Víra pak znamená......

Táto sekcia je určená pre vaše vlastné práce. Možno občas dáte na papier zaujímavú úvahu založenú na vašom vlastnom štúdiu Biblie a radi by ste sa nimi podelili ... Tu je ten priestor.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra - něco za něco.......

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

ambassador napísal:Jistě, zřejmě všichni prožíváme radost, když vstoupí do té mé církve "nová krev".
Otázkou tedy je: Proč se nekřtí výhradně pro Krista?
V biblických dobách se křtilo DO KRISTA.
Dnes se křtí DO CÍRKVE.

Ač máme radost z nové krve, bývá značně problematická. Vyžaduje náš čas a naslouchání. Přináší si ze života spoustu nevyřešených věcí, kdežto v církvi bývá již vše jasné. Nové krvi je třeba se věnovat, což vyžaduje čas a úsilí. Mívá otázky, které se nedají odbýt doktrínou, poněvadž jsou to osobní otázky ze života a z rodiny.

Proč se nekřtí výhradně pro Krista? Třeba proto, že pokání ze svých hříchů, změna života k lepšímu a životodárná víra v Toho, který je pramenem života, nestačí. Čert ví :)

Tož my jsme v církvi zvyklí na dokonalost. A tak musíme těm novým nasadit přísnou laťku, aby se tak rychle neukázalo, že v jednoduchosti je síla a že Ježíšovo poselství nebylo nijak složité.

Neregistrovaný

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

....aneb, jaké jsou v Bibli představeny podmínky křtu?
Většina církví "shání" nové členy v nadsázce řečeno "něco za něco". V textu Bible jsou myšlenky, které se dají zneužít. Např: "Kdo uvěří a pokřtí se..."
Křest se někdy zneužívá k lanaření do konkrétní církve.: " My tě pokřtíme.......když přijmeš naše podmínky.."
Jistě, zřejmě všichni prožíváme radost, když vstoupí do té mé církve "nová krev".
Otázkou tedy je: Proč se nekřtí výhradně pro Krista?
V bibli je vlastně jediná podmínka křtu a to je víra v Krista jako Spasitele. Samozřejmě to předpokládá známost biblických věcí, hlavně kým Ježíš byl a je. Další podmínky jako slib nejedení nečistého, nepití kávy, desátků,víra v církev ostatků, v charakteristický dar proroctví atd. je lidský výmysl a měly by být odstraněny.Samozřejmě církev si může určit podmínky členství, ale podmínky křtu jsou dané. Oddělil bych tedy, že křest je automatické členství. Pak by se stávalo, že by lidé mohli být křtěni ve chvíli, kdy skutečně přijali Krista, ne až budou znát 28 článků víry. Po křtu by pak byli dále seznamováni s učením církve a pokud by s ním souhlasili, byli by přijati za členy. Už dříve by ale byli "Kristovi", tedy patřící mu, na tom by nic nezměnilo, ani kdyby přestoupili do jiné církve nebo odešli z církve. Dnes se automaticky bere, že odešel z církve=odešel od Pána, ale často tomu tak není.
Někteří lidé se dnes cítí podvedeni-při počátečním nadšení slíbili při křtu věci, které nedodržují nebo nechtějí dodržovat, protože s nimi dnes nesouhlasí. Je to těžké břemeno, protože církev spojila zásadní podmínku křtu s nedůležitými věcmi, které nemají váhu víry v Krista.
V devadesátých letech někteří kritizovali "rychlokvašky", kdy byli lidé pokřtěni po velkých evangelizacích a tím se stali členy církve. Zřejmě většina odešla. Model "křest" a až následné přijetí do církve po seznámení se s celým učením a praxí církve po nějakém slibu by byl podle mne lepší.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Věřit neznamená být zbaven všech pochybnosti. Věřit není 100% vědění. Věřit neznamená všemu rozumět.
Věřit znamená následovat.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

ambassador napísal: 04 Aug 2020, 20:05 Věřit neznamená být zbaven všech pochybnosti. Věřit není 100% vědění. Věřit neznamená všemu rozumět.
Věřit znamená následovat.
Veriť v Božie Slovo znamená nepochybovať o Pravde Božej, pretože iba tak sa dá túto Pravdu následovať. Pochybovaním o pravde Božej sa ju nedá predsa následovať. Môžem uveriť iba vtedy, ak som presvedčený, že to čo som počul je Pravdou Božou.

Potom je otázka, ako odlíšiť, čo je Pravda Božia a teda uveriť jej a následovať ju a čo nie je pravdou.

Stačí si vyhľadať, koľko-krát sa objavuje v Písme : "kto má uši na to, aby počul, nech počuje". Táto Pravda je adresovaná iba tým, ktorí maju uši na to, aby to počuli.

Potom sa vynárajú ďalšie otázky: Skade má niekto uši na to, aby počul a prečo niekto nemá uši na to, aby počul túto Božiu Pravdu a uveril jej? Majú teda niektorí uši na to, aby to počuli a to sami zo seba, alebo je to dané od Otca?

Aj na to Písmo jasne odpovedá a to mnohými spôsobmi, len to netreba ignorovať:
Rim 11:8 Zrovna jako je napísané: Bôh im dal ducha hlbokého spánku. oči, aby nevideli, a uši aby nepočuli, až do dnešného dňa.
Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal.


Čo na to arminiáni, ako to vykladajú?

Predsa neverili Ježišovi preto, lebo nie sú z jeho oviec. To platí všeobecne a to až do terajších čias. To znamená len jedno a to, že jeho ovce sú ovcami ešte predtým, ako uveria a to vyvolením od Otca. Ak je to tak, čo podľa Písma určite je, tak vôľa človeka nie je niečo prvotné a rozhodujúce, ale vôľa Otcova. Niektorým sú dané uši od Otca na to, aby počuli, porozumeli , uverili a následovali svojho Pastiera a niektorým nie sú dané.

Ján 17:6 Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli, a dal si ich mne, a zachovali tvoje slovo.

Takže Otec dáva zo sveta a teraz pozor – svojích ľudí a dáva ich Kristu tým, že im dá uši na to, aby počuli a uverili.

Ján 10:3–5 „… a ovce čujú jeho hlas [vieme, prečo čujú jeho hlas], a svoje vlastné ovce volá podľa mena[ak ovce volá podľa mena, tak to znamená, že ich zná - vyvolenie] a vyvodí ich a keď vyženie všetky svoje vlastné ovce, ide pred nimi, a ovce idú za ním, pretože znajú jeho hlas [dané sú im uši na to, aby znali jeho hlas a následujú svojho Pastiera]. Ale za cudzím nikdy nepojdú [nikdy! To znamená, že vyvolených nikto nezvedie - neodpadnú a Boh ich udrží až do konca ], ale utečú od neho, pretože neznajú hlasu cudzích [Ako vidíme, tak hlas cudzích pastierov ich nepritiahne a utečú od ních a pôjdu za pravým Pastierom - Kristom].“
Ján 10:26–30 „ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec [nie všetci sú jeho ovce], ako som vám už povedal. Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma, a ja im dávam večný život [garancia spasenia jeho ovciam], a nezahynú na veky [istota spásy v Kristu u jeho oviec], a nikto ich nevytrhne z mojej ruky [bezpečnosť spasenia]. Môj Otec, ktorý mi ich dal [vyvolenie], je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca [bezpečnosť spasenia]. Ja a Otec sme jedno.“

Cit: Ján 6:37 „Všetko, čo mi dáva Otec, príde ku mne [Všetko! Ako vidíme, nebude jeho stratených oviec, ktoré by zahynuli, ale ako dobrý Pastier ide a navráti ich], a toho, kto príde ku mne, nevyženiem von [istota spásy v Kristu ].“

Ján 6:39 „A to je vôľa toho, ktorý ma poslal, Otcova, aby som nestratil ničoho z toho, čo mi dal [Tak my sa rozhodujeme z vlastnej vôle, alebo Otec zo svojej vôle dáva ľudí zo sveta Kristu?], ale aby som to všetko vzkriesil v ten posledný deň [Istota spásy v Kristu u tých, ktorých dal Otec zo sveta Kristu].”

Ján 6:45 „Je napísané v prorokoch: A všetci budú učení od Boha[ Ktorí všetci?]. A tak tedy každý, kto počul od Otca a naučil sa[ teda každý komu sú dané uši, tak počuje], ide ku mne [No a tí čo počujú, tak idú ku Kristu a následujú ho]“.


Na mnohých miestach je to potvrdené Písmom : Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca. Ján 6:37 Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von.“ Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa

Ignorovanie týchto slov Ježiša Krista znamená len jedno. Nie všetci majú uši od Otca na to, aby to počuli a tomu rozumeli.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 05 Aug 2020, 12:41
ambassador napísal: 04 Aug 2020, 20:05 Věřit neznamená být zbaven všech pochybnosti. Věřit není 100% vědění. Věřit neznamená všemu rozumět.
Věřit znamená následovat.
Veriť v Božie Slovo znamená nepochybovať o Pravde Božej, pretože iba tak sa dá túto Pravdu následovať. Pochybovaním o pravde Božej sa ju nedá predsa následovať. Môžem uveriť iba vtedy, ak som presvedčený, že to čo som počul je Pravdou Božou.

Potom je otázka, ako odlíšiť, čo je Pravda Božia a teda uveriť jej a následovať ju a čo nie je pravdou.

Stačí si vyhľadať, koľko-krát sa objavuje v Písme : "kto má uši na to, aby počul, nech počuje". Táto Pravda je adresovaná iba tým, ktorí maju uši na to, aby to počuli.

Potom sa vynárajú ďalšie otázky: Skade má niekto uši na to, aby počul a prečo niekto nemá uši na to, aby počul túto Božiu Pravdu a uveril jej? Majú teda niektorí uši na to, aby to počuli a to sami zo seba, alebo je to dané od Otca?

Aj na to Písmo jasne odpovedá a to mnohými spôsobmi, len to netreba ignorovať:
Rim 11:8 Zrovna jako je napísané: Bôh im dal ducha hlbokého spánku. oči, aby nevideli, a uši aby nepočuli, až do dnešného dňa.
Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal.


Čo na to arminiáni, ako to vykladajú?

Predsa neverili Ježišovi preto, lebo nie sú z jeho oviec. To platí všeobecne a to až do terajších čias. To znamená len jedno a to, že jeho ovce sú ovcami ešte predtým, ako uveria a to vyvolením od Otca. Ak je to tak, čo podľa Písma určite je, tak vôľa človeka nie je niečo prvotné a rozhodujúce, ale vôľa Otcova. Niektorým sú dané uši od Otca na to, aby počuli, porozumeli , uverili a následovali svojho Pastiera a niektorým nie sú dané.

Ján 17:6 Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli, a dal si ich mne, a zachovali tvoje slovo.

Takže Otec dáva zo sveta a teraz pozor – svojích ľudí a dáva ich Kristu tým, že im dá uši na to, aby počuli a uverili.

Ján 10:3–5 „… a ovce čujú jeho hlas [vieme, prečo čujú jeho hlas], a svoje vlastné ovce volá podľa mena[ak ovce volá podľa mena, tak to znamená, že ich zná - vyvolenie] a vyvodí ich a keď vyženie všetky svoje vlastné ovce, ide pred nimi, a ovce idú za ním, pretože znajú jeho hlas [dané sú im uši na to, aby znali jeho hlas a následujú svojho Pastiera]. Ale za cudzím nikdy nepojdú [nikdy! To znamená, že vyvolených nikto nezvedie - neodpadnú a Boh ich udrží až do konca ], ale utečú od neho, pretože neznajú hlasu cudzích [Ako vidíme, tak hlas cudzích pastierov ich nepritiahne a utečú od ních a pôjdu za pravým Pastierom - Kristom].“
Ján 10:26–30 „ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec [nie všetci sú jeho ovce], ako som vám už povedal. Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma, a ja im dávam večný život [garancia spasenia jeho ovciam], a nezahynú na veky [istota spásy v Kristu u jeho oviec], a nikto ich nevytrhne z mojej ruky [bezpečnosť spasenia]. Môj Otec, ktorý mi ich dal [vyvolenie], je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca [bezpečnosť spasenia]. Ja a Otec sme jedno.“

Cit: Ján 6:37 „Všetko, čo mi dáva Otec, príde ku mne [Všetko! Ako vidíme, nebude jeho stratených oviec, ktoré by zahynuli, ale ako dobrý Pastier ide a navráti ich], a toho, kto príde ku mne, nevyženiem von [istota spásy v Kristu ].“

Ján 6:39 „A to je vôľa toho, ktorý ma poslal, Otcova, aby som nestratil ničoho z toho, čo mi dal [Tak my sa rozhodujeme z vlastnej vôle, alebo Otec zo svojej vôle dáva ľudí zo sveta Kristu?], ale aby som to všetko vzkriesil v ten posledný deň [Istota spásy v Kristu u tých, ktorých dal Otec zo sveta Kristu].”

Ján 6:45 „Je napísané v prorokoch: A všetci budú učení od Boha[ Ktorí všetci?]. A tak tedy každý, kto počul od Otca a naučil sa[ teda každý komu sú dané uši, tak počuje], ide ku mne [No a tí čo počujú, tak idú ku Kristu a následujú ho]“.


Na mnohých miestach je to potvrdené Písmom : Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca. Ján 6:37 Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von.“ Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa

Ignorovanie týchto slov Ježiša Krista znamená len jedno. Nie všetci majú uši od Otca na to, aby to počuli a tomu rozumeli.
Milionkrát jsme to již probírali (zatím to nejsi vůbec schopen pochopit) zde některé předchozí komentáře z jiných článků:

Bůh Otec nikoho nepřitahuje násilím, každému z nás dal Bůh Otec svobodnou vůli se rozhodnout pro dobro nebo zlo, život s Bohem nebo bez něj.
Bůh stvořil člověka takového, aby skrze své myšlení, mluvu a skutky mohl sám rozhodovat. Objeví-li se před jeho vnitřním zrakem nedobrá myšlenka, tak ji může klidně, ale jistě odmítnout. Když přitom zůstane pevný ve svém rozhodnutí, musí zlo ustoupit a nemůže nad ním získat žádnou moc. Člověk sám svou svobodnou vůlí rozhoduje o svém osudu. "Člověk jedná podle své vůle. Jaká je vůle, taková je myšlenka. Myšlenka vede člověka k činu."

Adam byl stvořen k obrazu Božímu. Byl stvořen jako svobodná a rozumná bytost. Mohl činit vlastní rozhodnutí. Byl stvořen jako dokonalý člověk s možností žít ve spravedlivosti.
O tuto výsadu člověk Adam přišel. A právě proto musel přijít člověk Ježíš a napravit Adamovo selhání.
Musel být v podobném postavení jako Adam a čelit zkouškám jejichž cílem bylo zmařit skutečnost, že Boží stvoření člověka bylo dobré. Ježíš přišel osvobodit lidstvo od účinků Adamova pádu.

To nejdůležitější: Ježíš se svobodně rozhodl stát se člověkem, podstoupit zkoušku, položit za nás život a tím potvrdit, že satan nemá právo na další existenci.
Byla to zkouška: přijal lidství, byl v situaci Adama i v tom, že mohl podlehnout pokušení.

Zkouška je skutečná pouze v případě, že existuje možnost ve zkoušce selhat!
Ježíš ani Otec nevěděli jaký bude výsledek zkoušky.
Bůh dal svému stvoření svobodnou vůli a to znamená,že neví co se stane s člověkem v budoucnosti. Svoboda je projev Boží lásky.
Kdyby Ježíš ve zkoušce neobstál Otec by ztratil Syna a Syn život. Zemřel by jako člověk nebyl by vzkříšen k nebeskému životu.
A právě nauky o trojici a hypostatické jednotě úplně snižují lásku Otce i Syna a říkají, že vlastně o nic nešlo.
Naopak šlo o vše. Byl to boj ve kterém šlo o budoucnost lidstva a světa. Satan svedl člověka a dělal si nárok na vlastnictví země. Tím, že Ježíš ve zkoušce obstál, zcela zpochybnil tyto satanovy nároky. Kdyby Ježíš ve zkoušce neobstál, ztratil by věčný život a lidstvo by nebylo osvobozeno od hříchu.
Jeho odpůrci satanovi šlo také o jeho existenci.
Satan věděl, že zkouška je regulérní jinak by vše napadl - šlo o jeho život!
Pokud by totiž Ježíš nemohl zhřešit, nebyla by jeho pokušení reálná.
Oběma stranám šlo o věčný život – zkouška byla podle pravidel, jinak by neměla žádnou hodnotu.
Bůh by mohl určit vývoj událostí jedince i národa a znát výsledek. Takovou moc má.
K čemu by v takovém případě došlo? Stvoření by přišlo o dar svobodné vůle.
Stvořitel by byl v takovém případě zodpovědný za veškeré zlo v celém vesmíru!

Viktor nech se antikalvinisticky vyšetřit u nějakého vymítače :)
Je nad slunce jasné, že o svém budoucím osudu rozhoduje každý jedinec sám a nikdo jiný a to již za svého života:
Tady to máš z Bible černé na bílém v mnoha překladech:
http://www.obohu.cz/bible/index.php?styl=PR&kap=30&k=Dt

Dt 30:19
CSP Povolávám dnes proti vám za svědky nebesa i zemi. Předložil jsem ti život a smrt, požehnání a kletbu. Zvol si život, abys zůstal naživu ty i tvé potomstvo,

MPCZ Za svědky proti vám jsem dnes povolal nebesa a zem; předložil jsem tvé tváři život i smrt, požehnání i zlořečení, ať se můžeš rozhodnout pro život, abys žil, ty i tvé símě,

CRP Za svědky povolal jsem dnes proti vám nebesa a zemi; život a smrt předložil jsem tobě, požehnání a kletbu, vyvol si tedy život, abys byl živ, ty a potomci tvoji,

BKR Osvědčuji proti tobě dnes nebem a zemí, žeť jsem život i smrt předložil, požehnání i zlořečenství; vyvoliž sobě tedy život, abys živ byl ty i símě tvé,

NBK06 Volám si dnes proti vám za svědky nebe a zemi: Dnes jsem vám předložil život a smrt, požehnání a prokletí. Vyber si život, a budeš živ ty i tvé símě.

B21 Volám si dnes proti vám za svědky nebe a zemi: Dnes jsem vám předložil život a smrt, požehnání a prokletí. Vyber si život, a budeš živ ty i tvé símě.

B21P Volám si dnes proti vám za svědky nebe a zemi: Dnes jsem vám předložil život a smrt, požehnání a prokletí. Vyber si život, a budeš živ ty i tvé símě.

JB Beru si dnes proti vám za svědka nebe i zemi: předkládám ti život nebo smrt, požehnání nebo prokletí. Vyvol tedy život, abyste ty i tvé potomstvo žili

HEJCL Za svědky vyzývám dnes nebe a zemi, že jsem vám dnes předložil život i smrt, požehnání i zlořečení. Vyvol si tedy život, abys živ byl ty i potomstvo tvé;

KLP Povolávám dnes jako svědky proti vám nebe a zemi: Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i kletbu. Zvol si život, abys byl živ ty i tvé potomstvo

VS Volám za svědky pro vás nebe i zemi, že jsem před vaše zraky položil život i smrt, požehnání a prokletí věčné! Zvol tedy život, abys žil ty i potomstvo tvé,

PKM Nebesa a zemi si dnes beru za svědky, že jsem ti předložil život a smrt, požehnání a prokletí, abys žil ty a tvé sémě a zvolil život.

ROH Za svedkov volám dnes proti vám nebesia i zem, že som ti predložil život i smrť, požehnanie i kliatbu. A vyvolíš si život, aby si žil ty i tvoje semeno,

SKP Za svedkov proti vám volám nebo i zem: Predložil som vám život i smrť, požehnanie i kliatbu! Vyvoľ si život, aby si zostal nažive ty aj tvoje potomstvo,

SEP Dnes volám za svedkov proti vám nebesia i zem. Predložil som vám život i smrť, požehnanie i kliatbu. Vyvoľ si teda život, aby si zostal nažive aj so svojím potomstvom.

SEVP Nebesá i zem povolávam dnes za svedkov proti vám. Predložil som ti život i smrť, požehnanie i kliatbu. Vyvoľ si teda život, aby si zostal živý ty i tvoje potomstvo:

BOT Nebo a zem volám dnes za svedkov proti vám: predkladám ti život alebo smrť, požehnanie alebo kliatbu. Vyvoľ si teda život, aby si zostal nažive ty i tvoje potomstvo.

Arminianismus
Arminianismus je teologický systém vyvinutý Jakubem Arminiem na přelomu 16 a 17 století v řadách nizozemských umírněných kalvinistů. Tento systém vyzdvihuje svobodnou vůli člověka a její schopnost odmítnout Boží milost. Učení lze shrnout následujícími pěti body:

To co jsem zvýraznil s tím naprosto osobně jako Arminián souhlasím:

Svobodná Lidská Vůle – Přestože člověk padl (díky prvotnímu hříchu), není jím úplně ovlivněn a může svobodně zvolit Boha. Jeho vůle není omezena a zotročena hříšnou přirozeností.
Podmíněná Elekce – Bůh zachraňuje lidi na základě předzvědění, kde se Bůh dívá do budoucnosti a sleduje, jak kdo zareaguje na poselství evangelia.
Univerzální Smíření – Pozice, která uvádí, že Ježíš nesl hříchy každého, kdo kdy žil.
Odolatelná Milost – Učení o tom, že člověk může odmítnout Boží milost.
Pád od Milosti – Učení o tom, že člověk může ztratit svou spásu.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 06 Aug 2020, 09:24 Bůh Otec nikoho nepřitahuje násilím, každému z nás dal Bůh Otec svobodnou vůli se rozhodnout pro dobro nebo zlo, život s Bohem nebo bez něj.
Ak sa dieťa telesne narodí do milujúcej rodiny, tak nadobúda vedomie, kto je jeho vlastný Otec a matka. Vie, že ho milujú a že je ich dieťa. Iného otca a matku prirodzene nechce. Nestojí pred voľbou, kto to má byť a koho si zvoliť - odmietnúť, ani do akej rodiny sa narodiť. Núti ho snáď niekto, aby sa stal dieťaťom svojich vlastných rodičov? Je šťastný, že má vlastného otca a matku, ktorí ho milujú a nic iného dieťa prirodzene nechce. Je nezmyslom tvrdiť, že dieťa stojí pred slobodnou voľbou prijať, alebo odmietnúť svojích vlastných rodičov.

Tak podobne pri znovuzrodení z Boha. Božie dieťa vie, kto je jeho Otec a to až po narodení znova – z Boha, lebo až vtedy už nadobudlo vedomie, že je Božie dieťa a to svojho milujúceho Otca na nebesiach. Predtým, ako sa narodil znova, tak nestál pred voľbou narodiť sa z Boha, alebo nenarodiť sa znova. Nenarodený nestojí pred takouto voľbou, lebo je nenarodený. Narodenie znova je z Božej vôle. Taktiež, ak sa znovuzrodí z Boha, tak Božie dieťa nestojí pred voľbou, ktorého Otca si zvoliť. Znovuzrodil sa z Otcovho semena – Slova, tak táto skutočnosť je už daná, lebo je už Božím dieťaťom a je si toho vedomý, že je Božím dieťaťom a kto je jeho vlastný Otec. Nič iné už nechce a to presne tak ako dieťa nechce iného otca a matku, ale len jeho vlastného otca a matku. To, že sa narodil z Boha – zo semena Ducha, tak všetci znovuzrodení – teda narodení z toho istého semena – Slova Božieho sú prirodzene jeho bratmi a sestrami.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 07 Aug 2020, 11:30
mikim napísal: 06 Aug 2020, 09:24 Bůh Otec nikoho nepřitahuje násilím, každému z nás dal Bůh Otec svobodnou vůli se rozhodnout pro dobro nebo zlo, život s Bohem nebo bez něj.
Ak sa dieťa telesne narodí do milujúcej rodiny, tak nadobúda vedomie, kto je jeho vlastný Otec a matka. Vie, že ho milujú a že je ich dieťa. Iného otca a matku prirodzene nechce. Nestojí pred voľbou, kto to má byť a koho si zvoliť - odmietnúť, ani do akej rodiny sa narodiť. Núti ho snáď niekto, aby sa stal dieťaťom svojich vlastných rodičov? Je šťastný, že má vlastného otca a matku, ktorí ho milujú a nic iného dieťa prirodzene nechce. Je nezmyslom tvrdiť, že dieťa stojí pred slobodnou voľbou prijať, alebo odmietnúť svojích vlastných rodičov.

Tak podobne pri znovuzrodení z Boha. Božie dieťa vie, kto je jeho Otec a to až po narodení znova – z Boha, lebo až vtedy už nadobudlo vedomie, že je Božie dieťa a to svojho milujúceho Otca na nebesiach. Predtým, ako sa narodil znova, tak nestál pred voľbou narodiť sa z Boha, alebo nenarodiť sa znova. Nenarodený nestojí pred takouto voľbou, lebo je nenarodený. Narodenie znova je z Božej vôle. Taktiež, ak sa znovuzrodí z Boha, tak Božie dieťa nestojí pred voľbou, ktorého Otca si zvoliť. Znovuzrodil sa z Otcovho semena – Slova, tak táto skutočnosť je už daná, lebo je už Božím dieťaťom a je si toho vedomý, že je Božím dieťaťom a kto je jeho vlastný Otec. Nič iné už nechce a to presne tak ako dieťa nechce iného otca a matku, ale len jeho vlastného otca a matku. To, že sa narodil z Boha – zo semena Ducha, tak všetci znovuzrodení – teda narodení z toho istého semena – Slova Božieho sú prirodzene jeho bratmi a sestrami.
...Ak sa dieťa telesne narodí do milujúcej rodiny, tak nadobúda vedomie, kto je jeho vlastný Otec a matka. Vie, že ho milujú a že je ich dieťa. Iného otca a matku prirodzene nechce. Nestojí pred voľbou, kto to má byť a koho si zvoliť - odmietnúť, ani do akej rodiny sa narodiť.

Pokud ho milují tak jiné rodiče nechce, pokud ho nemilují a bijí ho apod. tak je bude nenávidět, a má s pomocí úřadů možnost si zvolit změnu, a ano dítě nemá možnost ovlivnit komu se narodí.

...Je nezmyslom tvrdiť, že dieťa stojí pred slobodnou voľbou prijať, alebo odmietnúť svojích vlastných rodičov.

Jakmile se stane chápavým a to možná nemusí být ani plnoletým, může se rozhodnout na základě toho jak s ním rodiče třena špatně jednají odejít z jejich rodiny v rámce šetření úřady, které ho umístí do náhradní rodiny, do Klokánku či dětského domova. O tom jsou práva dítěte ve svobodné zemi v Česku, nevím jak u Vás na Slovensku :)

... Predtým, ako sa narodil znova, tak nestál pred voľbou narodiť sa z Boha, alebo nenarodiť sa znova. Nenarodený nestojí pred takouto voľbou, lebo je nenarodený. Narodenie znova je z Božej vôle.

A to se píše kde, že se musíme znovuzrodit z Boží vůle?

Z Boží vůle jsme zcela jistě posvěceni:
Židům 10:6  V zápalné oběti ani v oběti za hřích, Bože, jsi nenašel zalíbení.
7  Proto jsem řekl: Zde jsem, abych konal, Bože, tvou vůli, jak je o mně v tvé knize psáno.´
8  Předně říká: `Oběti ani dary, oběti zápalné ani oběti za hřích jsi nechtěl a nenašel jsi v nich zalíbení´ - totiž v takových, jaké se obětují podle zákona.
9  Potom však řekne: `Zde jsem, abych konal tvou vůli.´ Tak ruší prvé, aby ustanovil druhé.
10  Tou vůlí jsme posvěceni, neboť Ježíš Kristus jednou provždy obětoval své tělo.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 08 Aug 2020, 18:18 Pokud ho milují tak jiné rodiče nechce, pokud ho nemilují a bijí ho apod. tak je bude nenávidět, a má s pomocí úřadů možnost si zvolit změnu, a ano dítě nemá možnost ovlivnit komu se narodí.
Takéto správanie predpokladáš aj u nebeského Otca? Chceš snáď týmto naznačiť, že Otec na nebesiach nemiluje svoje deti a deti znenávidia a odmietnú svojho Otca? No a Otec ich uvrhne do pekla? Dal som ti príklad na fungujúcej rodine a nie padlej. Otec na nebesiach nie je nespravodlivý a miluje svoje deti. Tak prečo takto argumentuješ?
A to se píše kde, že se musíme znovuzrodit z Boží vůle?
Ak sú splodení z Boha a to živým Slovom Boha, tak je predsa samozrejme, že je to z Božej vôle, že. Ak je to dané od Otca, kto teda prichádza ku Kristu, dané sú im uši od Otca, aby počuli, aby to semeno Ducha – Slovo sa zakorenilo v ich srdciach, tak Otcova vôľa predchádza našej vôli. Až vtedy človek nadobúda vedomie, že je dieťa svojho Otca na nebesiach:
Ján 1:13 ktorí nie z krví ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha sú splodení.
1Pet 1:23 znova splodení súc nie z porušiteľného semena, ale z neporušiteľného živým slovom Boha a zostávajúcim na veky.


Zostávajúcim na veky!!!

Božie dieťa sa nemusí narodiť, ako vo zmysle, že sa rozhodne narodiť sa znova, lebo pred narodením z Boha nevníma svetlo Božieho Slova. Ono sa jednoducho narodí z Božej vôle a to presne tak, ako sa dieťa narodí z vôle Otca a matky.

Len mi teraz nezačni argumentovať o nechcených deťoch a vzťahovať to na nebeského Otca, lebo takáto argumentácia vyzerá podivne.

Odporovalo by to Písmu , ak by to bolo tak, že by množstvo Božích deti, teda znovuzrodených z Boha by bolo v pekle, lebo by sa po znovuzrodení rozhodli odmietnuť svojho milujúceho Otca na nebesiach, teda odmietnuť spásu v Kristu – odmietnuť vlastné postavenie – postavenie dieťaťa Božieho, čo je evidentný nezmysel.

Mat18 12Čo sa vám zdá, keby mal niektorý človek sto oviec, a keby jedna z nich zablúdila, či nezanechá tých deväťdesiatdeväť na vrchoch a nejde a nehľadá tej zablúdilej? 13A keď sa stane, že ju najde, ameň vám hovorím, že sa jej viacej raduje ako tým deväťdesiatim deviatim nepoblúdilým. 14Zrovna tak, nie je vôľa vašeho Otca, ktorý je v nebesiach, aby zahynulo čo len jedno z týchto maličkých.

Čo len jedno! Potom, kde sú tie Božie deti, ktoré by Otec nechal zahynúť v pekle? Ako vidíš, ani jedno nezahynie z tých, ktorých Otec dáva Kristu. Kto sú potom tí, ktorí odpadajú od Krista a hynú vo svojích hriechoch? Sú to tí, ktorých Otec dáva Kristu? Nie, nie sú! Sú ako učeníci, čo odišli od Krista a nechodili viacej s ním, ktorí z rôzných iných pohnútok chceli príjsť ku Kristu. Ak počuli, že nikto nepríde k nemu, komu to nie je dané od Otca, tak takýto Kristus im nevyhovuje a išli si násť iného Krista, ktorý by im lepšie vyhovoval. Z takých potom vznikli rôzné náboženstvá antikrista.

Ján10 27Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma, 28a ja im dávam večný život, a nezahynú na veky, a nikto ich nevytrhne z mojej ruky. 29Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca. 30Ja a Otec sme jedno.

Je evidentné, že mnohé z Písma jednoducho ignoruješ!

Vidíš to poradie?

Ján 8 47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha.

Ten, ktorý je z Boha - narodil sa z Boha, tak počúva na slová Božie – má uši od Otca na to aby počul. Najprv je teda narodenie z Boha a až následne je počúvanie – chodenie a teda prinášanie ovocia Ducha a skutkov viery.

No a prečo niektorí nepočúvajú – nedonášajú ovocie Ducha?

Ježiš na to odpovedá: lebo nie sú z Boha – nenarodili sa z Boha. Je to presne v tom zmysle, že najprv je učiniť strom dobrým, aby následne a to už prirodzene donášal dobré ovocie na Božiu chválu, lebo z Božieho semena vždy vyrastie dobrý strom. No a Boh seje do vopred pripravenej a oživenej pôdy v srdci človeka svoje semeno Ducha – Slovo. To semeno vzchádza a zakorení sa a vyrastie dobrý strom, ktorý už prirodzene donáša dobré ovocie. To je prirodzený dôsledok narodenia znova – z Boha.

Či snáď Otec na nebesiach by úmyselne sial svoje semeno - Slovo a to do tŕnia, na cestu, na skalu, ak teda vie, že sa tam nezakorení? Je to predsa duchovná rovina. Semeno je Slovo a keď sa rozosieva, tak padne aj tam a to mimo dobrú zem, ktorú Boh pred sejbou pripravil, aby bola dobrá, oživená a pripravená na zasiatie jeho semena.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Preto je nebeský Otec, Otcom svojích detí, lebo z jeho vôle a z jeho semena sa narodili. Preto ho aj milujú v Kristu Ježišovi a pučuvaju ho. Kto nepovýšil v srdci Krista – Slovo Božie, tak nie je zo semena Otca na nebesiach, ale je zo semena iného svojho otca.
Ježiš hovorí na adresu farizejov:
Ján8 41Vy konáte skutky svojho otca.
Kto bol ich otec a teda z akého semena sa narodili? Vyhlasujú, že ich otcom je Boh, no súčasne ho zneuctievajú. Ak by sa narodili z Boha, tak by milovali a povýšili Ježiša Krista. No a preto ho nemilovali, lebo neboli z Otca na nebesiach – nenarodili sa z Boha, ale boli z otca diabla a teda boli jeho deti.

Povedali mu: My sme sa nezrodili zo smilstva; máme jedného otca, Boha. 42Ježiš im povedal: Keby bol Bôh vaším otcom, milovali by ste ma, lebo ja som vyšiel z Boha a prišiel som; lebo ani som neprišiel sám od seba, ale on ma poslal. 43Prečo neznáte mojej reči? Preto, že nemôžete počúvať moje slovo. 44Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra pak znamená......

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 09 Aug 2020, 11:52 Preto je nebeský Otec, Otcom svojích detí, lebo z jeho vôle a z jeho semena sa narodili. Preto ho aj milujú v Kristu Ježišovi a pučuvaju ho. Kto nepovýšil v srdci Krista – Slovo Božie, tak nie je zo semena Otca na nebesiach, ale je zo semena iného svojho otca.
Ježiš hovorí na adresu farizejov:
Ján8 41Vy konáte skutky svojho otca.
Kto bol ich otec a teda z akého semena sa narodili? Vyhlasujú, že ich otcom je Boh, no súčasne ho zneuctievajú. Ak by sa narodili z Boha, tak by milovali a povýšili Ježiša Krista. No a preto ho nemilovali, lebo neboli z Otca na nebesiach – nenarodili sa z Boha, ale boli z otca diabla a teda boli jeho deti.

Povedali mu: My sme sa nezrodili zo smilstva; máme jedného otca, Boha. 42Ježiš im povedal: Keby bol Bôh vaším otcom, milovali by ste ma, lebo ja som vyšiel z Boha a prišiel som; lebo ani som neprišiel sám od seba, ale on ma poslal. 43Prečo neznáte mojej reči? Preto, že nemôžete počúvať moje slovo. 44Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži.
...Kto nepovýšil v srdci Krista – Slovo Božie, tak nie je zo semena Otca na nebesiach, ale je zo semena iného svojho otca.

Nemáme povýšovat v srdci Krista to je zcela falešné učení, milovat Krista neznamená, že ho budeme současně i povýšovat. Jjediný koho máme uctívat a vyvýšovat, klanět se mu, oslavovat či velebit a komu se máme klanět je Bůh Otec JHVH.

Matouš 4:10  Tu mu Ježíš odpoví: "Jdi z cesty, satane; neboť je psáno: `Hospodinu, Bohu svému, se budeš klanět a jeho jediného uctívat.´

Lukáš 1:46  Tedy řekla Maria: Velebí duše má Hospodina,

Jan 12:20  Někteří z poutníků, kteří se přišli o svátcích klanět Bohu, byli Řekové.

Skutky apoštolské 10:46  Vždyť je slyšeli mluvit ve vytržení mysli a velebit Boha. Tu Petr prohlásil:

1 Petrův 2:12  a veďte mezi pohany poctivý život. Místo aby vás pomlouvali jako zločince, ať raději oslavují Boha v den navštívení, protože viděli vaše dobré skutky.¨

2 Korintským 9:13  Přesvědčeni upřímností této vaší pomoci budou oslavovat Boha za vaši jednomyslnou poddanost Kristovu evangeliu a za vaše štědré sdílení s nimi i se všemi lidm

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní