Čerstvý větřík v casd.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 06 Okt 2022, 17:14
Mikim staví na učení jediného Boha Otce a jeho syna Pána Ježíše Krista a apoštolů, kteří chodili s ním. Neuznávám jakékoliv učení, které nesouhlasi s jejich učením tedy např. mnohé falešné učení samozvaného apoštola Pavla, ikdyž se nachází v Bibli v knize, jejíž druhou část Nového zákon si dali dohromady a odsouhlasili jen obyčejní lidé na koncilech bez zásahu Boha.
Apoštol Pavel pokazil celé Kristovo učení a neměl být v Bibli vůbec přidán. Bez něj se obejdu a nepotřebuji jeho učení a rady nutně ke spáse, i když s něčím s ním i vyjímečně občas souhlasím.
Jojo, Markiona jsem už v církvi měli..., ten vyškubal z bible část listů. Podobně jako Mikim. Ale Markion byl zámožný, takže si svou církev dočasně vybudoval.
Ale Mikime, kde máš tu svou církev, svoje příznivce? Jsi nějak osamělý se svými názory. Zkus použít finance, třeba se Ti podaří shromáždit pár lidí.
Já a osamělý se svými názory? Je toho plné Youtube stačí si zadat Jesus vs. Paul apod. A najednou ti videa o tom jak se Ježíš s ap. Pavlem liší.
Já nepotřebuji finance na uplácení lidí, aby věřili jako tobě s hlásáním falešné pravdy :).
Někteří jsou se svou pravdou schopni chodit a křičet po ulici na ostatní, to já nedělám.
https://youtu.be/IhNGWzVVoEw

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatýý napísal: 06 Okt 2022, 18:58
mikim napísal: 05 Okt 2022, 21:46 Mikim staví na učení jediného Boha Otce a jeho syna Pána Ježíše Krista a apoštolů, kteří chodili s ním. Neuznávám jakékoliv učení, které nesouhlasi s jejich učením tedy např. mnohé falešné učení samozvaného apoštola Pavla, ikdyž se nachází v Bibli v knize, jejíž druhou část Nového zákon si dali dohromady a odsouhlasili jen obyčejní lidé na koncilech bez zásahu Boha.
Apoštol Pavel pokazil celé Kristovo učení a neměl být v Bibli vůbec přidán. Bez něj se obejdu a nepotřebuji jeho učení a rady nutně ke spáse, i když s něčím s ním i vyjímečně občas souhlasím.
Mě je šumák na čem stavíš.

Šlo mi o to, že tu píšeš jak je ti k ničemu kázání br. Koguta, když si z bible (podle tebe) vybírá jen co se mu hodí do krámu a na zbytek kašle.

Ale ty přitom děláš přesně to samé. TY SI TAKY VYTAHUJEŠ Z BIBLE JEN CO SE TI HODÍ A NA ZBYTEK KAŠLEŠ!!!!

Takže k smíchu je mi ukázka tvého pokrytectví (to snad uznáváš jako za špatné nebo je to podle tebe taky jenom Pavlovina?) a jak se při tom snažíš spravedlivě rozhořčovat.

Jinak za to, že si z bible vybíráš jen něco a na zbytek kašleš tě nesoudím.

Mám to tak taky a myslím, že ve skutečnosti to tak má skoro každý adventista ale i každý křesťan jen ne vždy vědomě. Je to dáno šířkou a nejednotou bible. (už se těším jak se někteří ozvou ;) že jo Viktore)

(například neznám moc křesťanů co by chtěli za porušování soboty nebo neúctu k rodičům veřejně kamenovat, nebo že by chtěli vydávat jiné křesťany Satanu aby se odnaučili rouhat, že by někoho proklínali, nebo že by přáli v písni někomu, aby jeho nemluvňata jiní vzali a rozbili jim lebku o skálu, aby zakázali ženě učit nutili jí zahalovat si hlavu a úplně mlčet, nebo že by vyrvávali své oči když je svádí ke smilstvu, nebo že by rozdávali vše co mají, aby měli poklady v nebi a následovali, nebo, že je lepší se vůbec neženit/nevdávat - to vše je v bibli)

Soudím tě za to pokrytectví a neustálý sebeklam, že jako něco víš nebo věříš líp, než my ostatní a že ty to můžeš rozsoudit lépe než my.

Vždyť o druhých lidech často nic nevíme.
...Mě je šumák na čem stavíš.

Nedivím se ateisto :).

...Ale ty přitom děláš přesně to samé. TY SI TAKY VYTAHUJEŠ Z BIBLE JEN CO SE TI HODÍ A NA ZBYTEK KAŠLEŠ!!!!

Stejně jako Ty, ale já alespoň stavím havně na Ježíši a na Bohu Otci, což se o Tobě říct nedá Pavlovče :).

...Soudím tě za to pokrytectví a neustálý sebeklam, že jako něco víš nebo věříš líp, než my ostatní a že ty to můžeš rozsoudit lépe než my.

Ty máš opravdu dost a zase si pojed vtipné kaše. Takže, když používám Bibli a slova Boha nebo Ježíše nebo apoštolů, kteří věřili stejně tak jsem pokrytec? Možná to bude tím, že u toho používám i mozek s průměrnou inteligencí na rozdíl od jiných. A nikomu nic nevnucuji a ani nepřikazuji "Musíš věřit jako já". Každý má možnost na můj komentář reagovat a vyvrátit ho třeba jinými pravdivějšími slovy Ježíše a jeho apoštolů, kteří chodili s ním.

Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Já a osamělý se svými názory? Je toho plné Youtube stačí si zadat Jesus vs. Paul apod. A najednou ti videa o tom jak se Ježíš s ap. Pavlem liší.
Se svými názory jsi osamělý. Možná věříš společně s další malou skupinou, že Pavel je bludař a do bible nepatří, ale zároveň věříš v části spisů EGW (kromě desátků, které tam prý církev implementovala), společně se SJ, že Ježíš není Bohem a já nevím, co ještě. Fandíš legalistickým kazatelům. Je to prostě mix neobvyklých názorů a do žádné církve se nevejdeš. Proto ta rada k založení vlastní skupiny "Vážných badatelů bible", jeden bohatý člověk to udělal a dnes máme po něm památku.
Myslím, že jsi docela takové Znamení doby, kam může až člověk zajít, když přestane brát bibli jako autoritu.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 08 Okt 2022, 17:14
Já a osamělý se svými názory? Je toho plné Youtube stačí si zadat Jesus vs. Paul apod. A najednou ti videa o tom jak se Ježíš s ap. Pavlem liší.
Se svými názory jsi osamělý. Možná věříš společně s další malou skupinou, že Pavel je bludař a do bible nepatří, ale zároveň věříš v části spisů EGW (kromě desátků, které tam prý církev implementovala), společně se SJ, že Ježíš není Bohem a já nevím, co ještě. Fandíš legalistickým kazatelům. Je to prostě mix neobvyklých názorů a do žádné církve se nevejdeš. Proto ta rada k založení vlastní skupiny "Vážných badatelů bible", jeden bohatý člověk to udělal a dnes máme po něm památku.
Myslím, že jsi docela takové Znamení doby, kam může až člověk zajít, když přestane brát bibli jako autoritu.
Samozřejmě, že Pán Ježíš Kristus není Bohem, ale byl zplozen v Marii jen jako člověk ve všem podobný nám. Není v Bibli žádná zmínka o tom, že by se např. po nanebevstoupení proměnil na Boha a tak je oslaveným člověkem v těle z masa a kostí i dnes v nebi tedy ve stejném těle, které obdrží i všichni spasení lidé.

Bibli jako celek vytvořenou lidmi neberu jako autoritu, ale Boží slovo obsažené v ní je pro mne dostatečnou a nejdůležitější autoritou ke spáse.

Nepotřebuji být nutně členem jakékoliv církve, co bych z toho měl? Maximálně poklábosení s ostatními o čemkoliv, což je dneska jediný přínos církve :).
Důležité je pri mne věřit správně podle Boží pravdy a k tomu už dnes žádnou církev nepotřebuji.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 08 Okt 2022, 19:23
Bibli jako celek vytvořenou lidmi neberu jako autoritu, ale Boží slovo obsažené v ní je pro mne dostatečnou a nejdůležitější autoritou ke spáse.

Podle čeho poznáš v Bibli co je pouhé lidské slovo a co je Boží slovo?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 08 Okt 2022, 19:32
mikim napísal: 08 Okt 2022, 19:23
Bibli jako celek vytvořenou lidmi neberu jako autoritu, ale Boží slovo obsažené v ní je pro mne dostatečnou a nejdůležitější autoritou ke spáse.

Podle čeho poznáš v Bibli co je pouhé lidské slovo a co je Boží slovo?
ambassador napísal: 08 Okt 2022, 19:32
mikim napísal: 08 Okt 2022, 19:23
Bibli jako celek vytvořenou lidmi neberu jako autoritu, ale Boží slovo obsažené v ní je pro mne dostatečnou a nejdůležitější autoritou ke spáse.

Podle čeho poznáš v Bibli co je pouhé lidské slovo a co je Boží slovo?
Podle jednoznačných slov Boha Otce samotného nebo skrze proroky nebo slov Pána Ježíše Krista nebo apoštolů jejichž učení souhlasí s Kristovým učením. Vše ostatní např. falešna učení ap. Pavla co nesouhlasí neberu vážně.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 08 Okt 2022, 19:47






Podle jednoznačných slov Boha Otce samotného nebo skrze proroky nebo slov Pána Ježíše Krista nebo apoštolů jejichž učení souhlasí s Kristovým učením. Vše ostatní např. falešna učení ap. Pavla co nesouhlasí neberu vážně.

Mohl by jsi uvést nějaké konkrétní příklady?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 09 Okt 2022, 04:13
mikim napísal: 08 Okt 2022, 19:47






Podle jednoznačných slov Boha Otce samotného nebo skrze proroky nebo slov Pána Ježíše Krista nebo apoštolů jejichž učení souhlasí s Kristovým učením. Vše ostatní např. falešna učení ap. Pavla co nesouhlasí neberu vážně.

Mohl by jsi uvést nějaké konkrétní příklady?
Konkrétní příklady čeho?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 09 Okt 2022, 07:53
ambassador napísal: 09 Okt 2022, 04:13
mikim napísal: 08 Okt 2022, 19:47






Podle jednoznačných slov Boha Otce samotného nebo skrze proroky nebo slov Pána Ježíše Krista nebo apoštolů jejichž učení souhlasí s Kristovým učením. Vše ostatní např. falešna učení ap. Pavla co nesouhlasí neberu vážně.

Mohl by jsi uvést nějaké konkrétní příklady?
Konkrétní příklady čeho?
Toho co pokládáš za Hospodinovu řeč (slova) a toho co je jen lidské nezávazné.
Jde o to, že do smrti Ježíše Krista je vše co je řečeno tzv. v NZ se odehrálo na závěr SZ.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Za Boží řeč pokládám vše co mluví Bůh sám nebo skrze proroky vč.svého Syna a samozřejmě vč. celé knihy Zjevení. Pokud někdo mluví sám za sebe z apoštolů musí jeho řeč souhlasit s tím co už řekl Bůh, Ježíš, proroci. Pokud to nesouhlasí jako je to 24x u ap. Pavla pak takovouto falešnou řeč nepřijímám.
Konkrétně ti tady nebudu opisovat půlku Bible, najdi si to sám je to jednoduché poznat.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných