Vinná réva

Táto sekcia je určená pre vaše vlastné práce. Možno občas dáte na papier zaujímavú úvahu založenú na vašom vlastnom štúdiu Biblie a radi by ste sa nimi podelili ... Tu je ten priestor.
ZDENO

Vinná réva

Neprečítaný príspevok od používateľa ZDENO »

Vinná réva

Každý rok přichází toužebně očekávaný čas úrody, kterou poskytuje vinná réva. Vzpomněl jsem si na příběh vinné révy na našem dvorku. Je to již dávno co jsem ji zasadil. Pěkně vyrostla a zmohutněla. Po delším čase se stalo, že z nějakého důvodu syn vinnou révu uřezal. Jaké bylo pro mě překvapení, když réva znovu vyrašila. Znovu a znovu ji odstraňuje a ona znovu a znovu raší. Zvláštní - jaký vydatný zdroj životní síly? Každá ta ratolest odstraněná, oddělená od kmene, však vždy usychá.

To mi připomenulo myšlenky z Janova evangelia v 15. kapitole, kde se Ježíš přirovnává k vinné révě a své následovníky k ratolestem. "Já jsem ta vinná réva, vy jste ratolesti....." Mít možnost přímo v praxi pozorovat myšlenku vyjádřenou v daném připodobnění, pro mě bylo oslovující. Přímo mě to vtahovalo do příběhu evangelia. Srdce se mi rozechvělo zvláštní melodií vděčnosti. Patřím Ježíši, je to On, který naplňuje můj život. Každý rok, znova a znova vyrůstají nové výhonky. Někdy se ptám: "Kdy to ten vinný kořen vzdá a "omrzí" ho tu mízu dodávat"?

Jak životně důležité pro ratolest je to spojení s kmenem. Možná jsme spojení s církví, ale jsme spojeni s Ježíšem nebo jinak řečeno napojeni na Krista, jsme živi z Krista? Nebo jsme napojeni na smrtelného člověka, přes kterého se nám dostává již jen ochuzená životní, duchovní míza? V takovém spojení „přes mezičlánek“ dochází jen k namlouvání si jistoty, která jinak pramení jen z přímého spojení s Kristem. Přemýšlel jsi, odkud ty osobně přijímáš mízu, od člověka nebo přímo od Boha? "Dnes" už nemusíš dostávat tuto životadárnou láskyplnou sílu ze secondhandu. Jsi Kristovou ratolestí, která může přijímat život přímo od Něho.

Je docela možné fyzicky likvidovat Kristovce, ale není možné zastavit ten přísun "mízy" od Krista, která znovu a znovu vytváří nové ratolesti. Dějiny křesťanství ukazují v praxi, že čím více byli pronásledováni, vyhlazováni, vyháněni z domovů, atd., tím více se zvyšoval počet následovníků Krista. Dokonce i tam, kde by to nikdo nečekal. Zvláštní je, že i uvnitř církve docházelo k násilnému odstraňování ratolestí kvůli věrouce. Někdy se můžeme domnívat, že jsme to my, kdo vytváříme ty nové křesťanské ratolesti. Pravdou je opak, je to zásluha nevysychajícího zdroje Boží Lásky. Všichni jsme ratolesti, nemáme se čím chlubit, právě jen tím vydatným "Zdrojem" z něhož žijeme. "Kdo tě odloučí nebo odloučil od Boží Lásky, .....?"
Zdeno

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Vinná réva

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

ZDENO napísal: 27 Jún 2020, 05:49 To mi připomenulo myšlenky z Janova evangelia v 15. kapitole, kde se Ježíš přirovnává k vinné révě a své následovníky k ratolestem. "

Možná jsme spojení s církví, ale jsme spojeni s Ježíšem nebo jinak řečeno napojeni na Krista, jsme živi z Krista?
Jsme napojeni na Krista? To je dobra otazka. V uceni o vinnici sa hovori - ak zostanete vo mne a moje slovo vo vas, mozete prosit o cokolvek a stane sa vam.

Ak teda prosime o cokolvek a stane sa nam, sme zrejme napojeni na ten vinic. Ak sa to vsak nestane, potom zrejme nie sme.

Casto sa na tomto fore pytame krestanov, ci maju nieco viac, co sa u inych nevyskytuje. Presvedcivu a jednohlasnu odpoved som nezaznamenal. Take vyslysanie vsetkych priani by iste stalo za to, podelit sa o to. Bol by to jednoznacny dokaz, ze su napojeni na ten zazracny vinic, potvrdenie Pisma v praxi.

Rastislav

Re: Vinná réva

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

log napísal: 28 Jún 2020, 09:03Casto sa na tomto fore pytame krestanov, ci maju nieco viac, co sa u inych nevyskytuje
Neni doležité čo si myslým ja "či majú niečo viac" ale keď si to budú myslieť oni že " majú niečo viac" tak to budú mať.
Aj keď v reále sa to naplní len 50% zvyšných 50% žije v radosti že da to deje.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných