Skandál.....

Táto sekcia je určená pre vaše vlastné práce. Možno občas dáte na papier zaujímavú úvahu založenú na vašom vlastnom štúdiu Biblie a radi by ste sa nimi podelili ... Tu je ten priestor.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Skandál.....

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Slyšet a nevidět, vidět a neslyšet.

Slyšeli jste o tom co si ta malá skupina dovoluje? Pomalu a jistě se šířila již zcela ověřená zpráva po tehdejší známe říši. Oni si dovolují odepřít božskou poctu našemu císaři. Světe div se oni uctívají nějakého Krista, který byl svými krajany přiveden před Piláta a následně ukřižován. Vzdávají mu božskou poctu.
Stojí jim to za to? Cesty jsou lemované děsivou podívanou na ukřižované křesťany. Arény s hladovými šelmami se plní těmito věřícími a dav se baví v pohledu na lidské utrpení. Čas běží dál a mrtví křesťané zůstávají němými svědky minulosti o lidské pýše dosazené na pozemský trůn. Proč jen tebe to nechává stále apatického? Proč se do části dnešního křesťanství dostalo monotonní hlásání zákona.
V naši době znovu ožívá pronásledování věřících, ale i "nevěřících". Znovu jsou deportování, pronásledování a mučeni pro svou víru v Boha nebo pro svou odlišnost. Znovu jsou zde "arény" v jejichž prostorách vládnou šelmy, které cení své krvelačné zuby moci a zvůle. Možná sedíš v loži dnešní světové arény a díváš se dolů na utrpení soužených lidí. Držíš "internetové kukátko" a mlčíš k lidskému utrpení! Proč?
Možná se dokonce hlásíš ke Kristu, ale nemáš čas. Jsi přespříliš zaměstnán dokazováním dokonalosti, kterou musí člověk dosáhnout na zemi. Jedno ti však chybí - milosrdenství, protože jsi "neokusil" Boží dobrotu v nezasloužené Milosti.
Nebo jsi snad příliš zahleděn do adventní zoo naplněné "množstvím" šelem a uniká ti jakéhokoliv přítomné bezpráví na lidech, kteří se nemohou bránit? Snad čekáš, až vystoupí ta šelma vyžadující světit......? Jsi v pohodě, nic ti nechybí, ale můžeš být postižen náboženskou slepotou, která nemá tu Kristovu empatickou potřebu vidět potřebné kolem sebe.
Vždy tu byly a budou nějaké šelmy nebo mláďátka šelmy zahalené do posvátné potřeby věrnosti. Vždy tu také budou potřební, ale také nepotřební. V každé době se také nějak nosilo "dříví do lesa". Vlastně tebe se to netýká, žiješ v nevědění o potřebách svých bližních, až se tě to bude týkat, bude tu ještě někdo kdo by pozvedl svůj hlas a zastal se právě tebe?
Naposledy upravil/-a ambassador v 07 Mar 2021, 07:13, upravené celkom 1 krát.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Skandál.....

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Je čas.
Je čas odvrátit pozornost od sebe ke Kristu.
Jen On nás může zachránit od vlastní dokonalosti, vlastních cest a vlastní pravdy.

Ve světě skutečně narůstá tvrdé pronásledování křesťanů. Také jiné menšiny jsou pronásledovány, ale teď mám na mysli křesťany.
Dlouhodobě sleduji organizaci Open Doors, která situaci monitoruje + Hlas mučedníků.

Pronásledovaná církev naléhavě žádá o modlitby.
Média k situaci mlčí.
Zatím plíživé a skryté pronásledování se chystá na Západě.
Postupně se pro křesťany omezuje svoboda slova.
Kde to skončí?

Pán nám dává břemeno na srdce. Nejen za nevěřící, nebo nějak pronásledované lidi a etnika, ale také za naše souvěrce ve víře.

Když byl Ježíš na zemi, řekl: "Všichni vás budou nenávidět pro MÉ JMÉNO."
Vyřčená slova daleko přesáhla tehdejší situaci.
Pokud se zde máme (zatím) dobře, neznamená to, že je to tak všude jinde.
Pán svou církev posiluje, pomáhá jí, vytrhuje a vysvobozuje, otevírá brány vězení.
Mnozí však zemřou mučednickou smrtí, tak jak bylo předpovězeno.
Krev těchto mučedníků vydává svědectví o víře, lásce a naději.
U Božího trůnu bude velký zástup mučedníků s korunou slávy.
Nejkrásnější chvílí na nové zemi bude, když vejde Král a všichni v bílých rouchách padnou na zem.
Když si tuto situaci představuji, padá na mne bázeň.

Zde je Bible samozřejmostí. Někdy na ni sedá v knihovnách prach.
V jiných zemích se za vlastnictví Bible trestá smrtí.
Překladatelé horlivě překládají do místních dialektů.
Nedávno jsem naživo poslouchala vyprávění misionáře pro Indii.
Několik spolupracovníků bylo zavražděno.
Vypravoval, že naše země má obrovské privilegium křesťanského ducha.
Neválí se zde hromada kostí a lidi se k tomu nechodí modlit.
Na krajině neleží tma a temnota kvůli duchu, který tu je.
Pán s těmito misionáři velmi intenzivně pracuje, neboť Mu odevzdali své životy.

V muslimských zemích zažívají muslimové nadpřirozená zjevení Ježíše, Božího Syna.
Děje se spousta konverzí, které nejsou bezproblémové.
Bible se tam pašují s vědomím rizika smrti.
Pořádají se "domácí skupinky", které vedou i ženy.
Skupinky se konají za zabarikádovanými dveřmi nebo v jeskyních či na nepřístupných místech pozdě v noci.
Tam není čas se hádat.
Tam není čas na vlastní dokonalost, vlastní cestu a vlastní pravdu.
Tam je jediná Pravda, pro niž jsou naši souvěrci schopni zemřít.

Je čas přijít ke Kristu. Čas je blízko.

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/1901 ... nu-narusta

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Skandál.....

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Lída Rohalová napísal: 11 Mar 2019, 20:27 Je čas.
Je čas odvrátit pozornost od sebe ke Kristu.
Jen On nás může zachránit od vlastní dokonalosti, vlastních cest a vlastní pravdy.

Ve světě skutečně narůstá tvrdé pronásledování křesťanů. Také jiné menšiny jsou pronásledovány, ale teď mám na mysli křesťany.
Dlouhodobě sleduji organizaci Open Doors, která situaci monitoruje + Hlas mučedníků.

Pronásledovaná církev naléhavě žádá o modlitby.
Média k situaci mlčí.
Zatím plíživé a skryté pronásledování se chystá na Západě.
Postupně se pro křesťany omezuje svoboda slova.
Kde to skončí?

Pán nám dává břemeno na srdce. Nejen za nevěřící, nebo nějak pronásledované lidi a etnika, ale také za naše souvěrce ve víře.

Když byl Ježíš na zemi, řekl: "Všichni vás budou nenávidět pro MÉ JMÉNO."
Vyřčená slova daleko přesáhla tehdejší situaci.
Pokud se zde máme (zatím) dobře, neznamená to, že je to tak všude jinde.
Pán svou církev posiluje, pomáhá jí, vytrhuje a vysvobozuje, otevírá brány vězení.
Mnozí však zemřou mučednickou smrtí, tak jak bylo předpovězeno.
Krev těchto mučedníků vydává svědectví o víře, lásce a naději.
U Božího trůnu bude velký zástup mučedníků s korunou slávy.
Nejkrásnější chvílí na nové zemi bude, když vejde Král a všichni v bílých rouchách padnou na zem.
Když si tuto situaci představuji, padá na mne bázeň.

Zde je Bible samozřejmostí. Někdy na ni sedá v knihovnách prach.
V jiných zemích se za vlastnictví Bible trestá smrtí.
Překladatelé horlivě překládají do místních dialektů.
Nedávno jsem naživo poslouchala vyprávění misionáře pro Indii.
Několik spolupracovníků bylo zavražděno.
Vypravoval, že naše země má obrovské privilegium křesťanského ducha.
Neválí se zde hromada kostí a lidi se k tomu nechodí modlit.
Na krajině neleží tma a temnota kvůli duchu, který tu je.
Pán s těmito misionáři velmi intenzivně pracuje, neboť Mu odevzdali své životy.

V muslimských zemích zažívají muslimové nadpřirozená zjevení Ježíše, Božího Syna.
Děje se spousta konverzí, které nejsou bezproblémové.
Bible se tam pašují s vědomím rizika smrti.
Pořádají se "domácí skupinky", které vedou i ženy.
Skupinky se konají za zabarikádovanými dveřmi nebo v jeskyních či na nepřístupných místech pozdě v noci.
Tam není čas se hádat.
Tam není čas na vlastní dokonalost, vlastní cestu a vlastní pravdu.
Tam je jediná Pravda, pro niž jsou naši souvěrci schopni zemřít.

Je čas přijít ke Kristu. Čas je blízko.

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/1901 ... nu-narusta
Před dvěma lety jsem psala tento komentář. Média k pronásledování křesťanů ve světě víceméně stále mlčí až na pár výjimek.
Píše o tom např. Tomáš Zdechovský zde:
https://www.krestandnes.cz/zdechovsky-o ... -nemluvi/

Na serveru "Křesťan dnes" se o pronásledovaných křesťanech pravidelně informuje, ale zdá se mi, že větší ohlas mají např. články k ordinaci žen nebo jiné, jejichž témata se nás bezprostředně dotýkají.

Přesto však existují křesťané z různých denominací, kteří se za pronásledované křesťany pravidelně modlí. V naší farnosti se za tyto lidi modlíme pravidelně. Tím nechci říct, že jsme lepší nebo tak něco, to určitě ne. Jde mi o to dát do povědomí záležitost pronásledovaných křesťanů jako námět k pravidelným modlitbám. Práce Ducha Svatého je zajímavá v tom, že když se začneme modlit, Duch nám připomíná, za co se máme modlit. Nedávno jsem se za něco modlila a Duch mi připomněl konkrétní věc, abych se modlila za Eritreu. Nevěděla jsem proč. Pak jsem se dočetla, že 70 křesťanů z Eritrei bylo propuštěno ze tří věznic.

Je úžasné a k oslavě Pána, když se křesťané spojí v modlitbě, ač už věc dopadne jakkoliv.

Křesťanské organizace pomáhají i lidem z jiných náboženství nebo lidem bez vyznání, což je skvělé.
Pronásledovaní křesťané také vítají naše modlitby. Dávají jim sílu vše vydržet a nezapřít jméno Pána.
A právě tito lidé, zvláště v Číně, se modlí i za náš "západní křesťanský svět". V tajnosti, ve skrytu, v jeskyních ve 4 hod. ráno podle svědectví některých misionářů.

Pandemická situace zhoršila postavení křesťanů v některých zemích.

To, co Pán Ježíš předpověděl, se děje - všichni vás budou nenávidět pro mé JMÉNO.
Tato situace bude dále pokračovat až do konce časů.
Nejedná se o žádnou paniku ani strašení, ač raději slyšíme nějakou tu zábavnější informaci.

Modleme se tedy za sebe, abychom obstáli, a také za ty, kteří jsou vystaveni nejtěžším zkouškám.
Pán nás povede ke konkrétním krokům.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných