Rovnaké práva v CASD

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
Laco.

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

Keď niekto nečo pomenuje, neni to obvinenie. Ak budem mimo cirkev ako ty budem aj frajer.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Laco. napísal: 17 Dec 2018, 10:13 Keď niekto nečo pomenuje, neni to obvinenie. Ak budem mimo cirkev ako ty budem aj frajer.
Človek po odchodu stále riskuje, a možná někdy ještě víc.
Frajer je T. Kábrt. On je také ještě členem církve.
Když někdo něco "pojmenuje" veřejně, měl by si taky za tím veřejně stát.

Možná ani tolik nejde o to, kdo je frajer, ale zda je záměrem posunout církev, nebo jen anonymně volat do světa.

Rozumím Tvé frustraci. Ale toto není cesta.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Laco. napísal: 17 Dec 2018, 08:43 Toto je najsmutnejšie obdobie môjho obráteného života. Keď sa čelný predstaviteľ mojej cirkvi chová ako .......... . V zbore to niekto nazval že je to ťah skúseného politika, ja to kludne poviem že je to nepriama korupcia. Korupcia ktorá je nastavená elegantným spôsobom. Systém nastavený tak aby vyznel ako demokratický ale v skutočnosti je to banda "vyžírků". Tento spôsob ktorý ktorý nám br. Pavlík ukázal si musíme všetci zapamätať.
...Keď sa čelný predstaviteľ mojej cirkvi chová ako .......... .

Ako prase :) co se rádo pase na členech církve asd a ti jsou tak hloupí, že stále ještě platí desátky církvi, i když mnozí už prohlédli a dávají peníze (pokud vůbec nějaké dávají) raději třeba na postižené děti, tam ty peníze zcela jistě pomůžou konkrétní osobě, když je dáte církvi, tak se za ně ti nahoře akorát dobře nažerou a odfláknout to nulovým kázáním v sobotu a nebo Vás ještě milostivě pomůžou oddat či uložit do hrobu, tak ty prachy můžete rovnou spláchnout do hajzlu, vyjde to nastejno :).

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Zajímalo by mne, kolik lidí se za bratra Pavlíka modlí?
Kolik sborů pořádá modlitební chvilku a přimlouvá se za národ, za církve, za své představené v Kristu?
Kolik lidí bratru Pavlíkovi napsalo: "Bratře, modlíme se za Tebe?"

I nesouhlas s jeho jednáním se pak vyjadřuje jinak, jde to líp a v rámci slušnosti.
Je mi velmi líto anonymních a nepřejících komentářů ohledně předsedy církve.

Zajímá někoho postoj předsedy, proč jednal, jak jednal?
Oceňuji, že T. Kábrt tento postoj zveřejnil bez příkras, velmi si toho vážím. Je to avšak zprostředkovaně. Dotázal se někdo přímo br. Pavlíka osobně?
Na semináři nás bratr Pavlík učil, že informace z výboru se vynášet nemají. Když už se tak ale stalo, jak se zachováme? Budeme si přihřívat polívčičku v rádoby anonymním prostředí internetu, nebo se budeme zajímat o pohnutky postojů?

Laco.

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

Lída Rohalová napísal: 17 Dec 2018, 19:57Zajímá někoho postoj předsedy, proč jednal, jak jednal? Oceňuji, že T. Kábrt tento postoj zveřejnil bez příkras, velmi si toho vážím. Je to avšak zprostředkovaně. Dotázal se někdo přímo br. Pavlíka osobně?
Áno veľa ľudí v zbore to zaujíma prečo sa takto zachoval, a prosím aby to br. Pavlík vysvetlil čím skôr. Lebo zatial sa iba nahneval že to br. Kábrt vytrúbil do sveta, a to je zatial žalostne málo. Dúfam že sa k tomu postaví ako chlap.

Dan

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa Dan »

Laco. napísal: 19 Dec 2018, 22:36Áno veľa ľudí v zbore to zaujíma prečo sa takto zachoval
Pavlík se tímto přístupem podepsal a zároveň odepsal. tam neni co vysvětlovat. Mě by spíše zajímalo jaký bude mít br. Pavlík job. Protože tímto Babišovským přístupem se zcela znemožnil.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Laco. napísal: 19 Dec 2018, 22:36
Lída Rohalová napísal: 17 Dec 2018, 19:57Zajímá někoho postoj předsedy, proč jednal, jak jednal? Oceňuji, že T. Kábrt tento postoj zveřejnil bez příkras, velmi si toho vážím. Je to avšak zprostředkovaně. Dotázal se někdo přímo br. Pavlíka osobně?
Áno veľa ľudí v zbore to zaujíma prečo sa takto zachoval, a prosím aby to br. Pavlík vysvetlil čím skôr. Lebo zatial sa iba nahneval že to br. Kábrt vytrúbil do sveta, a to je zatial žalostne málo. Dúfam že sa k tomu postaví ako chlap.
Bez komentáře.

TomasKabrt

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa TomasKabrt »

Bratr Pavlík reagoval tím, že je pro něho nepřijatelné vynesení informace o tom, že a jak hlasoval, z jednání výboru, protože toto má být podle něho důvěrné, že na hlasování měl právo a že hlasoval proti návrhu proto, že jeho zdůvodnění mu připadá dehonestující vůči práci kazatelů. Ujistil jsem jej, že zdůvodnění v žádném případě takové není, o čemž se může snadno každý přesvědčit jeho přečtením. Dále jsem vyslovil přesvědčení, že sbor Sokolov jako navrhovatel měl právo na to být seznámen s tím, proč jeho návrh nebyl přijat jako návrh Českého sdružení na konferenci ČS unie. M. Pavlík upozornil, že návrh na změnu ústavy církve mohu do agendy unijní konference navrhnout i jako její delegát. S tím ale, že bude na unijní konferenci předsedat několikačlennému "výboru pro změny ústavy" , bez jehož schválení nebude konference o návrhu vůbec moci jednat ani hlasovat...

TomasKabrt

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa TomasKabrt »

K tomu, proč jsem zveřejnil cosi z výboru sdružení:
1. výbor sdružení je léta mezi konferencemi jediné místo, kde mohou zástupci sborů fakticky ovlivnit a kontrolovat vedení svého sdružení. Jde o výkon zastupitelského mandátu, o němž mají zastupovaní právo být svými zástupci informováni. Jak a jak podrobně, je věcí těchto zástupců, ti k tomu mají od svých voličů mandát, nikdo jiný.
2. Sbor, který se obrátí na své sdružení s návrhem, se těžko spokojí s tím, že ve zprávě z výboru prostě nenajde svůj návrh mezi schválenými. Má právo na informace, proč návrh neprošel atd. Kromě 2 členů sboru Sokolov ve Výboru ČS mi tyto informace potvrdili i předseda sdružení a předseda unie M. Pavlík.
3. Zástupce unie nezastupuje na výboru sdružení sebe ani sbory, ale celosvětovou církev. To, jak vystupuje a hlasuje na výboru sdružení ve věci návrhů ze sborů, tedy není soukromou věcí jeho ani sdružení, ale týká se celé církve.
4. Návrhy na konference týkající se ústavy církve mají být diskutovány před konferencí celou církví, nikoli jen na konferenci jejími delegáty. Proto jsme na webu ADialog.eu zveřejnili návrh sboru Sokolov a na slovenském webu "A čo s tým" se o něm vzápětí rozvinula diskuse. Jako člen sboru Sokolov (a iniciátor návrhu) jsem v této diskusi informoval, že a jak byl návrh zablokován.

Neregistrovaný

Re: Rovnaké práva v CASD

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

K tomu, proč jsem zveřejnil cosi z výboru sdružení:
1. výbor sdružení je léta mezi konferencemi jediné místo, kde mohou zástupci sborů fakticky ovlivnit a kontrolovat vedení svého sdružení. Jde o výkon zastupitelského mandátu, o němž mají zastupovaní právo být svými zástupci informováni. Jak a jak podrobně, je věcí těchto zástupců, ti k tomu mají od svých voličů mandát, nikdo jiný.
2. Sbor, který se obrátí na své sdružení s návrhem, se těžko spokojí s tím, že ve zprávě z výboru prostě nenajde svůj návrh mezi schválenými. Má právo na informace, proč návrh neprošel atd. Kromě 2 členů sboru Sokolov ve Výboru ČS mi tyto informace potvrdili i předseda sdružení a předseda unie M. Pavlík.
3. Zástupce unie nezastupuje na výboru sdružení sebe ani sbory, ale celosvětovou církev. To, jak vystupuje a hlasuje na výboru sdružení ve věci návrhů ze sborů, tedy není soukromou věcí jeho ani sdružení, ale týká se celé církve.
4. Návrhy na konference týkající se ústavy církve mají být diskutovány před konferencí celou církví, nikoli jen na konferenci jejími delegáty. Proto jsme na webu ADialog.eu zveřejnili návrh sboru Sokolov a na slovenském webu "A čo s tým" se o něm vzápětí rozvinula diskuse. Jako člen sboru Sokolov (a iniciátor návrhu) jsem v této diskusi informoval, že a jak byl návrh zablokován.
Byl bych nerad, kdyby to sklouzlo k rozporu pouze mezi br.Pavlíkem a br.Kábrtem.
Sbor Sokolov upozornil na to, že se zde cca 25 let porušuje ústava církve a směrnice GK. Další příspěvek graficky ukázal, že nevolení delegáti, zaměstnanci církve, lehce zablokují jakékoliv návrhy při konferenci. A jak je vidět, nejen při konferenci, ale i v různých výborech, ovlivňují návrhy již na půdě sborů.
Zajímá někoho postoj předsedy, proč jednal, jak jednal? Oceňuji, že T. Kábrt tento postoj zveřejnil bez příkras, velmi si toho vážím. Je to avšak zprostředkovaně. Dotázal se někdo přímo br. Pavlíka osobně?
Mně jeho názor zajímá a protože téměř jistě vím, že tyto diskuze čte (stejně jako jiné kazatelé), považuji mlčení za souhlas. Nakonec - odpověď nemusí uvést zde, ale ve svém Otevřeném diáři.Br.Pavlík mne mnohokrát příjemně překvapil, ale zde zklamal.
Na konferencích by mělo dojít k jasnému posunu - pokud budou blokovány návrhy sborů a bude stejný mechanismus delegování nevolených delegátů, tak asi už není moc co řešit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných