ještě doplnil podrobněji pro Teofila.

L 1:1-4: "Protože se již mnozí pokusili sestavit vyprávění o událostech, které se mezi námi naplnily, jak nám je předali ti, kteří se od počátku stali očitými svědky a služebníky slova, rozhodl jsem se také já, když jsem vše znovu pečlivě prošel, že ti to po pořádku vypíši, vznešený Theofile, abys plně poznal spolehlivost těch věcí, kterým jsi byl vyučen."

Že by Lukáš psal pod vlivem Svatého ducha nic nenapsal.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 16 Okt 2022, 20:56
ambassador napísal: 16 Okt 2022, 16:50
mikim napísal: 15 Okt 2022, 20:18 ...Kol 2:13-14 je to od Boha nebo jen od člověka?
Od člověka Saula. Nikde není předtím řečeno, že by mu to zjevil např. Bůh skrze svého Svatého ducha.
Zvláštní třídění textu Bible.
Lukáš je postava, která je taktéž NZ pisatelem nebo v některých případech písařem.
Nabízí se otázka: Byl veden Duchem Svatým a nebo nebyl?
Lukáš byl nejvzdělanější apoštol, doktor a také co napsal v podstatě opsal odjinud třeba od Matouše a vše ještě doplnil podrobněji pro Teofila.

L 1:1-4: "Protože se již mnozí pokusili sestavit vyprávění o událostech, které se mezi námi naplnily, jak nám je předali ti, kteří se od počátku stali očitými svědky a služebníky slova, rozhodl jsem se také já, když jsem vše znovu pečlivě prošel, že ti to po pořádku vypíši, vznešený Theofile, abys plně poznal spolehlivost těch věcí, kterým jsi byl vyučen."

Že by Lukáš psal pod vlivem Svatého ducha nic nenapsal.

Znamená to, že , když někdo napíše jsem veden Duchem Svatým, tak to stačí? Matouš to také nenapsal a ani Jan to nenapsal v evangeliích.
A Marek byl a nebo nebyl apoštol?

Sasko Jasko

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

ambassador napísal: 17 Okt 2022, 08:39 Znamená to, že , když někdo napíše jsem veden Duchem Svatým, tak to stačí?
Nie, len preto že autor nejakej knihy napíše "som vedený Duchom Svätým", alebo preto, že nejaká kniha bola zaradená do Biblie, nemôžme tomu automaticky veriť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných