Cirkev ostatkov versus Vseobecna cirkev

Táto sekcia je určená pre vaše vlastné práce. Možno občas dáte na papier zaujímavú úvahu založenú na vašom vlastnom štúdiu Biblie a radi by ste sa nimi podelili ... Tu je ten priestor.
log

Cirkev ostatkov versus Vseobecna cirkev

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Toto neni tak uplne biblicke zamyslenie, ale rad by som otvoril otazku dvoch rozdielnych konceptov. Cirkev ostatkov a Vseobecna cirkev.

Jasne, ze to do urcitej miery suvisi s temou adventisti vs katolici, ale na to nenarazam, hoci vyhnut sa tomu neda.

Ked pocujem "cirkev ostatkov", evokuje to vo mne akysi vyberovy klub najlepsich z najlepsich, hoci viem, ze to takto nie je myslene (Z praxe vieme, ze adventisti su rovnako hriesni ludia ako akykolvek ini). Zda sa mi vsak akoby samotny koncept uz tak nejak podvedome smeroval k tomu, ze "cim menej ludi, tym lepsie" a ze treba poriadne osievat.

Pojem Vseobecna cirkev zase znie akoby brali katolici vsetkych (z praxe vieme, ze to neni pravda, lebo pocet formalit a obradov, cez ktore treba prejst je rozsiahly a velmi prisny), ale ocko vzdy prizmuria.

Myslite ze vobec je vhodne stavat cirkev na vyklade tak komplikovanej a tazkej knihy ako je Zjavenie ?

Chapete idealnu cirkev skor ako vyberovy klub tych co splnia tazke kriteria ? Alebo ako spolok tych, kde beru vsetkych, co sa prihlasia ? Su farari/kazatelia ti, co sluzia (od slova sluzba) Bohu alebo ludom ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný