Dlouhověkost....

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
Neregistrovaný

Re: Dlouhověkost....

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

https://www.psfarm.cz/cs/o-nas/
Je to náboženská skupina, takový mix křesťanství s judaismem.Umí pěstovat skvělé plodiny, kdysi jsem je navštívil.
V srpnu nebo září mívají den otevřených dveří, kdy prodávají produkty a mají i různé atrakce pro děti.
Zachovávají sabat, ale úplně jinak, než casd, spíš je to o společném sdílení.

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlouhověkost....

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Môžu byť fajn a úprimní, ale čo sa týka rôznych náboženských skupín a siekt, navyše ekologicky zameraných, som opatrný. Nehovoriac o "biomatkách", ktoré odmietajú očkovanie a presadzujú domáce pôrody.

Neregistrovaný

Re: Dlouhověkost....

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Môžu byť fajn a úprimní, ale čo sa týka rôznych náboženských skupín a siekt, navyše ekologicky zameraných, som opatrný.
Ano, mezi nimi by se, alespoň mě, těžko dýchalo. Děti nechodí do běžné školy, mají domácí školství, ale i mládež nechodí do středních škol či učebních oborů, nezískají tak vzdělání a profesi, to vše z důvodu obavy před světem. Mají vše společné..samozřejmě to odůvodňují biblí příkladem prvotní církve.
Jeví se mi jako neškodná sekta, je jich málo a učení se stále ještě formuje.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Není to tak,

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

že bych opovrhoval lidmi, kteří nakupují potraviny v obchodech. Každý musí v dnešní době nakupovat nebo dokupovat potraviny. Je to jejich cesta a v dnešní době je to i běžný životní styl nebo trend chodit do práce vydělat si finance a koupit si co je potřebné. Zřejmě to už nejde a ani nepůjde vrátit do doby drobných "rolníků" nebo "chovatelů".
Pouze jsem cílil na "umělý" lektorský syndrom poučování, co jíst a co nejíst, bez empatické praxe normálního člověka.

Rastislav

Re: Dlouhověkost....

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

ambassador napísal: 27 Júl 2019, 17:45Snad si mohu dovolit dotaz: Jak velký máš skleník a jak se ti dařilo řešit letošní nadměrné teplo?
Skleník mám moderný murovaný, taký hybrid medzi skleníkom a zimnou záhradou a letnou kuchynou. Betonové základy, strecha zateplená, zo severnej strany celá murovaná stena zateplená, obrovské plastové okná kde mám z vonku takú plachtovinu ktorou tienim keď je velké slnko Velkost 6x10 metrov, v strede mám male jazierko 2x3 metre ktoré výborne zvlhčuje klímu vo vnútri a zároven pôsobí ako rezervoár vody na polievanie a pri zmene počasia sa správa ako akumulátor energie. V rohu mám peterky na zimu ale chcem ich nahradiť niečím iným aby som mohol dať väčšie drevo. vedľa kachlí je veľký pracovný stôl. V zime tam chodím aj spať. Pestujem v drevených bedničkách z agátového dreva ktoré som si vyrábal, ten agát vydrží 20 rokov a viac. Čas v skleníku plynie úplne inak, a normálne počujem ako sa rastlinky tešia keď ma vidia prichádzať. Inak priznám sa mám tam aj wifi ale tú zapínam len ked som tam a počúvam nejakú knihu.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlouhověkost....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Rastislav napísal: 31 Júl 2019, 07:29 Skleník mám moderný murovaný, taký hybrid medzi skleníkom a zimnou záhradou a letnou kuchynou. Betonové základy, strecha zateplená, zo severnej strany celá murovaná stena zateplená, obrovské plastové okná kde mám z vonku takú plachtovinu ktorou tienim keď je velké slnko Velkost 6x10 metrov, v strede mám male jazierko 2x3 metre ktoré výborne zvlhčuje klímu vo vnútri a zároven pôsobí ako rezervoár vody ......
Tak ten rozměr je opravdu dobrý a to jezírko může být dobrá pastva pro oči.
Foto jezírka by neuškodilo. :)

První skleník jsem postavil asi před 50 lety. Byl skromný 2 x 3 metry
svařený s továrenských oken na betonovém základu. Byl to první skleník
ve vesničce do které jsem se nastěhoval. Začali jsme pěstovat různou
zeleninu. Rajčata - to nás odrazovali, že tady se jim nedaří. První naše výnosy
inspirovali sousedy, rajčata jsme totiž pěstovali volně na zahradě. Skleník nám
byl pomocí před mrazíky. Dodnes stojí, jen ho můj potomek chtěl zvýšit, tak si to
nachystal a já jsme mu to zavařil. On už si postavil další větší skleník.
Sousedi, kteří nemohli zůstat pozadu si tehdy nechali postavit větší skleník řemeslníky.
Dnes, když jdu kolem je mě líto žalostného stavu, rozbité skla a jen rostoucí plevel.
Je pravdou že zahrada nám byla velkou pomocí pro náš život. Stále se ráno
projdu po zahradě, nahlédnu do malé říčky co se děje pod hladinou. Prožívám
zvláštní pocit, když zahlédnu malé rybky u dna svobodně plující ve své říši.....
Těsně u našeho vchodu máme ještě malou zahrádku a tam má manželka svůj ráj.
Na lavičce posedíme a kocháme se společně jak to roste, kvete, ale někdy i to, jak
řádí škůdce. Před pár dny jsme zasahovali proti škůdci na černé ředkvi. Smutný
pohled, jak nám sžíral lístky, ale na konec se přece podařilo nad ním vyzrát......

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných